Pitanjce

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

schojka
Posts: 5
Joined: Fri Mar 20, 2009 11:37 pm

Pitanjce

Post by schojka »

Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu, pa evo da se predstavim. Ovisnik sam o dopu od 1998 sa povremenim kraćim i dužim apstinencijama. Nekoliko puta sam se skidao na suho a češće metadonom. Ali uz metadon postepeno počmem uzimati dop i tako u krug. Evo sada bih htio probati sa subotexom ali nemam pojma gdje ga ima i ima li ga ikako ovdje u BIH u apotekama. Ako ko ima kakvih informacija ili savjet ... Bio bih zahvalan.
eksica

Re: Pitanjce

Post by eksica »

Nemaš ga prijatelju još uvijek u Bosni i drago mi je što si skužio da se sa metom vraćaš na dop ,tako da se nadam da to ponovo neće biti tvoj izbor(put) izliječenja.
ne bih ti ništa više pisala dok nešto više i ne pitaš....pozz i drži se.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Pitanjce

Post by draguljce »

Dobro dosao na forum!! Udruga najpametnijih ljudi na svijetu, hehehe. :D :wink:
Pisi nesto vise brate!!
poz....
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Pitanjce

Post by Sagitarius »

Imaš masu tema,o subutexu i tvom problemu.
Mislim,da ti liječnik iz BH može napisat recept,s kojim ga kupuješ u Hrvatskoj(kutija,7 komada od 2mg-57kn).
Pa ako možeš tako,zamoli dotkora da ti prepiše,npr. za mjesec dana,da ne moraš na put,svaki tjedan.
Naravno,ne može ti dr. opće prakse,odredit terapiju subutexom,to moraš u psihijatra koji se bavi ovisnostima.
Pa ako možeš to organizirat,eto ti načina.
Udruga najpametnijih ljudi na svijetu, hehehe. :D :wink:
i u bližoj okolici :D :D :roll:
eksica

Re: Pitanjce

Post by eksica »

Ja sam svojevremeno tražila od lječnika u Tuzli i u sarajevu da mi prepišu recept da bih mogla dići subu Hr ali mi nisu smjeli dati jer im kao prave probleme ali ti probaj ,ne košta te niše i nemoj da ne dobijanje istog bude razlog prestanka tvoje želje za skidanjem.....načina je mnogo za one koji hoće.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Pitanjce

Post by draguljce »

...
Last edited by draguljce on Mon Apr 13, 2009 7:21 am, edited 1 time in total.
eksica

Re: Pitanjce

Post by eksica »

Ih,gdje si prije bio draguljče,ja se jadna noliko napatih :wink:
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Pitanjce

Post by draguljce »

Eto vidis!!! Ja cijelo vrijeme tu, citao postove (kad sam stizao posto sam tesko radio), ali nisam nista pisao!! Cak ni u ispovjesti nisam nista napisao!!! PAPAK PRAVI;HA?!!!!! :)
Pozdrav....
eksica

Re: Pitanjce

Post by eksica »

Ma hebeš ispovjest,u 5 deka tamo vamo...sve je to isto.
mnogo je važnije pisati o tome kako se liječimo,kako ospstajemo jer nam je svima vrlo dobro poznato kako se pičinje drogirat i šta se dešava tijekom istog.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Pitanjce

Post by draguljce »

U pravu si. To je istina. U svakog je ispovijest tako nekako- slicna (u najmanju ruku).
Post Reply