PUT DO METADONA KUCI

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by draguljce »

Ma dajte ljudi sta vi znate sta je metadon??!!
Mali zna!!! TERAPIJA KUCI I TO JE TO!!! Svi sretni!!!
Ovdje je dosao, kao da mu neko da recept ili dize terapiju pa je da njemu, ili sta ve hoce!! Mi samo svi "male bebe" prema njemu i njegovoj ovisnosti!! On zivi u "Zlatnom trokutu" Becej-Novi Sad-Becej, TU SE VRTI PUUUNOOO DROGE,hahahahhah!!!!
E decko moj, pa zar ne vidis da ti ljudi samo pokusavaju pomoci i reci ti da to NIJE ASPIRIN!!!
Prvo rascisti sam sa sobom to da ti treba pomoc i ne prodaji vise stvari koje su tvoji roditelji mukotrpno stekli, da bi ih ti, JEDNO RAZMAZENO DERLE, raskucio!!! Malo razmisli o sebi dok ti nije prekasno!! Uzmi i pretrpi krizu (kad si imao muda uzeti drogu, sad tim istim mudima se i skini sa nje), odi kod dr. i trazi Nalorex, malo Catapresana i PICI U NOVI SEMESTAR!!!
Nemoj vise da seres kako bi se skidao samo metadonom, kao samo ON pomaze!!! Pomozi ti sam sebi babe!!!!!
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by pejaaa »

check021 wrote:Slusajte picke...Dolazim iz malo zajebanijeg mesta gde je promet narkotika ogroman...Novi Sad,Becej,Beograd,Zrenjanin...Centar Vojvodine,Becej...Pa Novi Sad...No svejedno.Vi ste idioti sto me osudjujete tako i sto me vredjate.Nemam pojma,tu neka riba se istripovala satro da ja hocu namerno da budem dzankoza i da ja hocu u stvari dzabaka da se drogiram i da u opste nisam prestajao da se drogiram i da nisam pokusavao ribu da skinem.Slusaj sad ti mene,
ja sam bio na lecenju,kucnom uz jake sedative...islo,islo,pa propalo.Pokusao sam u isto vreme,dok je islo,i curici koju sam sada ostavio da pomognem. MILION,ma MILIJARDU PUTA i nije htela.Pa ko te jebe...Ja jednostavno ne mogu da funkcionisem punim potencionalom bez opiata u sebi i to je to.Kakve veze ima koliko godina imam covece?Mogu biti 3-5 put sjebaniji nego ti sa 30. Na levoj ruci vise vene nemam na desnoj se naziru...MISLIS DA SAM JA TO HTEO?!?! Idite vi u qrac svi jbt...Koji me qrac osudjujete toliko sto zelim metadonsku kliniku kuci...Znaci jedan dan u nedelji dignem na recept idem na kontrole i sve normalno...I vratio bi se u zivot,a ne ovako da se rokam cajem,dopom,itd...
mislim daaajte...ja vas lepo pitam,sta da im kazem ako zelim kuci da dizem metadon jer mi je NS daleko dosta da bi ja svaki dan dolazio da pijem.KONTATE??? uuuuuuuuu tesko je to za shavatiti,zar ne?
Daj jbt nisam dosao da se svadjam,vec da me posavetujete.Hocu met i to je to...spasao je mnoge,spasice i mene!
nema on pojma sta je metadon! verovatno mu je neki "iskusni" narkoman rekao kako moze da dodje do besplatne gudre, pa kad nema dopa uzmes metadon i milina! na pogresnom si mestu prijatelju svi su te izvalili a mislio si da ce se vremenom zaboraviti! :lol:
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

ti ces doktora uvjeriti kao ovdije nas, ha? nije ti bas neko uvjeravnaje. i ne kuzim stvarno vise ne kuzim, a vjerojatno ni ostali, sto ti od nas tu trazis dopustenje? ili sta, ok shvatili smo sto hoces, ja ti to nemogu dati, niti necu, a vjerujem niti iko ovdije, pa sta onda tupis po istome, idi doktoru i pitaj ga, sta kako se dolazi do toga, sta ti mislis kako se dolazi do toga, mozda da ti jos kazemo kako se dolazio do dop, da ti nekog dilera preporucimo? mislim da nije bas neka nauka kako doci do metadona, ono odes doktoru dobar dan tako tako i tako je , ja bi na metadon, pa ces vidjeti sto ce ti reci. ali ja milim da nije u tome stvar, mislim da si se ti tu prvo doso malo pohvaliti, kako puno droge ima oko tebe, kako si ti veliki narkoman vec sa 19 godina (pohvalno nema sta), drugo naci ovije neku semu, mislio si tu je sve puno narkomana koji bi za pare prodali bubreg, kamoli ne met, e pa eto malo si se zeznuo, nisi racunao na ono bivsi narkomani. i uostalom kako ti netko moze odg. na tvoje pitanje kada ti nitko tu nije doktor, nece ti nitko tu dati met. pa kako onda itko tu moze znati oce li tvoj doktor tebi dati, kako ce ti dati, kolko, zasto, dali ce ti dati doma ili ne, od kuda to itko ovdije moze znati? idi pa pitaj dok. pa ces znati sve kako to ide, neznam sta cekas vise, kada toliko to jako zelis....

ti si toj curiti pomogo, kako tako sto joj nisi dao drogu, wow, bravo nema sta, pravi samaritanac, a daj reci zasto nisi reko njenim roditeljima, nego ti joj nisi dao drogu, ali joj je neko drugi dao, i eto ti oprao ruke. strasno.

decko ja ti isto govorim iz iskustva nije, da ja mrzim hep, i da ti ovo govorim zato sto kao ti nemas staza pa sta ces naq metu, aj se jos rokaj pa se javi za par godina, ne naprotiv, nego prvo smijesno mi je (oprosti ali je) ovo sto ti tu pricas, dopustenje neko trazis kada ga ne dobijes onda smo mi picke, drugo mislim da je doktor koji ti da metadon sa 19 godina, nakon 3 godine drog, je po meni lud. jer vjeruj mi, met ce ti samo produziti agoniju, onda bolje ako vec nemres krizu od par dana izdrazati idi na sub, nije toliko stetan, i ne vodi u tako jaku ovisnost, ali zasto neces poslusati ljude tu koji imaju malo vise iskustva nego ti, i probali su malo vise nacina skidanja od tebe, pa mozda uzim u obzir da malo vise od tebe znaju o tome, ne iz prica od prijatelja, nego iz vlastitog iskustva, mozda ti zato to govore, pa zato ne probas nemas sta izgubiti, opet se mozes vratiti na met, pokusaj nabaviti neke tabl. za smirenje, neznam sta jos to neka ti kazu oni koji se kuze u to melo vise ja se ne kuzim bas u te pilseve, pa pokusaj se doma skinuti, malo pretrpiti, vijdeti ces da nece biti tako strasno kako mislis, pa onda ako se bojis da ces opet pocet uzimeti jer ipak si opiofil, pocni rade onda piti blokatore nego met, jer kao sto je netko napisao, mozes ti bijezati od krize godinama, ali eto sve do jednoga nas je sustigla ona kad tad, jer jbg kada se igras dopom moras imati krizu. tako ce i tebe sustici, mozes ju ti odgadati ali mogu ti ljudi tu potvrditi sto ju vise odgadas to je ona teza, to je zakon kojem nemozes pobijeci nikako. zao mi je ali eto morati ces ju proci kada tada, pa bolje prije nego kasnije zar ne?
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

check021 wrote:Zato sto doktor,koji zna gde je Becej i zna da u Beceju vec ima par metadonaca zna i da je svima met.pomogao.Svi su oni po 30-40 godina vec napunili,ali to NIJE BITNO COVECE!Ja samo zelim ambulantno lecenje,metadonom,koliko oni odrede nedeljno.Zasto ne bi imali poverenja u mene,kada ce posle razgovora videti da ja zaista imam zelju se tim i odrzavati(zbog skole,staraca,drugova) i postepeno,POLAKO ALI SIGURNO SKIDATI.Jer bolje da prodajem jos vise sve iz kuce i da na kraju ostanem na ulici????Jel bolje da mi i ovo malo vena sto imam propadne zbog idiota kao vi sa predrasudama prema metu??Ej bre,imam 19 godina,nisam PUK'O psihicki,naprotiv...Tako da nema zasto da mi ne da na recept,pa ako zaserem na kontroli-lako ce oni mene odjebati zauvek.Ali JA to necu dozvoliti.Metadon ce mi spasiti zivot,kao i mnooogima ovde to je 100%!!!!Tako da hvala ni na cemu i hvala sto mislite da ja Boze moj nemam "staza" za ambulantsko lecenje.Pa sta sad:"Idi dete pucaj se na tetku jos par godina dok skrrooozz ne propadnes,pa dodji i mi cemo ti tek onda dati." Shvatate vi o cemu pricate??? A sto se tice male,ja sam njoj pomogao i bio sam uz nju kad je najvise krizirala iako nismo bili zajedno i ako sam mogao da joj u roku od 5sec dam ono sto joj psiha i organizam trazi.Ali to nisam uradio,jer smatram da sam spasio jedan vrlo lep i mlad zivotic iako je ona mene -u sustini-sjebala. Hvala na uvredama i na "pomoci"... Jebem ti ovaj forum kad na normalno pitanje,koje se odnosilo na one koji sada su na tome (dobijaju nedeljno "cifru") ne mozes dobiti odgovor kako do toga.Javila mi se samo godinu dana starija devojcica koja je rekla da je dobila ambulatno lecenje(ono sto ja trazim),i ako je KAKO ! VI ! kazete "samo" smrkala.

A JA SAM I.V 2 godine....



tko to mi cemo ti dati, sto ti mi imamo dati? mozda si se ti zabunio, mislio da smo mi tu doktori, ja nisam, mozda neko je, ali ja nisam pa ti nemogu niti dati met.


prije si napisao da zadnjih godinu dana i.v uzimas, sada odjednom dvije, kolko na kraju, zborji pa napisi
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Vi ste idioti keve mi...Ili su vam "subovi" ili kako vec pojeli mozak. Ja sam pitao sta i kako kada ODEM DOKTORU?!?!! Kako do ambulantske terapije,ako znate jebeno sta je to. To je ...bla,bla...dizanje lekova jednom nedeljno,i tako svake nedelje jednom.Ides na kontrole i to je to.JA NISAM TRAZIO OD VAS DA MI ZAVRSITE DOPA NITI META, u ranijim postovima jesam jer sam hteo neoficijalnu met terapiju,ali jebote vi ne kontate i pljujete po metu...POGLEDAJTE VI MALO KOLIKO JE MET SPASIO ZIVOTA PA ONDA SERITE...Poz
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by paramparcad »

dajte mu metadon,vidite da hoce da nas nasekira i ubedi da smo mi krivi za njegovu propast...on sa tim jadnicak nema veze...sipali mu drogu u pice i vene :lol:
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by draguljce »

DECKO TVRDOGLAVI!! NE IDES NA AMBULANTNO LIJECENJE GNOJNE ANGINE PA DA TI TEK TAKO PROPISU TERAPIJU!!!
TI TRAZIS SKROZ NESTO DRUGO, A ZNAS DA SI MLAD I DA "NECES" DOBITI HEPOVE DA IH NOSIS KUCI!! TO JE TEBI SAVRSENO JASNO, NEGO SI HTIO DA TI NEKO DA SAVJET KAKVU "SPREHU" DA PROSPES DOKTORU KOJI DOK TE VIDI I CUJE STA HOCES (PUBERTET U TEBI), NAJURICE TE GLAVOM BEZ OBZIRA!!
KAZES DA SI SE VEC PARE PUTA LIJECIO. HM!! PA HAJDE SAD NEKA TE OPUCA KRIZA, KAD PRODJE DIREKT NA BLOKATORE I CATAPRESAN!!! NISTA OD METADONA!!!! STA TI TU NIJE JASNO??
I PRESTANI VRIJEDJATI LJUDE, JER SU OVDJE SVI BILI NA GANU, KAKO TI TO KAZES"I.V." I TVOJA SUPLJAKUSA OVDJE NE PROLAZI DERLE JEDNO RAZMAZENO!! :x :evil: :evil:
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Sagitarius »

POGLEDAJTE VI MALO KOLIKO JE MET SPASIO ZIVOTA PA ONDA SERITE...Poz
Od mojih prijatelja,poznanika...koji su na groblju,zbog overdosea,vrlo je malo onih koji su overdozirali,samo s heroinom.
To su većiom,oni,od prije rata,kada se na ovim prostorima,prodavao puno čišći i jači heroin,ovaj danas,je samo blijeda slika tog heroina,koji je prolazio kroz puno manje ruku(išlo se diretkno na Kosovo,u Tursku,Pakistan...)
Skoro svi,od ovih poslije,su umrli,jer su bili na metadonskom održavanju,taj crni dan,su se,ili napili,ili nagucali apaurina i sličnih sranja,dok su išli u šemu,naletili na malo čišću robu,a ne mora ni bit,jedostavno,njihov organizam iscrpljen dugogodišnjim uzimnjem opijata(a met. je tu najotrovniji,vjeruj mi!!!),nije to izdržao.
Pokoj im duši.
Mani se sinko metadona,uhvati se života,dok ga još imaš.Met. će te uništit,s 25 ćeš izgledat kao da imaš 40.

Ali,šta mi tu tupimo,ti si svoju odluku naumio provest,i (nažalost),najvjerovatnije ćeš je i provest.
Eto,probat ću nagovorit Bibu(moju ženu),da ti opiše svoje zadnje skidanje s meta(s 100mg "na suho").
Jesi možda razmišljao,da ako jednog dana ne odlučiš prekinit s metom,šanse da doživiš 35-40 god. su jako male.

Pa,eto,možda se jednog dana sjetiš ovoga ovdje,što su ti ljudi,u najboljoj namjeri napisali.
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

ja sam ti napisala sto i kako kod doktora, dobar dan, dobar dan, tako tako i tako, sto se tu moze napraviti, mislim malo je cudno da si uspio naci seme za dop, ici po njega svaki dan, pucati se itd, navuci cak i svoju curu od 14 godina, a neznas sto reci kada dodes doktoru, kolko ja znam iz zadnjih saznanja kod doktora obicno kada se ide se kaze ono sto t emuci, nebus mu sigurno pricao kaj si jucer jeo.

a sto se tice krize od metadona, uh, nebi ovako javno ali mogu ti ako te bas na pp opisati kako je to predivan osijecaj, pa eto ako ova cura ito pristane ti ispricati, imati ces dvije stvarne osobe koje su to prozivjele a ne citale ili cule od nekoga pa je rekla-kazala.

daj mozes mi samo na dvije stvari odgovoriti. prvo zasto vrijedas, sto te toliko uzrujalo, sto ti nismo rekli bravo, odlicna zamisao, oces da neko ide s tobom pa da potvrdi tvoju pricu, pa se tu guramo ko ce ici sa tobom da ti sredi semu kod doktora, ili sto je to tolko sto te naljutilo da vrijedas tako. oces tako i doktoru kada ti kaze da nije to za tebe, mada kolko poznam doktore nece te nista sto je najgorije pitati nego ti dati samo da te se rijesi, jer sigurno ako si ovdije tako dosadan i ponavljas sto puta isto, ko zna kako u r.l i kaj ces mu ti tamo nadrobiti.
drugo zasto gubis vrijeme ovdije ako tolko jako hoces taj hep, ako je to jedino sto te moze spasiti, zasto ne odes doktoru pa ne pitas njega, nego tu gubis dragocijeno vrijeme a mogo bi biti doma uslagiran hepom?

i da jos nesto zar nisi na prijasnjoj temi se hvalio kako te doktor pohvalio sto nejdes na hepove, i tada si bio siguran u svoju apst. i da su ti ti pilsevi koje ti je dok.dao spasili zivot, pa sto se dogodilo, i dali pomisljas da si opet mozda u zabludi, kao sto si bio onda?

ja ne mrzim hepove i nisam protivnik, sto s emene tice ok i to moze biti neciji put, ali od decka od 19 godina, navucenog samo 3 godine, mislim da to nije dobar put, mislim da ti to ovi ljudi pokusavaju objasniti a ti stalno jedno te isto tupis, ja bi terapiju nosio doma, jednom tijedno iso po nju, skidao, bla bla.... ne kuzim

aj javi sto je bilo kod doktora, bas me zanima, kolko su ti doktori ludi.... kada ides uopce? i zasto si prvi put zakasnio? meni da je nesto toliko vazno dosla bi sat vremena prije da budem sigurna da cu dobiti to...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Zona Sumraka »

pa dzes' ba astrid?! :D
Locked