Drajzerova - zlo i naopako!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Al Kaloid »

Beobandit, da ti objasnim za Shampu i Bobana, prvo Shampa nije bas sam sa sobom a pored toga svu terapiju koju podigne u Drajz. proda i kupuje hors i to radi vec godinama.On je na odrzavanju vise od 20 godina i veruj mi ima bas jaku terapiju nego covek je nije popio ko zna koliko dugo, mislim da je zaboravio kakav ukus ima metadon. Lik je jednostavno prso sa mozgom, tako da mu se ne moze verovati na rec.Za Bobana mogu da ti kazem da i on radi slicne stvari, prodaje met, na testovima skoro uvek pozitivan a i kad sam ga pitao sto ne podigne malo terapiju, rekao mi je "sta ce mi kad dobijam i na drugom mestu" (Paun). Tako da ti je sve jasno gde dize i sta radi, i naravno zasto bi uopste povecavao terapiju u Drajz. kada ovamo dize iz apoteke?! Sto se tice Voyager-ove price da Drajz. radi sta Vuckovic kaze potpuno je netacna. Mi koji smo na odrzavanju jednom mesecno odrzavamo sastanke sa rukovodstvom i pre 9 meseci nam je bilo ponudjeno da izaberemo koji metadon da uvezemo.
Mogli smo da biramo izmedju Plivinog heptanona i Makedonskog meta. Na sledecem sastanku smo se dogovorili da uvezemo Makedonski jer je cena bila znatno niza a i rekli su nam da je dosta dobar, tako da je taj dogovor bio striktno u okviru Drajzerove,a ne na republickom nivou. Mogli smo da izaberemo heptanon, a kod vas u Vojvodini bi se koristio Makedonski i dalje. Hocu da kazem da Drajz. kao ustanova nezavisno odlucuje o svemu vezano za program odrzavanja.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Boban »

Al Kaloid wrote:Beobandit, da ti objasnim za Shampu i Bobana, prvo Shampa nije bas sam sa sobom a pored toga svu terapiju koju podigne u Drajz. proda i kupuje hors i to radi vec godinama.On je na odrzavanju vise od 20 godina i veruj mi ima bas jaku terapiju nego covek je nije popio ko zna koliko dugo, mislim da je zaboravio kakav ukus ima metadon. Lik je jednostavno prso sa mozgom, tako da mu se ne moze verovati na rec.Za Bobana mogu da ti kazem da i on radi slicne stvari, prodaje met, na testovima skoro uvek pozitivan a i kad sam ga pitao sto ne podigne malo terapiju, rekao mi je "sta ce mi kad dobijam i na drugom mestu" (Paun). Tako da ti je sve jasno gde dize i sta radi, i naravno zasto bi uopste povecavao terapiju u Drajz. kada ovamo dize iz apoteke?!.
:D :smt069
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:31 am, edited 1 time in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

Al Kaloid wrote:Beobandit, da ti objasnim za Shampu i Bobana, prvo Shampa nije bas sam sa sobom a pored toga svu terapiju koju podigne u Drajz. proda i kupuje hors i to radi vec godinama.On je na odrzavanju vise od 20 godina i veruj mi ima bas jaku terapiju nego covek je nije popio ko zna koliko dugo, mislim da je zaboravio kakav ukus ima metadon. Lik je jednostavno prso sa mozgom, tako da mu se ne moze verovati na rec.Za Bobana mogu da ti kazem da i on radi slicne stvari, prodaje met, na testovima skoro uvek pozitivan a i kad sam ga pitao sto ne podigne malo terapiju, rekao mi je "sta ce mi kad dobijam i na drugom mestu" (Paun). Tako da ti je sve jasno gde dize i sta radi, i naravno zasto bi uopste povecavao terapiju u Drajz. kada ovamo dize iz apoteke?
Ja neznam dal je tebi jasno da 99,9 posto narkomana koji dizu sami met iz apoteke,kasnije ga prodaju ili menjaju za dop.Te price kako sami dizu met i kako se pridrzavaju samoodredjene terapije su price iz nepricave,znaci smesno.Sta smo mi slikari naivci?Ovo se ne odnosi na tebe,jer si rekao da u Drajzerovoj pijes met,ali dal mozes da zamislis narkomana koji ode u teku(sam),uzme 3-4 boce meta(nedeljno) i ode kuci i pije svaki dan bez ikakvog nadzora npr 100-150 kapi.Neznam sta mislis o tome(verovatno ces napisati)ali to je za mene tesko sranje.Mislim gotivno je: dobijes met za dz,i onda menjas za gram-dva gudre i jos dobijes doplatu.Gde ces bolje.
:finga:
dal' mi steti droga leti?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:31 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by sanela »

Voyager wrote:Svi koji su u programu, bilo da dizu Metadon u apoteci ili ga dobijaju u klinici, se podvrgavaju nenajavljivanim testovima urina, tako da se to u zadnje vreme kontrolise kako i treba da se kontrolise i kako se i radi svugde u svetu.
I zasto mislis da skoro svi zavisnici nemaju tu disciplinu ?
Al Kaloid wrote:Beobandit, da ti objasnim za Shampu i Bobana, prvo Shampa nije bas sam sa sobom a pored toga svu terapiju koju podigne u Drajz. proda i kupuje hors i to radi vec godinama.On je na odrzavanju vise od 20 godina i veruj mi ima bas jaku terapiju nego covek je nije popio ko zna koliko dugo, mislim da je zaboravio kakav ukus ima metadon. Lik je jednostavno prso sa mozgom, tako da mu se ne moze verovati na rec.Za Bobana mogu da ti kazem da i on radi slicne stvari, prodaje met, na testovima skoro uvek pozitivan a i kad sam ga pitao sto ne podigne malo terapiju, rekao mi je "sta ce mi kad dobijam i na drugom mestu" (Paun). Tako da ti je sve jasno gde dize i sta radi, i naravno zasto bi uopste povecavao terapiju u Drajz. kada ovamo dize iz apoteke?!
I ja znam kako bi stvari trebale funkcionisati u vezi metadonskog održavanja, ali kako je to u praksi? Alkaloid je lijepo opisao... i ne mislim da su ovo sporadični slučajevi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:30 am, edited 1 time in total.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:21 pm, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:30 am, edited 1 time in total.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Param-parcad »

Voyager wrote: Nisam takav inace, ne znam sta mi bi.

.
vojkan nas lepi :)
Post Reply