Koliko je potrebno.......?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

eksica

Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

nebitno ko,uglavnom dječko se odlučio skinuti sa dopa metadonom...na našu žalost,došao je do jedne kutije tableta od po 5 mg. drugi dan je popijo 5 komada,treći dan 4,četvrti dan 3 i peti dan 3....pošto ja osobno nemam iskustvo sa skidanjem sa metom jer sam se sa njim samo drogirala,zanima me(jer je sin bliskih prijateja mojih roditelja) da li će imati krizu od te količine metadona i šta da pije da se skine sa te nesreće?

hahahaha,prvo sam htjela pitati,koliko je potrebno da se nakačiš na met ali ovako je ipak preciznije pitanje.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by Samantha »

drugi dan je popijo 5 komada,treći dan 4,četvrti dan 3 i peti dan 3....
a koliko je popio prvi dan, to je najbitnije?
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
eksica

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

Samantha wrote:
drugi dan je popijo 5 komada,treći dan 4,četvrti dan 3 i peti dan 3....
a koliko je popio prvi dan, to je najbitnije?

A nisam baš sigurna,koliko sam razumjela nijedan.valjda je prespavao od sedetiva i par trodona
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by tictac1 »

ja kolko znam hepove sumnjam da bi trebao imati nesto jaku fizicku krizu od toga. a psiha je druga stvar, je opcenito imam misljenje da je nama narkomanima ta kriza prokleta vise psiha naego fizika. tako da ako se skulira (sto je jako tesko u takvoj situaciji) mogo bi to proci bezbolno relativno.

zelim mu puno srece.
eksica

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

ma večeras sam razgovarala sa njim na telefon....psiha ga jebe,živci ga pucaju opsano a nema bolove...danas je popio 2 meta,to je 10 mg, ali se žali na živce...keva mu dala sedetive i uspava ga ali čim se probudi,kaže nije klasična psihička kriza koliko ga jebu živci....sutra ide doktoru i razmišlja da bude malo na hepu jer se boji dopa....nisam pametna(po prvi put) šta da mu kažem kad kod nas nema tog jebenog suba.
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by tictac1 »

a znam ta psiha je uzasna, ali kazem ti vecina toga je u glavi, vise si on sam radi, razumijes, ufura se u to stanje, kao i svi mi.
ajoj ak ide na hepove, samo ce mu biti gorije akriza, zasto radije ga ne nakljukate (znam ruzna rijec )ali ono dajte mu koktel neki nek odspava , tih par dana, jer nece ta krize jos dugo, znaci cetri dana je vec proso, znaci jos nekih 4 i gotovo, ustvari sada su vec i pet prosla, ma ja mislim da mu se ne isplati mijenjati jos par dana krize za pakao od mijesec dana.
eksica

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

tako sam i ja rela...inače se ježim od te met terapije.....čista vraka,osječaš se lijepo,pokriveno sve do momenta kad počinje spuštanja a onda kuku lele :vom:
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by tictac1 »

kako mu je, jeli bolje sto? a zasto nejde u komunu neku? jer to je ipak najbolje rijesenje za tako nekoga, bolje nego da se navlaci na hepove
eksica

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by eksica »

ah draga moja,ja to odlično znam jer sam i sama bila u komuni i smatram te dane mađu naljepšima u svom životu ali malo je nas takvi,osobito muški koji sa 20 g voze dobra kola i čiji otac ima dobru firmu...ma uzalud govorit.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Koliko je potrebno.......?

Post by draguljce »

Nece mu naskoditi 1-2 kutije hepova. Na hospitalnom detoksu 15-17 dana dobijas terapiju metadona na piramidu (prvo te dizu terapiju 7-8 dana, pa te onda polako skidaju tabletu po tabletu) to je tzv. piramida. E sad mozda bi i on mogao da kod kuce napravi "piramidu" lijecenja hepovima, ali opet kad bude smanjivao terapiju trebace mu mozda neki antidepresiv ili psihotik (npr. Prazine od 50. mg. on je jako dobar uvece plus mozda po neki hipnotik tipa Sanval ili Trazem), posto je nesanica dosta iritantna, pogotovo kad nemozes da sjedis na jednom mijestu, a kamoli da prelezis noc, pa drugu, pa trecu. To obicno dovede do recidiva, zato je odgovarajuca farmakoterapija jako bitna. E sad ako hoce da sakrije to da je ovisan, to je druga stvar.
Pozdrav za tebe i PUNO SRECE ZA PRIJATELJA :!: :!: :!:
Post Reply