Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by rhinocervs »

a da saznas ime institucije, bar? tj. to da li primaju pacijente iz drugih opstina?

(prosto - znam dosta ljudi iz BGa koji su vise nego zreli za metadon, a ne pada mi na pamet da im kazem 'idite u Drajzerovu')
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Al Kaloid »

Metadonski centar radi i nalazi se u Gavrila Principa 43, stambena zgrada, 1 sprat! Poznajem 2 momka koji su na odrzavanju tamo, jedan je za nedelju dana dobio terapiju od 75mg, a drugi je na 110 mg. Daju im Makedonski metadon, kao i nama u Drajzerovoj, i kazu da su prezadovoljni celom organizacijom! Toliko znam o centru. Pozdrav!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by saša-ex »

Ovaj u Krusevcu radi pri bolnici, detalje ne znam.
SAMO CEO ŽIVOT...
Dorcolac_77
Posts: 34
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:58 am

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Dorcolac_77 »

Ajd i ja nešto da dopišem.Metadonski Centar DZ¨Savski Venac¨ITEKAKO POSTOJI,Adresa je Gavrila Principa 43(preko-puta ekonomskog fakulteta),i kao što je kolega napisao nalazi se u stambenoj zgradi na prvom spratu (bela blindirana vrata),evo i telefon pa ko hoće neka se Lično uveri i upozna i raspita ako ga zanima ,nije to nikakva tajna +381 11 66-49-060 ,eto

P.S.
Zaljubio sam se u jednu lepu zgodnu doktorku :) ,plavušica jedna ,toliko smem da napišem :),mada su tamo skoro sve plavuše,hehe...ali ova¨moja¨je...uhhh...ljudi koje mače-ne biste verovali,inteligentna ,lepa,sltka,zgodna,visoka-prava manekenka a ...ma neću ,posle da imam problema ako pročita da pišem ovako o njoj :),uglavnom jedna,samo reče mi da nisam toliko komplikovan ,,hmm,,,¨slučaj¨da bi se ona i ja često ¨viđali¨na razgovorima u centru.....ali ko zna možda se jednom budemo ona M. i ja viđali negde drugde - a ne ovako u odnosu pacijent-lekar......jedva čekam da je opet vidim,,,,iskreno kad god se osetim malo onako ne baš naj naj,i mrzi me da se cimam do metadonskog centra po met,samo pomislim na nju i eto volje da odem :),,,inace sad sam na 75mg i ne treba mi više ,mada mi je ¸¨nuđeno¨da mi povećaju dozu-neka ,ne treba,uostalom po tom pitanju se sada tooliko sređeno-dobro osećam da imam utisak i osećaj da mi sada više ni metadon nije potreban,mada mi je objašnjeno da je to normalno i da je to u stvari dejstvo metadona koji nam daju i koji ubija želju za narkoticima-opijatima,i da da i ja dodam,imam pojačan apetit i malo sam se i ja ugojio ,dok za vreme horsa to nije nikako bio slučaj....toliko od mene za sad...
P.P.S
(nikako ne mogu da skapiram šta se to dešava sa jednom oriANOM koja je sad opet po ko zna koji put ¨nestala u akciji¨...jebote ,zašto ja stalno nalećema na neke devojke koje jesu lepe i zanimljive-drugačije ali su sve neki teški psiho slučajevi.......no comment...valjda ću saznati šta se to dešava sa tom devojkom...uostalom i to je sada jedna od glavnijih tema koje ¨forsiram¨ u razgovorima sa timom u metadonskom centru DZSV....držite mi fige...veliki¨sportski¨:) pozdrav,,hehe :rolleyes:
Dorcolac_77
Posts: 34
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:58 am

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Dorcolac_77 »

Ljudi ja sam očajan :cry: :cry: :cry: ,oriANA se UOPŠTE NE OGLAŠAVA NITI PORUKOM BAR JEDNOM :(.....isključen joj je mobilni a na fixni sam zvao večeras oko 20h ,gde se javila njena majka i ja sam se,pošto mi je ana rekla da je NE ZOVEM NIKAKO NA FIKSNI,JER POSLE NJOJ PRAVE PROBLEMA OKO TOGA...by the way,pozvao sam,javila se njena majka ,lepo sam se predstavio i ovoga puta rekao pored imena i da sam joj DEČKO!,-pa sad ako će TOO ispasti problem ..onda zaista ne zna šta reći...eto tako je bilo i rekla mi je sasvim lepim i mirnim-pristojnim glasom da je otišla na rođendan kod svoje neke sestre!?.....(a mob joj je SVO vreme bio ugašen:(...i ja joj sve jedno pošaljem sms sledeće sadržine : OČAJAN SAM :-(...Ljubavi-ako uopste i mogu vise da te tako oslovljavam?...Da li ti mene jednostavno vise ne volis,ili se pojavio drugi!?-samo to bih zeleo,a to je naj manje sto i zasluzujem-da znam pravu ISTINU!? Imam veoma JAK intuitivan osecaj da ti oriANA od mene krijesh neshto zeshce bitno :cry: ?! Dakle ako sam ti ikada ishta znacio - PRAVA ISTINA JE NAJ MANMJE SHTO ZASLUZUJEM!!!...pa da onda lepo znam na chemu sam a ne ovako,sa druge strane,s'obzirom shta mi se sve desavalo u zivotu -"prihvatio "bih i je sve ovo izmedju tebe i nene rezultat neke opklade koja se malo izmakla kontroli ,ali je ti vracash pod istu,ne javljanjem,gashenjem mob-a,ignorisanjem,zabranom meni da zovem na tvoj fiksni,itd...-ako gresim(daj boze da greshim) da je tako neshto u pitanju ,onda mi to i pokazi!!!,a ako nije :crybaby: ...e onda...lepo da sad APSOLUTNO PRESTANEM da ikada u zivotu imam vezu!:( Ja sam rekao tebi to,posle tebe,nema druge,za mene si ti jedina..ali ako je sve ovo bila neka shala-opklada,onda se nadam da sam vas nasmejao (i sebe sjebao :( ).....
Eto to sma joj poslao i ,par minuta posto sam poslao poruku da ceka da ukljuci mob-to se i desilo,stigai mi je raport da je primila sms i ....nista...????? :(....nista nije na sve ovo sto sam napisao odgovorila niti odreagovala??!?? :((( :cry: ,samo kada sam pafr minuta postgo sam dobio info da je ukljucila mob-je pozvao ,samo da bih cuo da je isti opet iskljucen!...eto......A PORUKE koje mi je pre slala od kako smo se smuvali 21 oktobra su bile sve prepune ljubavi romantike,sex-a,ma nesto naj divnije sto sam ikada dobio na mom samsungu.....ali avaj,,,,,nestala je bez traga tri nedelje posto smo se smuvali i to je to.....malo je reci da sam ocajan,,,,a koliko sam samo bio veseo i radostan jer sam napokon nashao decojku koja mi se i fizicki i psihicki dopada i u koju sam se skrooooz zaljubio i poceo da SVE planiram i dochek nove godine u veneciji (to joj nisam rekao jer je trebalo da bude iznenadjenje).ali po svemu sudeci ja nu necu vise ni videti....ochajan saaammm :(
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by saša-ex »

A jel i ona narkomanka?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Vlado_M »

Dorcolac, stav ti je prilicno luzerski...

Sale, ti bas sve moras da pokvaris :).
Dorcolac_77
Posts: 34
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:58 am

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Dorcolac_77 »

Ne ona nije narkomanka.By the way hvala na malicioznim komentarima i sto ste mi tako lepo ukazali na moju naj vecu gresku u zivotu da se poveravam losimn i pokvarenim-maliciozno-sluradim ljudima kao sto ste vi,,hvala u svakom slucaju a ja vise necu ni da citam ni da dolazim ovde na ovaj forum,zelim sve naj bolje svim dobrim ljudima da istraju u lecenju i da se reshe zla narkomanije i to je to od mene. Zbogom!

P.S.
Ovo je za moderatora sanelu-slobodno mozes da obrises moj account i sve postove posto vidim da ovde nije mesto ljudima koji nisu zluradi-a posto ja to niti jesam niti sam ikada bio ,nije mi mesto ovde.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Zona Sumraka »

Dorcolac, vladin post nije maliciozan, nego realan...nazvao je stvari pravim imenom, a budi siguran da te i ta riba tako vidi...zato umjesto sto se ponasas kao uvrijedjena mlada, proanaliziraj malo tu opsesivnost...
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Ma Sale i Vlado su poznati ekstremi, maliciozni i zluradi je blago reći.
A ta riba te voli, samo joj je prazna baterija na mobu.
Drži se tebra.
all that I want is to play
Locked