metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by simon_says »

Lek sa oznakom u obliku punog trougla () snažno utiče na psihofizičke sposobnosti, tako da je za vreme terapije zabranjeno upravljanje motornim vozilima kao i rad mašinama. Lekovi registrovani za 2007. godinu u Srbiji sa ovom oznakom (trigonici) su:
* Anafranil injekcije
* Apaurin injekcije
* Artane
* Arvind
* Azot Suboksid (N2O)
* Baralgetas injekcije
* Bensedin injekcije
* Cerson
* Clopixon
* Clozapin Hexal
* Clozapine
* Diazepam injekcije
* Diprivan
* Dolantin 100
* Dormicum
* Durogesic
* Eftil
* Eglonyl injekcije, tablete
* Fenobarbiton
* Fentanyl
* Fentanyl Torrex
* Flormidal
* Forane
* Galepsin
* Haldol
* Haloperidol
* Halotan
* Hypnomidate
* Isofluran Nicholas Piramal
* Karbapin
* Kodein Alkaloid
* Lamal
* Lamictal
* Largactil
* Lendormin
* Leponex
* Litijum karbonat (Li2CO3)
* Lorazepam injekcije
* M-Eslon
* Medicinski diazotoksid
* Metadon
* Metoten
* Miansan
* Midazolam Torrex
* Moditen
* Moradol
* Morphini hydrochloridum Alkaloid
* Myolastan
* Nipam
* Phenergan
* Phenobarbiton
* Phenobarbiton natrijum
* Propofol
* Protradon
* Rapifen
* Recofol
* Rispolept
* Rissar
* Risset
* Rivotril
* Rivotril Roche
* Sanval
* Seroquel
* Seroxat
* Sevorane
* Stilnox
* Sufenta
* Sufentanil Torrex
* Sulpigut tablete
* Suxinutin
* Tegretol
* Tegretol CR
* Tetrazepam-MIP
* Tolvon
* Trama 24
* Tramadol
* Trileptal
* Trittico
* Trixifen
* Trodon
* Ultiva
* Valoron
* Zalasta
* Zeldox
* Zyprexa

toliko o voznji i pilotiranju...

do svidaniye
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Ako u EU bude moglo da se vozi sa metadonom dovoljno je da se to objavi negde da bi nasi morali da menjaju ili da idemo prevarom 7 dana na Jurnistu koje nema na listi ili neki drugi lek takav koga nema na listi dok se ne polozi pa onda ponovo. Ali najdalje za 3 godine sve nase muke e biti resene. Samo ne znam kako je na zapadu jedino sto znam da Srbija slepica nema pare da finasnira istrazivanje gde bi se dokazalo da ja mogu sve sto i normalni ljudi sem da trpim malo vise bola nego oni zbog tog Metadona ali mislim da je i to sada izjednaceno da osecam kao normalan. Naravno da nema stvari na svetu koji bi trpeo ni malkice tako da mi Metadon ne pase potpuno i da malo osecam da mi nesto smeta pobunio bi se protiv njega kao i protiv drugih lekova koji mi nisu pomagali. Ti sto vices dosvidanja nisi to trebao da objavis na ovom forumu da ih podsecas bolje se raspitaj dal na zapadu moze da se vozi pod Metadonom jer ako moze tamo moci ce i ovde a ako tamo moze a vi se bunite mocice te samo da ga duvate. Zar vi ne cujete da se svaki dan promeni nesto da bi licili na zapad a ne na ljigavusu rusiju.
Ako niste ja vas obavestavam da je tako.
Sem ako to nije ono zabranjeno je kao, meni pise u vozackoj da moram da nosim socivo, jer na jedno oko slabije vidim. Pa me niko nikada za to nije pita.
Jedino da mi na licu mesta rade test na bas na Metadon. Boli ih djoka. Iovako i policija kada me je zaustavila nekoliko puta ispred Sv save kazu "Metadon o fala bogu lecis se"... dosta je i njima jurnjave sa takvima.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

Beobandit je banovan na određeno vrijeme, a ova tema ide pod ključ.
Ukoliko ne možete diskutovati na neku temu civilizovano i normalno, onda nema potrebe da pokrećete takve teme.
Metadon je supstitut i kao takav se koristi za tretman ovisnika o heroinu. To je činjenica. Sve drugo, u vezi s Metadonom, se može posmatrati kroz prizmu svakog pojedinca. Kako svoje mišljenje pojedinci nisu u stanju napisati na civilizovan način, ova i slične teme, na kojima se počne vrijeđati, će biti zaključane. Za svađu je potrebno dvoje. Kome je u interesu da se piše o ovakvim temama, neka se suzdrži od uvredljivih komentara.
Locked