Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by draguljce »

JBG, po zaslugama!!! To je meni moja borba dala!! :D
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Beobandit »

Jel moze neko da mi objasni sta mi je potrebno da nabavim subotex iz Hrvatske. Zivim u Beogradu i na terapiji Metadonom sam vise od 3 god. Hteo bi da nabavim saubotex oko 10 kutija od 8 mg. Sada kolika mu je cena i kako mi iz Srbije mozemo da ga nabavimo u Hrvatskoj. Predloge za lecenja u Srbiji necu shvatati za ozbiljno i necu ih citati. Ono sto me zanima je kupovina Subotexa i razlika izmedju subotexa i suboxona. Ako neko zan neka napise. Ako skupim hrabrost da se skidam sa Metadona zeliom da subotex imam obezbedjen kuci. Ne da se vucem po klinikama gde ce mi predlagati druge stvari.
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by draguljce_29 »

Prvo se ti skini sa Metadona, pa tek onda kontaj Subutex, ovako ti je bezveze.
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by HonkyTonkWoman »

ja ovo stvarno ne mogu citat.odavno sam ljuta sta u srbiji i bosni narkomani ne mogu do terapije.uzas.onda da su tako skupi a dat ce narkoman u krizi te pare sigurno.onda lagana drukanja po forumu ...pa covjece ej stvarno mi nisu jasni neki ljudi,..a ko kaze da kriza od suba je kurac pa laze jebote,a ono sta je pisalo da se ne moze navuc na njega istina jer si vec navucen zato se zove zamjenska terapija.glupo pise al jebiga. sta tamo uopce pametno pise?prebacit se mozes kakvo skidanje prvo bozeeeeeeeee
SISTER MORPHIN
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Beobandit »

Sve sam saznao sto me je zanimalo a tice se subutexa. Odgovorili su mi iz Ministarstva Zdravlja da je u toku proces registracije i da se po tom pitanju nikakve saveti sa strane ne slusaju vec samo oni koji dolaze od prozivodjaca i zemlja koje su prosle kroz pakao objasnjavanja nekulturnima i kroz golgotu registrovanja lekova u ciju se primenu mesaju nestrucni. Vazno je da se radi nesto a sada sto smo jedini bez subutexa to je druga stvar. Ja vam ne mogu opisati bes koji je rastao u meni kada sam video da jedino Srbija nije imala prave lekove za zavisnost ali se promenilo. Nekim zemljama treba po 3-4 gpodine da registruju neki lek. Srbija ce to uradiit najvise za 2.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by tess »

saša-ex wrote:Mislim da je dan lečenja 30e, nisam siguran i mislim da je sub deo terapije, tj. sa njim se spušta i daje se kratko vreme, dve ili tri nedelje.
Gospodine Ex,ja mislim da gresite sto se tice mogucnosti koriscenja u terapijske svrhe suba na beogradskim klinikama.Danas ste me uputili na kliniku "Singidunum" u Alekse Nenadovica i naveli ste da samo njima verujete,medjutim cudnom koincidencijom ja sam bas jutros zvao pomenutu kliniku(dok mi je Vi jos niste pomenuli),mada sam ja mislio da se zovu sasvim drukcije.Iz razgovora sa nekim od psihotarapeuta sam shvatio da oni ne rade uopste nista subotexom,a ni suboxonom,vec koriste iste metode kao u drajzerovoj.Znaci svakodnevno cimanje do tamo u krizi i ostavljanje brdo para i slusanje jedne iste zvake koju imaju ti psihotarapeuti.Znaci em Vam uzmu brdo para,em Vas ispljuju kod porodice ili onoga ko ide sa vama,njihovo pljuvanje po vama,a sebe naravno predstavljaju kao likove koji su "pomogli" mnogima(stim da ne govore da vas ne bi pogledali kao smrdljiv sir u slucaju da nemate dovoljno para,a kamoli pomogli nasi dobri humanitarci),a pri tome nemogu da vam garantuju da ce te biti cisti ni 5 dana,a kamoli jedan gratis pokusaj ukoliko covek padne nazad u blato,to se ljudima cesto desava i ne samo narkomanima.Tako da gospdine X nije mi jasno zasto ste mi pomenuli bas tu kliniku,ili ste mi dali laznu informaciju(rekli ste da u terapijske svrhe koriste sub),ili me taj tarapeut farba i nezeli da mi prica o subotexu preko telefona jer ako sam dobro shvatio taj lek jos zvanicno nije dobio dozvolu da se koristi u nas?Sigurni ste da su radili sa subotexom ikad u toj klinici?
dal' mi steti droga leti?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by sanela »

A izvini tess, samo da te pitam jesi li ti trenutno drogiran ili apstiniraš?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Pawa »

tess wrote:...a pri tome nemogu da vam garantuju da ce te biti cisti ni 5 dana,a kamoli jedan gratis pokusaj ukoliko covek padne nazad u blato,to se ljudima cesto desava i ne samo narkomanima.
To da li i koliko će neko biti čist zavisi isključivo od njega samog i na takve stvari kao i na sve ostale u životu se ne daju garancije. Kada su mnoge stvari u pitanju čovek sam za sebe ne može da garantuje, a ne za nekog drugog. Ne znam ni sama koliko mi se puta do sada desilo da kažem „meni to nema šanse da se desi“ ili „nema šanse ja to da uradim“ pa mi se desilo ili sam uradila...
I naravno, apsolutno sve u životu (sem samog života) ima svoju cenu i svi je plaćamo za ono što radimo ili ne radimo. U zavisnosti od toga šta dajemo kao ulog, razlikuju nam se ispostavljni računi i verujem da niko ne prodje gratis.
Pozz.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by tess »

Pawa wrote:
tess wrote:...a pri tome nemogu da vam garantuju da ce te biti cisti ni 5 dana,a kamoli jedan gratis pokusaj ukoliko covek padne nazad u blato,to se ljudima cesto desava i ne samo narkomanima.
To da li i koliko će neko biti čist zavisi isključivo od njega samog i na takve stvari kao i na sve ostale u životu se ne daju garancije. Kada su mnoge stvari u pitanju čovek sam za sebe ne može da garantuje, a ne za nekog drugog. Ne znam ni sama koliko mi se puta do sada desilo da kažem „meni to nema šanse da se desi“ ili „nema šanse ja to da uradim“ pa mi se desilo ili sam uradila...
I naravno, apsolutno sve u životu (sem samog života) ima svoju cenu i svi je plaćamo za ono što radimo ili ne radimo. U zavisnosti od toga šta dajemo kao ulog, razlikuju nam se ispostavljni računi i verujem da niko ne prodje gratis.
Pozz.
ti mora da radis na takvoj ili slicnoj klinici .Naravno da odluku o tome dal ces biti cist donosis sam i mislim da je bezveze da prosipamo neku visoku filozofiju i fraze tipa kako danas nizasta nema garancije itd.Mislim da zivimo u vremenu kad ti za sve treba garancija(to se uglavnom od nas trazi),a mislim da to i ti znas.Danas se zivot garantuje sa parama.Danas ako imas pare imas garant skoro za sve.Pare garantuju da ces izaci iz zatvora pa skoro za svako krivicno delo(poznato kao kaucija)pa cak i ratni zlocin. To sto si ti lagala sebe i govorila ja necu ovo ja necu ono to je sasvim druga tema i nema veze sa garancijom.Danas u poslovnom svetu i svugde tamo gde se obrcu neke pare trazi se garancija da za ulozeni novac dobijes ono sta trazis.Pa barem na tim privatnim klinikama ne bi trebali da se ponasaju ko komani na ulici,das kintu pa sta ti uvale,em im papreno platis,a dobijes macku u dzaku ako znas na sta mislim.Kazes da neverujes da niko ne prolazi gratis,al zar ne mislis da nam je svaki dan na ovoj zemlji gratis(barem meni jeste,jer je trebalo odavno da me nema)?Znaci ja ne ocekujem da mi neko kaze ,e ja ti garantujem bices cist 6 meseci,ali barem ocekujem da za silne pare koje im ostavljamo kaze,ocisticu te fizicki i garantujem ti da cu u svakom trenutku biti tu dok kriziras,znaci nikakva spektakularna garancija.i naravno nista u zivotu nema cenu sem samog zivota,veruj mi da zivot ima cenu,kao i svaki ljudski organ posebno(i sama znas da je zivot na ovim prostorima jeftin,za vreme rata u mostaru hrvati i srbi su trgovali izmedju sebe sa muslimanima,jedan je kostao 30maraka i veruj mi da neizmisljam)ja bih pre to tako rekao i tako u realnosti stoje stvari,takodje o ispostavi racuna nemoj da mi pricas,jer znam mnogo ljudi koji su se provlacili i jos uvek se provlace kroz zivot i uvek dobro prolaze samo zato sto su neciji sinovi,kceri ili milioneri,cak i muljatori i cinkarosi dok drugi najebavaju za banalne stvari.Takodje leciti gratis,e to je prava pomoc,to je hriscanski,muslimanski,humano i veruj mi da takvi ljudi postoje.Tako da kad pises o zivotu,bolje koristi vlastita iskustva nego definicije iz filozofije ili nekog religijskog prirucnika.Takodje se nadam da te nisam uvredio snecim i preporucio bih ti jednu kjigu,mozda si je i procitala jer je bas popularna,zove se "koliba",a pro po ispostave racuna.sad cu ti na mom primeru pokazati da garancija funkcionise.Garantujem ti da ce me posle ovog posta Sanela zbog neceg oplesti po repu,pa mozda cak izbrisati ili tako nesto. :finga:
dal' mi steti droga leti?
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by tess »

sanela wrote:A izvini tess, samo da te pitam jesi li ti trenutno drogiran ili apstiniraš?
Draga gospodjo kad me ovako pitate ja ne mogu da odolim,ipak cu odoleti.Pa moze se sa sigurnoscu reci da se drogiram(neko to zove metadonsko odrzavanje).
Last edited by tess on Mon Nov 09, 2009 1:02 am, edited 1 time in total.
dal' mi steti droga leti?
Post Reply