Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Beobandit »

"kako izgledaju ljudi na metadonu najbolje se moze videti u drajzerovoj kada dodju po "LEK"! '
MENI SAMO NIJE JASNO DA NEKO MISLI DA JE TO BAS KAKO PISE OVDE, DA JE TO SLIKA I PRILIKA LJUDI NA METADONU.

Ovo ko je napisao taj stvarno reci nemam za to nepoznavanje situacije. Drajzerova je imala do skoro 196 ljudi na metadonu, svake godine otprilIke 5 ljudi je dolazilo 95% hiv pozitivni ljudi. Ostali su preziveli od 1992 jer su pre toga bili na metadonu a od tada se davala samo HIV+ i od tih od pre 1992 je 60% HIV +. Terapija je najveca bila tako mala da je pokrivala 14 h, ostalo su ti mucenici morali da kupuju herioin, piju caj od maka, a vecina je na sve to i teski alkoholicari, sa nekoliko infektivnih bolesti. Ima ljudi sa sifilisom, hivom i hepatitisom c zajedno. Vecina u drugom stadijumu. Ti uporadjujes njih a tu su ljudi koji su na metadonu od terapije u Gornjackloj preko 20 godina na metu po 30 god na opijatima neki teski zavisnici od opijuma jos pre pojave heroina. O cemu ti pricas, uporedjujes ljude kojima nije do zivota, sa pacijentom koji ce doci u taj stadium ako ne bude dobijo metadon, pa ako prezivi tek kada se inficira svakako ce ga dobiti. To je napravljeno tako da se ljudi koji dolaze uplase toga a velika je sramota nase drzave i taj kontejner bi trebao da bude sklonjen da se ne sramotimo pred svetom kao sto smu ljude ometene u razvoju drzali u neljudskim fasistickim uslovima. Trebao si da bolje poznajes stuaciju u drajzerovoj i to da se stanje tamo krije od sveta jewr je nenormalno, neljudski,izpoaceno.
On upotredjuje te ljude sa ljudima koji imaju eventualno hepatitis c i kojima je metadon jedina sansa da ne postanu takvi.
SVE U SVEMU STRAH NIJE URODIO PLODOM DRZAVA SE PO BROJU ZAVISNIKA PREMA BROJU STANOVNIKA SVE VISE SPUSTA, PA SE UVODI METADON I ZA ONE ZA KOJE SE MISLI DA CE ZIVETI, NE SAMO ZA OTPISANE.
U Rusiji ga ne dobija niko, pacijenti sa cancerom skacu kroz prozor, svestenici ih tese verovatno kako moraju da izdrze te muke jer ce ici u raj, ali metadona nema nizakoga samo da se zavisnici ne bi dokopali nekako. Bolesna zemlja. Mi smo to izbegli srecom inace bi se prijavio u Al Qaidu i vrsljao po Srbiji.
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Mauriko »

Da li ti znas u kakvoj je situaciji bio IRAN sa zavisnicima... tj. jos uvek je.... I ti to uporedjujes sa Srbijom ???
Ma daj bre... U SRBIJI je smesna situacija u odnosu na vecinu zemalja...
Metadon = Predaja .
Svaki zavisnik bi se mogao izleciti bez ikakvih lekova... samo za to je potrebno mnogo truda... a drzava ocigledno nema nameru to da radi...tj. Ni jedna drzava to ne zeli...lakse im je ovako, da ti dozu pa se jebi... A mnogo ljudi na ovom forumu su primeri da do izlecenja moze doci bez lekova koji stvaraju zavisnost ili bez ikakvih lekova, i ti ljudi su HEROJI...
Covek i jos jedno...
Nije fora da ti odgovara terapija i da ti je na njoj super, nego je fora da ti bez terapije bude super... Al za takve stvari su potrebna muda i malo truda...a ti to nemas...

Dosta od mene...ovo je tvoja tema pa ako kazes da ne pisemo, evo ja prvi necu vise... Iskreno ti zelim da shvatis u kakvim si govnima ... pa da se i ti izlecis...
Last edited by Mauriko on Mon Oct 26, 2009 8:59 pm, edited 1 time in total.
Who dares, wins !
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by AnAna_mo »

Ovdje sve nešto pišu pametnjakovići koji metadona nisu vidili ni nacrtanog... De smiješni ste majke mi mile...
Ja sam na metadonu tri godine i još mjesec dana u vrh glave i gotovo.
Mauriko, sve nešto čitam ove tvoje pametne... Metadon predaja...
E pa slušajte ovako:
Ja, koja sam sa drogom počela sa 14, a sa heroinom sa 16, ponosna sam što pijem metadon i što svoju supstitucijsku terapiju lagano privodim kraju. Bez njega nikad, ali NIKAD ne bih prestala uzimati heroin, ništa mi od drugih načina nije pomoglo i hvala čovjeku koji ga je izmislio! Da bi došla dovde gdje sam sada, trebale su mi tri godine, i da treba još tri pristala bih bez razmišljanja! Nešto mi se ne čini da sam se predala. Isto kao i moj momak. Upisala sam fakultet, odnosi sa obitelji su fenomenalni, društvo - sve normalni momci i cure, strejteri koji su me sasvim lijepo prihvatili unatoč mom problemu. Kada me netko upozna i kasnije sazna da se liječim, ne može vjerovati. Jednom mi je otac mog prijatelja rekao "djevojko, nisu te stvari za zajebanciju" misleći da ga ložim. Znači šta hoću reći, dobro mi je, izgledam sasvim normalno, izlazim, družim se, imam vezu najbolju na svijetu... Ništa mi ne fali!
A vi protivnici Metadona i dalje pišite po ovoj temi u uvjerenju da ste pametni.
Pozdrav!
Beobandit wrote:
"kako izgledaju ljudi na metadonu najbolje se moze videti u drajzerovoj kada dodju po "LEK"! '
I ovo mi je upalo u oči...
Ha ha ha. Da nije tako žalosno bilo bi baš smiješno. Tamo su oni jadni ljudi (Bog neka im pomogne) koji su zaraženi virusima HIV-a (koji je nerijetko prešao u Aids) i HCV-a, koji se raspadaju i nažalost znaju da im od života na ovom svijetu nije još mnogo ostalo. Vjerovatno ni ne znaju da im se stanje može olakšati, pa su se predali očekivajući čas kada će lagano početi umirati u mukama. Oni uz svoju dozu metadona (koja im je nedovoljna) uzimaju heroin, vjerovatno i čaj, naravno i alkohol, i vjerovatno uzimaju ostalo što im dođe pod ruku. Metadon dobijaju iz kontejnera, a zaposlenici se prema njima odnose kao prema onom najzadnjem đubretu!!! To sve govori, i to uopće NIJE slika ljudi na metadonu. To je slika ljudi na samrti, nažalost, zbog posljedica narkomanije...
Potpis.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Beobandit »

Da li ti znas u kakvoj je situaciji bio IRAN sa zavisnicima... tj. jos uvek je.... I ti to uporedjujes sa Srbijom ???
Pa da sacekamo da i mi postanemo kao Iran sa zavuisnicima, kao Rusi sa HIV pozitivnima pa da tek onda reagujemo. Ili da ne reagujemo uopste.
Bez obzira kakav je Iran ili Rusija situacija u Srbiji je katastrofa. To znaju ljudi koji vidjaju po Bgsd po 15-20 ljudi na semi gde dileri izlaze na sat vremena. 50.000 zavisnika su najoptimisticnije procene. Realno je 30.000 teskih.
I zar je moguce da neko ko svako malo zaredja heroin prica lose o metadonu osobi koja nije liznula heroin 3-4 godine. Nekada padne belo ali to nije takav problem i to je retko, jer dosta puta odbijem.
Sto se tice poredjenja ljudi iz Drajzerove i price da su oni slika i prilika ljudi na Metadonu ocigledno je da decko nema veze sa metadonskom terapijom i to je bas slika velike ljudske nesrece i slika inficiranih ljudi kojima nije do ziovota. Slicne nebuloze su zabelezene u novinama koje brane Srpsku Radikalnu Stranku. Pa su stavljali slike ljudi iz Amerike na METAMFET. da bi ispod napisali Metadonski zavisnik posle 5, pa posle 10 godina. Ja te face video na youtubu, zgranuo se pa je bilo red da raskrinkam te idiote i lazove, jednom reciju urednike male, lose ljude. Da je u pitanju neko iz Srbije na slikanma tuzio bi ih, mada je i ovako bilo osnova za sirenje ocigledne dezinformacije po pitanju proverenog leka odobrenog u svetu, koji se dokazao a koji se godinama upotrebljava. Sledeci put tuzba bez blama. Pre toga su bili i naslovi na foru Amerika finansira tajne eksperimente Ministra zdravlja Tomice Milosavljavica sa metadonom nad srbima. A u tekstu dalje "lek metadon koje sve zemlje masovno zabranjuju". A na kraju tekst podvuce pa doipuna kako bi trebalo da bude, jer ja videocudno mi ne pominju Rusiju pozitivno, medjutim u nastavku sledece. Metadon je recimo zabranjen totalno u Rusiji gde patrijarh Berestov je rekao odlucno NE ovoj prevari i najuspesnije leci zavisnike za razliku od drugih. Na tu foru samo jos gore, jos vise neistine, jos vise lazi. Ja oslepeo na minut od besa kada sam to procitao. Kako tekst o bilo cemu a da nije EU i Amerika nagrdjena, a Rusija uzdignuta, nema veze ako treba ubedjivace vas da je govno sladoled samo da se siri neistina. "Tajni eksperimenti metadonom nad Srbima", ne to ih finansira nekli kreten a verovatno se i sami smeju sta su morali da objave.
Jos svi kao ukidaju metadon samo on je savet EU za zemlje u tranziciji kao da ga niko u Evropi ne daje. Kakav smo mi narod.
Zamnislite to je ogledalo Srpskog mozga. Sada je promenjen zakon pa ne smeju vise da lupetaju jer ce da popiju kaznu koju ne mogu da plate. Pa se vise takvi idiotlucio ne pojavljuju nsto je jos jedan dokaz stepena lazi koji je prosecan neokupani Srbin gutao. Jer takvi su najvise primeceni da kupuju Kurir i Tabloid bar sto se mene tice. Lako su i na mitinzima prepoznatljivi pa samo pogledom na masu, bez tona mogu provaliti ko drzi govor. To su face kao iz filma Teksaski Masakr Motornom, kada normalni dodju u izopacenu sredinu.
Svaki zavisnik bi se mogao izleciti bez ikakvih lekova
Dokazano je da je ovo netacno. Lekari jasno govore o odredjenom broju koji ce i pored licnog truda, zalaganja lekara i okoline nastaviti da redovno ili povremeno konzumira heroin. To su rekli ljudi kojima je 12h dnevno posao da proucavaju zavisnike iz raznih sredina.
Anna kaze da je obvo napisao neko ko povremeno uzima heroin. To ne znam ali time je receni9ca jos grdja glupost. Jer je i sam dokaz neistine koju je napisao.
Ne mogu da znam da lion uzima ali znam ljude koji je nikada nece ostaviti i one koji povremeno uzimaju i tako ce celog zivota. Sami su svesni toga i pomirili su se jer im organizam trazi heroin i bez njega bi se pretvorili u mnogo goru biljku od one koju ljudi pricaju da postaje kada si na mnetadonu. Jer bi kod ovih jedino pozitivno bilo sto ne uzimaju heroin. Inace srece, radosti ne bi u zivotu imali, a pomisao ne herioin bi ih bacala u ocaj.
Ja ne mogu da shvatim da sam u govnima jer pri put ne izgledam kao neko ko se ne drogira. A taj otrov koji pominjete je nepostojeci jer najmanju losu stvar osettim a nemoguce je da radim i zivim sa necim sto mi ne prija. Pogotovu ako mi je doneo slobodu od heroina. Ako cemo tako materijalno sam obezbedjen i odlazak jedom nedeljno po metadon jedina je obaveza koju moram da uradim ostalo sam free dok ljudi idu na posao kao sto cu i ja uskoro nadam se. Ostavljanje leka za mene bi bilo pogubno po misljeju nekih stranih lekara sa kojima se dopisujem a kojima sam ukratko objasnio sta osecam i po njihovom odgovoru sam shvatio da im je svaki odgocvor na mestu i da pogadjaju samu bit problema tako da vasi saveti zvuce nemoguce kao... Ma ne zna sa cime to uopste da uporedim jednostavno to bi bio siguran put u recidiv, jedino je pitanje kada, a to se vreme meri danima.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Beobandit »

Treba se prvenstveno osloboditi onih ljudi ciji je zivot nekoliko meseci blokatori pa onda heroin i tako stalno. Oni su najglasniji u kritikovanju metadona. Mozda cak i misle da je to njihove povremeno navlacenje manje stetno od metadona i da su u prednosti nad ljudima koji zahvaljujuci metadonu vise uopste ne konzumiraju heroin. Ja takvih znam 4-5. Njima su i roditelji navikli na to samo se sadaa trude da ih sto brze provale da bi se sto krace drogirali. Oni sau navikli da skracuju zivot krizama na suvo a misle da su im krize iste kao i dugogodisnjim zavisnicima koji ne prave pauze sem mozda 2-3 dana, svaka 2-3 meseca. Onda pocinju da nas svrstavaju u slabice a u pricama im sze oseca savet lekara na psihoterapiji. Sve bi bilo u redu i ne bi imao zamerku niti bi imao uopste misljenje o njima kada bi prestali da budu poznavaoci metadona.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Odmah da kažem - za metadon me boli uvo.
Nego, zanima me zašto čitaš ta smradikalska sranja?! Veoma štetno za zdravlje. Pun si mržnje čoveče. Kao neki.
Osećam da svako jutro kupuješ Kurir. Nemoj.
all that I want is to play
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by Mauriko »

Ana nije rekla za mene da povremeno uzimam heroin nego za drugu osobu.... Citaj malo bolje postove...
Ja ni jednu psihoaktivnu supstancu nisam uzeo od pocetka svog lecenje !

A ti Ana nemoj meni da pricas kako ja pametujem... Nisam rekao da je to predaja za tebe ili za bilo koga ko je na metu...
To je predaja drzave pred zavisnicima... opet kazem, po meni je tako.

I koji je bre k... vama... oboje pogresno citate i tumacite postove... tu nesto nije u redu... ajmo malo koncentracije ili ipak ne mozete... a da ... znam zbog cega je to tako....opijati su to...
Who dares, wins !
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by paramparcad »

ne pokusavaj da objasnjavas ovoj kozi neke stvari mauriko,dzaba trosis prste i tastaturu...opasno deluje metadon i heroin u kombinaciji a ti beo bandite si stvarno karakteran,nema sta...toliko puta si odbijao koks koji ljudi dele sakom i kapom...i to sve zahvaljujuci hektolitrima metadona...bravo brate,svaka ti cast! :-D
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by AnAna_mo »

Mauriko gledaj, u onom postu sam u samo jednoj rečenici mislila ne tebe - pričaš o metu, a da ga nisi ni uzimao (mislim,što je sasvim OK, nek nisi), sad ja kao nisam u stanju pročitati i shvatiti post jer sam puna opijata, OK misli tako ali nemaš pojma. Znaš ti šta je 0,5 ml? Evo ne mogu o sebi... Mogu sad ja reći da si ti moj post pogrešno shvatio, A da, pa spaljeni narkomanski mozak, jadan dečko, i te fore... Ružno je to, voliš li ti kad se zadrti i neupućeni tako odnose prema tebi? Sigurna sam da ne. Prema tome, hajmo lijepo pričati, sigurna sam da se to s tobom može. Naravno da nisam za tebe govorila da uzimaš povremeno, jer pratim forum općenito (teme od nekih paćenika preskačem-časna pionirska) i čitam tvoju temu i jako mi je drago što tako dobro napreduješ i vjerujem u to što pišeš, mislim zašto bi lagao.
Dalje...
Ovo "navlačenje svako malo" sam mislila na ovog nosonju provincijalnog (hvalim te bože pa je skinuo avatar). Ah, da jesi se skinuo? Kad planiraš sljedeće navlačenje? Ne kontam, zašto se uopće patiš pa se skidaš, drogiraj se non-stop. Tata ti ne daje dovoljno para? Ajoooj...
paramparcad wrote:ne pokusavaj da objasnjavas ovoj kozi neke stvari
Za tebe sam izmislila svijet.
Potpis.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Metadonski centar u Domu zdravlja "Savski venac"

Post by sanela »

@paramparčad i @ana
Malo tolerancije na različita mišljenja ne bi bilo na odmet.
Vrijeđanju ovdje nije mjesto. Tako da vam predlažem da se iskontrolišete.
Locked