pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

gordex33
Posts: 1
Joined: Thu Dec 17, 2009 5:16 am

Da li neko ima predlog za pomoc?

Post by gordex33 »

Pozdrav svima,
nikad nisam učestvovao na forumima, zajednicima, iuli bilo kojim grupnim podrškama, ali sad stvarno više nemam izbora, pa reših da se javim.(Neznam da li sam pogodio pravi post, to će već moderator da vidi i da , ga prebaci tamo gde treba).
Pre neki dan napunio sam 33 godine drogiram se (Heroinom) od 2000. godine, sa prekidima(najduži prekid 13 meseci, tada sam primao čuvene Lorijenove blokatorske injekcije), i skidao jedno 4-5 puta takođe u Lorijenu(od toga jednom i ultra brzom detoksikacijom za 12h-čuo sam da je sad ukinuta), i sam još ko zna koliko puta.
Moja teorija je uvek bila da je lakše skinuti se, tj. izdržati tih 5-7 dana (naravno u zavisnosti koliko si navučen), a mnogo teže ostati čist posle.
E sad je prvi put obrnuto, pošto više neživim sa mojima (roditeljima), niti oni imaju više para, ani volje da idu samnom po kliknikama, prinuđen sam da to uradim sam(tj. jedino mi je verenica pomoć, jer je u to vreme zajedno sa mojima prolazila kroz sve to i razume se malo u sam proces!!!!).
Posle toliko lečenja-tj. pokušaja u Lorijenu, i dolazaka na kućnu adresu raznih likova(koji sebe nazivaju doktorima, a da li su: ko to zna?), bar sam naučio kompletan repertoar lekova koji su potrebni, i šta koji tačno radi.
Napominjem pre svega da je normalno da sve to varira od osobe do osobe.

Najlakši način mi je bio uz pomoć Trodona-u opadajućem nizu:
1. dan 6 kom(raspodeliš ih na ceo dan 2+2+2, ili 3+2+1, uz obavezno Bensedin(bar od 5 Mg) da ne bi dobio Epi napad, a i da te smiri, +uveče nešto za spavanje!!!
2. dan 5 kom isti sistem raspodele(2+1+2 ili 2+2+1)
I tako dok nestigneš do 0 tj. jednog, normalno po potrebi ako je baš frka dodaš 1-najviše 2 na terapiju, nikako više, jer cilj je da se skineš a ne uradiš.Jedina je mana što kad sve to prođe moraš da čekaš nekoliko dana ako hoćeš da piješ blokatore, jer i od Trodona(kao i od svih opijata) imaćeš žešću reakciju.


Drugi način je: Katepresan(pola uglavnom)-(to je čuvena pola bele iz Lorijena) za jezu,jer je to lek koji reguliše pritisak,međutim trenutno ga nema pa može i zamena Enapril(isto reguliše pritisak-tj. ubija jezu), Lorazepam-za opuštenost(danju)-(To je Lorijenova Plava) i uvod u san(noću), za spavanje ima raznih varijanti najači je Flormidal(ali se na njega lako navučeš i posle nemožeš da zaspiš bez njega), zatim Bellupo(Lorijenove dve velike bele) nisu loše, ili bilo šta što ti u apoteci predlože(samo da je na biljnoj bazi), e sad za bolove-iskreno ja sa tim nisam imao velikih problema(Diklofen ili Novagetol su rešavali problem-narvno uz sve ovo što sam nabrojao, mana ovoga je što ako sami lekovi(to su isti koje u Lorijenu dobijaš), samo što kod njih dobiješ i infuziju radi bržeg čišćenja(i u njoj vitamine Bedoksin, B6, i valjda nešto za smirenje moguće Bensedin).
Jedini mi je problem ko ima vene može sam sebi da da infuziju sa ovim dodacima, i biće mu lakše mnogo, ali ja nemogu nemam vene, tako da mogu samo lekove, (a bez tih dodtaka iz infuzije je mnogo teže).
Jer tretman infuzijom kod njih je oko 50 Eura, a u apoteci Sve to košta oko 200-300 dinara, + lekovi oko 300-400--ali za celu nedelju, ne za jedan dan!!!
Tako da je ovaj način meni mnogo teži, a Trodona nema ama baš nigde, na crno sam nudio čak sam i rekao da bih dao i 10Evra za kutiju, ali džabe nigde!!!!!

Tako da Molim za savet, ideju, ili bilo kakvu vrstu pomoći!!!!

P.S. Naravno sve osim Drajzerove, jer niti imam kjnižicu, a iz ovih priča sa ovog forumu neka hvala!!!!
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: pakleni plan

Post by Al Kaloid »

Ima i trodona i metadona koliko hoces, samo treba da znas gde da trazis! Davno kada nisam bio na met. odrzavanju pokusavao sam da se skidam trodonima, ali nije bilo sanse samo sam povracao od njih i jos vise jezio, tako da sam koristio valoron i metadon jer je to jedino pomagalo na pravi nacin. Sada valoron mozes da nabavis samo iz uvoza, metadona ima domaceg i Makedonskog, a trodona ima po privatnim apotekama bez recepta , ja ih znam 2-3 koje ih daju. Ne znam kako trodon moze da ti pomogne oko krize sem ako nisi puno navucen i ako nisi bio na igli. Jednom prilikom kada sam lezao u Drajzerovoj, dali su mi trodon kapi (soluciju) i katapresan i secam se da mi je tada jedini put pomoglo da smirim krizu verovatno zbog kombinacije lekova, a naravno nakljukali su me jos gomilom raznih sedativa.
Pokusaj sa nekim supstitutima ako mozes da nabavis jer ako nemas knjizicu mozes samo kod privatnika da se lecis i da puknes malo vecu kintu. Pozdrav!
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Gordex,Moj ti je isto predlog da ako si vec toliko vremene na dopu,zaobidjes trodone,Ja ih isto nevolim,pegla mi se od njih i jezim se,ma grozno.Vadi tu zdravstvenu knjizicu,to nije toliki problem,vise bih rekao mrzovolja.Trazi neku regularnu,zvanicnu pomoc.Veruj mi od mog i tvog plana,da cemo sami sebi da pomognemo,sami sebe da izlecimo,od toga nema nista.Mozemo samo kao ranjene zivotinje da lizemo svoje rane,ali da ih izlecimo sami,nikako!Ovde ima ljudi koji su se izvukli iz gorih sranja nego sto smo ti i ja,pa slusaj njih sta ce ti predlagati.To ti je mnogo bolje nego da slusas nas koji smo jos uvek na supstitutima ili se radimo,a ovde prosipamo pamet.Drz se,nedaj se!
dal' mi steti droga leti?
dragance72

Re: pakleni plan

Post by dragance72 »

što se trodona tiče ja sam ih dobijao od lekara opšte prakse, pojavim se i kažem da sam u krizi, a pošto mi je karton odavno pun kombinacije bensedin, trodon retko kada neki antibiotik, davali su mi samo moj problem je što ja ne popijem terapijsku dozu nego 10 odjednom ili 15 zavisno koliko sam navučen da osetim "rad" jebiga. Pošto je pored heroina to drugi opijat od koga sam zavisan. A u samoj deklaraciji leka (trodona) piše da se ne treba koristiti da reguliše apstinencijalnu krizu od heroina ili drugog opijata. A kad se navučeš na trodon kriza je blaža ali mnogo duža nego od dopa. Ja sam imao jake depresije dva tri puta devedesetih godina, dok je mogao da se kupi u svakoj privatnoj i kasnije do pre dve godine u čuvenoj apoteci u ulici narodnog fronta kod beogradjanke, pojaviš se sa 250 dinara i samo kažeš:jednu tablu. Naročito je štetan za jetru. Inače taj lek je prvobitno bio testiran kao lek za depresiju jer je 60% serotoninski a svega 40% psudoopijatski. Sada zaista ne znam gde ima jer u masi privatnih apoteka čak ni kada udješ sa duplim, regularnim receptom jednostavno kažu:ne držimo.
dragance72

Re: pakleni plan

Post by dragance72 »

I da, taj plan "samopomoći" meni nikada nije upalio, izuzev jednom ali je i to pitanje. Jer sam sada opet u problemu. Problem zavisnosti jednostavno ne može se sam rešiti. Nažalost, tako je :(
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

kako da se manem supstituta???
evo sta kazu prijatelji iz Kalifornije.
just...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EhqmFKv3ow8[/youtube]
dal' mi steti droga leti?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

ma jašta brate, samo otpevaš pesmicu i gotovo. Pri tome obrati pažnju da obuješ bar jednu zelenu čarapu, inače neće upaliti.
Ne daj se tessi :D
all that I want is to play
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: pakleni plan

Post by darla »

ejj anfakabl [wink]
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Dosle su vesti ko je sam tako zarko zeleo da cujem,medjutim ne bih bio ja Tess,da vec do sad nisam promenio svoj pakleni plan.Ovog puta cini mi se u pozitivnijem smeru.Pozitivnije u ovom planu je sto stavke supstitut,odnosno prelaska sa konja na magarca ili sjase Kurta da uzjase Murta,nema.Znaci skidanje sa supstituta na supstitut nije u tom planu.Pisacu malo vise o tome za par dana kad budem mogao sve konkretnije da kazem i kad budem poceo da ga primenjujem.To je sve daleko jos jedno 10 dana,a mene ljudi vec vata neka frka,neka nelagoda jebena,pretpostavljam nesto slicno ko svinja pred klanje.Pa znate vec...
Prvi test postojanosti mog novog plana je vest da ce se u Bgd-u leciti tj. bice na pozitivnoj listi lekova subotex i suboxon.
Cini mi se da sam se resio sta cu,ali dok nekrene ne uzimajte me za ozbiljno.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: pakleni plan

Post by Param-parcad »

ne znam za metadon ali mene je sub tako lepo skinuo fizicki da ne mogu da verujem.nikakve olaksice u glavi,vreme sporo jeste prolazilo ali crva nije bilo...bas zahvaljujuci tome se i jesam sa njega svukao opusteno jer ponavljam rad na subotexu ne postoji.ispricana je to prica hiljadu puta pa rekoh da i ja potvrdim...nije mi samo jasno to da se neko sa tim odrzava i upada ponovo u sranje.aj zdravo
Post Reply