Koliko je potrebno.......?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by tictac1 »

dobro kazes draguljice, samo ja kada cujem za te prazine i sanvale, zlo mi dode. ja sam ih pila na sake, a i kada sam u pocetku znala piti po jednu onu crvenu neznam ne sijecam se od kolko je to, ujutro ono dignes se, nemozes hodati, noge umrtvljene, ono umoran ko da si kopao cijelu noc, znaoj me obljebvao, ma uzas, stvarno meni su osobno bile uzasne. a sanvali su ok ali u malim kolicinama, u velikim dovode do toga da radis po noci gluposti kojih se ujutro ne sijecas.
i ako vce piti sanvale jako je bitno da odmah cim ga popije da legne spavati, inace on ne dijeluje, neznam zasto ali ako i opere zube ono 5 min nakon sto ga je popio legne, nece mu dijelovati. i ja sam uvijek pila te tablete sa punbo puno vode, nekako su mi onda bolje radile, ali to je mozda samo bilo u mojoj glavi, ne kazem da je to tako.

ali ovo sto je ova iznad cura predlozila, to bi bilo dobrfo da napravi, a u tom periodu se nece tolko navuci da ce imati neznam kakvu krizu
eksica

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

Jbt,sječam se 1990 bila ja u bolnici u Tuzli zbog hepatitisda B i u to mi vrijeme adne kontrola radi promjene terapije a inače sam se liječila u palmotićevoj kod doktora Jovana Bukelića(tadašnje legende sa 3 doktorske disertacije na temu narkomanija) i odvedu mene u TZ u ludaru kod neuropsihijatra na tu kontrolu...jbt,pričam čovjeku da sam čista već 4 mjeseca a on ti meni prepiše prazine od 100mg(to su ti crveni) strašno...od jedne sam spavala 28 sati....ma užaš i od tad ga više nikad nisam htjela mada kažu da je onaj od 25mg sasvim ok lijek.....ovaj mali ide tek sutra ujutro,baš me zanima šta će mu dati.

A jedan drugi kreten iz mog frada je htio 15 dana da me "liječi" skida(15 dana ??!!!!) iako sam mu rekla da sam imala masu epi napada od trolova......pa dođe čovjeku da krene ići vračarama jer ovi su stvarnoooooo
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by draguljce »

Meni je najgore iskustvo u "narko karijeri" bilo na psihijatriji!! Kad je ono doslo do krize sa Hepovima (nesto u sporazumu izmedju Plive i nase drzave) pa u malim mjestima odjednom nestalo Hepova!! Posto je Cazin mali grad i ja sam bio 1 od trojice koji smo bili na Metadonskoj supstituciji i nismo ga pili pred doktorom, nego smo ga dobijali u apoteci da ga pijemo kod kuce, i danas dobijemo terapiju kad ono za 2.dana NEMA VISE HEPTANONA!!!! Posto sam bio prenakacen smijeste me na psihijatriju da se skidam sa "prirucnim sredstvima (infuzija sa vitaminom C,B1,B2 i B6; Prazine I.M. ; Tramali; ampule APAURINA BOG ZNA KOLIKO DNEVNO;...), jebote nikako nisam mogao hodati, a ne spavam, samo se znojim, a posto je bilo ljeto nekome smrdile carape U Picku matrerinu!! Sve ludjaci, jedan pijeva, jedan galami, ovi neki se samo cere, a ja razmisljam SAMO DA MI JE USTATI SA KREVETA NIKAD VISE!!!!! UZAS!!!!! JBG ono "NIKAD VISE" zajebao dok sam sjeo u auto, ali Psihijatrija!!!! BRRR!!! I danas se najezim kad se sjetim!!
Nadam se da taj momak nece zavrsiti ko ja nakacen do jaja na Hepove!!!!

pozdravvvvv!!!
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by tictac1 »

ajde eksice ako nije bed javi obavezno sto je bilo.

ma da psihijatrije su strasne, imala sam i ja par posijeta tamo, prvi sa samo 14 godina, i to u dubravi di su judi oboljeli od ptspa, mislim postujem ja njih i sve ali dijete od 14 godina medu njima tamo, uh uzas, tada se i dogodilo nesto sto me obiljezilo za cijeli zivot, ali nebi ovako javno o tome, jer nije rijec o drogi. nebitno....

uglavnom ako moze izbijeci ulazak u sistem (citaj dokori) bilo bi dobro, jer kada te oni dohvate , svakome bi nasli barem 5 dijagnoza, (meni 4 iako funkciorniram sasvim normalno), mislim oni samo na sve sto ti kazes aha dijagnoza, ono pita te jeli te tata tuko ko malu, nije, aha trebo je, drugi put te pita jeli te tata tuko ko malu, je, e nije trebao, mislim glupa usporedba ali doslovno je tako, sto god ti kazes e oni ti kazu da je suprotno trebalo biti.

ja sam prosla valjda sve psih po zagrebu i od svakog bi svaki put izasla jos jadnija i zivcanija, i luda nego sto sam usla, sada sam nasla jednu psihologicu, koja mi odgovara, dobro ona je prijateljica od moje mame, pa vise samnom prica ko sa frendicom nego ko psih.

drzim fige tvom prijatelju da sto god mu daju da uspije.

pozdrav
eksica

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

danas je mnogo bolje,od jutros pije samo antidepresin sedetiv i ima nešto za spavanje,ne pitah šta je....fizička je prošla...za komunu ni da čuju,ma problem si+u i njegovi roditelju,c+veze o me nemaju,zamisli ti daju mu danas malo kola da se provoza pošto je kao bio poslušan i ja ti uletim sa pičom daj i mene vozi,nagovaraj na mob kavu mu,nisam ni ja sto godina voziklala se,možemo na pićće nemam ni ja skim i ona ga namoli da me povede...čim sko krenuli pita me jel imam da mu posudim na par dana kintu........bili smo skupa 2 sata i nekako sam ga održala ubjedila da je prikraju sa frkom i ako sad uzme da se vraća na prvi dan i tako se smiri...ičiće na blokatore a vjerujem da će mu izganjati i sub.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by AnAna_mo »

eksica wrote:čim smo krenuli pita me jel imam da mu posudim na par dana kintu........
A hoce mali kintu. Sta je rec, sigurno mu trebaju nove ljetne tenisice!
Potpis.
Post Reply