pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Tess, ovom prilikom cu te samo pozdraviti jer ne zelim svojim (ne)raspolozenjem da mracim.
Drago mi je da se dobro osecas i da je ta prva faza lecenja prosla bolje nego sto si ocekivao.
Nemoj samo odustajati...
Pozz.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Pawa wrote:Tess, ovom prilikom cu te samo pozdraviti jer ne zelim svojim (ne)raspolozenjem da mracim.
Drago mi je da se dobro osecas i da je ta prva faza lecenja prosla bolje nego sto si ocekivao.
Nemoj samo odustajati...
Pozz.
Ne osecam se dobro vec dva dana... Psihicka praznina,sjeban sam nesto,slabo spavam sto je valjda i normalno.Neka nervoza koju na klinici ne osecam tako izrazeno.Tako da ne bih napravio neko sranje,idem odmah za 1sat nazad na kliniku iako sam trebao da ostanem do sutra do 19h.Toliko o tome koliko sam jak i do jaja.Ipak palim,a o sledecem vikendu cu da razmislim.Prosli vikend sam bio bas dobar,organizovan svaki minut,radio po gajbi,setao kerove.Pazi kad ovaj vikend me mrzelo i kerove,ma bilo sta ,da uzmem da jedem.Jbg tako valjda mora...
Palim.Nedajte se ljudi.Borba ce da traje dugo to znam,ali imam sansu...
dal' mi steti droga leti?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Tess veruj mi da i u zivotu ljudi koji su cisti nalete takve faze… Ima dana kada mi se nista ne radi, kada sam bezvoljna, lenja, razdrazljiva, kada osecam ogromnu prazninu a nista konkretno mi se nije desilo da bi se takav osecaj javio… Kada me, najjednostavnije receno, mrzi da zivim… Razlika je sto ja u takvim fazama necu posegnuti za narkoticima ili alkoholom, nego cu ili iscimati sebe da se pokrenem i uradim bilo sta kako bih skrenula misli ili cu jednostavno dozvoliti sebi dan, dva takvog jadnog stanja dok jednostavno neprodje, a prodje… Uvek. Kod vas koji se lecite to su ocigledno stanja na koja treba posebno obratiti paznju jer jos uvek niste naucili da se cisti izborite sa njima.
tess wrote:Tako da ne bih napravio neko sranje,idem odmah za 1sat nazad na kliniku iako sam trebao da ostanem do sutra do 19h.Toliko o tome koliko sam jak i do jaja.

Po meni se jacina volje i licnosti i ogleda upravo u tome sto si ti ovoga puta uradio... U tome sto, kada prepoznas stanje za koje vec znas da te najcesce vodi ka recidivu, istog trenutka trazis pomoc. Vrlo je prirodno i normalno traziti pomoc kad ti je tesko, jer covek i da hoce ne moze u zivotu bas sve sam da odradi, a visak i lose organizovano slobodno vreme ume da bude jako dobar saveznik svim nevoljama, bez obzira na to da li si zavisnik ili cist.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

uhh...šta je bre ovo, epidemija loših stanja?!
Ajde dobro, kapiram da tako naiđe...biće bolje, zar ne?
(ne budeš li sledećeg vikenda kao cvetić, vodim te na Pohorje da lopataš sneg kod uspinjače - ali ima da bidneš u šorcu i japankama, kao pravi Rus)
Čujemo se u petak "tamo".
all that I want is to play
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: pakleni plan

Post by Vuk »

Nije čudno da se mi narkomani posle skidanja osećamo loše i da nam je sve uz Q, čudo je kad neko zaista poželi da bude bolje i radi nešto što će mu pomoći umesto da se drogira kao što bi nam bilo uobičajeno.
Radiš sjajnu stvar lave, samo nastavi!Bolje i nekoliko sati više u bolnici nego da ti to budu možda poslednji sati uopšte.
Samo napred i samo polako!
Moon child
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: pakleni plan

Post by tamarra »

Drago mi je što si opet na forumu, a još draže što si prepoznao slabost i vratio se u "hotel". Nije to mala stvar.
Budi dobro! Veeeeliki pozdrav!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: pakleni plan

Post by AnAna_mo »

Ćao Tess, drago mi je da si opet na forumu!
Samo da malo virnem na tvoju temu i poželim sve naj-naj, vidim imaš volju, dalje samo guraj!
Pozdrav!
:D
Potpis.
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: pakleni plan

Post by ivon »

pridružujem se čestitkama...bravo i samo napred :D :D :D
Last edited by ivon on Fri Mar 12, 2010 5:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: pakleni plan

Post by vudd »

Dje' vikendas.....Jesi ok?Javni se podjekad...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

vudd wrote:Dje' vikendas.....Jesi ok?Javni se podjekad...
preduhitrio si me.Dok ja iscitam sva ona cuda kod tebe...treba vremena.
Ok sam,ali ne smem nista da tvrdim unapred.Ucim dve trecine svog zivota o ovoj usranoj bolesti i prestravljen sam,onako iskreno i slazem se sa tobom da likovi kao sto smo ti i ja i jos neki mogu biti samo zaleceni,sve drugo bi bilo laganje samog sebe.Kome ja mogu (a naracito ne sam sebi) reci "e necu vise nikad!"? Pojeo sam svoje govno milion puta i to ga onako izvadio iz kanalizacionog kolektora svih govana,malo zazmirio i progutao kao da je nista.Najebavao,apstinirao,svlacio na suvo i raznoraznim supstitutima i treskao sa 108-og sprata mnogo puta,mucio se,plakao kao pizda najgora i opet isao u kolektor po svoje govno i povracku i lizao i gutao kao plovka ili saran.I sta sad ja da kazem?Necu vise nikad?Slagao bih Vas,ali znam da danas stvarno nezelim to.Digao sam ruke u gard,pa videcemo kom obojci kom reebok tikepa.
dal' mi steti droga leti?
Post Reply