PUT DO METADONA KUCI

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Evo ovako ljudi,davno se nisam javljao...
Problem je sledeci...Navucen sam na heroin oko 3 godine.Poslednjih(oko) godinu i po,ili vise...Uzimam ga na venu,tj.intravenozno.Na levoj ruci vise nemam "glavnu venu" vec samo nesto na saci,dok na desnoj jos kako tako.Dobio sam uput za kliniku,tacnije neuropsihijatriju.Bio sam prekjuce,ali sam zakasnio,pa su mi vratili uput i rekli da dodjem u sledeci cetvrtak u pola 9(ili ranije).Moje pitanje je: Kako da dobijem metadonsku terapiju,a da metadon dizem u drzavnoj apoteci na osnovu nedeljnog recepta.Znam da to moze,poznajem par ljudi.Ne zelim da ostajem u bolnici,nikad nisam bio u zivotu,pa bi najradije dizao metadon iz Beceja(gde zivim) na osnovu recepta.Znaci da li moram da lezim u bolnici,tj.kako izbeci to i da li MORA to da se desi da bi dobio metadonsku terapiju na osnovu recepta pa kuci da dizem??Koji je put??Idem pred komisiju u Novi Sad,u cetvrtak(gore pomenuto), i nemam pojma sta i kako treba da bi dosao do metadona kuci.Objasnite mi jer mi je metadonska terapija NEOPHODNA za funkcionisanje,dalje skolovanje,fakultet itd...Rodjen sam 10.04.1990,sto bi znacilo da sam punoletan i da sad u Aprilu punim 19.MOLIM VAS STO PRE ME UPUTITE DA LI TREBA TAMO OSTAJATI(STO BI JA NAJRADIJE IZBEGAO ZBOG SKOLE KOJA JE U TOKU,POSLEDNJA GODINA GIMNAZIJE...PA FAX..)??I sta je sve potrebno i koji su mi izgledi da dobijem metadonsku posto samo nju zelim...Najefikasnija je,uverih se sam u to,preko poznanika... HVALA,odgovorite...
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by draguljce »

Pa majstore STA TI MISLIS DA JE METADON??? Ne dobija se bas tako da ga niosis kuci i dizes po apotekama ( U Becaju)!! To je opasan lijek ( procitaj malo po forumu), a u bolnici ces morati odrapit svoje, to ti ne gine!!

sretno!!!! :|
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

NIJE "Becaj" nego BECEJ! to je 50km od Novog Sada,gradic. Zanima me da li MORAM da lezim tamo i ako odlezim da li cu ga dobijati na recept pa da dobijam nedeljnu dozu koju cu sam podizati u apoteci??? I ako postoji,koji je nacin da ne lezim u bolnici...?Hvala
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Sagitarius »

Pa pitaj njih,
iako sumnjam,da će ti itko dat recept za metadon,da ga sam dižeš,eventualno tvojim roditeljima,a i to je malo vjerovatno.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Hajde ljudi,jos informacija...Ovo je "nista". Sta se dogadja kad odes pred komisiju,kako sve funkcionise...Kako do recepta uz pomoc kojeg svakog (odredjenog dana) jednom u nedelji dizes svoju "dozu"...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Sagitarius »

Gledaj,momčino,ja sam iz Hrvatske,gdje je metadon u upotrebi skoro 20 godina.
Po našem zakonu,a vjerujem i vaš je sličan,to je lijek koji se daje isključivo "na usta",tj. moraš ga popit pred medicinskim osobljem.
Kakvo je stanje kod vas,ne znam točno,ali ne vjerujem da će ikakva komisija,odobrit nekom junkiju sa 2-3 godine "staža",da tjednu dozu metadona nosi kući i radi s njom šta hoće(najvjerovatnije,skrka u 2 dana,a ostatak zamijeni za dop).To da imaš 40tak godina,i raspadaš se od SIDE ili HCVa,pa ajd,nekako.
Ako,u tvom gradiću ne postoji doktor,kojeg se može ovlastit da ti daaje svaki dan metadon(samo za vikend ti petkom,da 2 doze),onda mislim da ti je jedina šansa,da se tamo pojaviš sa roditeljima,pa da oni to njima objasne,šta je metadon,kako da ti ga daju,čuvaju...
Ako ti uopće odobre metadon...
Koliko vidim,čitajući preko ovog foruma,u Srbiji,to nije nimalo jednostavno.
A i savjetovao bih ti,da se malo informiraš o metadonu,kakvu ovisnst stvara,i jesi li spreman "prodat" heroinsku krizu od 4-5 dana,za mjesec-dva metadonske.
eksica

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by eksica »

Od toga što si naumio,slobodno digni ruke...nemoguća misija.
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

ja nebi pametovala jer stvarno neznam rijesenje tvog problema, ali ovaj decko iznad ti je dobro napisao, hep se rijetko daje za doma, jer kod hepa za razliku od suba postoji velika mogucnost zloupotrebe, jer hep te slagira, i ustvari ti raste tolerancija, i npr da dobijes 5 komada, za par mj ce ti trebati 6, pa 7 pa 8 itd, to ide do u nedogled, na ovaj nacin da ti svaki dan dolazis u ordin. obicno kod doktora opce prakse, i pijes pred njim oni misle da smanjuju tu mogucnost, mada moje misljenje je da nista ne smanjuje tu mogucnost, tolerancija raste, zelja na nestaje, i ti nakon nekog vremena dizes i terapiju i rokas se.
stvarno neznam kako to kod vas ide, ali zasto ne pitas te ljude koji su ti preporucili hepove?

e sada ovo zaista moram napisati, znam da neces shvatiti ali moram, vidim da imas 19 godina, uzimas oko tri godine, decko nemoj si zivot upropastiti, jos si mlad, a ako pocnes hepove, to ti je zacarani krug, iz kojeg ces se probuditi nakon par godina, shvaiti da imas 25 godina, da si ovisan vec puno godina i da su krize jako teske, psiha ubija, i da je tesko izaci iz toga onda. zato ako vec uvidas da imas problem, nakon tri godine drogiranja, sto je rijetko, jer bar ja nikako nisam htijela uopce priznati da imam problem trebalo mi je 4-5 godina, ti vidis da imas, pa daj onda se spasi, ja ne kazem da ides u komunu, ali jedan vikend i rijesiti ces vecinu krize, ovo ostalo tih jos par dana, malo pretrpis i to je to. ako ides na hepove vjeruj mi, sjeti me se za par godina kada se sva vrata zatvore, i nece biti ovog relativno bezbolnog izalaza.

eto to je to sto sam ti htijela reci znam da ti nisam pomogla u rijesavanju problema, i ne zelim pametovati ali ja sam bila na dopu vise od 7 godina, vrtila se u krug, s tim hepovima sugavim, krize su nepodnosljive samo da ti kazem, a ako mislis piti hepove par dana samo da se skines to zaboravi, nema toga, samo par dana, to je kao da kazes uzimati cu dop samo za vikend, nema toga kod nas, mi nemozemo nesto samo par dana uzimati, vjeruj mi to tako nejde, navuci ces se a onda neznam ko ce ti pomoci. sretno i razmisli malo, kolko je to sve pametno sto zelis toliko jako, a ti koji su ti preporucili hepove decku od 19 godina sa godinu dana staza, neznam, trebalo bi porazgovarati s nnjima malo, ili i oni milse da mogu piti hepove samo par dana pa prestati. jer ako si se na dop navuko, ako ga nisi mogo kontrolirati zasto mislis da ces hepove moci. i zans kako kazu be careful what you wish for.....

sretno, zelim ti da spoznas sto to stvarno zelis....
eksica

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by eksica »

Druga stvar mališe,met se daje starim đankozama koji baš imaju teške izgleda da se skinu i to im je jedini način da si ublaže muke ali ti sa 19 godina imaš na stotine mogućnosti da se liječiš...mislim malo je truba nama pričati kako se želiš liječiti metadonnom i uz svo dužno poštovanje to što ti tražiš jedino i debelo liči na želju za besplatnim nastavkom drogiranja. I to ti niktko neće dati.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Ne zelim se besplatno drogirati,to je pod jedan.
Zelim imati metadon kuci,uz roditeljsku kontrolu,i odlaske na kontrole.Metadon u kuci ,uz recept,mi je jedino sto mi preostaje sto ce mi glad za heroinom utoliti.Zelim funkcionisati,resocializovati,ici u skolu a ne misliti na jebeni dop i ne prodavati stvari iz kuce,kojih skoro vise i da nemam. Ne kapiram kako je moguce da predost imaju starije dzankoze koje skoro perspektive u opste nemaju,a ja koji bi uz metadon funkcionisao normalno "slabo" da ce mi dati.Samo zelim 2(3) bocice nedeljno da imam kuci koje bi mi kada me "crv" u glavi udari popio po 100kapi(jer mi je tolika tolerancija na heroin otprilike) i to je to.Zar puno trazim?Stari dzankeri,zna se,prodaju ga ilegalno i od tudje nesrece zive.Da li je to OK?!?!? Samo zelim ,metadonsku terapiju,koja ce me postepeno skinuti i to je to. Sta mi fali da svake nedelje smanjim doze za par kapi itd bez ikakvih bolova,cimanja,dilovanja za mic dopa...itd... Cuo sam da postoji "ambulantno lecenje"...Ispisu ti to i dizes ono sto dobijes... (metadon,trodon...itd) Inace,probao sam Trodon i smiri on krizu ali mi mozak radi 100000000000000000 Hz per hour. Sto mi je jako bzvz...Ne znam...Zelim biti u svom gradu,vratiti se u normalu,piti metadon(kad mi je zaista potreban) i to je to. Zar je to toliiko tesko???
Locked