Drajzerova - zlo i naopako!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

Ja tamo nikad nisam bio.Moj brat je bio sredinom "90.-tih,jer ga je bivsa zena uslovila.Secam se da je imao nekog tada mladog doktora,mislim da se prezivao Zlataric ili tako nesto.Secam se da mi je keva rekla da je dobar,da mu je stalo do mog brata i njegovog oporavka i da ga je cak obilazio i cimao na poslu kad je ovaj prestao da dolazi na terapije.Moj brat tada nije uspeo jer su svi osim njega imali volje i zelje da se izleci.
Mene su uglavnom od tog mesta odbijale takve price kao sto ti pricas.Medjutim,cuo sam da se pre par godina bolnica renovirala,da imaju bolji sistem rada i da se mnogo lakse i brze legne u bolnicu i zapocne lecenje nego sto je to ranije bilo.Moram da kazem da sam u zadnje vreme od par njihovih pacijenata dobio samo reci hvale.E sad sto nam oni ne daju terapiju koju bi mi narkomani najvise voleli za sebe,to je sasvim neka druga prica.
Mislim da bi Alkaloid mogao najbolje da kaze kako je sad tamo ,ali realno.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Al Kaloid »

Ako ti kazes da bih trebao onda nema problema. Meni licno odgovara sve vezano za tu ustanovu, sem par sitnica u vidu med. sestara ( 2 komada ) koje umeju da budu jako neprijatne cak i za nas koje poznaju jako dugo. Nista gore od sestre na vrhuncu klimaxa!
Ne bi bilo lose da se obnovi garnitura, pa da dobijemo neke mlade, zgodne jer ove su vec zrele za penziju. Obicno ljudi dolaze u krizi, na ivici nerava i tada ih saceka klimaktericna sestra spremna za svadju i prepiranje sto rezultira intervencijom obezbedjenja, a ponekad i murije. Skoro je jedan lik nabo sestru i izotimao boce meta, naravno nije ni stigao do kapije. Pubovi su odmah stigli i prebacili ga do CZ-a, a mislim da je ujedno iskljucen sa odrzavanja, pa je iskusio plodove metadonske krize na suvo.
Po pitanju lekara stvar je malo bolja, ima stvarno ok nps-a koji hoce da pomognu ako si u problemu. Ja imam tu srecu da sam upao kod najboljeg dr-a i nisam do sada imao ni jednu neprijatnost. Sa terapijom sam zadovoljan u potpunosti tako da ne mogu da se pozalim.
Dosta ljudi je odbijeno za odrzavanje jer nema mesta ni mogucnosti za veliki broj pacijenata, bar nam tako kazu.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Tue Sep 10, 2019 6:17 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Frajla »

Visions- de sada ne preteruj da doktori nemaju nikakvo iskustvo tamo... pa ne ide se u banju u Drajzerovu!
A o placanju da bi se skinuo.... vecu glupost ne procitah u zadnje vreme 🤦‍♀️
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Tue Sep 10, 2019 6:17 pm, edited 1 time in total.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by yasujirozu »

da citiram frajlu (il barem parafraziram): gluplji post, odavno ne pročitah...

ne znam odakle da počnem vivisecirat somnabulije prožete nepismenošću, tak da i neću (počet) :mrgreen:
lutalica
Posts: 64
Joined: Fri Feb 21, 2014 9:24 pm
Location: split

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by lutalica »

jana wrote: Mon Aug 10, 2009 2:41 am Ako pisac ovog posta misli da je na zapadu nesto drugacije,vara se.Ta«procedura«postoji i identicna je,a metadon se daje ljudima koji ne zele da se bore sa bolesti.Upravo,kako je i Dusan napisao.
U hrvatskoj je puno drugacije u pozitivnom smislu.ako te zanima mogu ti opisati nas sustav
Kriza,agonija zivih mrtvaca!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by StopBup »

lutalica wrote: Thu Jun 20, 2019 11:17 pm
jana wrote: Mon Aug 10, 2009 2:41 am Ako pisac ovog posta misli da je na zapadu nesto drugacije,vara se.Ta«procedura«postoji i identicna je,a metadon se daje ljudima koji ne zele da se bore sa bolesti.Upravo,kako je i Dusan napisao.
U hrvatskoj je puno drugacije u pozitivnom smislu.ako te zanima mogu ti opisati nas sustav
Lutalice, zar ne vidis da je Janin post na koji odgovaras star 10 godina?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by oxo »

ja sam se skidao neuspesno u drajzerovoj nekoliko puta, ali uopste ne mislim da su oni toliko losi

imao sam neku terapiju + psihijatra za razgovor besplatno

sad to sto mene nije zanimalo uopste tada da budem cist to je druga prica

isto su fejlovali kao i privatnici koji su mi naplacivali 50e dnevno
J.Dz.U.Dzanki
Posts: 1
Joined: Tue Jul 09, 2019 12:35 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by J.Dz.U.Dzanki »

Evo cisto par reci. Bio sam u drajzerovoj 2007 da se skidam, rekli su mi da me nemogu skinuti, jedino da smanjim toleranciju na 2g dnevno pa da probaju da me pokriju metom, na sta nisam hteo da pristanem. posle 3meseca sam se vratio cist, dobio nalorex i cipralex ili zoloft, ne znam tacno. Da nisam imao jaku volju da se skinem, jer sam imao par overa i verujem da sledeci nebih preziveo, doktori tadasnji mi nikada ne bi pomogli. Samim tim sto su mi rekli da ne mogu da me skinu! Kakav je to samo sok bio za moje roditelje bolj da ne pricam, no nebitno, to nema veze sa temom. 2015 godine sam poceo da dobijam nus pojave od pegazisa, pocele su noge da me bole kao kad sam bio na terapiji, posto sam tada ziveo u francuskoj, otisao sam kod doktora, prvo smo poceli sa tramadolom, posle morfin i na kraju sam zavrsio na met u,60mg dnevno. ove godine dolazim u srbiju, posto sam imao neki problem i morao da se zadrzim ovde par meseci, otisao sam do svoje bolnice po terapiju, sa dokumentacijom i sve ostalo. dva meseca su me vukli tamo vamo, u fazonu fali ti jedan papir, na kraju sam presao na bup jer sam morao da nabavljam na ulici, a met nisam mogao da nadjem dovoljno. I na kraju sam morao da lezim tamo 7dana da bih dobio terapiju, toliko o drajzerovoj. oni ljudi nisu normalni!!! U fr. lepo dodjes u centar, ispisas se i dobijes odmah sta ti treba, a ovde te vuku 2 meseca za nos, salju te nazad na ulicu ali bukvalno! ja pitam doktorku i sta ja sad da radim, kaze snadji se, ej! snadji se, pa dal je to normalno??? mozda sam ja lud, ne znam stvarno. Salje te na ulicu, da se navuces ponovo ili da te pubovi nahvataju samo problem da ti naprave, i na kraju krajeva sta ako nemam para, sta onda? da napravim delo da bih sebi kupio lek? Ne znam sta je to toliko komplikovano da se dobije ta glupava terapija??? dokle god bude takva politika bolnice nikome nece pomoci, mislim da su potrebne radikalne promene
Post Reply