[BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

[BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Post by rhinocervs »

kolko mi je poznato, oni su jedini koji u zemlji srbiji sprovode terapiju subutexom, kao sto lepo pise, tu

nikad nisam bio tamo, niti mi je potrebna (da kucnem u drvo, strejt sam vec dugo), ali mi uopste ne ulazi u glavu kako taj njihov program funkcionise tj. da li ih treba smatrati genijima (jer jedini u zemlji sprovode takvu terapiju) ili samo jos jednim od otimaca novca (dan lecenja kosta 50e) ?

dakle, ako ste se lecili tamo, i to bas na subutex programu, javite se sa svojim utiscima!
za pocetak -- na koju foru ti ljudi imaju pristup subutexu, kad lek nije registrovan?
- pretpostavljam da se buprenorphine dobija direktno od njih? (jer ga nijedna apoteka nema, naravno)

a prosto mi je neverovatno da se ni jedan od tih ljudi -
Stučni tim koji provodi program:
1. Dr.sci. Petar Nastasić
2. Dr. Boro Lazić
3. Dr. Rosa Đapić
4. Jovanka Radičević – socijalni radnik
5. Milan Vlaisavljević – psiholog
nikada nije oglasio u medijima, bar da saopste ljudima / porodicama koje se suocavaju s bolescu zavisnosti, da postoji nesto sto manje ili vise uspesno, pomaze.. :(

ocu reci - lekari su. imaju uvid u rezultate, znaju da srbija kuburi s drajzerovom koja svoj program nije menjala od osnivanja..
= ne mogu da smislim bolji razlog za cutnju od uzimanja para, ili vec-standardne fraze da su zavisnici ionako otpad, pa-ko ih sljivi..
al opet kazem-lekari su - a zdravstveni sistem ne menjam ja, ex-addict, vec oni..
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: [BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Post by saša-ex »

Ima još ordinacija koje sprovode terapiju subom.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: [BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Post by rhinocervs »

utoliko gore
a voleo bih da mi kazes koje su, jer ako u hrvatskoj sub zloupotrebljavaju sami pacijenti, kod nas je potpuno obrnuto/znatno gore - zloupotrebljavaju ga, upravo - (privatne) klinike..
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: [BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Post by tess »

saša-ex wrote:Ima još ordinacija koje sprovode terapiju subom.
Gospodine ex,provaljujem vec na nekoliko mesta,da nedvosmisleno ukazujete na to da imate informacije o necemu sto je ljudima jako bitno. Vi ste ipak toliko ex da ste zaboravili kako je kad vas takva muka snadje i da kad trazite resenje za takav problem,svaka relevantna informacija( o klinikama koje lece odredjenom metodom,o dobrim neuropsihijatrima,o odredjenim"mestima",citaj ustanovama,apotekama gde se pojedini lekovi mogu naci)je ocajnicima mnogo bitna i bukvalno,da vi te informacije ljubomorno necuvate za sebe iz samo tebi poznatih razloga,a sigurno su visokomoralni,jer je poznato da mnoge zavisnke koji budu strejt par godina(neki ih zovu bivsi),zna da spuca neki do jaja ponos i neki odjedanput nicim izazvanim "visoki moral" i pocinju previse da pametuju i drze pridike svima,postaju vece pape od njega samog. Znaci dobronamerni saveti uvek dobrodosli,a sva ostala tajanstvenost i gluma neceg odjednom tako pametnog i uzvisenog je sranje. Znaci molim Vas da nam otkrijete koje su to ordinacije u Bgd-u koje koriste terapije subotexom.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: [BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Post by sanela »

Draga Tess, ukoliko pročitaš više diskusija na forumu vjerujem da ćeš pronaći informacije koje te interesuju.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: [BG] Miklošićeva 9 i nedoumice u vezi s njom

Post by saša-ex »

Pisao sam o tome vise puta, jedina ordinacija koju preporucujem je Singidunum, u okviru terapije koriste i Subotex ali samo u skidanju, ne daju ti za odrzavanje.
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply