metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

Fela Kuti wrote:Ja sam iz paorske familije pa su mi valjda zato i fore takve, a pena ti se prividja od piva na dnu case.
Procitao sam ja dobro sta si rekao, samo mi bed kada neko ko ne moze da spoji tri meseca cistoce deli svima packe.
I da, oporavak hoce jaja, a kolika su muda u nasega Vudda, dovoljno govori epizoda "drvoseca u kuhinji".
Zato bi tebi bilo bolje da nekada cutis, ali sto se mene tice blebeci i dalje i zabavljaj forum...
Sve najbolje.
Paorski deran vs. vudd bez mud'.Part 1.
Fela...Bio sam cist 2 godine,pa 16 mjeseci.O mojim mudima ne bih sa tobom,jer ne poznajes ni mene ni okolnosti u kojim zivim.Alkohol ne konzumiram...

Tema je metadon,a svoje predrasude i ''zackoljice'' stavi u kesu,pa cu poslije da ih preslusam.
Ne vidim zasto bi bilo bolje da cutim,sta sam ja to ruzno napisao ovde?Kakvo zabavljanje foruma?Sta seres ti? :)
Iz iskustva pisem o metadonu,iz iskustva znam da trebaju jaja,iz iskustva mi je pun kurac narkomana koji pucnu prstom i budu izlijeceni.
Tvoji pokusaji da me uvrijedis,da me spustis nekim komercijalnim baljezgarijama,govore dovoljno...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: metadon-nova tema

Post by Fela Kuti »

Kao prvo, ti si zapoceo vredjanje i klinacko podbadanje.
Kao drugo, pricas o svemu iz svog luzerskog ugla i ismevas sve sto nije kako ti zamisljas da treba biti. Tvoj cinizam je odraz tvog stanja.
Kao trece, ti si mene prvi ucutkivao a ja tebe nisam uopste.
Kao cetvrto, nemam nikakvu zelju da se sa tobom ovde nadmudrujem. Spusti loptu, gledaj u se i u svoje kljuse.
I da, peto, za kraj; i meni je pun q prepametnih narkomana koji sve znaju najbolje samo sebi samom nikako da pomognu.
Tvoji pokusaji da me uvredis (prvi put indirektno jos pre dva meseca) i da mi spustis svojim pubertetskim baljezgarijama govore dovoljno...

Tema je metadon, pa ako o njemu imas nesto pametno da kazes, izvoli. Prezvakanih floskula smo se svi nacitali i naslusali.
Metadon je lek koji je mnogim mojim poznanicima spasao zivot. Da, istina je da su neki na njemu posle nekoliko godina postali biljke i
to je strasno, ali moje je misljenje da oni nikada nisu ni hteli da se lece. Medjutim, mnogi su se i skroz izvukli i najnormalnije zive zivot dalje.
Nazalost, svi ostali koji su palamudili kao mnogi ovde, ismevali ga i pricali kako nikada ne bi bili na tom "sranju", samolecili se i uljuljkani uspesnom apstinencijom od godinu-dve upirali prstom na ljude od kojih su neki do sada i "zaboravili" da su bili narkomani, zavrsili su na groblju. Svi!
Zato mi je dosta uopstenog proseravanja o metadonu, pogotovo onih koji i dalje u nekom svom steku cuvaju limuntus i gan za "ne daj boze".
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

:D ...ne mogu da vjerujem

Ok,jos jednom za Kutija personalno.Ne ismijavam metadon,ne mislim da je djubre.
Ovaj luzer,nakon 20 godina drogiranja,metadona, ima porodicu, pokusava na najbolji moguci nacin ostati cist..E sad sto zaserem tu i tamo...govori o ozbiljnosti bolesti i karakteru narkomanskom.Cinizam?Takav sam-kakav sam...

Stvarno ne vidim potrebu da se natezhemo ovde.Nisam se tebi ni obracao,ali posto sam te, kako kazes. indirektno uvrijedio prije nekoliko mjeseci,jasnija mi je tvoja zelja za osvetom :)
Toliko o pubertetu,vratimo se temi.
Ne slazem se da su svi,i slovima za tebe''svi'' koji su upirali prstom u metadon,zavrsili na groblju.Znam/poznavao sam mnogo ljudi koji su bili na metadonu,ali nisu uspjeli da se izvuku samo i iskljucivo metadonom.O tome pricam...shvacas?
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: metadon-nova tema

Post by YugoS »

Pozdrav raja :D !

Nisam vise redovan i aktivan na Forumu.Zivot i poneka obaveze me guraju dalje,ali se trudim da bar procitam neke,za mene,interesantne teme i ljude.

Sa ove pozicije,vremenske distance,mislim da je najveci fol u zloupotrebi terapije i zeljom da se zivot dovede do necega sto ovisnik zeli.Onaj koji nema zelju da zivot unaprijedi ili ima zelju da zivi narkomanskim zivotom nikada nece nista napraviti.Takvom profilu ne pomaze ni metadon,ni morfijum,a posebno ne buprenorfin.

Sva ova frka oko metadona i ostalih legalnih substituta je na ovom pdf bezveze.Price tipa "ima jaja-nema jaja" su smjesne,bezpotrebne i suvisne.Iz svog iskustva mogu reci da bilo koji substitut,sam od sebe i bez rada na sebi ne znaci bas puno.Pa meni je trebalo par godina da to shvatim,da pocnem vjerovati u terapiju i da mi dodje do mozga da i sam moram nekada stisnuti zube.

E ovo bi trebalo biti mjesto za takve price.Kako uz,recimo metadon zivjeti sto kvalitetnije,kako se ponasati kada i uz terapiju nisi bas najbolji,kako izbjeci recidiv na terapiji ili zasto ja i pored substitucije imam zelju za heroinom?!?!
Znaci,ne raspravljati o stetnosti metadona(nema vajde,znamo svi sta je) ili pisati kilometarske postove kako je bolje otici u Komunu ili na drugu varijantu lijecenja.

Ovaj prostor treba da se koristi za gore navedene savjete i da ovisnici na metadonu koji zaista ispravno koriste svoj lijek pomazu onima koji "brljave" sa metadonom.Jer upravo oni koji zloupotrebljavaju terapiju najvise skode i prave losu sliku o odrzavanju i to ne samo sebi,nego i ovisnicima koji odgovorno i savjesno koriste metadon ili nesto drugo.

Sretno.

:D
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Fela Kuti wrote:Tema je metadon, pa ako o njemu imas nesto pametno da kazes, izvoli. Prezvakanih floskula smo se svi nacitali i naslusali.
Metadon je lek koji je mnogim mojim poznanicima spasao zivot. Da, istina je da su neki na njemu posle nekoliko godina postali biljke i
to je strasno, ali moje je misljenje da oni nikada nisu ni hteli da se lece. Medjutim, mnogi su se i skroz izvukli i najnormalnije zive zivot dalje.
Nazalost, svi ostali koji su palamudili kao mnogi ovde, ismevali ga i pricali kako nikada ne bi bili na tom "sranju", samolecili se i uljuljkani uspesnom apstinencijom od godinu-dve upirali prstom na ljude od kojih su neki do sada i "zaboravili" da su bili narkomani, zavrsili su na groblju. Svi!
Zato mi je dosta uopstenog proseravanja o metadonu, pogotovo onih koji i dalje u nekom svom steku cuvaju limuntus i gan za "ne daj boze".

Jbt kako je to dobro receno. Ja sve vise mislim da njima tokom prezivljavanja krize na suvo pogotovu Metadonske koja dugo traje dodje do nekog poremecaja u glavi pa se tako ponasaju. Jer kriza nije ni malo zdrava za mozak. Prof. Bukelic mi je pricao da u krizi izumire vise sivih celija nego od konzumiranja sintetickih droga. Pa se tako ljudi u krizi nekada sumanuto smeju a nije im do smeha uopste. Jednostavno to je stetno, jako.
A da ne pricam kako blokator utice i nagomilana depresija koja traje dok se ti lekovi piju. Strejt si a nije ti do zivota. Onda to pocinje da utice na razne delove tela, jhetru, zeludac, zivce, mozak.
I koja apstinencija od 2 god, daj boze da sustrejt godinu dana ma i to je mnogo. Jer znate da ima ljudiu Drajzerovoj koji su se preko 15 puta lecili blokatorima a i dalje im to predlazu. Ti ljudi su prsli sa mozgom za mnjih nema vise nade. Oni su odlucili da ce taklo biti do kraja zivota. Droga koji mesec dok mogu da se muzupare, malo kraducka kada se ode u sranje blokatori, pivo, sedativi, lekovi za spavanje, prozak. Kada prsnes od toga o0nda ajmo ponovo heroin, pa onda neces alkohol nego sdepresiju lecis spidovima, ekserima. Pa kada poludis onda ponovo mama za ruku pa blokatori.
Niko me nece ubediti i nikada da je to zdravije od Metadona. Jer kada neko pomene ko pije blokator stetnost Metadona meni dodje da umrem a ne seca se da mu je lekarka prvo gledala stanje jetre pa onda izdala lekove. Ali nije tu samo blokator, tu je i gomila drugih lekova koja te sprecava da totalno pomahnitas i da ih bacis kroz prozor.
Ja se slazem da Metadon moze da sjebe ali vise se sjebes sam sto ti misici atrofiraju jer mozes da lezis 24 h bez pomeranja, miran i da ti je prijatno. Ali to se resava vezbom, treninzima, ne mora teretana moze trcanje svako jutro u 7 ustajes i tracis 1/2 pa 1 h i sve ok. Ne razlikujes se od ljudi koji ga ne piju. Jos ako je terapija kako treba ni po tebi se ne vidi nikako da si bilo sta uzeo. Oci su bistre, ne mumlas, ne brljavis, ne cure bale kao od sedativa, nisi pospan, zenice su jedino male.
A ne znam stvarno kako neki imaju zelju da uzmu heroin i dal je meni ona nestala sa cescim uzimanjem kokaina koje je pocelo pre nekih 4-5 god. Ali sada iako sam kokain proredio tj ne znam dal cu ga uzimati vise skoro heroin mi se ne radi. Mada sam koku radio 2. 3. 4-tog Juna. Spojio sam 3 dana i 3 noci.
U principu uzmem je na 20 dana na tako nekoliko dana. Ali ovde vecina koja je na metadonu uzima cesce heroin iako se leci i odvikava od opijata tako da mislim da oni koji popiju 5-6 iva dnevnoi vise stete nanose sebi. Samo sto je to u vasim ocima maskirano jer je alkohollegalaninace doktori potvrdjuju da je toksicniji za jetru od kokaina. A opet koka je mozda gora za telo ali niko nece ziveti vecno i mislim da se to malo zezanje uspesno nadoknadi ako se vodi racuna danima kada si strejt. I ne dozvoliti da postane bolest koju nemas pod kontrolom.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by oxo »

ja ne mogu da verujem sta ti pises :)

ti ljudi koji pokusavaju da se skinu po n-ti put barem pokusavaju, za razliku od tebe koji si 5 godina na metadonu i ne planiras da se skines sa istog i pritom spajas regularno 3-4 dana i noci na koki, pricas o nekom kontrolisanom uzimanju i sl.

nemoj barem sebe da lazes da se lecis, posto druge svakako ne mozes, iz aviona ti viri dijagnoza

tvoje stanje uma i npr moje koji sam strejt 20 meseci ne moze da se poredi jer je tebi metadon sastavni deo zivota, a kokain nesto potpuno normalno, dok bi se ja licno kada bi doziveo da gurnem nesto u nos posle svega pucao sebi u glavu na licu mesta u prevodu to je apsolutno nemoguce i povraca mi se na samu tu pomisao

za mene je izlecen/zalecen ili kako god hoces da ga nazoves onaj koji u zivotu vise joint nece da pogleda, da ne pricamo o necem drugom. i pritom naravno ima normalan socijalni zivot aka posao, devojku, porodicu i najbitnije njegiv mozak je neke stvari prevazisao i uopste ne razmislja vise u gudri. ja se blizim tome, jos nisam stigao do cilja, npr sanjam gudru skoro svako vece ali osim toga ide mi odlicno

i svima ostalima, ukljucujuci naravno i tebe zelim sve najbolje ali ne zaboravi, prvi uslov da bi poceo da se lecis je da priznas sebi da si bolestan, a ja mislim da ti jos ni to nisi spreman da ucinis (primer-kokain)
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Dobro ajde kokain jeste problem mada meni ne predstavlja neki problem jer ne stvara probleme kao heroin. Mogu i bez njega. Dok u vezi Metadona ne slusam bivse zavisnike nego lekare i to one koji preko 20-30 godina primenjuju terapiju.
A sta je po tebi izlecen a sta zalecen to me najmanje interesuje. Vaznije mi je sto sam sebe doveo u situaciju da me dop ne zanima a da se lepo osecam. To je najbitnije. Da i da prolaze meseci i godine a ne uzimam ga.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by Vuk »

Beobandit wrote:Dobro ajde kokain jeste problem mada meni ne predstavlja neki problem jer ne stvara probleme kao heroin. Mogu i bez njega.
Gde sam ono već čuo ovu rečenicu...čekaj, nemojte da mi kažete...setiću se već...
Moon child
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

:-D
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Jer bi ostalo ovde 10 postova kada bi obrisali sve koji se ne ticu Metadona. Sada su se javili jos i ko...??? Sada cemo videti i baciti se na njih.
Pa da to su Anonimni Narkomani. Odkud oni na Supstituciji???? A sto su samo njemu slova plava. Jer moze neko da stavi crvena ako zeli???
Locked