POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by AnAna_mo »

Evo, ja se izvinjavam.
Potpis.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by PsyTechGirl »

rsafar6 wrote: LJUDIII....PA STA SE NITKO NE BORI SA TIM SUBOVIMA?BILA SAM CAK I NA DETOXU-30 DANA AL SAM BILA KO ZOMBIJ OD TIH PRAZINA I APAURINA,NISAM MOGLA NI HODAT KOLIKO SU MI MISICI BILI OMLOHAVILI A KONDICIJA NA VELIKOJ 0.PA JEDVA SAM SE DIZALA ZA U WC.KOMA
Ja mislim da si 'samo' trebala da izdržiš još neko vreme i da bi polako sve počelo da se vraća u 'normalu'..
Sve je pod navodnicima, jer su obe misli jako varijabilne. 'Samo', nije ni blizu 'samo', nego naprotiv.. Ali može se, nije nemoguće.. Trebala si samo pustiti vreme da odradi malo posao za tebe.. Jbga, nisi se ni drogirala samo 30 dana pa da očekuješ da će sve proći za tako kratko vreme, ako me razumeš..

Pozdravljam i nadam se da ćeš naći načina ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Nikajlo

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by Nikajlo »

AnAna_mo wrote:I meni je to malo onako, šta ja znam.. Kao roba je u kamenu, samim time je kvalitetna. Ili ono svjetlija je čišća.
Jednom sam naišla na tamnu robu koja je na foliji lagano frštala i ostvaljala taman trag, ali je bila drama jaka.
Bila je udarena nečim tamnim, ali usprkos tome je je bila jedna od najboljih na koju sam naišla u Mostaru. A na gan da ne govorim-kontaš jeli ovo dobrina ili fleš još traje.

joooj, Ana, ti stvarno nekad treba dvaput da razmisliš pre nego postuješ nešto!!!! udarila mi voda na usta, samo čitajući tvoj post.
kontam da bi žednog preko vode prevela (u najpozitivnijem smislu te fraze!!). koristi taj talenat kad budeš prodavala svoje radove.. bićeš Andy fucking Warholl, pazi šta ti kažem!
:finga: :finga:
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by igra bez granica »

Nije me dugo bilo i desavaju se neke pozitivnije stvari.
Polako sam smanjivao dozu suba ali i brljao sa ''praskom'' i evo sada posle 6 dana bez icega mnogo bolje se osecam. Jeste mrzim tu laganu bol rastavljenih kostiju, zglobova ali se borim. Pobegao sam od svega Oci medene znaju gde sam ali odlucio sam da pokusam da se ostavim jebenog suba i sveg ostalog. Nasao sam ljubav i konacno sam sretan. Pobegao sam od ekipe i jebem ti zivot kako im zavidim kad ih vidim onako ''zdrave'' a ja muku mucim sa tim polaganim bolom koji je non stop tu u mom telu ali se nadam da cu uspeti. planina pomaze verujte mi bezite iz grada!!!!
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by YugoS »

Igrice druze,
volio bih da otvoris temu u vezi skidanja sa Suba.

Naravno,ako mozes,bilo bi lijepo da to zajebano iskustvo i napises na Forumu.
Cisto da ljudi znaju kako,koliko traje,kako se provode dani i noci,kad pocinje i ako Bog da kad je zavrsilo.
Mislim da si me skont'o koju vrstu dnevnika da vodis.

Odlicno te razumijem ako nisi u stanju,pa ako i ne napises bice OK.
Mi cemo se svakako cuti. Pozdrav i drzi se!
narkoman sam al' najlepsi.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by darla »

evo samo da napisem, ja sam odlucila prestati sa subom. u ponedjeljak ga ukidam skroz. pila sam 3 tablete (6 mg) dnevno. danas sam uzela 2 tablete, sutra cu jednu i preksutra nista.. ne znam da li cu uspjeti i hoce li mi biti tesko, ali odlucila sam probati. znam da cu kad tad morati jer ne zelim cijeli zivot bit vezana uz nju pa sam odlucila sto prije to bolje, pa cu sa sigurnoscu znati kakve su krize od njega. u jednom od predhodnih postova sam procitala da je decko napisao da mu kriza nije bila jaka ali psihicki osjecaj da ga nema je bio strasan. ja ih imam, stajat ce mi u ladici, maknit cu ih na svoju ruku. ipak, u centar na kontrole cu ici i dalje, najvise zbog tate, da se ne boji bez razloga. tamo kad sam im rekla da bih pokusala maknuti subove iz zivota, rekli su da je onda najbolje da svaki mjesec ukidam po pola suba. Ja kad sam razmislila koliko cu onda jos biti na njemu, shvatila sam da je to duze nego sto ga dosad koristim. evo danas sam uzela jedan manje i stvarno ni ne osjetim razliku, tak da mi nije jasno zasto bih jos mjesec dana pila 2 i pol, pa onda jos mjesec dana 2 itd. itd. Imam osjecaj da ce mi i sutra s 1-im subom biti ok. eto vidjet cu preksutra kako je skroz bez njega. Napisat cu nesto iduci tjedan kad budem bez ijednog u sebi..ne zelim malerisati ni ureci, ali nekako uopce nemam strah, zapravo jedva cekam..
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by YugoS »

Cao darla.
Probaj ali se spremi i na frku.
To sto si smanjila na dvije tablete i danas nisi nista osjetila,stice te veceras ili sutra.Dugo im je dejstvo.

Inace se spusta postepeno kako su ti doktori rekli,osim ako si bas karakter.
Mislim,moze da se desi da ti ne bude jaka kriza,nisi bas dugo na subovima,ali...

Ja ti zelim da uspijes,a od tebe ocekujem da budes iskrena i napises kako jeste !
Nadam se da si u vrijeme uzimanja lijeka uspjela neke stvari da rjesis,uzroci i to.

Sretno !
narkoman sam al' najlepsi.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by darla »

HVALA YUGO DRUZE ! naravno da cu napisati iskreno, ak si bio ikad na mojoj temi, procitao si da sam ja i napisala i da sam kupovala na crno subove i da sam ih probijala heroinom itd..spremna sam i na frku, ali bas zelim probati, bas me zanima kakva je kriza od subova..nju jos jedino nisam osjetila..a ako bude pretesko, onda cu ili ostati na njima jos ili ih polako spustati, al eto trenutno sam bas zabrijala da zelim probati brzinski ih izbaciti..vidjet cu sto ce veceras biti, i sutra kad 1 uzmem, a ako bude krize svakako cu pokusati tocno opisati sto se dogadja / sto boli..
e da, meni su oni znali "ubit" zelju za dopom, pa samo da napisem,da budem iskrena, ako se javi zelja, taj crv, kojeg stvarno neam vec dugo, vratit cu se bez razmisljanja na njih, jer ipak ne zelim to riskirati, apstinencija od opijata mi je nesto najbitnije i prioritet..imam ja i volju i zelju, ali eto napisala sam to jer sam i o tome razmisljala..
nego, Yugo, da te pitam, jesi ti ozdravio?
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by YugoS »

Cao Darling.
Bas mi je drago da si spremna na sve,a ne onako u stilu "Ma jeb'o to,mogu ja to kao od sale".
Drago mi je i to sto si dobila volju,a i da ipak imas alternativu ako ne uspjes.Kako god se zavrsi,heroinu se ne vracaj!
I slobodno pisi kako se osjecas.Pisi i ako ne uspijes i ne izdrzis ni dan-dva.Ipak to radis brzo i hrabro.

Hvala ti sto pitas druga za zdravlje.Bolje sam,ali cu neke stvari znati do utorka.

Drzi si !

:D
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
comma
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 11:08 pm

Re: POLUDILA OD SUBOVA...!!!!!

Post by comma »

sjebotex?
jednom se jedan covek prejeo pirea od graha, prnuo i umro... harms
Post Reply