Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by saša-ex »

Od svega ovoga se slazem samo u vezi toga da ni crkva a ni bilo koji svestenik ne priblizavaju Bogu. To je nas licni odnos.
I naravno da praktikujem ono sto pise u Bibliji.
A da se ne bi duze zadrzavali na svemu ovome, kao prosta komparacija moze da posluzi sledeca cinjenica.
Moj Bog je Isus Hrist, koji me je oslobodio svih lanaca, i zahvaljujuci kome zivim slobodno i od droge.
Kome god da ti verujes i kolika god da je "mudrost" u pitanju, ti danas zivis zivot ropstva (de facto), muceci i svoje telo i mozak.
Ili nam zelis reci da je metadon stvarno zdrav i da prosiruje vidike :)
SAMO CEO ŽIVOT...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by AnAna_mo »

Oooooo zaboga!!!
Potpis.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Boban »

Voyager wrote:
A d ane pominjem Knjigu Zakona koju cak ni inicijati visih stepenova ne mogu do kraja razumeti, jer covekova svest jos nije na tom nivou.
Sve to je nemoguce prepoznati bez poznavanja ucenja Teleme i Novog Eona, njih je nemoguce razumeti i prokljuviti bez
Jel to ona "knjiga zakona" sto je Crowley pisao u Egiptu kada je bio na medenom mesecu sa prvom zenom?Kada je za par dana slusajuci neki cudan glas napisao knjigu.Ma vojo da tebi i krila izrastu pa nek pukne beton samo da se ti metadona oslobodis.Mislim da nije lepo nekoga ubedjivati u njegovu versku pripadnost i denominaciju.Mislim da ljudi godinama ne bi verovali u neke stvari da one ne postoje.Imamo pravo izbora,izabrati svog pastira ili Gospodara.A taj novi eon je "road to hell"
jer jos uvek postoji jaca ruka od dece novog eona i jadnika koji sebe i svoj ego pokusavaju uzdici na visi nivo ,kao sto je lucifer pokusao sebe da metne na mesto Boga pa je dobio shut kartu.Inace Vrsac je lep grad ali ga ne mirisem upravo zbog tih koje spominjes.Pozdrav tebi i budi se iz tvoje probudjenosti.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Voyager »

Da, Knjigu Zakona je napisao Krouli, ali to nije njegovo delo.
Niti je to ijedan covek mogao da napise.

Knjiga Zakona se danas detaljno proucava na svim vecim univerzitetima jer se u njoj nalaze neverovatne sifrovane poruke i prorocanstva.
Sve sto se od 1904. godine od kada je izdiktirana Knjiga Zakona pa do danas desilo, sve je to bilo proreknuto u Knjizi Zakona.

I Krouli nije slusao glas.

Kosmicka inteligencija koja mu je to diktirala se pojavila u njegovoj zeni.
Dakle, u njegovoj zeni, koja je inace bila totalni duduk za egipatsku mitologiju, magiku, bila je potpuno profana zena.

Kroz nju, kosmicka inteligencija je Krouliju izdiktirala celu Knjigu Zakona, sva tri poglavlja, na tri uzastopna dana, 8., 9. i 10. Aprila, svaki dan po jedno poglavlje po tacno sat vremena, od podne pa do jedan sat.
Dakle, naucno je dokazano da takvo jedno cudo od spisa i pride toliko nadahnuto i toliko sveprozimajuce nijedno ljudsko bice ne moze da napise u roku od 60 minuta.
Na drugu stranu, gde ces veci dokaz da se tu nesto "natprirodno" desavalo, od toga da je sve te stihove izgovarala zena koja je blagim recima bila - priprosta bogatasica.

Da je ta Knjiga Zakona sranje, ne bi nastao ceo Hipi pokret, ne bi tolika histerija izbila, jer ako nisi znao, ceo Hipi pokret je bio nadahnut Knjigom Zakona i Kroulijevom filozofijom Teleme i slobodne volje i slobode coveka.

To sto ne gotivis Vrsac, ja stvarno ne znam kakve ima veze sa O.T.O.-om.
Nesto si pobrkao.
Ah da, znaaaaam, novine su te koje su pobrkale i koje uvek brkaju, da.
A vi svi volite da slepo verujete u sve sto se pise, pa da.
Nista, nije bitno.

Ne propovedam ja nista ove, niti vrbujem, daleko od toga.

Samo ukazujem na cinjenicu da mnogi od vas veruju u laz.
Branim svoj stav.
Branim supstituciju (doduse na malo neobican nacin, ali takva je situacija).

Dakle, on se bori protiv supstitucije koja daje rezultate i govori mi da sam rob supstancije.
Jedno od ta dva priznajem, rob sam supstancije, zavisnik sam, jeste, na drzavnoj sam sisi, nije to bas tako bajno, slazem se ja, bolje je uvek kada si potpuno nezavistan i kada nisi ninacemu, zdravije je, jeste.
Ne kazem da je Metadon melem kao med, daleko od toga, Metadon je sinteticka droga, ima svoje toksine koji sigurno da u odredjenoj meri stete jetri i bubrezima, pa pobogu zar mislite da pored ovakvog znanja koje imam o farmaciji ja mislim da je Metadon potpuno nestetan kao voda ??????

Toksicnost Metadona je dokazana, koliko je ljudi overilo od Metadona.
CIm se overis od Metadona, to znaci da si se njime otrovao, odnosno da je on u tvom organizmu izazvao toksicne efekte.
A toksicni efekti Metadona ubijaju.
Tako da je ovde jasno da Metadon nije laka droga, da nije melem, itd.

ALI !!!

Metadon je daleko manje stetan nego recimo Aspirin, Brufen, Midol, Kafetin, Diklofenak, Tramadol, ulicni Heroin, Amfetamin, LSD, daaaaleko.
Dakle, Metadon spada u potpuno ciste opioidne agoniste, u istoj grupi sa Morfinom, Hidromorfonom, Heroinom, Oksikodonom, itd.
I ta grupa narkotika je NAJMANJE stetna grupa narkotika od svih drugih narkotika i ne samo narkotika, vec od svih drugih droga.

Dakle, ne postoji neka droga koja je manje stetna od Metadona, Morfina i njima slicnih...osim Cannabis-a...mozda.
Znaci, ne postoji droga koja je manje stetna od cistih opioida i Cannabis-a.

Moze se slobodno reci da po stetnosti, najmanje stetna droga je Cannabis...ali i to zavisi, jer uglavnom svi puse Cannabis, a u dimu ima svakakvih otrova daleko stetnijih od samog THC-a, CDB-a, ali i od Metadona.
Tako da se moze slobodno reci da je pusenje Cannabis-a stetnije nego redovno konzumiranje prepisanih i kontrolisanih doza cistog Metadona ili Morfijuma.
No, ukoliko se Cannabis jede, tada je manje stetan od Metadona i ostalih cistih opioidnih agonista.
Drevni samani su uglavnom jeli Cannabis.
Pusenje Cannabis-a i Hasisa je doslo kasnije u novoj eri, tu kada su se pojavili Templari, itd.

Dakle, mi smo resili svoje probleme koje nam je zavisnost pravila, no, da bismo resili sve te probleme, ostali smo zavisni od Metadona, Morfina ili Buprenorfina.
Problema vise nema...osim same cinjenice sto smo zavisni o relativno nestetnoj supstanciji na kojoj mozemo ziveti ceo zivot bez ikakvih problema.
Ali ljudi su zavisni od duvana koji je dokazano da ubija.
Ljudi su zavisni od kafe koja je dokazano da steti srcu, zeludcu, itd.
Ljudi su zavisni od toliko puno stvari.

No, sasa-ex je resio svoje probleme, ali za uzvrat je dobio podvalu.
Dakle, on jeste da zivi bez supstancije, ali on zivi i veruje u laz.
Siguran sam da, kada bi neko porusio to njegovo uverenje, kada bi doslo do takvog nekog radikalnog rusenja nekih postulata, da bi to direktno uticalo da njegovu stabilnost i mislim da bi to ugrozilo njegovu apstinenciju.
A da ce se postulati rusiti, u to sam siguran, previse je astroloskih i naucnih dokaza za to.

Stoga, hajde da zaboravimo citavu spiku o religijama, filozofijama, lozhama, itd.

Jer hocete da sada izbrisem sve sto sam u ovom proslom postu pisao o Novom Eonu i slobodi volje i da umesto toga samo napisem:

"Ovde sam srao o ezoteriji, magiji, okultizmu, pricao o nekim naucno ne-dokaznaim cinjenicama, lupetao o nekim lozhama, uzdizao Kroulija za koga svi kazu da je bio satanista, govorio da je to pravi put a da Isus nije, iako to sve nema nikakve veze sa ovom temom, itd, itd !".

Moze ?
Evo, samo recite da stavim, ceo post cu da izbrisem i napisacu ovo gore.

Ali molim vas.
Hajde da se skoncentrisemo na istinu.
Hajde da se skoncentrisemo na cinjenice.

Nemojte se hvatati na pretpostavke, na hear-and-say evidence, na necija uverenja, pa ni moja.
Znaci ne trazim da iko veruje u ovu moju pricu o ezotericnim i uzvisenim okultnim naukama i kako one mogu coveka uzdici i odvesti ga blize ka istini, ne, mene nije ni briga toliko ko ce u to da poveruje.

Ali zelim da se ovde napokon pocne razmisljati racionalno i bez predrasuda o bilo cemu.
Jer ja se tako branim.
Istinom.

Meni stvarno nije jasno, ali on zivi u apstinenciji, verujuci da je Isus jedini BOG pred kojim se on pokajao, prihvatio ga je kao jedinog BOG-a, itd, kako vec.
To je, verujte ljudi, isto kao da zivis u apstinenciji verujuci da je lopta trouglasta i tebi je pomoglo to sto je lopta trouglasta i to je daleko bolje nego recimo moja supstitucija.
Ili hajde jos bolje ovo da formulisem.
Ziveti u apstinenciji i i biti u uverenju da ce svet i covecanstvo potpuno nestati za nekoliko godina i zato sto je to tako ti zivis u apstinenciji.

Da li je to istina da ce svet i covecanstvo nestati za par godina ?
Ja mislim da to niko sa sigurnoscu ne zna.
Neki tvrde da hoce, vecina tvrdi da nece.
Ali niko sa sigurnoscu ne zna.

Dakle, ti promovises ideju koja nema osnove i koja sumnjam da daje neke velike rezultate i pride tvoja misija je da se boris protiv supstitucije koja je naucno dokazana i bezbedna metoda za sredjivanje problema koje zavisnost pravi i koja je spasla toliko puno zivota.

Hajde malo mucnite glavicama.
Last edited by Voyager on Wed Dec 09, 2009 6:38 pm, edited 7 times in total.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Baba Naca »

SRCE BABINO PA MOZDA BI SE I SAM SEBI SMEJAO DA SI SASVIM CIST
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Voyager »

Eee, bako bako...jer skup net tamo na gerijatriji ?
Ah da, to sve placa drzava, nije bitno.
Neeegooo....su ti dali tvoj Oikamid ujutru ?
Znas, to je ona velika kapsula sa kojom se uvek jako mucis da je progutas, ona sto je dobra za mozak.

Glupost, a ?
A dal zvuci dobro ?
Eeeee, fino je zezati se, znam ja to, ali zna se koje su adrese foruma za zezanje, itd.

Daj mojne me zezas zeno, sta si sada napisala ovo ovde, ima li taj tvoj post uopste ikakvog smisla ?
Dajte ljudi pisite pametne postove, a ne samo da biste nesto napisali, zaista.
Ovde je to neko vec rekao, da mnogi pisu samo da bi pisali nesto.

Ovo je deo foruma koji se bavi supstitucijskom terapijom i njenim aspektima i ovo citaju ljudi i deca i medicinski radnici i zadnje sto zelim je da im serviram gomilu beskorisnih postova.
Ovaj tvoj Naco je beskoristan i pride ne spada u ovaj deo foruma.

Ili bih ja trebao da se pojavim u deo foruma "TERAPIJA ANTAGONISTIMA" i tamo da pocnem da pisem kako ce svima vama na blokovima za koju godinu jetra oboleti, ili u najmanju ruku zadobiti nepovratna ostecenja i kako je to veliki smor biti straight i na blokovima i kako je super kad te Metadon pukne i da im tamo pricam tako svasta u tom fazonu i da pride NAPADAM ili VREDJAM te ljude i njihovu odluku da se lece tretmanom antagonistima !

Ne prihvatam ovaj tvoj post.
Pogresan odgovor bako.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Zona Sumraka »

alo, balavche, smanji dozivljaj...jesu li te ti tvoji Gargameli naucili da tako razgovaras, ili od tog supergigakvalitetnog meta vise ne znas ni na koju rupu kenjas?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by sanela »

Ovo što pišete veze nema s temom, pa sad tema ide pod ključ.
Locked