metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Ode tema u širinu možda i previše. Ali meni niko nije odgovorio na pitanje da li je neko na održavanju u gavrila principa u met. centru pa ću to shvatiti do daljnjeg da nije niko sa foruma. Ako se neko seti slučajno neka mi javi može i na p.p. hvala
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

sanela samo dva pitanja zasto namoje potove nemas sto odgovarati, sto sam ja mane vrijdna ili sto, ljepo sam te pitlala neke stvari, sto nams odogovr na ta pitaja pa je lakse mene napravti ludom ili neznam sto nego odgovoriti, jer zaist akako ti koja to nisi iskusila mozes znati kako je nama, zazimst strane i reci dali je supst ili nije drogiranj ili je. sto bi ti odabrala da eto je tovj zivotni put tako zavrsio, zasto se uoce bavis ovisnicima, zasto, sto te ponukalo na to???

i drugo sto da rde ljudi koji bez supst nemogu funskisonirati normalno po temi, da si pucaju u glavu???jer za nas nema nade??? ili moramo trpiti d a nas drugi oni koji su cisti pa cak i socijalni radnici koji bi nam trebli pomagati bili mi cisti ovisni ili na sust, svima nam pomagati bez bilo kakvog stavljaja u klase ovi vise vrijde ovi ne, za ove se isplati bvoriti za ove ne, mislim d ajedan socijelni radnik ili psiholog ili dokotr u centru nebi smio biti takva i stavljati ljude u klase.... da nas ponizavaju, omalovazvaju, govore nam ma vi te jos narkomani, da nemamo pravo glasa, jer eto jos smao anrkomani...itd, da nas na forumu koji vodi socijalana radnica kojibi bas trebala imati rzujemvanja za tu bolest za sve aspekte te bolesti za sve onak i koji se ljece i koji se zele ljeciti i koji su izleceni i kojis ennecemozda nikada izleciti i koji su an supst sve nas, ona dopusta da se nas na suost, vrijeda, i to hladno gleda i ne poduzima nista, i ti onda nisi pristrana kako, daj mi bojasni to malo.... dali je ovo sto mi ej gore vudd napisao vrijedanje??? dali ces poduzeti sto u cezi toga??? ili ja posto sma na supst nisam vrijedan da ti mrdnes prstom za mene kada s emene vrijeda??? dali vojagera (nne zelim bii njegov odvjetnik, zna se on i moze brniti sam ) ali dlai i jega stlano vrijedaju, dali si ikada poduzela ista po tom pitanju, pa ti ga sama vrijedas...zasto jer je na supast...da je cist bi li bilo tkao, sumnjam,,,daj mi to mlao objansi kako jedna socijelan radnica moze tako??? dali tkao i na posu???jer kao tkao i na posu treba ti se zabraniti rad, daleko si, da si u zgu, vec bi se to sredilo brzo jer ovo nij e bas normlano sto ti dopustas da se tu rai a kao boris se za nasa prava, omazes nam, osnovala si oforum da nam pmognes ovo ono, a uastvari osnovala si forum za svije frndove i za malu grupicu odabranih, narvno cistih koji apsitiniraju...a ostali kad tad odu..jer im netreba d aih netko vrijeda na osnovu terpije nejihove i nacina kjecnjea koji su odabali, a kao ne odu sami onda ih se bnana, i tako uvijek je forum cist za vas odabrane, pa ovo e boleno, stvarno blesno , sto s etu dogada.... dali se itko , istko slaze samnom ili ja stvarno pisem takvo guposti i totoalno sma luda a da to uopce ne kuzim (ok znam da sam luda sto pokusavam to objasniti nekome kome se to neda objasniti , sto odavno cim su prava vrijedanja pocela nisam otisla..ali dali sam luda u ovome sto pisem) ecite vi koji ste nepristrani....
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: metadon-nova tema

Post by Samantha »

ja kontam tina da ti pizdis na samu sebe i da si komplexas totalni sto si na supstituciji i svjesna si da je to pogresno, a da prostis neces guzicom da mrdnes da to promjenis.
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Vidite narode kako se Srbija organizovala.

VRŠAC - Specijalna neuropsihijatrijska bolnica ''Dr Slobodan Bakalović'' u Vršcu otvorila je odeljenje za lečenje narkomanije.
Odeljenje ima 20 postelja, a o pacijentima brine tim od osmoro stručno osposobljenih radnika, uz stalni nadzor službe obezbeđenja.
Direktorka bolnice dr Tatjana Voskresenska rekla je za Radio Novi Sad da je ta bolest zavisnosti u stalnom porastu u Južnobanatskom okrugu.
U okviru odeljenja za lečenja od narkomanije organizovan je i rad metadonskog centra za produženi tretman zavisnika koji će raditi po modelu i uz superviziju Klinike sa bolesti zavisnosti pri Kliničkom centru Vojvodine.


Sta rade mailovi na prave adrese u inostranstvu.
Jednoga dana kada i vi budete imali dobre ideje neko ce uvaziti i vase misljenje. Dotada morate prihvatiti zvanican stav. Methadone is Medicine!!!
Last edited by Beobandit on Sat Dec 19, 2009 11:45 pm, edited 1 time in total.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

ne smantha ja sam ovan onaj oravi ovan tvrdoglavi koji sto si zacrta postigne pa pod cijenu zivota...i ja da je se ocu rijesiti ja bi se rijesila, ali ja je se ne zelim rijesiti jer sam ovako sigurnija... kako, zasto, neda mi se objasnjavti nekome ko nec shvaiti sigurno...a da sam iskomleksirana di sam ja to pokazala molim te, cime sam ja to iskompleksirana???? terpijm, ne niam nimalo... dapace... rekla sma vec sto puta kao ovkao ko na ovom forumu izgledaju i ponasaju se cisti ljudi onda hvlala ljepa neka meni moje terpije lai barem razmiljam ko covijek i sagledavam stvari normalno a nisam ogranicena i ne mrzim i prezirm sve koji nisu kao ja... takv ne zlim biti....

d ami znati na cemu si ti ili nisi, neam sada vreman ali sutra cu te bas malo prostudirati mada vidim d aje i tebi oavj forum sveto utociste, bijeg od svijeta, i da vecinu vrnema (dana ) si tu, i da nemas bas zivot sem ovog foruma....kak to vidim a vidovita sam hehe.... ali bas cu pogledati na cemu si ti jer kao te sada pitam sunjam da cu dobiti istinu...jer bi onda sebe pokopala da si i ti na supst.

aj nemoj vrijedati ti i svi ostali vrijedajem smao dokazujte kolko ste seljacine i jadnici, bili cisti ili ne....ako ste cisti i vrijedate , tim gorje...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Vi idalje objasnjavate zavisnicima da se lecite. Auuu. Nasta vas natocilja Balkanski mozak mada sam i ja ucestvovao. Dok nisam pre neki dan se dopisivao sa izvesnim lekarom a on pita sav ozbiljan a sta je zavrsio taj sto tako prica o najzastupljenijem nacinu lecenja, jer je mislio za vase price da to kaze neki lekar. Kada je cuo, sam sebi sam izgledao neozbiljan sto to uzimam ozbiljno i sto sam shvatao ozbiljno. Jer se i dijabeticari odrzavaju insulinom, ni to nije lecenje. Insulinsko odrzavanje. Sta je da je registrovano je kao lecenje a meni je dobro. Zato Pall Mall.
Pa ne mogu da objasnim coveku da to pricaju ljudi od kojih neki jos uvek i nisu u apstinenciji. Tek kad malo stanem i razmislim ja shvatim sta vi nama pokusavate da objasnite. Pa to je smesno najblaze receno.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Nego dajte predlozite mesto gde fali Metadonski Centar da saljem poruku nadleznima. Koji zaseok nema pored prodavnice klinikicu sa Televizorom.
Recite da ga ne bude. Takav ne sme postojati u RS. Inace enterijer je zavrsen za Centralni Metadonski samo se planira kako najbezbolnije srusiti Sabornu Crkvu zbog garaze za kamione koji ce donositi burad.
Sta kazu zlo nas je obuzelo. Ovih dana rekoh vam trebamo ja i jos neki odavde da primimo plaketu za zalaganje za bolesne sugradjane i ostale pacijente na metadonskoj terapiji. Primamo zahvalnicu u Londonu samo neki sa ovog sajta se stide da kazu inace i oni znaju za poziv.
Zaboravio sam da piutam nesto ozbiljno ljude koji su duze na Metadonu. To sto vam je lose od njega i stoosecate kako je on pakao jer je meni super zato sto mozda malu dozu pijem 120 kapi. 100 ujutru 20 uvece. Mozda da pijem vise mozda bi i meni bilo grozno ili to zavisi od organizma. Mislim ja se osecam kao strejt ne osecam nista od tih losih stvari. Normalno idem u WC, hrana mi ima supre ukus, tacno u isto vreme sam gladan, ne osecam zelju za heroinom.
Kako zaspim tako se probudim i ne sanjam nista. Sve to kada bi neko osecao rekao bi drugom da je ludak ako bi ga terao da menja to za nesto ko zna sta i ko zna kako. Mozda da sam recimo na 150 poludeo bi koliko bi mi bilo lose ili da sam na 200 kapi. Mada mnogi su isto na 200 pa im je super ipak mislim da je to do ljudi kod svakog drugacije. Inace 4 god sam tacno na 120 kapi.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: metadon-nova tema

Post by tess »

  • metadon jeste medicina,
    • ali kad ga nema,
    cima kriza
    • gora od heroina.
    zato kazem svima,
    • da se vise niko neprima
    jebena je ta medicina
koja skida sa heroina.[/list] al sam ovo smoto,kao Rasa Popov :|
dal' mi steti droga leti?
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: metadon-nova tema

Post by AnAna_mo »

Daj Tina molim te, ne prosipaj se više... Prijateljski savjet... :roll:
Potpis.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

beobandit ja tebe ne kuzim, pijes met, zalazes se za otvaranje klinika a smijesno ti je ovo za sto s ej atu botim, kao sto se ti bori za otvarnje klinkia tako se ja borim (ovo meni zvuci smijesno i odustjrm upravo sada od te borbe jer je uzaludna, bole receno pokuslala sam se obriti alis to kad niti oni koji su isto na supst. i vrijedaju ih odvdije ne sjau nam oju strnu nego mudro sute) da se ovdije na ovom forumu ljud ena supst. ne vrijed i ne omalovazva i da i mi imamo barem ovijde koji je vidi cuda narkomanski forum pravo glasa.... ti to ne kuzis a i sam si na metu, tebi je to smijesno, cudno malo ne?

ana prijateljski savijet e jesi me nasmijala sada, ono nemogu vjerovati, da bi ti meni dala prijateljski savijet moras mi prvo biti prijatelj ok ako ne prijatelj onda barem poznanik ili virtualni prijatelj, a ti mi nisi nista od toga ,dapace, sada bi nesto napisalal ali necu da nebi iaplo da vrijedam, ali evo tebi neprijateljski savijet, kloni me se.....
Locked