suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by darla »

a valjda zato da ne bi ljudi uzimali dop..onda te preko bloka opali kriza..mislim ja ni subutex nisam mogla bas probiti, al bar nisam ciknila..ovak neki narkoman moze gaknit ak uzme dop na blok, al doktori valjda misle da narkomani nece riskirati pa da ce biti manje recidiva..mos mislit
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by HonkyTonkWoman »

bas moš mislit na koje fore oni nas love bokte
SISTER MORPHIN
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by YugoS »

Sad sam pisao na onoj drugoj temi.

Moje misljenje za omladince kojima ne odgovara Bupronorfin (Subutex/Suboxone) je da odu kod cika doktora i traze povratak na Metadon.
Meni to nije nikakav problem ako neko ima bolje i kvalitetnije odrzavanje na Metadonu,a ima varijantu da ponovo predje na Met.

Bolje je to nego da se raja izvrce !

:idea:
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by HonkyTonkWoman »

cuclam cuclam...za sad sam zadovoljna.dobro sam proucila kako i sta i ne pada mi na pamet da se pucam necime sta mi mirisi na cedevitu....sjetila se odmah kuhanja metadona tj.prebiranje cedevite iz papir.vrecice u kojoj smo dobivali terapiju.uzas .aj guram
SISTER MORPHIN
antox
Posts: 11
Joined: Sun Nov 29, 2009 6:11 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by antox »

je ružan okus bljak..zbog okusa i hočeju da se svi skinu..
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by Beobandit »

Kazu da ce najstvarnije i u Beogradu poceti od Nove Godine da se dobijaju. I Subutex i Suboxone, Alkaloid Skoplje ce da pravi. Saljem ja povremeno mailove ministrastvu zdravlja da pitam da li su uradili nesto povodom toga i odgovaraju mi. A kada bi znali koliko je tesko da vam odgovore kada pitate za tako nesto.
100% su resili skoro sve pa onda da se pohvale da i Srbija moze liciti na zemlju a ne jazbinu.
antox
Posts: 11
Joined: Sun Nov 29, 2009 6:11 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by antox »

suboxone ..mi se ne sviđa niti malo baš bljak dok je subotex ok..metadon mi je gori od suboxonea..sve u svemu ajme..subotex mi paše funkcioniram radim na poslu lutam,spavam a dok metadon samo veneš..
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by Beobandit »

Sta rade ljudi koji se ubrajaju u onaj procenta koji ne reaguje dobrona nalorex, reviju i ostale blokatore. Oni koji drastino,mrsave, povracaju i imaju ukus hemikalije u ustima od nalorexa ili kao da su pojeli sapun. Jer oni prelaze na Metadon ili Heroin ili za njih ima Subutex da placaju, kako je to regulisano.
I ko otome vodi racuna. Mislim mene to ne dotice jer me nista sto pocinje na SU ne moze srediti.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by darla »

nema, ak ti se suboxone ne svidja, ne odgovara, nebitno..mos se na hepove prebacit..subutex ima za trudnice samo, valjda..najgore je onima kojima ne odgovara suboxone a subutex im je bio dobar, morali su na suboxone..ili trazit hepove..
madskiLLz1g
Posts: 1
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:32 pm

Re: suboxon u hr...jeeeeeeeeeeee

Post by madskiLLz1g »

Pozradv ljudi ja moram da vam napisem svoje iskustvo:
Naime iz Srbije sam i isao sam u Zagreb u bolnicu sestre milosrdnice i legalno mi je prepisan subotex, posle nekog vremena su samo prepisivali suxobone, isto je sranje samo sto xone imakolab tor ali moze da se uzima i.v. i radi full.mada ono sto j e bitno je da sam posl e bio u minhenu u poseti kod prijatelja i tu bio slucajno najjaci psihic za narkomaniju u svaskpoj, covek kad je video da mi je ovaj u zagrebu prepisivao 4 kutije od 8 mg i da mi je napisao da pijem oko 8 mg endvno covek se slogirao.ovo pisem da niko ne prodje pakao koji sam i ja tako da sam uz konsultaciju tog doktora doneo odluku da prekinem sa sub-om, iako sam ja pio 2mg endvno smanjivao sam na trunku i kada sam prestao skroz piti (inace u medjuvremenu sau oa si mteretanu sa suskavcem da izbacim sto vise toksina) ali ne lezi vraze posle 15 dana em cepila takva kriza milion puta jaca od heroinske istinski pakao i jedva sam preziveo to skidanje i to sto su mi u bolnici davali 10 dana na 12 sati 2 infuzije po 3i njekcije u debelo meso (trodon 150mg, dikloefn dupla doza i bensdina dupla). Kad sam to preziveo rekao sam sebi da sam zavrsio sa tim zajebancijama i posle skidanja sa suba otisao sa caletom na selo 6 meseci da raduckamo poceo da idem u teretanu andol popio nisam od skidanja sa suba do dana danasnjeg, cist sam 2g odine pre par dana sam postao master na informatici u ns-u i za koji dan idem za minhen da doktoriram na godinu dana (a nadam se da cu ostati da radim tamo). naravoucenije zajebite sve te lekove saMO VOLJA CVRSTAA JE PRAVO ORUZJE I NEKO DA BUDE UZ VAS PRVIH 6 MESECI.
izvinjavam se ako sam nekog smorio ali zaista zelim svima da se odupru ovom zlu i da zive normanlim zivotom ako nekom treba bilo kakva irofnmacija ili podrska mo broj je +381665148430 ili u BIH +38765733093 Sasa
Post Reply