Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by unique_ »

:D
Last edited by unique_ on Thu Dec 24, 2009 12:03 pm, edited 1 time in total.
Uspjela sam!!! :)
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by PsyTechGirl »

unique_ wrote:..Eh ovako...sa deckom sam duzi period,..on je prije par godina non-stop koristio heroin..kaze da se nikada nije uboo,ali cisto sumnjam kako kazu-a prosto ne vjerujem..nekako se skinuo sa toga .. neka znatizelja mi se probudila prije tri sedmice..i hajde reko da probm i ja nesto da "povucem".. imali smo love kao u prici... ja sam svijetlosmedji prah vukla tri sedmice zajedno sa njim svaki dan..par puta sam ga upitala da li je ovo heroin,ali on mi je negirao i kazao da mi nikada ne bi dopustio da to uzmem..prilikom prvog uzimanja,na wc solji sam provela nekoliko sati..i to iz razloga sto sam povracala sve zivo ..kazao mi je da je to neki "spesl" ili kako ga zovu "angel dust" ..malo sam googlala..medjutim nisam nigdje pronasla niti boju niti bilo sta..a znam da se kod prvog uzimanja heroina obicno javi povracanje..potrosila sam preko 600 € na tu svu drogu..i odlucila sam da je kraj..danas nisam nista uzela,sem cetiri lexaurina koja mi UOPSTE nisu pomogla.osjecam kao da imam prvu krizu,apsolutno sve me boli i tresem se..nervoza je neopisiva.. rekao je da cemo se zajedno skinuti sa ovoga i to Trodonima i Lexaurinima.. da li je to moguce i koliko je vremena potrebna..? Opet se bojim da ne postanem ovisna o Trodonima..? Hvala..ako je neko bio u slicnoj situaciji,neka pomogne.. BTW..bez onoga ostavi decka,sta ce ti takav decko koji se toliko godina drogira...zelim biti uz njega i pomoci i njemu i sebi..

Njemu (momku) pomoći koji te je prvi i slagao i navukao na celu tu 'govno priču' ???

Aj razmisli malo da li stvarno hoćeš da izadješ iz te priče dok si na vreme ili ti se još malo zaebava..
Ne mislim ništa loše sa ovim nego samo gledam kako bi ti se moglo pomoći, a ne znam ni odakle da počnem..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by unique_ »

Hvala na odgovoru..zelim i njemu i sebi pomoci sa ovim tabletama,jer misli da se mozemo izvuci ako smo jedno uz drugo non-stop...jer veza nam je tako reci idealna... :cry: :cry:
Uspjela sam!!! :)
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by PsyTechGirl »

unique_ wrote:Hvala na odgovoru..zelim i njemu i sebi pomoci sa ovim tabletama,jer misli da se mozemo izvuci ako smo jedno uz drugo non-stop...jer veza nam je tako reci idealna... :cry: :cry:

Jebiga, imala sam i ja jednu takvu vezu - takoreći savršenu..
Ali tek kada su maske male, vidim da i nije baš tako savršena.. Ko zna kad ćeš ti to skontati..

Nego, ako je stvar takva moj predlog vam je da odete u Dom Zdravlja, najbliži koji imate (a možete i neki dalji, nebitno, ako vam je bitno da vas ne skonta niko..) i da nadjete doktora koji vam jedino moe najbolje pomoći.
I, ako vam je veza već tako savršena, obavezno idite zajedno i ispričajte sve dr. On vas mora saslušati i pomoći vam.
Možda vam prepiše i neku terapiju, ko zna..

Ali nemojte po Forumu tražiti recepture kako sa lekovima, jer se tako možete samo još više s*ebati..
Svi smo mi različiti i različite stvari nam odgovaraju..
Tako da, moj konačni i najkonkretniji odgovor tebi bi bio - DOKTOR!

Jebiga, možda i ja grešim, ali ja sam tako išla i ino, za tu prvu sponu koja tebi treba, mi je i pomogao..
Tako da - za skidanje JEDINO DOKTOR!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by sanela »

unique_ wrote:Hvala na odgovoru..zelim i njemu i sebi pomoci sa ovim tabletama,jer misli da se mozemo izvuci ako smo jedno uz drugo non-stop...jer veza nam je tako reci idealna... :cry: :cry:
uffff :?
onda se moje idealno jako razlikuje od tvog....
Vi se možete izvući samo ako se razdvojite. Ako ostanete skupa, nek vam je Bog dragi na pomoći...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by AnAna_mo »

Ne znam kako da drukčije kažem, ali -jedeš govna. Taj retard te je svjesno navukao na hors, a ti nemaš pojma šta je skidanje i kako se to radi. Dva narkomana će se zajedno skinuti trodonima i leksilijumima... Yeah, right!
Potpis.
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by elviratz »

dali živite zajedno ili se samo viđate???ako živite zajedno šanse da se skinete su 0% a ako se viđate , onda je najbolje da prekinete jedno vrijeme sa viđanjem dok se oboje ne skinete sami....govorim iz ličnog iskustva jer smo ja i muž pokušavali zajedno da se skinemo mnogo puta ( ta naša zajednička skidanja su trajala 4 godine) i skinuli so se najzad kad smo se odvojili.....zajednička skidanja ne pale....vjeruj mi
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by unique_ »

:D
Last edited by unique_ on Thu Dec 24, 2009 12:03 pm, edited 1 time in total.
Uspjela sam!!! :)
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by unique_ »

AnAna_mo wrote:Ne znam kako da drukčije kažem, ali -jedeš govna. Taj retard te je svjesno navukao na hors, a ti nemaš pojma šta je skidanje i kako se to radi. Dva narkomana će se zajedno skinuti trodonima i leksilijumima... Yeah, right!
znam da sam glupa,ali prosvijetlite me.zato sam ovdje :(
Uspjela sam!!! :)
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: Skidanje sa Lexaurinima i Trodonima

Post by elviratz »

da zajedno smo...mi smo bili u barku kad smo se počeli uzimati heroin....ali smo jedno vrijeme bili odvojeni...bili smo na liječenju oboje ali u različitim komunama i gradovima....tek kad smo to prošli onda smo ponovo počeli živjeti zajedno..čisti već pet godina....
Post Reply