Subotex KAKO?!!?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Shomer
Posts: 12
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:28 pm

Subotex KAKO?!!?

Post by Shomer »

Pozz svima,
Ja sam Misha iz NS, skinuo sam se 2001 u jednoj komuni i bio cist do pre 6 meseci.... I opet na staro posle 7 GODINA!... IZgubio posao, zena me ostavila.. imam klinca od 4.5. Tako da sam bas zasrao, sada sam opet kod keve, a bio sam se navuka opasno, a posto snisam osetio krizu tih 6 meseci otprilike ne znam ni kako bi mi bilo da sada nisam na SUBOTEXU... treci dan danas.
NAbavio sam ga na crno 3 tablosa po 8mg. Prvi dan dva pita po cetvrtinu ujutru i uvece, malo me treslo - nista strasno i flor za spavanje.
JUCE-mi je bilo KATASTROFA a uzeo sam 4mg ujutro za eo dan, u kuci sam stalno, uhvatila me depresija, i nervoza, zivci - pa sam popio 2X6mg bromazepama i flor za spavanje.
Danas - TRECI DAN - dobio 2 infuzije i popio sam 4mg SUBA i posel nekih par sati 2X6mg bromazepama. Sada sam relativno miran ali mi je jeza, malo me bole kosti i zivci rade ko ludi ali nije ni nalik pravoj krizi na suvaka - koju sam takodje preziveo.

Ovo mi je posednja nada, znaci ako ne uspem odo "6 feet under" :axe:

Imam jos 1,5 tabletu to je 12 mg... sta da radim, kako da uzimam, a hocu posel toga da ugradim implant ili da pijem blokove?
MOLIM VAS DA UKOLIKO JE NEKO PROSAO TAKO NESTO STO JA SADA PROLAZIM DA MI SE JAVI, NE ZNAM KOLIKO JOS DA PIJEM SUBOTEX... DALI DA GA SMANJUJEM ILI SAMO DA STANEM...

Hvala Unapred!
Things that don't kill me can only make me STRONGER
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by igra bez granica »

Pozdrav Misho,
Evo ja cu da ti odgovorim na tvoje pitanje. Ja sam takodje iz ns odnosno ziveo sam tu do pre 15 meseci. Bio sam na ogromnim kolicinama meta i caja ma svega da ne nabrajam. Kada sam poceo sa subom poceo sam sa 12 mg i prve nedelje sam odmah presao na 10 pa na 8 i sada sam na toj kolicini. ilo je svega i zloupotrebe i pijenja i po dva pa cak i tri suba dnevno ali isto tako prestao sam se zajebavati i sad sam ponovo na 8 i krecem na 6. Meni je dr preporucila da smanjujem po 2 mg mesecno i tako sam i poceo. Najbolje bi ti bilo da pocnes da smanjujes jer se sub zadrzava dosta dugo i ima dugo dejstvo. Smanjuj i kada ti ostane 2 komada onda pocni da pijes svaki drugi dan po 2 mg ili cak po jedan i neces imati frku. Naravno malu da a ako prekines naglo jebeno je ja ti to iz iskustva mogu reci. Sranje zesce.
Polako i drzi se!!!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by saša-ex »

Miso?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Shomer
Posts: 12
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:28 pm

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by Shomer »

igra bez granica wrote:Pozdrav Misho,
Evo ja cu da ti odgovorim na tvoje pitanje. Ja sam takodje iz ns odnosno ziveo sam tu do pre 15 meseci. Bio sam na ogromnim kolicinama meta i caja ma svega da ne nabrajam. Kada sam poceo sa subom poceo sam sa 12 mg i prve nedelje sam odmah presao na 10 pa na 8 i sada sam na toj kolicini. ilo je svega i zloupotrebe i pijenja i po dva pa cak i tri suba dnevno ali isto tako prestao sam se zajebavati i sad sam ponovo na 8 i krecem na 6. Meni je dr preporucila da smanjujem po 2 mg mesecno i tako sam i poceo. Najbolje bi ti bilo da pocnes da smanjujes jer se sub zadrzava dosta dugo i ima dugo dejstvo. Smanjuj i kada ti ostane 2 komada onda pocni da pijes svaki drugi dan po 2 mg ili cak po jedan i neces imati frku. Naravno malu da a ako prekines naglo jebeno je ja ti to iz iskustva mogu reci. Sranje zesce.
Polako i drzi se!!!
Uh... nemam ja toga toliko... kupio sam prvo 3 pa jos jednu... sada, posle 10 dana popio sam jutros manje od cetvrtine i ima jo za tako 2 dana.. pa onda 2 dana pauze pa blok. Matorci me pritiskaju za blok.. a i ja nisam siguran da se ne bih uradio. Kriza me i dalje trese, jutros mi nije bilo DOBRO ali moram da izguram... znam to i sam, poslednja shansa.
U svakom slucaju hvala na savetu matori :)
Things that don't kill me can only make me STRONGER
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by AnAna_mo »

Čekaj, ako sam dobro shvatila, ti kupuješ tabletu po tabletu,,i kako očekuješ da nemaš krizu od "manje od četvrtine".
Ne znam, ako mislis tako pijuckat mrvu po mrvu, bolje ti je da odmah prestanes i predes na blokator, nego se tako patiti danima.
Ustvari nisam ja bas u nekom polozaju da puno pricam o Subutexu jer imam jako malo iskustva s njim (počela sam ga piti na moru, to je bilo kao neko skidanje "ko lafo" da bi ga treci i cetvrti dan mijesala sa horsom ne znajuci da se tako moze cak i umrijeti), ali kontam da to tako ide.
U svakom slucaju sve najbolje, i koji blokator planiras?
Jeli tablete ili ono čudo pod kožu?
Dali sve radis sam ili imas nekog doktora koji ti je preporucio blokator i koji ce te nadzirati?
Veliki pozdrav !!!
Potpis.
User avatar
Shomer
Posts: 12
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:28 pm

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by Shomer »

AnAna_mo wrote:Čekaj, ako sam dobro shvatila, ti kupuješ tabletu po tabletu,,i kako očekuješ da nemaš krizu od "manje od četvrtine".
Ne znam, ako mislis tako pijuckat mrvu po mrvu, bolje ti je da odmah prestanes i predes na blokator, nego se tako patiti danima.
Ustvari nisam ja bas u nekom polozaju da puno pricam o Subutexu jer imam jako malo iskustva s njim (počela sam ga piti na moru, to je bilo kao neko skidanje "ko lafo" da bi ga treci i cetvrti dan mijesala sa horsom ne znajuci da se tako moze cak i umrijeti), ali kontam da to tako ide.
U svakom slucaju sve najbolje, i koji blokator planiras?
Jeli tablete ili ono čudo pod kožu?
Dali sve radis sam ili imas nekog doktora koji ti je preporucio blokator i koji ce te nadzirati?
Veliki pozdrav !!!

Nema doktora... nema nishta, samo ja.
Mislio sam da pijem jedno 2 nedelje nalorex pa posle toga to pod kozu... Znam otprilike sta mi je ciniti samo mi je tas sub bio nepoznanica, i nisam kupovao tabletu po tabletu nego 3 pa onda jos jednu jer sam skontao da mi nece biti dovoljno, u svakom slucaju jos sutra pa onda 2 dana nista pa blokator... valjda me cepa kriza i ovaj 10ti dan jer sam uzimao puno... sranje a pre toga sam bio 6 god cist... Samo znam da ne smem vise nikada u zivotu da se uradim... poslednja sansa.
Things that don't kill me can only make me STRONGER
User avatar
Shomer
Posts: 12
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:28 pm

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by Shomer »

E da,
Pozdrav i tebi Ana i hvala na podrsci! :finga:
Things that don't kill me can only make me STRONGER
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by draguljce »

Majstore ja imam veliko iskustvo sa Subutexom. Nemoj ti slusati Anu to ti je Prava Narkomancina!! :lol:
Polako ti sa Subom, nije bas igracka!! Ljudi misle pio sam 20 hepova, sta ce mi ova tabletica pod jezikom!! Dobre su to tablete, ali i jako opasne!!
Ako imas procitaj Uputstvo za upotrebu, polako sa BZO nisu bas te tablete "rodjaci" Subutexu!! Naj bolje je konsultirati ljekara i ne kupovati na crno to kosta cijelo malo bogatstvo. Ako vec moras idi nekako na 2.mg i lagano kontaj sta i kako dalje.

puno srece!!!

pozzzz :wink:
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by AnAna_mo »

draguljce wrote: Nemoj ti slusati Anu to ti je Prava Narkomancina!! :lol:
Dobro je ti tamo, tišina ! :D
SLAMČICA ! :wink: :smt016

Pozz ShomeR !! :)
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Subotex KAKO?!!?

Post by saša-ex »

A da odes u Raskrsce...
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply