PUT DO METADONA KUCI

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by YugoStar »

Draguljce legendo,nemoj da se deres,svi te dobro cujemo,a decko koji obecava nisam siguran i da se jos vise pojacas.

Pozdrav Dragulj,a ti decko....jebiga.

:D
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Slusajte picke...Dolazim iz malo zajebanijeg mesta gde je promet narkotika ogroman...Novi Sad,Becej,Beograd,Zrenjanin...Centar Vojvodine,Becej...Pa Novi Sad...No svejedno.Vi ste idioti sto me osudjujete tako i sto me vredjate.Nemam pojma,tu neka riba se istripovala satro da ja hocu namerno da budem dzankoza i da ja hocu u stvari dzabaka da se drogiram i da u opste nisam prestajao da se drogiram i da nisam pokusavao ribu da skinem.Slusaj sad ti mene,
ja sam bio na lecenju,kucnom uz jake sedative...islo,islo,pa propalo.Pokusao sam u isto vreme,dok je islo,i curici koju sam sada ostavio da pomognem. MILION,ma MILIJARDU PUTA i nije htela.Pa ko te jebe...Ja jednostavno ne mogu da funkcionisem punim potencionalom bez opiata u sebi i to je to.Kakve veze ima koliko godina imam covece?Mogu biti 3-5 put sjebaniji nego ti sa 30. Na levoj ruci vise vene nemam na desnoj se naziru...MISLIS DA SAM JA TO HTEO?!?! Idite vi u qrac svi jbt...Koji me qrac osudjujete toliko sto zelim metadonsku kliniku kuci...Znaci jedan dan u nedelji dignem na recept idem na kontrole i sve normalno...I vratio bi se u zivot,a ne ovako da se rokam cajem,dopom,itd...
mislim daaajte...ja vas lepo pitam,sta da im kazem ako zelim kuci da dizem metadon jer mi je NS daleko dosta da bi ja svaki dan dolazio da pijem.KONTATE??? uuuuuuuuu tesko je to za shavatiti,zar ne?
Daj jbt nisam dosao da se svadjam,vec da me posavetujete.Hocu met i to je to...spasao je mnoge,spasice i mene!
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

I da,VRLO BITNO DA DODAM, ja bi cifre kapi smanjivao ...npr kad bi krenuo od 120 u stanju sam za 2-3 meseca da PREPOLOVIM...pa kontam da bi za 9 meseci bio na bezbolnoj cifri pri kojoj bi se mogao odjaviti...
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

haloooo dali se cujemo, zemlja te zove.... javi se......

o cem ti pricas, ja sam ti napisala da sam procitala tvoju prijasnju temu, na kojoj si napisao (citirala bi ali nova sam pa neznam kaks e to radi) kada su ti ljudi savjetovali da kazes curinim starcima sve, ti si napisao ako vi meni pomognete ( sto znaci ako netko ovdije podijeli svoju dozu meta sa tobom) da ces ti njoj pomoci ili jeli uraditi prav stvar i reci starcima njenim, ma ko si ti mozda Bog pa da se tako igras necijim zivtom koji si ti imao prste u tome da se zasere (oprostitte na rijecniku) pa da tu postavljas uvijete ako vi meni onda cu ja.... ma zamisli ti to.

drugo neces da se drogiras, ma nemoj, onda da neces bi dodo ovdije isprico svoju pricu i pitao sto predlazete, a ne doso tu i trazio nekoga ko ce ti dilati met , ili nekoga ko ce ti neznam ni ja sada sta oces, ne razumijem cemu sada opet postavljanje istih pitanja, sto pitam te ponov sto zelis dopustenje ljudi ovdije da uzmes met? sto nama tu pricas kako bi ti to uzimao, to reci doktoru, pa nek on vidi sto ce s tobom, ali eto ja imam jako dojam da ti nesto muljas.

trece ponavljam (a to mrzim ali ti ne citas, sa razumijevanjem) met je takav ljek das e moze zloupotrijebiti, i boli tamo nekog dok. sto ti putujes iz daleka, on ti nesmije dati bar ne u pocetku za doma met, pa da si ti uzimas kak ti pase, sto mislis da ce neki tamo doktor vijerovati ti na rijec da ces uzimati kako treba, a niko iz tvoje okoline ti ne vjeruje ( ko ni nama ostalima kada smo bili u sranju), neznam ja mozda ce ti neko i dati to ali to neces znati dok ne ides pitati, pa ne vidim ako toliko jako zelis taj met ( da budes frajer kao tvoj prijatelji) zasto trosis dragocijno vrijeme tu na forumu, pa nismo mi ti koji cemo ti dati taj met, a ne ides doktoru.

ja stvarno ne razumijem sto ti zelis, ali ja ti samo kazem da vids kako si onda bio siguran da neces vise nikada uzeti da je to to, eto tako si sada siguran u taj met. ali daj razmili ponovo i vidi dali je i to samo jos jedna varka tvoje psihe. vjeruj mi sijeti se ovoga jednog dana ako ides ne met, za godinu dana ces opet ovdije ili negdije drugdje traziti pomoc......
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Zona Sumraka »

al' intro je do jaja :D
Slusajte picke...Dolazim iz malo zajebanijeg mesta gde je promet narkotika ogroman...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Sagitarius »

Zona Sumraka wrote:al' intro je do jaja :D
Slusajte picke...Dolazim iz malo zajebanijeg mesta gde je promet narkotika ogroman...
Savršen naslov njegove teme :)

Nemam pojma,tu neka riba se istripovala satro da ja hocu namerno da budem dzankoza i da ja hocu u stvari dzabaka da se drogiram
Često se viđaju takvi "tripovi",prečesto,mali...
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by tictac1 »

ako nisi uspio naci nekoga ko ce podijeliti svoju terapiju s tobom, zasto mislis da ces naci doktora koji ce ti vjerovati i dati ti u startu da nosis doma terapiju?
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by check021 »

Zato sto doktor,koji zna gde je Becej i zna da u Beceju vec ima par metadonaca zna i da je svima met.pomogao.Svi su oni po 30-40 godina vec napunili,ali to NIJE BITNO COVECE!Ja samo zelim ambulantno lecenje,metadonom,koliko oni odrede nedeljno.Zasto ne bi imali poverenja u mene,kada ce posle razgovora videti da ja zaista imam zelju se tim i odrzavati(zbog skole,staraca,drugova) i postepeno,POLAKO ALI SIGURNO SKIDATI.Jer bolje da prodajem jos vise sve iz kuce i da na kraju ostanem na ulici????Jel bolje da mi i ovo malo vena sto imam propadne zbog idiota kao vi sa predrasudama prema metu??Ej bre,imam 19 godina,nisam PUK'O psihicki,naprotiv...Tako da nema zasto da mi ne da na recept,pa ako zaserem na kontroli-lako ce oni mene odjebati zauvek.Ali JA to necu dozvoliti.Metadon ce mi spasiti zivot,kao i mnooogima ovde to je 100%!!!!Tako da hvala ni na cemu i hvala sto mislite da ja Boze moj nemam "staza" za ambulantsko lecenje.Pa sta sad:"Idi dete pucaj se na tetku jos par godina dok skrrooozz ne propadnes,pa dodji i mi cemo ti tek onda dati." Shvatate vi o cemu pricate??? A sto se tice male,ja sam njoj pomogao i bio sam uz nju kad je najvise krizirala iako nismo bili zajedno i ako sam mogao da joj u roku od 5sec dam ono sto joj psiha i organizam trazi.Ali to nisam uradio,jer smatram da sam spasio jedan vrlo lep i mlad zivotic iako je ona mene -u sustini-sjebala. Hvala na uvredama i na "pomoci"... Jebem ti ovaj forum kad na normalno pitanje,koje se odnosilo na one koji sada su na tome (dobijaju nedeljno "cifru") ne mozes dobiti odgovor kako do toga.Javila mi se samo godinu dana starija devojcica koja je rekla da je dobila ambulatno lecenje(ono sto ja trazim),i ako je KAKO ! VI ! kazete "samo" smrkala.

A JA SAM I.V 2 godine....
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by paramparcad »

jeli decko,a ko te tera da busis i ovo malo vena sto ti je ostalo,da prodajes ono malo stvari sto ti je ostalo?da li je moguce da si tolika pizda da ne mozes da istrpis krizu od tri,cetiri dana?meni je psihijatar ponudio metadonsku terapiju(jer smo na prst u dupe) i pritom mi je rekao da povratka nema i nisam prihvatio jer citam ovde i znam sta to znaci...jel ti bolje da ti poispadaju svi zubi,da vegetiras kao biljka,da bi posle par godina kukao kako ti je metadon dokurcio i takav nacin zivota pa ti treba sub,onda posle par godina morfin i tako u krug?shvati da je kriza neizbezna ma koliko je ti ublazavao i odugovlacio...MORAS JE OSETITI!!!
Last edited by paramparcad on Tue Mar 31, 2009 7:18 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: PUT DO METADONA KUCI

Post by Sagitarius »

Zasto ne bi imali poverenja u mene,kada ce posle razgovora videti da ja zaista imam zelju se tim i odrzavati(zbog skole,staraca,drugova) i postepeno,POLAKO ALI SIGURNO SKIDATI.
aha,

Došao si ovdje,tražeći savjet.
Savjet si dobio,samo ne onakav kakav si ti htio.
Svi koji su ti ovdje pisali kontra metadona(uključujući mene),su na svojoj koži okusili šta je to metadon.
Prvi mjesec,mjesec i pol,si u oblacima,nema rovca,pun si elana,e,onda to polako nestaje,ostaje samo buđenje u ranu zoru,obliven znojem,i čekanje dugo k'o vječnost,da popiješ svoju dozu,koja te samo "pokrije" fizički,ali nema više euforije,češkanja,tako da obično na um padne:"Aj da se malo doradim dopom..."
Onda ti obično dignu terapiju,pa kad provedeš par mjeseci na nekih 75-100mg,nema tog dopa koji te može "uradit",jer metadon u visokim dozama,ima jedno svojstvo,tzv. metadonsku blokadu,tj. toliko se nakupi u organizmu,da ne dopušta nijednom drugom opijatu da se "nalijepi" na receptore.Pitaj te svoje "drugare",koji su godinama na metu,zašto se ne pucaju dopom,jednostavno,zato što ih radi jako slabo,skoro nikako.Jedino neke ogromne doze dopa osjetiš,a to ti je ruski rulet(metadon-potpuni agonist+heroin-potpuni agonist=overdose).
Primjećuješ ovdje neku analogiju s heroinom,zašto onda umjesto meta,ne kupiš fino 5ticu dopa,pa je razdijeliš da te pokriva svaki dan.Kako da ne,to nijednom junkiju na svijetu nije uspilo,ne bi ni tebi.

A ti psihijatri,što mladićima,nude metadonsko održavanje...da je prije nekih 20 godina,dalo bih se razumit,danas,to su šupljaci,koji pojma nemaju,ni šta je metadon,ni šta je ovisnost o heroinu,nek' se bave šizosima i sličnima,a ovisnike neka šalju na mjesta,gdje rade ljudi,koji im stvarno mogu pomoć.
Ja sam 4 mjeseca bio na spuštanju metadonom(osim toga,ponekad bi ga kupovao,kad bi roba bila loša),i da nije bilo jednog prelijepog otočića u srednjoj dalmaciji,na kojem tada nije bilo moguće doć do opijata,vjerovatno bih i danas bio na metadonu...
Locked