Bromazepam?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Bromazepam?

Post by Boban »

Hhehehe voyo izvalio te shabanizam a ja sumnjam i na alkaloid...
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Bromazepam?

Post by JaJa »

Sam mi nije jasno zasto vise nisi u mogucnosti da joj pomognes ?

Ja sam se sa bromazepama skidao cold turkey, mjesec dana chist, sa istim simptomima svaki dan, gorenje mozga. I nisam vise mogao izdrzat.

Ak ikak mozes da pomognes istoj, pomozi.

A cold turkey, nema shanse. nema jebene shanse.
Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Bromazepam?

Post by Shabanizam »

JaJa wrote:Sam mi nije jasno zasto vise nisi u mogucnosti da joj pomognes ?

Ja sam se sa bromazepama skidao cold turkey, mjesec dana chist, sa istim simptomima svaki dan, gorenje mozga. I nisam vise mogao izdrzat.

Ak ikak mozes da pomognes istoj, pomozi.

A cold turkey, nema shanse. nema jebene shanse.
Ne mogu , iako bih najiskrenije voleo. I tada kad sam bio u mogućnosti i kad sam hteo, krvili smo se baš zbog toga... Sada kada smo dva kontinenta različita tek ne mogu... A "cold turkey" - hmm... Ne znam da li si se ikada skidao sa alkohola, još uvek vozim tu priču. Ne bih ti iznosio detalje... Ako padnem, daću +1 da je cold turkey nedostižan, videćemo još. Za sada tvrdim da je "cold turkey" pobediv! Peace! :D
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bromazepam?

Post by winston85 »

Shabanizam wrote:Prica je sledeca. Doskora jedna bliska osoba je pila bromazepam 3-4 godine. Naravno, lekic je sama sebi prepisala. Tvrdila je da je prestala, pa me zanima jel postoji nekakva kriza kada se naglo stane sa ovim lekom i kako se manifestuje, posto ona tvrdi da je stala i da nije imala nikakve krize.
Evo ortak ja sam navucen na bensedin. Moj dok mi je rekao da nakon 2 meseca uzimanja (u nekim slucajevima i 2nedelje ) uzimanja lekova iz grupe benzodiazeoina gde pripadaju mnogi lekovi kao sto je i bromazepam i lorazepam i bensedin, demetrin itd. za skidanje sa te grupe lekova koristi se Lorazepam jer on sadrzi trnutni antidepresiv i radna terapija, naravno Lorazepam uz lekarsku kontrolu sto je jako bitno, jer lekar vidi u kakvom je stanju pacijent pa prema tome odredjuje dozu. Ja sam navucen na bensedin vec godinu dana i sada sam pesao na lorazepam, lekarka mi smanjuje terapiju ali postajem sve nervozniji. To tako mora da bude i da se izgura.I nateraj je da izvadi enzim jetre jer sumnjam da je pila jedan dnevno, i psiho test. Puno srece i neka vam je Bog u pomoci, a i meni...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Bromazepam?

Post by bojanol »

Jebi ga sine, pa ti pijes zoloft, bensedin, lorazepam, ko zna sta jos i sve to zalivas alkoholom. I onda pitas, jel' valja???? Ja napisem da je cak i pozeljno, ironije radi, a administrator mi obrise post, mislim, bole me brige, ali ne valja, definitivno nije ok.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bromazepam?

Post by sanela »

bojanol wrote:Jebi ga sine, pa ti pijes zoloft, bensedin, lorazepam, ko zna sta jos i sve to zalivas alkoholom. I onda pitas, jel' valja???? Ja napisem da je cak i pozeljno, ironije radi, a administrator mi obrise post, mislim, bole me brige, ali ne valja, definitivno nije ok.
obrisano je jer je napisano na nekoj temi gdje pitanje nema veze s mozgom. A ne zbog tvog odgovora... koji je skroz na mjestu :)
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Bromazepam?

Post by bojanol »

Razumeo.
owim
Posts: 4
Joined: Wed Dec 10, 2008 7:47 am
Location: Beograd

Re: Bromazepam?

Post by owim »

Procitao sam na brzaka ovaj post, krdo slonova u stampedu ne bi napravilo veci rshum (kakofoniju)! Prava pitanja:

- koje je sve supstance u poslednjih 4 god (uklj. sve lekove) koristila? da li je to istina? kako mozemo da proverimo?
- koja je bila pocetna doza bromazepama? kolika je doza bila pre godinu dana, kolika je sada? (odatle vidimo toleranciju)
- da li je administriranje bilo nasumicno ili je postojao obrazac? socijalni triger?
- da li je bilo O.D.-a, vishestrukih doza?
- koji su simptomi bili tada? koje simptome ona navodi sada? koji neuroloski / opshti simptomi su vidljivi sada?


Grupa benzodijazepina je ogromna, bromazepam je opshte mesto, srednje vreme poluraspada u krvnoj plazmi, umereno slaba tolerancija, supstanca stara 30+ god.

"Skidanje" sa benzo-supstanci nije dobro po "kucnom receptu",mora biti praceno suportativnom terapijom, recimo, REBT kognitivno-bihejviralnom, ili transakcinom -- ovde dve imaju posebne module kad postoji "upliv supstanci". Paralelno sa time, osoba vise ne sme sama da ima pristup supstanci, vec je dobija po rasporedu s kojim je upoznata -- stepenasta redukcija moze da traje i do 6 meseci. Ako se javi anksioznost (nemir), usporava se redukcija. U slucaju insomnije administrira se farmakoloshki razlicita supstanca (npr. hipnotik do kojeg osoba ne moze da dodje - 1 tableta za jedno vece). Psihoterapija je obavezna na celom putu, jer sluzi kao podrska protiv ponovne zloupotrebe i resavanja stvarnog, bazicnog problema (koji je ovde i ukorenjen).

Vrlo je smisleno da tokom psihoterapije i stepenaste redukcije dodje do uvodjenja nekog od modernih antideprisiva koji ne interagije sa benzodijazepinima (sto je pomalo tesko).

Ovo je shkolski primer, i nema razloga da se tako ne odradi ceo put. Srecno!

(inace sam psiholog, iz grane industrijske psihologije, psihometrije, dakle nisam "klinichar", ni tarapeut, ni edukator)
nislijka
Posts: 1
Joined: Sun Sep 06, 2009 11:11 pm
Location: nis

Re: Bromazepam?

Post by nislijka »

prvi put sam ovde, jos ne znam kako ovo funkcionise?
ako neko moze da mi pomogne..... btw imala bih puno reci na temu bromazepam, sedativi i zavisnost od istih

hvala
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bromazepam?

Post by sanela »

nislijka wrote:prvi put sam ovde, jos ne znam kako ovo funkcionise?
ako neko moze da mi pomogne..... btw imala bih puno reci na temu bromazepam, sedativi i zavisnost od istih

hvala
Dobrodošla :)
Samo čitaj, pa ćaš naučiti kako da koristiš forum.
Post Reply