PUT DO METADONA KUCI

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Abba
Posts: 3
Joined: Sun Mar 29, 2009 10:53 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Abba »

sram te bilo.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

zasto bi me sram bilo??? Sto realno gledam na stvari... 19 godina i 40 godina nisu isto... Ne kazem,ja sam prvi koji kaze da i ti ljudi treba da zive i da se socijalizuju...ali ja sam za veoma kratko vreme veoma jako navucen. 21 dan u bolnici mi nista,ama bas nista nece pomoci! ja kontam da ce mi "crv" ponovo proraditi i da cu opet dop uzeti...zato zelim ovo sto pricam...
eksica

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by eksica »

da išta znaš o metadonu,znao bi da če prije,da je logičnije i normalnije dati metadon nekom sa 40 nego nekom sa 19 godina...daj dječko,nije mi najmjera da te ubijam u pojmam,čitaj malo o metadonu na forumu...medadon je skoro pa veće zlo od dopa,tek bi sa njega imao problem da se skineš a onako kriza od dopa ože da ti traje(fizička) najduće 7¸-9) dana.metadonom bi se tako zakopao da apslolutno snisi svjestan koliko...sa tih tvojih 19 g imaš OGROMNE ŠANSE DA SE SKINEŠ BRZO I RELATIVNO LAKO A MET BI TI PRODUŽIO AGONIJU NA JOŠ PAR GODINA A ZATIM BI BILO KUKU LELE(sorry na velikim slovima) kako se skinuti sa njega...sa meta je mnogo teže skinut se nego sa dopa u svakom pogledu.
Fizičku krizu sa dopa možeš riješti za par dana kutijum trodona,zatim dobre psihoterapije,antidepresivi,psihostabilizatori i blokatori ako već ne možeš doći do suboktexa ili ako nema baš tako jaku volju da se riješiš sranja i odeš u komunu što bi ti bilo najpametnije.....o kakvom faksu crnim ti sad pričaš,ije da te omalovažavam ali sinko moj,skoro pa sam te mogla rditi i to šta ti nama pišeš,po tebi vjerujem da je iskreno ali sa našg,daleko iskusnijeg aspekta je priča koja apsolutno ne pije vodu.
jedina stvar na koju ti sad treba da msliš ja kako da spasiš svoj život a za fak ti nije kasno ni za godinu dvoje...završavali smu ga mnog,tj upisivali u 30 toj gidini života.
Sve što si napsao i sve o čemu razmišljaš je,vjeruj mi gubljanjw vremena e sad,da li ćeš posušat nas ili sebu upropastiti još koju godinu života(za koju si mogao biti zaliječen) ovisi isključivo o tebi.
metadon se dobija isključivo na klinikama u usta,pred njima,medaton je lijek sa kojeg se teško skida i koji ne liječi narkomaniju nego čini da vegetiraš...subotex je druga priča ali mi ga nemamo......najtoplije ti preporučam kao sestra,prijatelj i majka da što prije iz glavice izbrišeš metadon i osmisliš bolje rješenje a mi smo tu da ti pomognemo....sa ovom dosadašnjom idejom nećeš dobiti podrđku jer je faktički neizvodiva a koliko nije za tebe o tome neću više ni pisati.

Jasno je meni da bi ti što prije i što bezbolnije da se riješiš sranja u koje si se zavalio kao i svi mi ali odabra si najteži put sa najmanje pozitivnih rezultata.
Abba
Posts: 3
Joined: Sun Mar 29, 2009 10:53 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Abba »

prijatelju prvo moram ovo da te pitam dali ti znas sta pricas ili se zajebavas.ako se vozas onda ti je vrlo glupa ta biciklica,ali ako je neznanje u pitanju ok.recicu ti ovo .vidim da nisi iformisan o ovom putu na koj se spremas i ja bi ti reko da se prvo dobro iformises dok jos imas vremena.mlad si decko i nemoj od svog zivota da pravis pakao.ako zelis u zombilend znaj da je za tamo karta vrlo jeftina a pretstava kratka.petpostavljam kako ti je ali veruj mi gari da ono o cemu pricamo mnogo gore.metla ce te skroz obrisati i to ti je zauvek.mlad si decko,skoro si zagrizo kolac i mnogo ce ti biti lakse da spustis krizu od dopa nego od metle,od dopa znas da za nekoliko dana prodje neugodnost a posto si pocetnik malo ce te duze drzati psiha ali to je sve 000 za metlu koju ces vozati mnogo malo raspitaj se o tom putu pa ce ti biti jasnije.gari nemoj sebi upropastiti zivot.zivot je lep i bez kiselina,probaj''zbogom,,to ti je jedan drugarski savet iz jagodine. :rolleyes:
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

ok ponoviti cu ti, od kuda znas da ce ti met. ubiti zed za dopom?ko ti je to reko? vjeruj mi taj te lagao, ovako ajde da ti pokusam objasniti, met nema u sebi nista, znaci u svom sastavu sto ubija zelju, dapace on te slagira, sto ih vise pijes bolje ti je, i ne ubja zelju, zanci ljek da bi tebi ubijao zelju ni9je dovoljno da ti to zelis od ljeka, nego on mora u svom sastavu imati nesto (sada kak se to zove neznam, nisam ja doktor) sto se veze na te receptora za zelju i pokriva ih, e sada sub to ima u sebi ( ne kazem da je sub ok, to je ito ljek) ali ako vec oces nesto da ti ubije zelju onda je to sub, a ne met. malo si krivo informiran.

ja a i svi ostali ovdije vec sam ti rekla, met je put u vegetiranje, dati c eoni decku od 19 godina, met, samo da ga se rijese, ali to je po meni zlocin, decko zasto ne sjednes ne stavis na poapir za i protiv, ali ne sa tvoje strane gledista nego evo ovo sto smo ti mi rekli, znaci met ja cu ti reci protiv a ti napisi za jer samo ti znas koje su ti za stvarti, znaci. 1 stvarta jaku jaku ovisnost, jacu od dopa, krize traju po mjesec dana, ko ce te sa toga skinuti
2 ne ubija zelju nimalo, samo jos vise zelis dop , jer osijecas da ti fali nesto (znam iz osobnog iskustva)
3 ako jednom udes u taj krug, povratak je jakoooooooo tezak, skoro pa nemoguc, jako malo ljudi se izvuce
4 neces ga dobiti za doma sigurno, nego ces svaki dan morati ici tamo u kliniku na pol u krizi, jer ujutro nemas dok tamo ne popijes, a oni znaju tamo namjerno zajeb... pa cekas satima
5 to je samo privid da si se izljecio a ustvari nisi

eto ako se jos neko sijeti necega neka napise. joj da je barem bilo ovakav forum kada sam ja krenula na met, mozda bi mi spasio godine i godine muke.

sretno, i zanm ja da ces ti na kraju napraviti ono sto ti zelis, samo sijeti se nas tu za par godina, kada vidis koja je to losa odluka bila.

kisssss ja te necu vise piliti, evo ovo je sve sto sam htijela reci, sretno
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Zaista nemate pojma sa ja vama govorim...
Probao sam sve... jedno 50 puta sam se skidao na suvo kuci.Pa onda kod psihijatra sa Rivotrilom,Dijazepamom,Efektivom,itd... Nista nije pomoglo. Pa onda budem strejt mesec pa opet i tako sve u krug.Opiofil sam i to je to.Caj od maka,trodoni sve,sve,sve... Nema mi izlaza osim metadonske.Znam ja doooobro sta je metadonska terapija imam drugove koji su na njoj (stariji su doduse) i ono PODIZU U DRZAVNOJ APOTECI na recept metadon utorkom i to im je za celu nedelju...idu na kontrolu svaki mesec ili svaki drugi...nisam siguran... Mislim da se to zove "ambulantno" lecenje...Da li sada kapirate??Zelim kuci dozirati sebi(tj.roditelji)kapi koje oni prepisu da treba da pijem i da dizem nedeljno.
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

pa cekaj onda malo zasto ovdije nas pitas, ili nas pitas za dozvolu mozda, jer ako pitas za dozvolu , vidis da ti vecina kaze da je to samo jos vece sranje.

ako ne pitas za dozvolu, pa aj kod tog doktora i trazi met, to je tvoj zivot i ti ces ga zajeb. mi smo ti tu iz iskustva svog rekli jer vjerujem da je vecna ljudi koji su tu napisali neki komentar probala met, i zeznula se njime, mislei isto ovo sto si ti sada.

i ne nisi probao sve, potojoj jos nacina, pa nije samo skidanje doma, i odlazaku u kliniku, i met. i to je to. postoji jos nacina, samo za te druge nacine moras nesto zratvovati da bi dobio. ali met je po meni najgorj.

i samo da te pitam ti tvoji prijatelji, kolko su oni na metu, kako im je, ne uzimaju dop? neeeeee, mos misliti, tu pricu tebi serviraju.

po meni ako nemozes u komunu (mada ne vidim razloga ali dobro, nece te fax jednog dana spasiti, s oprostenjem jeb... fax i skole i pare i sve ako si ovisnik sa faxom i skolom i parama) , bilo bi najbolje da dodes do suba, jer on ce ubiti tu zelju o kojoj ti pricas. i sto mislis da ja i svi tu nisamo opifili, jesmo, nebi zavrsili navuceni da nismo, da nisamo probali bi dop, rekli aha ok to je to super, ajmo dalje, i nastavili zivjeti, svi ali svi koji su probali dop i nastavili su opiofili, ali i to se moze kontrolirati, ali ako si dovoljno jako, ako nisi p....

sumnjam da kuzis ista sto sam napisala, ali samo ti hocu reci ako toliko jako hoces met, pa idi uzmi ga, ko te drzi, samo ti kazem sijeti se jednog dana ovoga....
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by pejaaa »

check021 wrote:Zaista nemate pojma sa ja vama govorim...
Probao sam sve... jedno 50 puta sam se skidao na suvo kuci.Pa onda kod psihijatra sa Rivotrilom,Dijazepamom,Efektivom,itd... Nista nije pomoglo. Pa onda budem strejt mesec pa opet i tako sve u krug.Opiofil sam i to je to.Caj od maka,trodoni sve,sve,sve... Nema mi izlaza osim metadonske.Znam ja doooobro sta je metadonska terapija imam drugove koji su na njoj (stariji su doduse) i ono PODIZU U DRZAVNOJ APOTECI na recept metadon utorkom i to im je za celu nedelju...idu na kontrolu svaki mesec ili svaki drugi...nisam siguran... Mislim da se to zove "ambulantno" lecenje...Da li sada kapirate??Zelim kuci dozirati sebi(tj.roditelji)kapi koje oni prepisu da treba da pijem i da dizem nedeljno.
ti bi opet da nadjes semu za metadon preko ovog foruma? pre par meseci si pokusao ako se dobro secam?! tis i bre deckic od 19 leta i oces na odrzavanje metadonom, koga ti foliras? ti bi da nadjes semu da malo skines krizu kad nema dopa?
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

kada je ova osoba ovo gore napisala sam malo citala po forumu i nisla na tvoju prijasnju ispovijest 18 godisnji decko navucen, o boze. a ja te shvacala ozbiljno.

kao prvo sto je sa tom curom od 14 godina? sta nisi joj pomogo jer ti nitko ovdije nije dao met?kako mozes uopce dati uslov ako vi pomognete meni ja cu njoj, kak te nije sram, prvo ti si joj dao, to je vec dovoljno da se sramis kada se pogledas u ogledalo, drugo njen zivot i budicnost igrati se tako, kao ako vi meni ja cu njoj, pa to je bolesno, totalno bolesno, pomozi toj curi, ako nisi jos, ako si ju uvalio sada to popravi, inace ce te zivot kazniti na nacin na koji nemozes ni zamisliti.

drugo prvo si pisao kako vise neces uzimati (pisem o onoj prije temi tvojoj) kako pijes tableta, bla bla, onda si se izdao( vidim d anitko drugi nije to primjetio) da si prodao lap top, sto bi reklo da nisi bio kod nikakvog doktora, nikakve ti tablete nisi pio, niti si se prestao drogirati.
sada ili lazes da si uopce u problemu, ako je to onda nisi frajer sto izigravas narkomana, nego jadnik, ili opet lazes , nadroksas se pa tu tipkas, a to je isto jadno.

trece onda si pisao da neces nikada vise, evo te sada opet tu, oces met. e pa decko svasta bi ti napisala sada ali necu jer ne zelim vrijedati, ali nisi vrijedan ni jednog posta, ni jedne rijeci podrske, jer s oprostenjem lazes ko pas (vrijedam pse sada), stvarno ti je zivot jadan kada takve stvari radis, kada si toliko ocajan da tu dolazis lagati, i nema tebi pomoci.

evo imam ja dopa, mogu podijeliti s tobom ako hoces, ja cu ti kontrolirati dozu i dolaziti ces jednom tijedno kod mene po svoju dozu, hahahahah koji bljeeeee
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by draguljce »

EJ LJUDI!!!!
ZAR NE VIDITE DA "NEMATE POJMA"!!!! :D
DECKO HOCE DA JEDNOGA DANA POSTANE "STARA DJANKOZA", VIDITE DA NIEGOVO "STARIJE DRUSTVO" ROKA HEPOVE, PA HOCE I ON, ALI NEZNA KAKO DO NJIH!!!
PA ZA BOGA MILOGA, ZAR TO NE VIDITE??? :D
HAJDE DECKO UROKAJ SE I TI HEPOM, DA SE NE OSJECAS "MANJE VRIJEDNOM DJANKOZOM"!!!
ZASTO DAVATI STARIJIM I SJEBANIM (SA HIVOM ILI HCV), KAD BI MOGLI DATI NJEMU KOJI VIDI "PERSPEKTIVU SAMO U METADONU"!!!!
OPIOFIL!!!! HAHAHAHAHH!!!!!
SVAKA CAST DJECACE, NASMIJAO SI ME!!!
Locked