pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

pakleni plan

Post by tess »

Kao i svaki umisljeni,prepametni indijanac"koman" koji je upao na ovaj sajt tako i ja u svojih prvih par komentara na zadate teme sam bio vrlo zajedljiv,bezobrazan,malo prost i vrlo glup.Tako da se izvinjavam ssvakome ko se nasao povredjen mojim glupostima,mada sam neke i menjao,brisao... Uglavnom,shvatio sam da je ovo najbolje mesto na kome mozes da dobijes stvarno nesto korisno,neki vetar u ledja u daljoj borbi sa gudrom,zivotom i samim sobom. Znaci ja sam ovde bas ono roockie,nisam jos ni 20% postova procitao,ali sam odusevljen sa dosta toga,a najvise sa tim sto vidim da ima dosta ljudi koji stvarno zele da pomognu i da daju pravi savet,informaciju,podrsku,a vidim da ima i komicnih situacija,(kao ona metadonom do kuce,ili tako nesto). Sve u svemu usudicu se da trazim savet,cisto misljenje,naravno nikako nemojte pomisliti da trazim odobravanje za moj pakleni plan koji cu vam na brzinu napisati. Elem,posto se drogiram jako dugo(vise i ne brojim,ali imam punoletni narkomanski staz,znam,jako cudno da sam uopste ziv),mozete da pretpostavite kakve sam uspone i padove imao u zivotu. Ne bih vam sad prepricavao moj narkomanski put,ali nista vec sto niste culi,procitali,doziveli.Samo jos jedna srceparajucca zalopojka. Ono sto je bitno da znate je da sam propustaomilion prilika za spasavanje duse i tela(neke od prilika:dr Zobin,lorijen,Reto.Kovilj...),jos se nadam,moram da verujem,da necu crci kao smrdljiva narkomancina bez licnosti,karaktera,osobenosti,ja sam niko(nije samosazaljevanje,stvarno je tako) ili svako pomalo.Kao kad bi u jednoj licnosti spojio Eru Ojdanica,Ozzy Ozborna i bracu Teofilovic. Znaci moja licnost ide u raznim pravcima do ekstrema,umesto da zagrize za jednu "stvar",ne ona je prevrljtljiva popustljiva,ide iz krajnosti u krajnost,mojA LICNOST NIJE VERNA,provali ova slova velika jbg,i najvise sto me j... moja licnost nije istrajna u dobrim odlukama.Konkretno zadnje dve godine sam na metu,dal moram da govorim da sam se za to vreme manje ili vise radio i dopom? To vam je novost sigurno :-D .nije ma dal je moguce,pa dobro,zadnja dva ipo meseca sam se "primirio",ne uzimam dop,sibam 100kapi meta,spid i tako odagnam neki strah iz srca i odem na posao,a da radim ,to sam pomenuo,ne provaljuju me jer sam trenutno "uredne spoljasnosti"(kako je napisao moj zadnji ns) . 100kapi meta je bio 1.deo mog paklenog plana,odnosno da se nateram da uzimam dop i pijem "samo"100kapi meta(mnogo tesko jel da?).2.deo plana je bio da sa subom (citao sam vase postove o reakciji suba na met),nekako pokusam,ja neznam sad dal je to moguce,jer sub nikad nisam pio. 3.deo plana da pijem sub samo 15dana,jer mi u Srbiji moramo na crno da kupujemo,pa znas kako skupo. 4,deo paklenog plana je da odmah sutrdan po nestanku suba(15dana) idem na ugradnju implanta(vec sam stekovao pare,za to kod keve). Eto,to je taj pakleni plan koji je verovatno vec ubio do kraja one koji su ga do ovde citali :rolleyes: Moram jos da kazem,da mi za met nije frka,mogao bih jos ko zna kolko na njemu da budem,ali stvarno NE MOGU VISE ,grozno mi je od kad otvorim oci,osecam da me jede,stomak mi od njega neprima hranu,strasno,a kako sam bio srecan kad sam dobio prvi izvestaj...Nista ljudi.koga nisam smorio i ima volje da se bakce sa ovom temom neka da savet,misljenje,a moze i da pljune,sve dolazi u obzir.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: pakleni plan

Post by sanela »

Eh, pa prvo, drago mi je da si skontao da ovdje možeš dobiti informaciju i podršku ako se postaviš na pravi način. I zato, dobrodošao.
Ja ću te samo pitati šta je kod ovog tvog pokušaja liječenja drugačije od prethodnih?
Pozz
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Smučilo se čoveku. Ustao je jedno jutro i glasno rekao "ovako više ne može, od ponedeljka se skidam!"
Tess, mej da fors bi vit ju!
all that I want is to play
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Re:

Post by tess »

anfakabl wrote:Smučilo se čoveku. Ustao je jedno jutro i glasno rekao "ovako više ne može, od ponedeljka se skidam!"
Tess, mej da fors bi vit ju!
of kors,da fors iz maj midl nejm! sve je bilo kako si napisala,bio je ponedeljak i ja sam ushicen to izgovorio,usklikno dosta mi je! i od tada je proslo 12god. :cry: dem grl p.s. ar ju hrd a song:"vi ar on da roud tu nouver.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Road to nowhere is ma middle name.
all that I want is to play
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Re:

Post by rhinocervs »

(nisam citao te tvoje izlive strasti, al svejedno me post iznad 'tera' da ti pozelim dobrodoslicu: http://www.dailymotion.com/video/x20vxi ... here_music) :)

a sad, tvoj "plan" - segment 2, sub:

subutex "na 10 dana" je vremenski smejurija (a obzirom da je kod nas do njega moguce doci samo na crno i u klinikama koje "subutex koriste samo za skidanje krize", sto je apsolutno pogresan pristup i jedna od vecih [zlo]upotreba subutexa na kojoj se, na zalost, te iste domace priv. klinike bogate -) potrosices jako puno para ni za sta; istina je da ti on (sub) moze pomoci da lakse prebrodis i heroinsku i metadonsku krizu, ali kljucna rec je: VREME

10 dana suba nije ni blizu dovoljno vremena bez heroina, nije apstinencija koja ce trajati onoliko koliko je potrebno da ti svest proradi dovoljno da shvatis da mozes okej da zivis/radis/funkcionises bez heroina/metadona i svega sto ti oduzmu.. istina - uz sub se neces osecati onako kako se sada osecas + kako bi se osecao ako all of a sudden prestanes da uzmes metadon, ali, iz mog i iskustva svih koje znam - sub na nekoliko dana do nekoliko nedelja je uvek bio krpljenje do sledece doze - a to, to je sve, samo ne apstinencija tj. (za)lecenje..

prosto - ako ti taj isti metadon nije dovoljan, tesko da ce to biti 10 dana suba pa potom implant; no - svasta je moguce, u zemlji u kojoj je medicinska podrska zavisnicima na "nema njima pomoci" nivou.. (citaj: kod nas se metadon svesno daje "dozivotno" - ne postoji nikakav plan za ljude koji se navuku na njega/usput uzimaju heroin, sto je velika greska, koja, opet kazem - biva samo kod nas..)
pa sad - ako mislis da ces, ovog puta, to vreme (10 dana suba + n dana implanta) iskoristi na pravi nacin - go on, ja ti prvi zelim srecu..
Nikajlo

Re: pakleni plan

Post by Nikajlo »

savetujem ti da proveriš koliko dana treba da budeš čist od suba da bi prešao na naloreks. i kako misliš to vreme da preguraš?

znam da trodonima (tako se skidamo mi Novosadjani u domovima zdravlja, znaš to, right?) treba samo jedan dan da ih ispišaš (ako si ih uzimao po šemi da svakodnevno skidaš po jedan i kad dodjes na nulu, krećeš sa blokovima). ne znam koliko se sub zadržava u organizmu i da li pravi frku po mozgu ako na njega uzmeš blok.

eto, ja zakompikovao al oću da ti kažem da moraš da budeš oprezan baš zato što se u Srbiji malo zna o subu!

good luck!
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Hvala na dobrodoslici,spotovima i podrsci(naravno da se zahvaljujem i gospodji-ici na usavrsavnju gramatike i pisanja engleskog)
sanela zato, dobrodošao.
Ja ću te samo pitati šta je kod ovog tvog pokušaja liječenja drugačije od prethodnih?
Pozz[/quote /]
Moram da ti kazem da mi ovo pitanje postavljano vise puta u zivotu i nazalost poceo sam da ga dozivljavam retoricki.Tako da mi je vrlo tesko da odgovorim.Znam samo da svaki put kada sam se skidao(ali stvano skidao,ne ono po par dana),a reci cu ti da sam se skidao vise puta nego sve Hju Hefnerove zecice zajedno,mislio da to radim zauvek,ma nek crknem ako ga pipnem.Zamisli kakav je tresak od zemlju kad se skines,prestanes i da pijes i da pusis i budes strejt 2 godine(znaci strejt,nikakva supstitucija,nikakve tablete),vrati ti se malo dostojanstva i svi oni divni osecaji,ojacas fizicki,privredjujes,bavis se sportom,telo pocinje da ti se menja kao da se radi o tinejdzeru i odjednom iz cista mira tras......aaaaaaa dal je moguce...... hteo sam da kazem boli!!al necu da kukam("nevr komplejn,nevr eksplejn"by Odri H.) E posle toga sigurno nemas vise nista sto bi mogao u zivotu da kazes a da to bude aksiom,znaci sve je relativno,ili najrazujmljivije-ode mas u propas (nepostojece "t"). Nisam siguran sta je ovaj put drugacije od ostalih,ali znam da nemogu ovako jos dugo,a i nije mi zanimljivo vise odavno.
wrote:"rhinocervs"]
subutex "na 10 dana" je vremenski smejurija (a obzirom da je kod nas do njega moguce doci samo na crno i u klinikama koje "subutex koriste samo za skidanje krize", sto je apsolutno pogresan pristup i jedna od vecih [zlo]upotreba subutexa na kojoj se, na zalost, te iste domace priv. klinike bogate -)
Cekaj kako mislis vremenska smejurija,pa mislis da bi sad trbao da 2god pijem sub,pa onda jos 2god suboxon,pa gde je trodon(koji inace mrzim,ne bih ga popio i da se raspadam).Znaci muka mi je i od meta i od svih sranja. Mislite da bih popio neku neverovatnu krizu kad bih recimo 15 dana pio sub i posle 24 sata ugradio implant(Nikajlo procitao sam negde da blokator mozes da popijes 24casa posle suba).Takodje sam svestan da je i psihoterapija potrebna,sto je mene u principu prosli put i sjebalo,barem da sam isao na neke sastanke ili pricao sa ljudima koji znaju kako mi je i sta mi je. Nadam se dace te i dalje slati komentare misljenja itd.
Last edited by tess on Tue Jan 12, 2010 11:27 am, edited 4 times in total.
dal' mi steti droga leti?
Nikajlo

Re: pakleni plan

Post by Nikajlo »

e ovo never complain, never explain me podsetilo na ono iz nekog Fassbinnderovog filma, a kontam da se ti tako osećaš sada I DO SUFFER, BUT I NEVER COMPLAIN!!!

šta se dešava? počeo da sprovodiš PP? (pak. pl.)
kako ide?
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Sve mi klizi kao po loju,jos samo da imam rec svoju , da tripovi manje kolju i prestanem rane da posipam solju.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UesqTIVcZAw[/youtube]
dal' mi steti droga leti?
Post Reply