pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: pakleni plan

Post by 7474 »

Ajd sad mimo naših nesporazuma i sranja.. Baš me zanima kako provodiš (slobodno) vreme. Koliko si uopšte zauzet tokom dana, kakve terapije imaš, kakvi su ti psihijatri? Imaš li prava na posete i koristiš li to pravo?
El gutate blokatore?
Imaš li mob? Imaš net na njemu?

Svako dobro!
Najk
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: pakleni plan

Post by tamarra »

Vidiš, baš me zanimalo kako to tamo stvarno izgleda. Kakav je program, koja su pravila. Super da si pisao o tome. Vjerujem da će biti od koristi svima koji razmišljaju o istom hotelskom smještaju.
Nego, ako ti nije teško i nije previše zahtjevno, piši idućeg vikenda kako izgleda jedan tvoj dan tamo. Kako i s kojim aktivnostima počinje, kako završava. Koliko imaš vremena biti sam sa sobom i o čemu razmišljaš tada.
Veliki pozdrav!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: pakleni plan

Post by vudd »

Sa malim zakasnjenjem,mom bratu dugorukovu puno snage, srece,malo crnih misli i slucajnig ideja o zakenjavanju
Bruder svako dobro od srca
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: pakleni plan

Post by Boban »

Pridruzujem se zeljama.Cuvaj se.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Sranje!!!
Taman sam avanzovao do potpredsednika terapijske zajednice,kad mi je nacelnica eminentnog hotela u kom sam odseo,rekla,da sam spreman da napustim hotel...Jbt! Da izvinete,usro" sam se,al ne znam zbog cega.To mi je saopsteno juce,znaci danas sam supiran i po malo izgubljen(sto zbog gubitka funkcije,sto zbog iznenadne "slobode").
Plan za dalje? --------_____________------_______
Pa hm... Trebao bih da nastavim da obilazim hotel svakodnevno. Ma ustvari o tome ce me obavestiti u utorak,ali vec imam neki otpor.
Provaljujete da sam izgubljen!?! Aj napisacu nesto konkretnije kad se sastavim.
Pozz svima!http://www.youtube.com/watch?v=YmS-JuVvVf4
dal' mi steti droga leti?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Dobro jutro :smt006
Tess vidim stigao si nam ovoga puta kao ozbiljan clan foruma, a ne samo kao vikendas :)
tess wrote:Taman sam avanzovao do potpredsednika terapijske zajednice,kad mi je nacelnica eminentnog hotela u kom sam odseo,rekla,da sam spreman da napustim hotel...Jbt!
Jel to znaci da si, po njenom misljenju (a i misljenju ostalih hotelskih strucnjaka), zaista spreman za napustanje hotela ili si spreman samo zbog toga sto su sve sobe i apratmani unapred vec izdati, a ti nisi na vreme produzio svoju rezervaciju (ako je uopste predvidjno i dozvoljeno produzavanje)?

Potpredsednice, nije bas sve u "funkciji" :)
Ajde sastavi se sto pre, nemoj da panicis i smanji otpor prema onome sto ti moze biti od pomoci.
Pokusaj da svu teoriju koju si naucio u hotelu sada i prakticno primenis i javljaj kako ti ide.

Pozdrav :)
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Sinak

Post by anfakabl »

to što se plašiš je sasvim normalno u ovoj situaciji. Čak je i poželjno.
U fazi hrabrosti sam sela u kola i odvezla se 400km po peticu dopa. A krenula sam po burek i cigarete. Džaba sam pokušavala objasniti da je loš burek u Zg.
Malo je glupo voditi bilo kakvu raspravu kada imaš samo dva "argumenta" - jebiga & šta je bre.
Preporuka načelnice mi se sviđa. Pa zamisli kada ti profesionalac, koji je radio sa svim mogućim oblicima narkomanije, kaže da si spreman! (pod uslovom da nisi tamo sviju smorio za medalju :D )
To ti je zaista dobar odraz.
Ne može preko noći, biće sve ok, samo polako.
ps: lepo je vreme, prošetaj do Anonimaca, priča se da znaju neku foru protivu straha&očaja
all that I want is to play
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: pakleni plan

Post by klara60 »

tess wrote:ali vec imam neki otpor.
Provaljujete da sam izgubljen!?! Aj napisacu nesto konkretnije kad se sastavim.
Sastavljaj se odmah!
Tess, nista neobicno, sto osjecas strah. Zamisli mene, dijete mi u bolnici, tuga me razdire, zivkam je, stalno obilazim (kilometri su u pitanju) nosim pakete itd.itd...a kad sam cula da izlazi, ja zanijemila od straha!! :shock: Joj, sta cu sad? Kako cu se ja ponasati, a kako ona???" Hiljadu pitanja...Ama, nikad nisam imala toliku tremu, kao da mi nepoznata osoba dolazi prvi put u posjetu, a ja moram da ostavim sto jaci utisak, jer ode sve do vraga...Strasno!...
Zato se "sastavi" i polako, bukvalno sat po sat, bez velikih planova na pocetku. Moj ti je savjet da izlazis iz kuce samo ako ides na te sastanke i nikako vise, bar na pocetku, a to sto imas otpor-nemoj. Hej, covjece sta bih ja dala u ono vrijeme, kad se kcerka vratila iz bolnice da sam imala mogucnosti za takve satanke, da dobijem savjet, cujem druge, ispricam se, utjesim, napunim baterije....Mozes ti to!
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: pakleni plan

Post by tamarra »

Tess, polako. Korak po korak. Dan po dan. Biće dobro. Mora. :D
Pozdravljam te!
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: pakleni plan

Post by dita »

Možda stvarno tess da uz vanbolničko liječenje posjetiš i Anonimne, (pozdrav anfakabl :D)...
Pozdrav i mahanje s obje ruke!
Post Reply