Drajzerova - zlo i naopako!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

Ljudi znate sta je odlicno izvanredno sto savete pojedinih ljudi koji pricaju lose o metadonu a njima ne treba a daju savete da ga ne bi dali nikom ko nije hiv pozitivan ti stavovi vise nisu dobrodosli ni u srbiji. 4 godine sam pisao i izborio se za ono sto ima svaka zemlja. Srpski mozak ja ne mogu da promenim promenice ga Brisel milom ili silom ali je bitno sto se saveti vise ne slusaju od takvih ljudi. Jel kako spaseni u komuni moze da kaze da meni ne bi dao metadon koji sam iz komune pobegao posle 3 dana i nastavio da radim grozote. Sada trenutno pokusavam da nadjem ljude koje sam navukao za to vreme da ih posavetujem za lecenje a oni ne bi bili nauceni da nije bilo stava metadon samo za hiv pozitivne. Vasa os svih zemlja jedino srpska ideja se ugnjezdila u srbiji 20 godina. Na srecu smo je ispikali u vidi metadonskog centra novi sad, savski venac, zrenjanin i ostalo a vi sto ne bi davali metadon pa nemojte ga davati vasoj deci kada se navuku a svako bira za sbe ko neda. Ukidanje licence to odlucuje who cije je stva metadoin najuspesniji za lecenje teske zavisnosti. Tako da udela u navlacenju ljudi koji su stradali dok nisam imao metadonsku terapiju imaju i doktori hteli to ili ne to sam procitao na nekom sajtu neke visoke civilizacije nama nepoznate. Ja nisam znao sta radim od droge ali da kazemo ni oni nisu znali oprastam im zavladao je sindrom srbizma, srednji vek ale le, razbijamo ambasade ale le, karadzic heroj ale le. niko nema pojma sem bozijeg naroda. Boziji narod je konacno shvatio da je na nizoj lestvici od drugih a to je prvi korak ka penjanju.
Kada sam ja dobio terapiju metadonsku morao sam da pazim kada moj doktor radi jer mi drugi nisu dali pa sam praio sranja pa je otvorena kncelarija u mom domu zdravlja zbog mojih ispada i pokusaja da doktorku gurnem kroz prozor. Sada m ocekuju sa gospodine, izvolte kako se osecate. Zavisnici i ne zavisnici koji vecinom ne znaju metadon ali neki i znaju samo im nije pomogao me i sada napadaju ali njima je tesko objasniti. Shvatili su lekari da vise nijedan nestrucnjak cak ni lekar ako nije specijalista za tio ili neuropsihijatar nece odlucivati koje terapija valja a koja ne. Popovi nikako. Svakome valja druga. Aja sam se izborio za to. Velika je to pobeda pametnog dela srbije.
Zato neka svako prica za sebe a ne da ne bi dao nikome terapiju jer zbog takvih ideja stradaju neduzni, vec sam rekao kriza me je uvek terala u kradju prevara kriminal a nikada na lecenje. Svojoj deci dajte sta hocete a drugi odlucuju za sebe.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

Drajzerova je raj za recidiviste.Ima sorta ljudi koi prosto obozavaju da povremeno odlaze na lecenja i tamo upoznaju druge.Za njih to je vid zabave.Ja kad sam bio jezivo sam se proveo:svi su mi uzeli tel.Kasnije su pocele da mi otkazuju sve funkcuje zbog ogromnih kolicina lekova koje sam morao bez pogovora da gutam,osoblje je bilo naelektrisano i spremno za svadju ,zeleli su konflikt i nakraju sam morao da se spasavam i bezim na licni zahtev sto su oni pretvorili u farsu u kojoj sam negativac koj odustaje.
Drajzerova je zlo i naopako.Znam za par slucajeva koi su se inficirali sidom da bi dobili metadon u periodu kad je uslov bio sida+abeceda.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by sanela »

ovo ono wrote: Drajzerova je zlo i naopako.Znam za par slucajeva koi su se inficirali sidom da bi dobili metadon u periodu kad je uslov bio sida+abeceda.
Bože sačuvaj!!!
User avatar
celebreful
Posts: 1
Joined: Sat Nov 28, 2009 8:08 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by celebreful »

Kakva sida, bre? Sta ti pricas?? Lecim se vec 2 god. i to hvala Bogu, uspesno i jos uvek sidu nisam dobila.
Sreca prati hrabre.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

celebreful wrote:Kakva sida, bre? Sta ti pricas?? Lecim se vec 2 god. i to hvala Bogu, uspesno i jos uvek sidu nisam dobila.
Nisi razumela "ovo-ono" je napisala/o da su se neki namerno inficirali virusom side da bi dobili u "drajzerovoj" metadon(jer drugacije nije mogao da se dobije).Ti se lecis dve godine,pomaze ti i samo furaj ne osvrci se na gluposti.Jebes metadon. :rock:
dal' mi steti droga leti?
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by YugoS »

rhinocervs wrote:
Komune / manastiri (bez popova koji mlate, naravno!) - sve je to super, i ima smisla. Ali narkomanija je bolest, i trebalo bi da najveci procenat izlecenih bude upravo u - ZDRAVSTVU!


+ "leci se" cak i taj koji je na metadonu, a pod uslovom da ga stvarno uzima i da apstinira!
I, sve moje primedbe bi bile resene kada bi lekari razumeli da je Metadon - lek; da je Subutex - lek; i da je supstitucija - terapija; a NE - droga/nastavak drogiranja..
Da li ste, vi koji to tvrdite, svesni da takva surova logika ljude kosta zivota?! Je l kapirate da sve dok Drajzerovom/zdravstvom budu harali lekari koji misle da je nesto sto je oficijelno i na svetskom nivou priznato kao LECENJE (supstitucija, svejedno da l Metadon il Subutex, iako su razlike velike!) u stvari = drogiranje, Srbijom ce harati neizleceni - narkomani? I ti "neizleceni", i svi oni koje budu regrutovali..

Vrlo je prosto: VELIKI broj narkomana NIKADA NE MOZE da odrzi apstinenciju BEZ supstituta (ako ne verujete meni i sopstvenom iskustvu, imate gomile strucnih/medicinskih studija koje to dokazuju, neke i kroz visedecenijsko pracenje 'lecenja' velike grupe narkomana)
I, sta sa njima, onda kada N puta uzmu heroin preko blokatora? Dacemo im lek za smirenje? Antidepresiv?
Ne pomaze tu lexilijum/bromazepam/zoloft, na zalost - ili Metadon do kraja zivota, ili odrzavanje Subutexom, koliko god da je potrebno.. Takve ljude neko moze smatrati 'narkomanima' ili ne, ali poenta nema veze s tim - OBAVEZA je da i oni budu tretirani od strane zdravstva, kao i svuda u svetu, jer u protivnom nemaju ama bas nikakvu sansu da vode normalan zivot bez heroina tj. da se osveste tamo negde, u momentu u kom su dobrano apstinirali, pa, ako mogu, i - batale taj supstitut [a to je, bar kada je u pitanju Subutex i iz iskustva - lako]..
+ ajd to sto ce se oni drogirati umesto da sisaju Subutex/Metadon, nego sto ce nekolicina biti dovoljno pametna/pokvarena da se presaltuje u dilere, i tako samo poveca konacni broj zavisnika?
Ovo nije zgoreg aktualizirati.
Da sam znao,rado bih ovo prebacio na "moju" Ispovjest.
narkoman sam al' najlepsi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:32 am, edited 1 time in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

Izvini Voyo a da ti jutros uz taj metadon nisu dali i ricinus? Hteo bih da pitam,ako me secanje dobro sluzi,zar taj bajni gospodin ministar Milosavljevic nije bio i u Slobinoj vladi u to vreme bez Dinkica. I da se nelazemo u ovoj nasoj drzavi ko god se malo ozbiljnije razboli(na stranu narkomani) u najavi je najebo,jer nam zdravstvo nikad gore nije bilo.Mozda nije bilo bolje,ali nisu se placale participacije i medicinske sestre nisu bile administrativne radnice kao sto su sada.Verovatno ima malo istine u nekim tvojim postovima,ali iskreno kad god pokusam neki tvoj post da procitam imam utisak da smo u predizbornoj kampanji i da se iza tvog nicka krije Ceda Jovanovic. Moram jos da kazem da sam pre par dana zvao alkaloidovo predstavnistvo u Bgd i pitao za buprenophine-subutex i covek-direktor mi je rekao da oni nemaju veze sa tim lekom,znaci nit ga proizvode,nit ga uvoze,nit su ga ikad imali na lageru.Mozda me je slagao.sta mislis?
dal' mi steti droga leti?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:32 am, edited 1 time in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

Ma Ceda je divan covek,lep bre!samo daleko mu lepa kuca kao i svim ostalim politicarima.Mislim da si upravu,ovo nije politicki forum i zato te molim da kad vrsis propagandu necega(ovog puta to je bio taj divni "alkaloidov metadon"),ne pridajes vaznost nikakvim politickim ciniocima,a radio si to u ranijim postovima.Zahvaljujem se na tvom odgovoru i pristojnosti iako smo neistomisljenici.Jos jednu stvar bih te pitao,kazes,da su prof. doc. Vuckovic i njegov tim neuropsihijatara iz komore napravili akcioni plan po kome bi trebalo da se uvede u supstitucijskoj terapiji odrzavanje na metu,subu i suboxonu,ili lecenje tim lekovima ili kako vec.Mene zanima o kom tacno to "akcionom planu" ti govoris.To je zvanicni vladin,odnosno akcioni plan ministarsva zdravlja.Da nemislis ti mozda na "IPA" projekat ili nacionalni projekat "Srbija protiv droge"? Imam razloga da mislim da bi ja morao da znam da takav neki" akcioni plan" o kome ti pises postoji,a ja prvi put to cujem od tebe.Pazi nekazem ja da si ti taj plan uvrteo sam sebi u glavu od siljne zelje da to bude tako,nego mi nije jasno da samo ti imas takve informacije i koliko su istinite.Dakle konkretno,odakle ti to o cemu pises?
dal' mi steti droga leti?
Post Reply