sa heptanona na suboxon....kako???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

sa heptanona na suboxon....kako???

Post by maya81 »

Pozz svima,
prvo da vam svima zahvalim na podršci,ako se još netko sječa pisala sam o tome kako sam se "pukla" u preponu pa mi izašla velikaa modrica,zadebljanje i još svašta nešto.Hvala Bogu to je dobro prošlo,bila san kod doktora...da ne duljim sve je o.k.
E sad..ja sam uzimala dop skoro 9 god,zadnju godinu pila sam subotex i sve je bilo o.k.Onda sam došla do nekih hepta,napravila sranje sa preponom (to znaju oni koji su čitali) i poslje toga prestala ih sređivat.Međutim prije 15 dana umrla mi je jedna jako bliska osoba,član obitelji sa kojim sam ja bila jakooo povezana.I onako sjebana prvo sam par puta sredila hepte na ulici (al sam ih pila,nije mi više padalo na pamet furat ih) a nakon toga otišla sam do doktora u centar za ovisnost,u mom gradu.(mali je to centar,radi samo 1 doktor...a mali je i grad:)i on mi prepiše 10 tableta heptanona.Prva 2-3 dana sam i pila 10 komada jer nisam mogla funkcionirat drugačije.Nisam spavala,jela,samo sam plakal,dolazile su mi čak i misli o samoubojstvu...znam da vam ovo pretjerano zvuči al ta osoba koja je umrla bila mi je sve u životu,oslonac,majka i otac...ma baš sve.I sad sam skontala da nema smisla da nastavljam sa heptima jer ču se opt navuč pa čemo sve ispočetka..a to neželim priredit familji jer nam je stanje u kuči i onako UŽAS i STRAVA.Doktor me odlučio prebacit na suboxon!Objasnio mi je da trebam spustit hepte na 4 tablete dnevno,pauzirat jedan dan,dok me ne uhvati lagana kriza i onda uzet 1 tabletu suboxona (u mom slučaju su od 2 mg).Al strah me jer sam čula raznih priča kako im je suboxon loše "sjeo",kako su imali groznu krizu ud njega i sl...Molim vas ako ima netko iskustva sa prelaženjem sa hepta na suboxon neka mi napiše kakav savjet.Ja sam trenutno na 4 tablete hepta, i utorak bi trebala popiti zadnje hepte,srijedu pautirat i četvrtak uzet suboxon...bar tako kaže doktor.Al bez obzira na sve to ja umirem od straha.Kad sam se prebacivala sa hep.na subotex bila san na 2 hepta i prebacivanje je prošlo relativno bezbolno.Zanima me jel puno 4 hepta pa onda preči na suboxon (iako dok.tvrdi da nije)MOLIM VAS AKO JE TKO BIO U SLIČNOJ SITUACIJI DA MI NAPIŠE KAKO JE TO KOD VAS IŠLO!!!
I još jednom vam svima želim zahvalit na podršci i savjetima u vezi mog furanja u preponu..HVALA SVIMA!!! I molim vas odogovor na moju sadašnju dilemu...jer stvarno umirem od straha
pozz svima od Maje
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by maya81 »

pa zar nitko nema kakav odgovor na ovo pitanje??nitko od ovde prisutnih se nije prebacivao sa hepta na suboxon????ma nemogu vjerovat!!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:22 am, edited 1 time in total.
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by maya81 »

hvala ti na odgovoru,al ja nemam vremena 10 dana uzimat tramadol i taj klomazepam (i neznam šta je to)!!
Meni su rekli da je dovoljno da smanjim na 4 tablete metadona dnevno,1 dan pauziram,pričekam da osjetim krizu i onda uzmem Suboxon...i to mi je tako doktor u centru za ovisnost preporučio...Te ljekove koje ti spominješ ovde kod nas i nema (pišem iz hrvatske) mislim Tramadol ima al ovaj drugi ljek nisam nikad čula i neznam šta je to...ako možeš objasni mi...
i jel moguče to izvest na ovaj način na koji je preporučio moj doktor??
hvala na odgovoru
Maja
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by tess »

maya81 wrote: Međutim prije 15 dana umrla mi je jedna jako bliska osoba,član obitelji sa kojim sam ja bila jakooo povezana.I onako sjebana prvo sam par puta sredila hepte na ulici (al sam ih pila,nije mi više padalo na pamet furat ih) a nakon toga otišla sam do doktora u centar za ovisnost,u mom gradu.(mali je to centar,radi samo 1 doktor...a mali je i grad:)i on mi prepiše 10 tableta heptanona.Prva 2-3 dana sam i pila 10 komada jer nisam mogla funkcionirat drugačije.Nisam spavala,jela,samo sam plakal,dolazile su mi čak i misli o samoubojstvu...znam da vam ovo pretjerano zvuči al ta osoba koja je umrla bila mi je sve u životu,oslonac,majka i otac...ma baš sve.I sad sam skontala da nema smisla da nastavljam sa heptima jer ču se opt navuč pa čemo sve ispočetka..a to neželim priredit familji jer nam je stanje u kuči i onako UŽAS i STRAVA
Devojko nemoj preterano dramiti i poslusaj doktora.Ako si iskrena i ako sam ja dobro shvatio gore navedeno,ti si pre 15dana pcela sa heptovima.Tako da ovo sto ti je Voyager napisao nema veze sa tobom.Sve sto je napisao je tacno,ali za osobu koja je na metadonu zadnje dve godine u kontinuitetu,a ne za nekoga ko je pre 15 dana opet na metu.Ako je tako nema cega preterano da se plasis,slusaj doktora i videces i sama da je ustvari najgori strah od krize,a sama kriza se nekako pregura.Voya te plasi sa tim da moze dase umre.Moze,ali se retko desava.
Ja sam pre par godine prosao kroz metadonsku krizu u komuni.S tim sto sam u istom trenutku prolazio i kroz duvansku krizu(zabranjeno pusenje),duvacku,krizu identiteta itd.Pa jos sam ziv i spremam se za jos jednu metadonsku krizu.
I tebi i sebi zelim sve najbolje i da krenemo sto pre sa spasavanjem onoga sto nam je ostalo od zivota.
Ja sam nekako opet postao optimista ,isto zelim i tebi.Pozz i sve najbolje.
p.s. samo slusaj doktora,a ne prikane koji tripuju visoku intaligenciju!
dal' mi steti droga leti?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by Beobandit »

Samo kazem nedaj boze nikome da popije 10 mg dijazepama tamo 8-9 dan Metadonske krize, hell potpuni. Mnogo bolje je svesno trpeti nego imati osecaj da ti se spava a ne moze 2 sec da lezis mirno niti da spasvas.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:02 am, edited 1 time in total.
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: sa heptanona na suboxon....kako???

Post by vladan »

OKAnise suboteksa toje nova droga za neku godinu bezi od tog djavola.BUDI SIGURAN....
Post Reply