dali je istina

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

dali je istina

Post by tina26 »

rekli su mi neki dan u apoteci da je nestasica subutexa u hrvatskoj, tocnije u zagrebu, pa ko j eiz zagreba dali zna nesto o tome, navodno d aih neko vrijeme nece biti, kako , zasto, sto cemo mi sada koji smo na subovima, ne kuzim kako ih mogu povuci samo tako, ima li jos netko iz hrv tu informaciju?
Nikajlo

Re: dali je istina

Post by Nikajlo »

jbga, drzava dosla do neke vece kolicine dopa pa dok se to ne proda na ulicama i napune pojedini dzepovi, nista od zamene!
na izvor, zavisnici!
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: dali je istina

Post by HonkyTonkWoman »

tako je.subutexe sada ce zamjeniti suboxonom.iako mislim da ce ovi od 2mg ostati na trzistu.
SISTER MORPHIN
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: dali je istina

Post by tina26 »

nece nazlost, do nove nece vise biti subova, naime apoteke vise ne narucuju znaci kada se potrose zalihe nema vise, i svi idemo na suboxon, tako da savijetujem svima koji su na subu da se sto prije idu prebaciti da nebi dosli jedan dan po terpiju u apoteku i u svim apotekama im rekli da nema, evo ja sam prekjucer obisla 7 apoterka dok nisam nasla.
ovo je provjerena informacija tako da je sigurno istina.
nego kao nekoga zanima o suboxonu, neznam dali ima tema vec na forumu alie to napisati cu. znaci isto ko i sub, smao ima u sebi tog naloxona ili kaks e vec zove, da se nemoze furati, ako ga ufuras prebaci te u krizu (mnene to ne dira je ne furam sub, pa se pitam zasto i ja i oni kao ja koji ne furaju moraju prisilno na taj suboxon, a taj naloxon je jakos tetan za jetru i oni koji imaj hepatits c nece im koristit sigurno, samo skoditi, znaci ja koja uzimam sub pravilno cu morati bezveze unositi u sebe taj naloxon ikao mi nije potreban, bezvaze) uglavnom tableta ima okus narance ili limuna, to nisam jos sigurna ali mislim da vani ima okus narance kod nas limuna. i sve isto ko sub ko sto kazem samo je dodatak taj naloxon.

****** edited by forumadmin


tako da ustvarti najbolje je skinuti se sa svega

e da jos nesto ima mali postotak ljudi koji je na taj naloxon osjetljiv, oni nece moci uzimeti suboxon, a kao su sad an subu, neznam kaj ce oni, o tome nisu razmisljali, mislim stvarno jadno, i bas ono uzasno, bas ono to pokazuje d anije njih briga za nas ovisnike samo nam uvale nekaj, sreviraju lazi i ti to pij a posljedice a ko zna. strahote.

eto nadams e da sam nekome pomogla da se barem malo na boji prelaska, jer svi cemo kada tada morati prijeci do nove godine svi koji su na subu idu na suboxon. eto.

pozdrav
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: dali je istina

Post by YugoS »

Ja mislio da je Heroin najgori na svijetu,a ispade da je puno zdraviji od Suboxona.

Nikakva hemija ne moze biti dobra na duze staze !
narkoman sam al' najlepsi.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: dali je istina

Post by darla »

Yugo, citala sam tvoje postove o tome i ne kuzim nest, u cemu je sad razlika..jel u tome sto subutex nema blok pa ljudi furaju dop preko njega a suboxane ima pa ak ga uzmes dop imas krizu..ili zato sto neki zloupotrebljavaju subutex tako sto se furaju u venu a sa suboxon-eom to ne mogu ili sta? ne kuzim, a zanima me ,ak su neki ljudi npr. mjesec dana na subutexu i nisu napravili recidiv zasto ih prebacuju na suboxon, jel ne bi trebalo biti obrnuto, da prebacuju ljude koji su im bili pozitivni otkad koriste subutex..
mislim znam razliku ovaj ima blok ovaj nema ali rekao si da si bio negativan na MOP (heroin) i oni su ti predlozili da koristis taj sto ima blok..a ak je taj blok stetan , zasto bi tebe i ostale prebacivali na njega..zasto ne one koji uvijek budu pozitivni? tako sigurno ne bi uzeli dop ak ce ih opalit kriza..
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: dali je istina

Post by YugoS »

Draga Darla,
nije u pitanju hoces-neces i nema tu izbora.Uvodi se suboxone,a izbacuje subutex.Mislim da je glupo imati obadva lijeka u opticaju.

Ako mene pitas,Suboxone je puno bolja opcija!
Sto se tice Naloxona,ne vjerujem da je stetan,osim sto naravno postoje ljudi kojima organizam ima otpor,ali to je manjina.

Ja sam Nalorex Mrzio iz nad duse i vjeruj mi da mi je sam pogled na kutiju izazivao mucninu i odvratnost.Naravno to je bilo vrijeme kada nisam zelio da se odreknem heroina.
Danas,kada pijem Suboxone ni najmanje mi ne smeta njegovo prisustvo,ali ni najmanje !

Meni bupronorfin kao subsitut odgovara i ako ga ne zloupotrebljavas,onda ti i nije vazno prisustvo Nalorexa !

:D Pisacu ti sad i na PP !
narkoman sam al' najlepsi.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: dali je istina

Post by tina26 »

darla ja cu ti objasniti ali na pp, jer ovdije nesmijem, jer eto nesmijem jer sanela brise, u postu iznad sam objansila pa je obrisano, na pp ti mogu valjda, ja se nemada, sanela mogu joj na pp objasniti?

nego ovo valjda smije nepaisati ljudi brkate naloxon i nalorex (reviu, ) prvo je isto blok ali drugaciji od revije, naloxon ne blokira dop on nema veze s njim, nego ako ude direkt u krvotok izaziva krizu, danas sam bila na predavanju pa znam, a nalorex, je revia i ona je bloka za dop , zanci ako uzems na nalorex dop, nije da ce te baciti u krizu, nego dop nec eimati djelovanje eto to ti je, ostalo cu ti na pp objasniti moze, d anebi opet bila opomenuta da neznam sta radim tu, poticem ljude na drogiranje, a sam zelim d aimaju sve informacije da se ovako ne bune kao ti sada, i brkaju sves kupa, jer stvarno je zamrseno i meni ej trebalo da shvatim. ali istina je uvijek ako se ljijek koristi na pravilan nacina onda nema beda, ali taj naloxon je stetan za jetru (to se tice ljudi koji imaju hepatits c, pa eto sada i mi moramo zbog ljudi koji su se furali subom unositi to u sebe bezveze.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: dali je istina

Post by YugoS »

Imam par minuta i hocu da ih potrosim,pa cu malo i ja pisati.

:D Evo malo moje filosofije .

Ja mislim da su Nalorex i Revija jedna te ista stvar,samo se drugacije zovu.Drugacije se zovu jer im je i proizvodjac razlicit.
U oba slucaja radi se o Naltrexone hidrohloridu koji proizvodjac koristi u oba slucaja :!:

Nalorex je ime tablete kojoj je proizvodjac odredio tj. nedjenuo ime,ali je hemiski sastav ili kemijski sustav Naltroxone hidoklorid :!:

Revia je ime tablete kojo je proizvodjac dao ime tj, neko je rekao zvacemo ga Revia.To je isto Naltroxon hidrohlorid :!:

:!: Nemojte se zajebavati sa ovim stvarima.Mozes ti slobodno popiti Nalorex ili Reviu,a za sat uzeti opijat.Neci ti nista biti ako ne uneses ogromnu kolicinu koja ce probiti blok i dovesti te do OVERDOZA ! Ako prezivis uzimanje,docekace te sutra Nalorex ili Revia i napravit ti Krizu za pricu :!: :!: :!:

:idea: Ovo je isto samo moje iskustvo i dalje od tih experimenata :!: :!: :!: :!:
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: dali je istina

Post by YugoS »

:idea: :idea: :idea: I jos nesto.Ako je samo i iskljucivo Suboxone problem zbog dodatka Naltroxena kao velikog jebaca jetre,onda je ta prica blago smjesna.Svaki lijek ima svojih losih stvari,ali to da je Naltroxen stetniji od Metadona ili heroina,e jebiga onda.

Ljudi su skontali da uvedu Suboxone da se ljudi nebi pucali u zilu ili uzimali Opijat zajedno sa Subutexom.

Posteno je da omladina kojoj ne odgovara Bupronorfin (Suboxone/Subutex) ponovo predje na Metadon i problem je rijesen :!:

:D
narkoman sam al' najlepsi.
Locked