nestasica

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: nestasica

Post by Beobandit »

Voyo sta pricas koji expresno da nas prebace. Zvao sam Metadonski centar juce ili prekjuce ne znam vise ni dan koji je. Rekao sam ti 2 meseca su liste cekanja. Tek posle toga mogu doci na red. Neko je pomislio ovde u celoj toj zavrzlami da postoje sanse da platim neku privatnu kliniku ili da budem neki primer zavisnika koga je drzava dovela u situaciju da odstane bez svog leka pa je morao da uzme sta se daje bilo sta. To bi pre umro nego dozvolio.
A mozda i niko nista nije pomislio jednostavno su uradili onako bez mozga, kao sto coveku kazu da recept vazi 3 dana ili meni otima recept i nece da mi vrati ili izda 3 boce Metadona koliko je pisalo nego samo ta u toj apoteci kaze mora samo 2. Tek posle godinu dana je stigao dopis da treba da se pisu samo 2 komada na jedan recept. E kao sto postoje takvi bezmozgovici svuda tako se i nama zadesilo to i sta da se radi vise tu prica je zavrsena.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: nestasica

Post by Al Kaloid »

Ne mogu da verujem da se neki ljudi tripuju da nam stavljaju lekove u met, pa nisam pao sa marsa da ne mogu da provalim cist met. Moja terapija od 17 tableta Makedonskog meta i jace i lepse me sredi nego boca od 20 tbl. HF-a. Te nebuloze koje se pricaju su totalno netacne- neuroleptici u metadonu?! Pa da nisam u toj jebenoj Drajz. godinama mozda bi me i ubedio da je tako , ali ta prica ne drzi vodu.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: nestasica

Post by Beobandit »

A pa ovo se meni vise nece dogoditi, da ne preracunam kolicinu koliko mi treba iostanem celu noic u krizi. Ljudi ja neznam kako vi ovo trpite ali najstvarnije.
Ja trebam da trpim do 9 ujutru dok se ne otvori sema meni je uzas. Ne znam sta sam se popio i dalje se kosti rastvaljaju.oa j budala lego amlo kao da zaspim znaci sanjao sam ja ne znam 100 snova najbolesnijih koje sam iamo u zivotu. Znachi ovo vise nikada ne dozvoliti. Vi koji ovo trpite ne znam samo u kojoj meri vi ste heroji. Znachi pre bi uradio ne znam sta nego prozivljavao ovo nedelju dana.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: nestasica

Post by tess »

@ beoband
covece poslusaj me,necu da te molim sigurno,ali
idi bre do Drajzerove.Pusti predrasude i ono sto je pre bilo i ono sto seru o njima.Idi tamo pruzice ti ljudi neku pomoc!Ovo sto radis i sam si svestan da vodi u SMRT. Medjutim to se desAVA tebi,a sve ostale boli djoka,mozes da crknes niko nece ni provaliti,zivot ide dalje.
Cuo sam da se dosta lakse sad legne tamo(Drajzerova) nego sto je bilo ranije.Drug mi je skoro pricao da su ga pozvali posle 5 dana da ode da legne tamo i da zikru gotovo i nije osetio.Ovo ti je odlicna prilika da spustis malo glavu i ponos.Ovo je prilika da potrazis pravu pomoc.Slusaj ljude sta ti tamo pricaju i nemoj sam sebi da odredjujes terapiju,nego radi i koristi terapiju koju ti oni odrede.
Zar ne vidis da je odlican trenutak da se batalimo svog tog sranja.Dobio si sigurno i ti informacije da nema vise podizanja meta na recepte u apotekama,vec samo po metadonskim centrima.Idi covece resavaj to,samo kreni.Vadi tu zdrastvenu knjizicu.Meni su jednom overili knjizicu na 1 god,a nisi provalili da mi je licna karta istekla 2godine.Bitno je da imas radnu knjizicu!
Prestani da kukas,trgni se i uradi nesto korisno za sebe.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: nestasica

Post by Beobandit »

Ma kakva drajzerova samo tamo mogu po metadon, da lezimimogu kuci, samo sto mi u drazjerovoj nece davit 48 mg jurniste kad pozelim, plus sve sto mitreba dryugo. Ovpo je uzas uzasni sta su nam uradili, za Metadon sine nadam posle nocas onoga sto sam video u Svetom Savi, znachi tosu hiljade ljudi Metadon na recepte, bukvalno, U drajzerovoj mogu da midaju eventualno trodon plus sve ostaloa meni sutrodoni ko bombone ni ruke e prodju odnjih nema veze koliko popijem. 8 Putasams e tusirao od nocas, vrelu vodu pustiom onako i cuicnem i samo pustim datece prekomene dok skroz ne iz tece onda se bojller greje ponoo i cim se zagreje odmah pod njega skine na nekih 20minuta tomsto osecam. Osecam ja dejstvo morfina ali ne mogu da smirim gornji deo lednja i kichme i zglobove na nogama. Smirim ja dobro sa time ali ko zna kakvi bi bilo da nisam to pijo. Dal je to od ovolikog popusenoig herona ili je neki 8-9 dan Metadonske krize plus to, alije uzas koji se recima ne moze opisati. Ovo u nekom centru na suvo, nema teorije preziveti, ja se gusim i kada sam poed grejalice 5 minuta.Kakvo lezanje pa ja sam na heroinu cim izadjem ponovo, ma ne bi niizasao drugi dan bi me tamo rovac uvatio pocupaobi ono iz ruklu i izasao.
Ne meni su rekli Metadon do 10 februara sigurno skoro 5000 ljudi ima na recpetima sto po Bgdu sto po unutrasnjosti. Za to treba 4-5 velika centra jos, a non stop se javljaju novi klinci koji bi hteli Metadon, znachi terapija u Srbijitreba da ioopbuhvati ko zna koliko ljudi. Registracija leka je i nistadrugo, dotle surekli da se slobodno, najopustenije prepisuje Jurnista na f.11 ma sve sto postoji od opijata moze, ni ne gledaju dijagnozu, samo se vataju za glavu i pitajuljude pa kako vam je i koji je dan i ostalo. Ja kazem da sm usao sa kevom ja bi trazio fentaniuilke flastere ne zna nida li ih ima, aliSveti Sava ima brdonarkotika za kojeminine znamo da postoje, ali ugalvnomljuditraze ampule trodona i kasule. 14 KUTIJA jednom, drugi 10 kutija sve za nedelju dana.
Bas bih voleo da jave licno da nema Metadona ise da kupim kilo bar samancisto z 10.000-12000 evra pozajmicu nemam toliko pa lagano kada prime prime a dotle kulijana. Nego se sve nadam registrovce ga zlotvori. Jer ste vi svesni da nesnme clanak da se pojavi unovinama gde pisenestasica Metadona, prica seo najmanjim glupostima, onajmanjimsitnicama oovome ne sme jer ne bi mogli vise to rade. Drugoneko se tu zajebao a niko nece da prizna ko ista. Ejbre ko ce da primi tolike ljude koji centar.Drajzerova moze da primi 400 i to da bude stiska, metadonski da kazemo jos 300.Sta emo sa 3000-4000 to nisu 5-6 godina zavisni ljudi sto sam ja video. Ima takvihda se reimane moze opisati nasta lice.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: nestasica

Post by darla »

eo objavili su na tv-u..
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: nestasica

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:22 am, edited 3 times in total.
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: nestasica

Post by supergenije »

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: nestasica

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:21 am, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: nestasica

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:21 am, edited 1 time in total.
Post Reply