Trodonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Trodonska terapija

Post by tictac1 »

nisam odoljela, hehe da stvarno eksica je prava, sigrno kada ju upoznas ces biti izljecen, hehe.

nekako je sve to tebi prelako proslo, neznam, neznam, smrdi mi tu nesto, ali ako ti tako kazes, nek ti je sa srecom
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Trodonska terapija

Post by paramparcad »

tictac1 wrote:nisam odoljela, hehe da stvarno eksica je prava, sigrno kada ju upoznas ces biti izljecen, hehe.

nekako je sve to tebi prelako proslo, neznam, neznam, smrdi mi tu nesto, ali ako ti tako kazes, nek ti je sa srecom
mali opasno vlada tehnikom sviranja kozne frulice ali ko smo mi da mu srecu kvarimo zar ne?
lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: Trodonska terapija

Post by lela »

paramparcad wrote:
check021 wrote: EKSICA! :) Zena je legenda zaista,i sada stremim ka tome da je upoznam i licno,jer takvih osoba nema puno...
u pravu si da ih nema puno...samo se drzi nje,ona ce ti pokazati put.
o ironijo! majko života!
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Trodonska terapija

Post by Guta_Retas »

sjecam se kad sam trebao ici u komunu skontam ja sebi ovo...da malo smanjim dop ali da povecam konzumaciju tramala jer sam mislio neko ih vrijeme nisam intenzivno uzimao tako da kad odem u centar necu bas krizirati.....ali sta se desilo...pitaju mene momci u centru hoces li krizirati,ja naravno kazem da necu.....ali kada me je sutradan opalila temperatura od 40 stepeni...kad su poceli svi simptomi....uhhhh....majko moja bilo mi je gadno gadno u zivotu neko vrijeme....
So rise and be your master you don't need to be a slave
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Trodonska terapija

Post by paramparcad »

meni je recimo kriza od trodona najmanje trajala,jeste jebeno ali traje samo 48 sata za razliku od dopa 4-7 dana,meta od dve,tri ili vise nedelja...nista mi nije bilo gore nego kada sam prehladjen...jedino smorenost i malaksalost drugi dan malo ubija ali nije to nista.
User avatar
Grof
Posts: 67
Joined: Sat Jul 28, 2007 10:11 pm

Re: Trodonska terapija

Post by Grof »

Za osam godina moga drogiranja, popio sam samo jedan trodon, nikad nisam uzeo ni sub, ni met ni nista, ni trodone, uopste ne mogu da svatim da se neko s tim radio ebo te, pa meni dop nista nije moglo da zamijeni, i kad sam krizira, bila je to cista kriza od dopa
Ja, i dalje tu sam, i dalje u snu buncam, i dalje spucan, i dalje recima pucam...
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Trodonska terapija

Post by Guta_Retas »

mene je cijepala par dana temperatura...nije mi se bas to svidjalo....grofe ne znam sad koliko si ti uzimao trodona...ali kad uzmes 20 komada itekako te radi....dop je bio na prvom mjestu to stoji,ali nije se bas uvjek imalo love u datom momentu za hors pa su i trodoni morali pomagati...
So rise and be your master you don't need to be a slave
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Trodonska terapija

Post by saša-ex »

Tri godine sam radio trodone svaki dan, sa sve dopom...Dan mi je počinjao sa gutanjem 15-20 komada, ispovraćam ih odmah u lavabo, pa ih jurim i opet gutam. Pa se onda roknem i krenem na "posao"...Za mene su oni veće govno od dopa.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Grof
Posts: 67
Joined: Sat Jul 28, 2007 10:11 pm

Re: Trodonska terapija

Post by Grof »

Ja ti kazem, samo jedan jedini trodon sam popio u zivotu,i to kad sam bio u krizu,nije mi pomoga, a kamoli da se radim trodonima, to mi nije padalo na pamet, jednostavno nisam vjerovao u to, i mislim da sam imao srecu sto ih nisam gutao, kad citam price ljudi koji su ga pili redovno...
Ja, i dalje tu sam, i dalje u snu buncam, i dalje spucan, i dalje recima pucam...
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: Trodonska terapija

Post by draguljce_29 »

Kad je kod nas nestalo Heptanona na neko vrijeme (poslije ga nisam vise ni uzimao), psihijatar mi je prepisao Tramadol, cim sam izlazio iz apoteke odmah sam gutao 20.komada i pomagalo je pravo, sljakali me dok ne skontam dop i tako sam ti ja radio nekih 10.mjeseci. Nije Tramal los kad si na krizi, pogura te pravo, samo sto su se meni kocili zubi na njemu kao na ekserima.
Nego imali te gdje check 021?? Kako napreduje tvoje lijecenje?? Jesi jos na Tramalima ili si na dopu i tramalima??
Prosli put rece da si prejebao fizicku i psihicku krizu, pa reko da vidim kako si covjece?? Jesi uspio privesti razred kraju bez popravnog ispita, ha?? :D

pozzdrav za Gutu i sve ostale!!! :wink:
Post Reply