subotex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
jasmina mijuskovic
Posts: 18
Joined: Fri Aug 07, 2009 9:39 pm
Location: z. srbija

subotex

Post by jasmina mijuskovic »

Volela bih samo da mi neko odgovori na jedno jako tasko pitanje (bar za mene) imam problem u kuci tj narkomana, i skoro sam tek cula za subotex,od njega samog! On mi kaze da je to za skidanje sa dopa (ali narkomanu nikad ne mozes verovati)!
Radila bih mu test za dop, ali me zanima koliko dugo subotex ostaje u mokraci? I kakve je uopste tezine taj subotex? bila bih vam jako zahvalna,ako bi mi neko dao bilo kakvu informaciju ;-)
mesec prosipa bokal fosfora,
vitraz mraza na oknu prozora.
jedne noci ko ova, znace Bog
doslikacu portret zivotu mog
silueta se davno nazire, neko
uzdahne, neko zazire... isto vide
a razlicito tumace!
prave su boje, dodate.....
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: subotex

Post by YugoS »

Pisao sam ti na Privatnim porukama,pa pogledaj.

Svako dobro vam zelim!
:D
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: subotex

Post by rhinocervs »

Subutex se u mokraci NE registruje kao heroin (tj. derivati) -- ako kupujes test na heroin+kodein+morfijum, a brat/muz/decko uzima Subutex: bice negativan, pod uslovom da ne uzima heroin

A, na temu "kakav je" - Lek je.. I, najbolje je uzimati ga pod kontrolom lekara tj. da dozu i MOP testiranje odradjuje - strucno lice.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: subotex

Post by draguljce »

Subutex!! Dobro receno je to da moras raditi posebni test na Buprenorphine isto kao ma Mop i ostali testovi. Ako zelite uraditi test sami u ljekarnama imate najidealniji test (kod nas ga ima i u policiji) test je na 12 najcesce zloupotrebljavanih droga, pa cak i na BZO, a kosta negdje oko 100 kuna ili ti 12-14. eura, ili u BiH 27.km.
Sto se tice Subutexa kao lijeka JAKO je dobar i djelotvoran, tako da vam to nije lagao. Ako imate mogucnost to bi vam moglo spasiti sina i izvuci ga iz puno problema (sa dopa) i to je to. Najbolje je da uzmete uputnicu i odete u Vinogradsku u Zagrebu gdje ce vas primiti dr.Moravek ili dr.Zdunic ili Danijela Bundalo, a jos najbolje je ako vas primi prof. Sakoman (neko hoce 100% nikog nece tek tako vratiti).On ce vam ordinirati lijek, a neplaca se nista jer je kod njih valjda na esencijalnoj listi ( tako mi je rekao jedan prijatelj u hodniku dok smo cekali red).
To vam je najbolja solucija. I jos nesto!! Subutex se MOZE zlorabiti i uzimati intravenozno, tako da je u pocetku najbolje da mu vi dajete lijek u jutro i sacekate 5-6 minuta da se istopi u ustima.

Puno srece vam zelim, vama i sinu!!!
User avatar
jasmina mijuskovic
Posts: 18
Joined: Fri Aug 07, 2009 9:39 pm
Location: z. srbija

Re: subotex

Post by jasmina mijuskovic »

draguljce wrote:Subutex!! Dobro receno je to da moras raditi posebni test na Buprenorphine isto kao ma Mop i ostali testovi. Ako zelite uraditi test sami u ljekarnama imate najidealniji test (kod nas ga ima i u policiji) test je na 12 najcesce zloupotrebljavanih droga, pa cak i na BZO, a kosta negdje oko 100 kuna ili ti 12-14. eura, ili u BiH 27.km.
Sto se tice Subutexa kao lijeka JAKO je dobar i djelotvoran, tako da vam to nije lagao. Ako imate mogucnost to bi vam moglo spasiti sina i izvuci ga iz puno problema (sa dopa) i to je to. Najbolje je da uzmete uputnicu i odete u Vinogradsku u Zagrebu gdje ce vas primiti dr.Moravek ili dr.Zdunic ili Danijela Bundalo, a jos najbolje je ako vas primi prof. Sakoman (neko hoce 100% nikog nece tek tako vratiti).On ce vam ordinirati lijek, a neplaca se nista jer je kod njih valjda na esencijalnoj listi ( tako mi je rekao jedan prijatelj u hodniku dok smo cekali red).
To vam je najbolja solucija. I jos nesto!! Subutex se MOZE zlorabiti i uzimati intravenozno, tako da je u pocetku najbolje da mu vi dajete lijek u jutro i sacekate 5-6 minuta da se istopi u ustima.

Puno srece vam zelim, vama i sinu!!!
hvala puno! nije rec o sinu, vec muzu. u svakom slucaju hvala na savetu! danas je dan kad smo bacili poslednju tabletu suba! sad bez bilo kakvih supstanci! samo test na 15 dana na privatnoj klinici bez mucke.......... :tonqe:
mesec prosipa bokal fosfora,
vitraz mraza na oknu prozora.
jedne noci ko ova, znace Bog
doslikacu portret zivotu mog
silueta se davno nazire, neko
uzdahne, neko zazire... isto vide
a razlicito tumace!
prave su boje, dodate.....
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: subotex

Post by draguljce »

SVAKA CAST!!!! CESTITAM MUZU I TEBI!!!
PUNO SRECE VAM ZELIM!!! :)
Nikajlo

Re: subotex

Post by Nikajlo »

unapred se iyvinjavam na caps locku ali:
KAKO NACI JEBENI SUB U JEBENOJ SRBIJI JEBENO LEGALNO?????????? :axe:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: subotex

Post by sanela »

off topic:
ovdje su ljudi imali najčudnije avatare, ali ovaj tvoj Nikajlo je najmorbidniji avatar koji sam ja ikad vidjela.
Sanja0018
Posts: 1
Joined: Wed Oct 14, 2009 5:13 pm

Re: subotex

Post by Sanja0018 »

Subotex u Srbiji ne mozes naci legalno, moras prvo otici kod naseg psihijatra da ti on napise da ti to treba i da se registrujes, a onda odes u hr kod njihovog psi. da dobijes isto to i da te i tamo registruju tako da ces sa tim otici kod doktora, tamo, u hr jer ti treba dupli recept i onda ga kupis u apoteci, kutija kosta 60 kn
Nikajlo

Re: subotex

Post by Nikajlo »

sanela wrote:off topic:
ovdje su ljudi imali najčudnije avatare, ali ovaj tvoj Nikajlo je najmorbidniji avatar koji sam ja ikad vidjela.

zar nije presimboličan???
vrlo skoro,osećam to, sleduje mi njihanje sa jedne ili druge strane drveta..
Post Reply