Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by simon_says »

pa,ko sto rekoh,kad malo bolje razmislim,uvek ce biti muvanja oko ovakvih stvari.
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

Subutex i Heptanon se legalno dobije i potpuno je besplatan , no , u slučaju ako ne želiš bit regan , tada si prisiljen kupovat , i u nas na ulici je cjena 10 hepta - 100 kn , a 7 suba po 2 mg -100 kn .... toga će uvik biti . Mene čudi što Srbija i Bosna nemaju slične zakone kao kod nas . Ako si socijalno zbrinut , tj, imaš uredno knjižicu , takve ljekove apsolutno ne plaćaš , a ako moraš kupovat , tada je cijena suba po kutiji 70 kn( 10 e) , a za hept ne znam .

Prvi dan popije se 2 x 2 mg , i onda ide dizanje , jer sub radi na drugačijem principu od hepta kojeg isprva piješ u velikim količinama , pa potom smanjuješ . Ja sam nakon 2 tjedna pila 2 x 2 x 2 - što znači dvi tablete , pa nakon 5 - 10 min još dvi , i opet nakon 5 - 10 min dvi .... nakon kontrole ( 4 tjedna ) , spuštala sam po jednu doli ...

ono u vezi bogaćenja - šala mala :?
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by simon_says »

amyna wrote:Subutex i Heptanon se legalno dobije i potpuno je besplatan , no , u slučaju ako ne želiš bit regan , tada si prisiljen kupovat , i u nas na ulici je cjena 10 hepta - 100 kn , a 7 suba po 2 mg -100 kn .... toga će uvik biti . Mene čudi što Srbija i Bosna nemaju slične zakone kao kod nas . Ako si socijalno zbrinut , tj, imaš uredno knjižicu , takve ljekove apsolutno ne plaćaš , a ako moraš kupovat , tada je cijena suba po kutiji 70 kn( 10 e) , a za hept ne znam .

Prvi dan popije se 2 x 2 mg , i onda ide dizanje , jer sub radi na drugačijem principu od hepta kojeg isprva piješ u velikim količinama , pa potom smanjuješ . Ja sam nakon 2 tjedna pila 2 x 2 x 2 - što znači dvi tablete , pa nakon 5 - 10 min još dvi , i opet nakon 5 - 10 min dvi .... nakon kontrole ( 4 tjedna ) , spuštala sam po jednu doli ...

ono u vezi bogaćenja - šala mala :?
pa zato jer drzavu boli uvo za ljude,a kamoli za narkomane...eto zato..onda,neke privatne klinike zgrcu ogromne pare i tale se sa nekim iz vlasti...zasto bi davali besplatno sub kad moze da se uzme velika lova !! flasica metaxe9metadon)prodaje se od 20-50e...tako i sub, od 22 do 85 e
ANONYMOUS does not forgive
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

amyna nisi mi odg na pitanje, ti si znaci pila 6 tableta od po 2 mg. ti si iz hrv ili sto? jer to mi je jako cudno, ja sam evo vec 3 god na subu i znam skoro sve doktore tu po zagrebu, i nigdje nisam cula ovaj princip o kojem ti govoris. ja sam na pocetku dobila 2 od 2 mg, i rekli su mi da ih pojem ne odjednom ali jednu pa odmah drugu, jer inace se one ne vezu na receptore kako tebe, i nemaju svoj ucinak, ja sam se inace drogirala 8 godina, i to jako puno i sa hepovima i dopom i tabletama, i dali su mi dva suba sto mi je bilo sasvim dovoljno, pa me zanima kao si ti dobila 6 komada. to je po meni stvarno previse, neznam to se ne daje ni onaom dankiju koji se cijeli zivot drogira a sada ima 50. vrlo cudno, mislim samo da nebi to trebala pisati, jer kaj ak neko to procita, i kaze oho vis 6 komada, aj idem ja popiti 6 komada, jer to je stvarno stvarno previse. neznam ja nisam nikda ni cula da se ikome daje vise od 4 kom od 2 mg. i ovo da se dize neznam cemu to, jer sub nije kao hept, njega popijes kolko ti treba, i to je to, sto vise pijes nema ucinka, meni je dokt, kada sam pocinjala dala 4 tabl, i rekla popi 2 pa viti ako ti treba jos popi jos pola, pa jos pola ak ti treba, i ono na cemu ti prvi dan skines krizu to je doza. ok ja sam spletom okolnosti ostala na njemu 3 godine, nije bitno zasto, privatne stvari ali za ovaj nacin koji si ti napisala nisam nikada cula.
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

[img]DSC00051[/img][img]DSC00052[/img]

evo pa pogledaj Astrid , jer izgleda da drugačije ne mogu uvjeriti Nevjerne Tome
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

ups ... nije ostala slija ...

pokušam ponovo ...
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

ako želiš pošaljem ti e-mailom baš dokumente od doktorice da se uvjeriš , jer ovdi nešto neće da stanu slije sa moba .........

ne znam kako si ti pila , ali ja znam kako je meni dato i kako sam se striktno morala pridržavat uputa

1 dan 1 x 2
2 dan 1 x 3 ( 2+1 )
3 dan 1 x 4 ( 2+2 )
4 dan 1 x 5 ( 2 + 2 + 1 )

poanta je da se sub daje drugačije , a to koliko je kome potriba , e to ti ne bi znala . Ja nisam bila na količinama , ali sam se zakačila za hors i hept zajedno . Navodno se sub veže tj. pokriva receptore na mozgu u tim prvim danima kada ostaje bez horsa , ali veliku ulogu imaju i drugi čimbenici . Meni nije htjela dati ništa drugo osim njega i samo njega i pijem . Trenutno sam na jednom , ali pijem samo pola jer sebe želim iskontrolirat .

pročitah i to da si već tri godine , e i tu je jedna kvaka , jer prvi dan je stvarno dosta 1 tableta od 2 mg , jer ima još u organizmu horsa . Drugi dan uzimaš još jednu i to je taj početak di se dozira sub onako individualno . Moja prva kontola je bila za 7 dana , zatim 14 , pa 21 dan itd ...Ako ti nešto nije jasno , možeš i na p.p. , ali i pitat svog doktora , jer znam da mi je moja pričala kako i danas još nema usaglašenih mišljenja što se suba tiče .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by simon_says »

amyna wrote:ako želiš pošaljem ti e-mailom baš dokumente od doktorice da se uvjeriš , jer ovdi nešto neće da stanu slije sa moba .........

ne znam kako si ti pila , ali ja znam kako je meni dato i kako sam se striktno morala pridržavat uputa

1 dan 1 x 2
2 dan 1 x 3 ( 2+1 )
3 dan 1 x 4 ( 2+2 )
4 dan 1 x 5 ( 2 + 2 + 1 )

poanta je da se sub daje drugačije , a to koliko je kome potriba , e to ti ne bi znala . Ja nisam bila na količinama , ali sam se zakačila za hors i hept zajedno . Navodno se sub veže tj. pokriva receptore na mozgu u tim prvim danima kada ostaje bez horsa , ali veliku ulogu imaju i drugi čimbenici . Meni nije htjela dati ništa drugo osim njega i samo njega i pijem . Trenutno sam na jednom , ali pijem samo pola jer sebe želim iskontrolirat .
Pa ovo je totalno normalna stvar...moze da se vidi i proveri na raznim forumima gde ljudi piju po 4,5 tableta od 8gm,ali ne svojevoljno iz hira ili zbog gudriranja, nego po lekarskoj preskripciji...
pricao sam sa nekim likovima koji su stariji,kao ja,i koji su na subu 4,5 godina i krenuli su 32,40mg,a sada su na 1 mg...vrlo polako ih skidaju(spustaju dozu) lekari i najvaznije je da ima efekta ...
sub pomaze u oporavku (ne mogu da kazem regeneraciji) receptora koje je prljavi,umixovani heroin sa svakojakim govnima ostetio,onda ,deluje i kao anti-depresiv,sve u svemu ima multi dejstvo...da ne tupim...
jos interesantno je da mi je covek rekao da nije imao nikave krize i da nije ni jednom napravio recidiv tokom tih nekoliko godina koriscenja suba...i takvih likova sam sreo vise...
eto...
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

simon_says wrote:
amyna wrote:ako želiš pošaljem ti e-mailom baš dokumente od doktorice da se uvjeriš , jer ovdi nešto neće da stanu slije sa moba .........

ne znam kako si ti pila , ali ja znam kako je meni dato i kako sam se striktno morala pridržavat uputa

1 dan 1 x 2
2 dan 1 x 3 ( 2+1 )
3 dan 1 x 4 ( 2+2 )
4 dan 1 x 5 ( 2 + 2 + 1 )

poanta je da se sub daje drugačije , a to koliko je kome potriba , e to ti ne bi znala . Ja nisam bila na količinama , ali sam se zakačila za hors i hept zajedno . Navodno se sub veže tj. pokriva receptore na mozgu u tim prvim danima kada ostaje bez horsa , ali veliku ulogu imaju i drugi čimbenici . Meni nije htjela dati ništa drugo osim njega i samo njega i pijem . Trenutno sam na jednom , ali pijem samo pola jer sebe želim iskontrolirat .
Pa ovo je totalno normalna stvar...moze da se vidi i proveri na raznim forumima gde ljudi piju po 4,5 tableta od 8gm,ali ne svojevoljno iz hira ili zbog gudriranja, nego po lekarskoj preskripciji...
pricao sam sa nekim likovima koji su stariji,kao ja,i koji su na subu 4,5 godina i krenuli su 32,40mg,a sada su na 1 mg...vrlo polako ih skidaju(spustaju dozu) lekari i najvaznije je da ima efekta ...
sub pomaze u oporavku (ne mogu da kazem regeneraciji) receptora koje je prljavi,umixovani heroin sa svakojakim govnima ostetio,onda ,deluje i kao anti-depresiv,sve u svemu ima multi dejstvo...da ne tupim...
jos interesantno je da mi je covek rekao da nije imao nikave krize i da nije ni jednom napravio recidiv tokom tih nekoliko godina koriscenja suba...i takvih likova sam sreo vise...
eto...
THNX Simone
evo , i na temi niže , trudnoća i sub ... ima više o tome koliko i kako , pa čitajte

To što je i antidpresiv , meni je bilo možda i najvažnije u ciloj priči , jer se nisam htjela nakljukavat svega i svačega . Da se razumimo , nisam oduševljena što uopće tako dugo uzimam sub , ali moram se pridržavat jer ne želim zaj...t .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by pejaaa »

nesto sto sam nasao na jednom hr sajtu, ne znam dal smem da kazem na kom? u svakom slucaju ima jos gomila ovakvih prica, i interesuje me sta mislite o ovom...

Ovo sta cu sada napisati nije diplomski rad, ovo je moje iskustvo.Sve se to deslilo 2004.godine kada prvi put saznajem da postoji lek koji pravi cuda.Ni sama nisam znala kakvo sam ja to cudo trazila, verovatno nesto sto ce mi svaku emociju prema dopu izbrisati,a opet me ciniti srecnom. Upravo te 2004. ja uspem da dodjem do subutexa, i gle cuda, nema vise onih praznima, dop davno zaboravljen, ja sam izbavljena.Sve mi se odjednom vratilo, volja, egzistiranje,zelje su mi se vratile.Pola godine sam uzivala srecu koju mi je pricinjavalo dejstvo tabletice Nakon toga sve je odjednom nestalo,nisam vise bila
srecna,ja vise nisam bila ja,nastale su depresije,nezadovoljstva.Pocinjem da trazim utehu u raznim antidepresivima, sedativima,Trazila sam tu harmoniju jos naredne pola godine.Shvativsi da je vec vrag odneo salu i da je moja ravnodusnost preuzela dominaciju odlucim se skidati.Prva dva tri dana me je toliko sve bolelo da sam mislila posle toga mora biti bolje, kulminacija se zavrsila i to je.Sve sam ja to poredila sa skidanjem sa dopa, medjutim to nema jedno sa drugim veze.Organizam mi se raspadao, delila sam se na molekule, svaka dlaka me je bolela. Svako hodanje bi me do te mere umaralo da posle napravljenih par metara usledi odmor.Svaki pokret mi je zadavao bol.Nesanica je postala moja prava prijateljica, Bilo je momenata kada sam mislila da cu izludeti. Toliko je sve to dugo trajalo da sam se pravo navikla, vise se nisam obazira na vreme.Vise se nisam nadala i cekala da mi od sutra bude bolje zato sto sam shvatila da su me prevarili. Rekli su da ce mi odmah posle nedelju-dve dana ici na bolje, a ja vec mesecima nisam oka sklopila, izmorena, otrovi i dalje izbijaju iz mene, uzas na javi.Nakon tri meseca apstinencije uspem da sastavim 5-6 sati spavanja bez budjenja,naredni dan isto tako.Shvatam da sam se fizicki stabilizovala, ali zato nastupaju katastrofalne depresije.One prave ocajnicke sa izlivima histerije i placa, sa izlivima besa i agresije.Nastupilo je vreme prave psihicke nestabilnosti.Tek sada nakon sest meseci mogu da kazem da ide na bolje.Da napomenem da sam sve ovo uspela samo uz jaku volju za zivotom,posto je bila alternativa ili ziveti ili umreti.Nikakve sedative niti antidepresive nisam primenjivala,na "suvo"sve.
by gaga
Post Reply