Trodonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Trodonska terapija

Post by tictac1 »

prvo vidis da smo ti dobro rekli, a ti si skocio odmah i popljuvao nas....

drugo kako se mislis ljeciti ako vec sada mislis sta ako uzmem, moras misliti necu vise nikada uzeti, a da ako uzmes na blokator umrijeti ces, neka ti to bude miso vodilja, ako uzmem umrijeti cu, ne samo zbog blokatora nego i zbog toga sto nema samo jednom cu ili samo vikendom cu, to jos niko nije uspio, pa neces ni ti, stoga umrijeti ces kako god okrenes ako uzmes jos jednom. pozdravi se s njim, raci sto je bilo bilo je a sada zbogom, to ti je kao cura neka koju imas volis ju ali ti ona samo steti u zivotu, neznam sramo te, zanovijeta, talci te, i odlucis ju ostaviti, ako joj se ikada vratis, znas vec kako ide prica, nece se ona promijeniti niti ti, biti ce sve isto, tako je i sa dopom.

a dosadu, znam da u krizi minute su ko sati, pokusaj se zabaviti nekako, radi nesto sto te zabavlja, neznam citaj, pisi, gledaj, slusaj, bilo sto samo da ne mislis kako ti je lose, jer sto vise mislis i cekas krizu to ce ona biti jaca, jer vecina krize je u pisih, i ti i samo ti ju mozes svojim razmisljanjem pojacati ili smanjiti.

sretno
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Trodonska terapija

Post by draguljce »

...
Last edited by draguljce on Mon Apr 13, 2009 7:18 am, edited 1 time in total.
eksica

Re: Trodonska terapija

Post by eksica »

check021 wrote:Komisija je dala svoje misljenje i jos jedan psihijatar je dao svoje misljenje ovde blizu mog grada.Tako da je komisija od jedno 10-15 doktora dalo terapiju s kojom se psihijatar dr.Bor slozio.Metadon nisam dobio SAMO ZBOG GODINA,to je izricito rekla.Citiram:"Nemoj da mislis da ti ga ne damo zbog tvoj "narkomanskog staza",jer smo mi pre za spreciti nego leciti,vec zbog tvojih godina.Borise ti imas 19 godina,a mozak ti se razvija do 25-e.Ako bi ti sada prepisali metadon,na kucno lecenje,jer ne zivis u NS-u,ni M od MOZGA ti ne bi ostalo.." tako kaze glavna sefica komisije. Ja sam se slozio..i pitali su me da li hocu da me stave u bolnicu ili zelim kuci sa trodonima...Ja rek'o kuca+karantin...I evo 2. dan,uspeva...Ide polako...Ali sve mi je taaaako spppoooroo u pm! Ja se posle bojim NALOREX-a...on je blokator,a sta ako ja jednom samo posustanem i uzmem heroin?Da umrem jbt?sta onda?

E moj Borise,pa to smo ti i mi govorili....ZBOG GODINA BRATA,ZBOG GODINA ...NIKO OVDJE NIJE PRIČO O TVOM NARKOMANSKOM STAŽU ALI SE TI PRAVIŠ PREPAMETAN.
Ide sporo prvih 4-5 dana i ne pij onoliko koliko su ti rekli jer ćeš posle crknut od bolova u kostima....a ti sad opet budi pametniji od nas pa nam dođi za 7 dana i traži ljek za kostobolju!
Ne plaši se nalorexa,ja sam ga dugo pila...naravno da bi bio bolji sub ali njega nema.......nalorex ti daje neku vrstu sigurnosti,jbg,znaš da ne smiješ pa ti vremenom postane i lakše uz to imaš terapiju i polako.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: Trodonska terapija

Post by check021 »

Izvinjavam se onome koga sam uvredio,ali jednostavno sam hteo te bocice meta kuci....
Nalorex...Jaaako mi je rizican jer nemam pojma da li cu i sta cu ...Koliko se pije nalorex i koliko mu je dejstvo?
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Trodonska terapija

Post by tictac1 »

cuj check nebi ja sada tu pametovala, jer vjerojatno svi ovdije to vide iz tvog zadnjeg posta, ali ti imas jos puno patnje pred sobom, jer ti ne zelis se skinuti, ti zelis samo mali predah, nisi ti donio odluku jos, jer da jesi nebi ti nalorex bio rizican, jer moze ti biti rizican samo ako planiras vec sada da ces uzeti u skorije vrijeme. tako da nisu ti ti doktori nesto kod koji9h si bio, sva ta silna komisija, koja se skupila jer nisu te skuzili da ti nemas bas neku zelju, tako da eto opet smo pogodili, da se ti samo hoces urokati sa necim drugim osim dopom, pa opet nazad na dop. unaprijed se ispricavam ako ce te ovo povrijediti ali to je istina.

i to sto si htio met za doma, nije razlog da ljude koje ne poznas nazivas pickama, mora sti jos puno spinata papti da bi bio veliki i naucio neke odrasle stvari.

ja ti zelim da tvoja patnja traje sto krace i da ti sto prije dode iz guze u glavu....
eksica

Re: Trodonska terapija

Post by eksica »

check021 wrote:Izvinjavam se onome koga sam uvredio,ali jednostavno sam hteo te bocice meta kuci....
Nalorex...Jaaako mi je rizican jer nemam pojma da li cu i sta cu ...Koliko se pije nalorex i koliko mu je dejstvo?


Borise,rekla sam ti gdje da pišeš i sve će ti biti nacrtano a ono što ću ti ovdje napisati je to da narolex ne možeš piti sam NITI POD RATNO,kao što nebi trebao ni ostatak terapije....da li je uopšte neko od tvojih roditelja išao sa tobom u N.Sad?
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: Trodonska terapija

Post by check021 »

naravo da jeste....Ali ja necu nalorex jebeni...Otkud znam da li cu ponovo...?
eksica

Re: Trodonska terapija

Post by eksica »

Znaš li nam tačno reći zašto ga nećeš?
On ti je velika sigurnost da ćeš izdržat(ako se uopšte želiš skinut)
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Trodonska terapija

Post by YugoStar »

Cao Borise.

Decko je postavio pitanje i dilema je na mjestu.Kako ce u ovom momentu kad se bori hoce-nece imati neki cvrst stav?!
Druga je prica ako izgura mjesec,pa dva i tako dalje.I mozak ce drugacije rezonovati nakon nekog vremena cistoce.

Ti Borise skontaj da ces nakon izvjesnog vremena imati jacu volju,nego sto je sad imas.Za pocetak gledaj da izguras prve dane poslije terapije,pa se javi.

Sretno.
eksica

Re: Trodonska terapija

Post by eksica »

ne znam Yugo,donekle kužim šta hoćeš reći ali mene je to nekoliko dana posle skidanja koštalo opasnog recidiva....da prostiš,ja nisam imala strah od blokatora,nego sam se kurčila da mogu bez njega.
Post Reply