pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: pakleni plan

Post by darla »

Param, moje misljenje je da se odrzava s tim baš zato sto nema "crva".. ono skine ti fizicku zikru, poslije sve bude super nekoliko dana/tjedana/mjeseci i onda opet dodje zelja, proradi crv, pa recidiv..onda opet sub 5 dana i tako sve u krug..jer cim prestane djelovanje subutexa, javlja se i crv (subutex pokriva neke receptore u mozgu koji zadovoljavaju tu zelju za opoidima pa zato i nema tolike zelje za dopom)
Nedostaje onaj toliko puta spominjani RAD NA SEBI i sve sto ide uz njega (kako prepoznati da se bliži recidiv, kako ga izbjeci itd.) E zato se preporucuje odrzavanje subutexom..Dok god si pod njegovim utjecajem nema tog rovca, tako da ti on kupuje vrijeme dok ponovno ne izgradis sebe, stavove i ne usavrsis taj rad na sebi..a to se ne moze postici za 5 dana, vjerojatno ni za 5 mjeseci..do tad si vjerojatno vec navucen na subutex..
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: pakleni plan

Post by Beobandit »

A sta danas prestanes sa subutexom i prekosutra odmah mislis na heroin, tako?
Ja vac razmisljam o subutexu a jos nisam ni podigao Metadon na zadnje recepte, podigao sam u petak na one od prosle nedelje, a u petak sam dobionove pogledao u apoteci koja je blizu i nema. Danas ili sutra moram da pretrazim gde god su se davali. Zvacu i Hemofarm ne radi im onaj djavo za poruke da ih pitam sta se desava svakog praznika.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Beobandit wrote:A sta danas prestanes sa subutexom i prekosutra odmah mislis na heroin, tako?
Ja vac razmisljam o subutexu a jos nisam ni podigao Metadon na zadnje recepte, podigao sam u petak na one od prosle nedelje, a u petak sam dobionove pogledao u apoteci koja je blizu i nema. Danas ili sutra moram da pretrazim gde god su se davali. Zvacu i Hemofarm ne radi im onaj djavo za poruke da ih pitam sta se desava svakog praznika.
Inace ko nezna u Srbiji rok vazenja recepta na kom je prepisan metadon je 3 dana.Znaci ako ne podignes met za tri dana od kad ti je datum na receptu,nemozes da podignes lek.Tako da neko ovde laze!Ili ja ili ovaj latentni homoseksualac.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

isss, to možda tebi važi samo 3 dana, kad si gulija sa Banovog Brda :D
On je bitan i zna ljude.
all that I want is to play
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: pakleni plan

Post by Beobandit »

ROK VAZENJA RECEPTA 3 DANA A KAKO ONDA DIZEM ZADNJI 2 GODINE DAN PRE NEGO STO UZMEM RECPTE PONOVO ZNACI POSLE 6 DANA KAKO. BOLJE BI TI BILO DA OKRENES SVETOG SAVU ILI DRUGU APOTEKU PA DA PITAS KAKO KOJI RECEEPTI ZA METADON VAZE DA SE NE BRUKAS JER ONAJ KOJI SE NE PLACA VAZI 15, A ONAJ KOJI PLACAS VAZI 6 DANA SRAMOTA STA PRICAS DA NE POVERUJE COVEK KAO DA NE MOZE DA SE RASPITA NEKO. OBICNI MESEC DANA ZA NARKOTIKE KOJI SE UBELEZAVAJU U KNJIGUI NARKOTIKA 15, PRIVATNI RECEPT KOJI PLACAS ISTO SE ZAVODI U KNJIGU NARKOTIKA ONAJ TAMNIJE BOJE KOJI JA SADA DOBIJAM ZADNJIH 5 MESECI I DIZEM NA 5-6 DANA. INACHE PRE SAM ONE STO NE PLACAM NISTA DIZAO NEKADA I NA 10 DANA KADA NIJE BILO. SADA MI JE NACELNICA REKLA DA VAZE 15 JA PROVERIO U APOTECI KAZE 7 DANA METADON ZNACHI PROSAO ROK PODIGAO JA JURNISTU A OTISAO GORE DA MIISPRAVE ZA METADON I PRODUZE I GOTOVA PRICA.
SALJEM FOTOKOPIJU ZA NEDELJU DANA OVDE SA POTISOM IZ APOTEKE KADA SAM PODIGAO I KADA JE PREPISAM VIDI SE GORE. AUUU STA PRICAJU LJUDI.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

sad mi je tek jasno ...pa ti covece nemas veze sa metom,a ovde pametujes o njemu.Pa da ga sam podizes kao sto kazes znao bi o cemu pricam.
Ti si samo obozavalac meta na fejsbuku i nista vise.Ili ti je dao neko nekad da probas ili cekas u redu u drajzerovoj sto je vise verovatno.
Da sam znao da izmisljas i da si landara nikad ti se ne bih obratio,a i necu.
Ipak si ti na bendzosima,ksaneksima,brufenima,a ponekad mi se cini da si izgutao tatulu i artan zajedno.Ono sto je najgore ti mastas o metu i mislis da je to spas.Nije veruj mi,ne barem onako kako ti mislis.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: pakleni plan

Post by Beobandit »

011/664-31-70 apoteka Sveti Sava, a ti ces jesti recepte i kutije od metadona podignute sedmi dan ja ti se kunem bogom.
Inache moguce da sam ja povlascen ali neka pozvu ljudi papitaju. A ja uskoro stavljam slike fotokopiranih recepata gde pise datum kada je doktor izdao i kada je apotekarka primila kako bi sliku dzukca zamenila slika magarca. A sada jebes BE92 pazi dao ni ne sjebu tebe ako te nagaze i naprave ti aferu pa te ni sava ni dunav nece oprati. Bezace od tebe kao od tvora na ulici.
Kako si glup, ovo se mora dokazati a ja cu vam dokazati za koji dan kada nadjem USB. Jer cu kao sto sam tamopostavitii ovde slike, ali nema veze neki sa foruuma me znaju i znaju sta pricam a ti prica ovim udaljenim 500 km svoje budalastine ali nek pozovu ljudii pitaju za vaznost recepata. Pa da Jurnistu je dobio neko ovako nalepe ochi. Imam bre 20-30 novih listova u kartonu stavljenih samo zbog popunjavanja Metadona slepce slepi. Jao kada se nakoksiram jedanput pa procitam ovo pa banem na brdo. Mada me moji vec loze da idemo ali oni sa tobom neaju nista nego ja, ali polako nema mnogo kredita. Svega 20 oslobadjajucih imam.
Godinama dizem kada mi se prohte a ne strecam se ni sedmi dan da odem da podignem Metadon.
Last edited by Beobandit on Tue Jan 19, 2010 4:09 am, edited 6 times in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: pakleni plan

Post by Beobandit »

Nek ti kaze i Alkaloid Sugavce kada dize recepte posle 3 dana- sala komika.
Mada decko verovatno i ne dolazi da prica sa onima koje jedrzava posrala da im recepti vaze 3 dana. 72 sata, ej pa to ovo je loodilo.
Dobijes u cetvrtak i u pondeljak nevaze vaz ina plazi. Neces se smejati kunem ti se.
Tako i mnogi ne dolaze ali ja samrekaomene samo admini mogu oterati odavde, ne dolazim bash redovno ali tu sam.
Znachi ja sam pogresio recept gde Metadon dobijas na participaciju vazi 15 dana i za Metadon , a onaj drugi totalno drugaciji koji placas vazi 7 dana. Ali tokada prodje ne ide kod lekara nego sestra ti samo prepravi i lupi pecat.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: pakleni plan

Post by Param-parcad »

auu tess ala si najebao kada ovaj moderni erik uzme na svoj super napaceni organizam bananu(gram koksa a nema za usb)ima da prsti sve na njemu...jebo ma...covek govori o metu i koksu ko da unosi u sebe kreatin(mada ce to biti umesto koksa)proteine,amino kiseline...strasno sta uradi odrzavanje metadonom napacenom mozgu korisnika...istripuje ga da je umesto prvak bodibildinga etiopije jebeni stalone...sta reci nego tuga.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

Š'a je tessi, dessi si sada? Banda će te gepekuje čim kupi kola i malo čistog koksa. Pa kad ponovo pročita sve ovo, uff...biće zajebano. Sravniće Brdo.
all that I want is to play
Post Reply