pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: pakleni plan

Post by 7474 »

pozzzzz, tessssss!!!

bitno je da te dobro raspoloženje ili makar smisao za humor još uvek služe!

kako je na aklinici? kakve su promene/utisci u odnosu na prošli vekand?

good to see you, mate (Parlov)!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: pakleni plan

Post by klara60 »

Samo da te pozdravim Tess i da ti zazelim malo vise optimizma i pozitivnog razmisljanja, jer na pravom si putu.
Sretno!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: pakleni plan

Post by vudd »

E bratic dugorukov......Zamisli Bosandzero de luxe,tj ja.skont'o da nije bitno kako se zove .Izlijecen ili zalijecen.Jebes to...obicna etiketa.U svemu je bitno da si cist i da radis na sebi....kao serem ja ki foka a do prije par dana....Al,kontas,jelde? :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Pozdrav Tess.
Ako imas vremena tipni malo o tome kako ti sada prolaze hotelski dani i kako se ovog vikenda osecas.
Samo vodi racuna oko ovog drugog, vidim da ti je zapreceno Pohorjem :)
By the way, kako ti je brat?
vudd wrote:Izlijecen ili zalijecen.Jebes to...obicna etiketa.
Upravo tako... Ma budite vi i „samo“ trajno zaleceni narkomani i sve ce biti ok, a vi, verujem, kao i svi oko vas srecni i zadovoljni.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Pawa,
sta da ti kazem,hotel na Dedinju,sta ces bolje,lako se naviknes i na fini kraj i na zivot pod staklenim zvonom.O hrani necu da ti pricam,ali room servis ne postoji,ali te verovatno to i ne zanima.Tamo ti je otprilike mesavina ili nesto izmedju "broda ludaka" i "oaze maste i duha".Pa ko sta voli.Ima ljudi kojima je bitno samo da dodju malo u hotel da odmore zevzece se,keze,lupaju gluposti i rade ih,kao da su i dalje na ulici,a ima koji pokusavaju da nesto nauce,prihvate i izvuku neku korist za sebe.Znaci ko sta zeli i allinclusive.Takodje,postoji program (ko zeli da ga prihvati,a ne kljuca na terapijskim zajednicama)svakodnevni sa specijalnim psihotarapeutima,koji su po meni odlicni,a takodje cesto imamo razgovore sa psiholozima(ko zeli) i psihijatrima.Postoje dakle obavezni svakodnevni casovi sa psihotarapeutima,i terapijske zajednice,na kojima mi sami (hotelski clanovi)imamo seanse ili casove,razgovore.Takodje imamo i dosta slobodnog vremena.Tom prilikom mnogi provode u ispijanju hektolitara kafe(ali ne i ja,zbog spavanja,a i ne volem tolko kafu),puse se ogromne kolicine cigare,gleda se tv(bg hronika,dnevnik,shojic,fudbal,basket)a mi koji nismo normalni i citamo knjige.Imam srece te imam divnog cimera,sa kojim ujutru radim vezbice,vodimo korisne razgovore i citamo zajedno istu knjigu naglas pa komentarisemo sta je pisac hteo reci.Inace vrlo smiren covek,koji se tamo toliko promenio da ja uopste ne mogu da ga zamislim kao coveka kakav je bio ranije pre hotelskog smestaja.Eto toliko u kratkim crtama.
A sto se tice bate.Pa tu temu bih izbegao jer ne znam sta da kazem sem da ide u dnevnu bolnicu,konzumira thc,pije blokator i drasticno se deblja.Ali za mene je zvanicno skroz strejt,valjda zato sto mu cale i devojka malo kenjaju da ne bi trebao bas to da radi a da ja osetim.A ja naivan.Al boli me dupe,njegov zivot.
Pozz
dal' mi steti droga leti?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Delujes prilicno zadovoljno hotelskim tretmanom i cimerom, a cini mi se i do sada postignutim rezultatima. Kazes da tamo, u zavisnosti od toga sta ljudi traze , to i dobijaju. Medjutim interesuje me da li i u kolikoj meri te remeti prisustvo onih koji imaju drugaciji cilj od tebe?
Ako sam te pitajuci za brata cacnula tamo gde boli – izvini, nije bilo namerno. Znala sam da je i on nesto pre tebe odseo u istom hotelu pa me zanimalo koliko je njemu tamo boravak prijao.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Pawa wrote:Delujes prilicno zadovoljno hotelskim tretmanom i cimerom, a cini mi se i do sada postignutim rezultatima. Kazes da tamo, u zavisnosti od toga sta ljudi traze , to i dobijaju. Medjutim interesuje me da li i u kolikoj meri te remeti prisustvo onih koji imaju drugaciji cilj od tebe?
Ako sam te pitajuci za brata cacnula tamo gde boli – izvini, nije bilo namerno. Znala sam da je i on nesto pre tebe odseo u istom hotelu pa me zanimalo koliko je njemu tamo boravak prijao.
Pa mogu da ti kazem da me i ne remete.Znaci to je poluzatvoreni tip,kao sto sam vec rekao i na vrlo lak nacin oni koji nisu ozbiljno shvatili lecenje mogu da unesu raznorazne supstance i ostala pomagala(mobilne telefone,koji su zabranjeni).Pa u CZ ulazi droga i sve to kako nece ovde.
Medjutim,po senzibilitetu,nacinu oblacenja,fazonu,vrsti muzike koju slusamo takva sranja uglavnom rade momci i devojke slicni meni,ali sam ih u startu obavestio da mene stvarno to ne zanima i da zelim da se lecim i vec jednom uradim nesto za sebe.Nemoj samo da zamisljas da tamo ima sad nesto preterano gudrovine ili bilo cega,s vremena na vreme ih provalis uvece da su preterano euforicni ili kljucaju.Jedno vece me je jedna devojka pitala hoces i pokazala mi savijenu novcanicu.Rekao sam necu i uopste me nije interesovalo sta mi nudi,po njoj bih rekao koku,ali nije me uzbudila ni najmanje.Kasnije sam shvatio da sam tu odneo ozbiljnu pobedu,jer sam se sklonio od nje i otisao kod mog bradatog cimera.Bilo je tu jos raznoraznih predloga od posrnulih stanovnika hotel(california),ali sam im jasno odmah dao do znanja da na mene ne racunaju u nijednoj kombinaciji i oni su me kao pohvalili sto tako razmisljam i nisu me cimali vise.Postoje s vremena na vreme detekcije,pa nadju nekim tipovima i po 8 puta vise sedativa u organizmu ,ali takvi izlecu napolje odmah.Znaci ima ih koji se oprezno raduckaju po malo,pa im nestane pa onda size,ne spavaju i bedace,a ima i onih koji cuvaju ceo dan terapiju koju su trebali da popiju,pa onda rknu sve uvece i kao dobro im je.Takodje ima i matoraca koji zloupotrebljavaju sedative i jos neka sranja.Njih tek ne razumem,ali ko ih jebe.To tamo sam doziveo kao dobar trening za period nakon konacnog napustanja hotela.I treniram u karantinu.Cudna sam zivotinjka,osecam se jacim kad vidim da se neko drugi sjebava ili je sjeban,al sta cu sebican sam i mislim na svoje dupe,a i necu na Pohorje da cistim sneg u opankama,posto nema japanke.Nisam bas ni cvetic,vise sam jebivetric,ali ko zna,mozda bude neki filadendron i od mene.
Sto se tice mog brata,on je zeleo samo 10dana hotela(detox),pa je sad tek krenuo na neke svakodnevne grupne terapije od 9-13h,dok sam ja trazio posle tih 10 dana detoxa da ostanem i premestili su me na to vec pominjano politoksikomanski deo hotela ,gde smo timu psihijatara i ostalih pred ocima 24h dnevno,sem naravno kad te puste na vikend posle 21dana,ako zakljuce da si spreman.
Nadam se da mozes da slozis neku sliku o svemu tome,ako nisam previse nabacao nepovezanosti.A ti pitaj sta te zanima.
dal' mi steti droga leti?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Kako “volim” te “nepristojne ponude” koje, kao po nekom nepisanom pravilu, uvek stizu u pogresnom trenutku (ujedno mislim i na nepristojne ponude van sveta droge). Gadno je sto u tvom ili slicnim slucajevima one nisu bas benignog karaktera, pa odbijanje istih zatista i treba smatrati uspehom i pravom pobedom. Stvarno mi je drgao “cuti” da im uspesno odolevas i da te ne remete.
tess wrote:Cudna sam zivotinjka,osecam se jacim kad vidim da se neko drugi sjebava ili je sjeban,al sta cu sebican sam i mislim na svoje dupe,a i necu na Pohorje da cistim sneg u opankama,posto nema japanke.
Malo mi grubo zvuci da si sebican jer, iskreno, ne verujem da se radujes bilo cijem sjebavanju. Medjutim, verujem da ti ono pomaze da sagledas svoj dosadasnji uspeh i da u odredjenoj meri vraca samopouzdanje, pa je negde i logicno da usled svega toga umesto Tessle vidis Ramba :) Mada to ne bi trebalo biti problem sve dok imas na umu cinjenicu da se negde napolju nalazi i Terminator, sa kojim dvoboj moze biti krajnje neizvestan i poguban :roll:
tess wrote:Nisam bas ni cvetic,vise sam jebivetric,ali ko zna,mozda bude neki filadendron i od mene.
:idea: Umesto filadendrona, preporucujem bonsai ...
Cisto zbog trajno neophodnog opreznog i veoma pazljivog orezivanja, pocev od korena pa sve do lista :wink:

Pozz :)
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

Cvetić-jebivetrić :-D to je neka nova vrsta.
Da ne bih sada mudrovala, odaberi parolu koja ti se najviše sviđa.
Ja ću ti samo mahnem.
(ne brini za japanke)
all that I want is to play
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: pakleni plan

Post by dita »

Samo da te pozdravim prije povratka (ili si se već vratio?) u hotel i poželim ti snage, volje, vjere...
Htjela sam neku „mudru“ o tome kako je temelj udaren i kako treba vremena, strpljenja, snage, vještine da se izgradi kuća, ali...nije sigurno lako iskopati temelj i ne treba zaboraviti krvave žuljeve...ali znaš ti to...
Drž` se
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pfvyrGkW_pU[/youtube]
Post Reply