METADONSKA KRIZA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:23 am, edited 1 time in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: METADONSKA KRIZA

Post by tess »

jaaoooj!
Kakav bre metadon,kakav bre hidromorfon?Sto je babi milo to joj se i snilo. beoLjadzo mislio sam da te samo ja valiram,ali provaljujes da su te ljudi izvalili cak i Voya.Sijes se od dopa-secerca,ali uglavnom si na bromazepanu i ksanaksu (razumem ja kriza jbg),a mastas i lazes gluposti.
Stvarno probaj da pitas neku raspalu ili polu raspalu bakutu za snosaj.Bolje ces se osecati i neces imati potrebu da budes smeker lazuci kako si na zajebanim lekovima.Medjutim moja procena je da su ti u tvom kraju (nisam cuo iz kog si kraja) odsekli i mosnice i krilca jako davno.Ostalo ti samo da zavucen u misjoj rupi laprdas gluposti.
dal' mi steti droga leti?
sanrafff
Posts: 2
Joined: Fri Jan 08, 2010 7:42 pm

Re: METADONSKA KRIZA

Post by sanrafff »

oprosti Ispravni ali ovo sto ti pises to smo svi vec procitali.nemoras citirati iz clanaka.sorry kompa
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

E sada Voyageru hteo sam ovo da te pitam. Zanima me ovim recima pise u uputstvu za Jurnistu :
Nemojte uzimati lek Jurnista ukoliko koristite:
-Antidepresive oznacene kao MAO inhibitore,....nebitno dalje
-Druge lekove za lecenje bola slicne morfinu (buprenorfin, nalbufin ili pentazocin).

Da li to znaci da ja nikako ne smem da uzmem ni Subutex preko Jurniste, ne mislim na Suboxone. Mislim ne vidim razlog zasto nebi smeo, verovatno ovo pisu zbog nekog pojacanog efekta da mi ne bude lose. Koji crni lose na heroinu sam plus jos ne prestajem da ga pusim, setam, setam pa dim, setam setam po sobi ko u kavezu pa dim. A Jurnista naravno to je ono kako otvorim oci. A i dalje mi je onako neprijatno na dodir, ja mogu zamisliti sta bi meni bilo da ujutru nemam kes za heroin. Znachi to mi je ono ni na kraj pameti jer ne znam u takvom sam psihickom stanju da ni ne idem po njega nego zovem druga koji dodje po kes i ode i donese. Na sve te muke koje prozivljavam sa ovim ja mogu ti Voyageru otvoreno reci da me sama pomisaon i na kokain i zezanje koje se desvalo cesto do pre 15 dana me baca u takav ocaj i haos da ja na sve imam i kokainskog rovca a da ga naravnio u ludilo ne bi uzeo. Ali taj trip koliko sam tada bio normalnijim nema veze i kokain je droga ali normaniji nego sada stvara mi takav bed u galvi da je to...
A najgore od svega, ono sto izaziva najgori osecaj umeni je to sto se sve sjebalo posle 4 godine.
Taj osecaj da propadam i ne znam dokle cu a znam da se bez Meta zaustaviti necu me jos vise sjebava.
Em plus nemam vazeca dokumenta, znachi nista sve je istekao rok, sve. Moja neodgovornost je dovela do toga da sam placao prvo Metadon 2000 mesecno. Po 529 dinara nedeljno za 3 kutije zbog nemanja dokumenata, a sada Jurnistu 2800 din pa onda odmah jacu 4900 kutiju. Sve se to dobija sa 100-200 din participacijom ali mene ocigledno treba ubiti sada kada sam dopustio da ne izvadim licnu kartu i produzim zdravstvenu.
Sada vidim da ti pitas da li je usmrkavam, ne znam kako mislis samo to znachi ja mislim da bacim na nju kamencugu od 10 kg da joj ne bi bilo nista.
Znaci tableta je kao mali kamen totalno bezukusan.
Jedino kada bi je 2 sata turpijo na turpiju ono mozda bi nesto ispalo. Ali ja sam cuo da Dilaudid kada se frkne u venu da je to ludilo. Samo on je vecinom u tableticama malim koje se rastvaraju odmah.
Nema u meni vise kokaina ako traze njega jer ja sam kupio 31 ujutru i smrkao do 4 januara( bez stajanja) uveche naravno sam sa xanaxom spavao, mada 2 noici nisam alime je tada toliko iscrpeo da smrknem liniju a ja izuzetno male smrcem ali na 15 minuta smrknem i zaspim toliko sam bio umoran a nisam velike linije uzimao. Ali ima ona druga suspstanca koju traze kada ispituju test za kokain koja se zadrzava mesec dana.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

A za Metadon panormalno da cu da ga uzimam vidis da nicime i ni sa kojim parama ne mogu smiriti ovo ludilo. Nisam lud da se zezam sa tim. Nego sta ako je nestasica nisam ga pio, nisam ja trazio Jurnistu zatostosam hteo da je probam nego me prinudila nestasica Metadona, kaze sestra jer to nesto menjano na tvoju inicijativu reko kakva moja inicijativa bre.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:23 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

Ma ne uzima ja vise nista od lekova u D.Z. nema sta da ga obavestavam ne idem tamo vise. Mogu da trazim uput dokle hocu kada cekam 2 meseca Voyo, Trazicu uput i da se prijavim da cekam taman sredim licnu i dokumenta jbg do tada heroin ne mogu vise da secima ni za lekove nizasta.
Krstenica danas stize i drzavljanstvo.
Pitao si za dejstvo Jurniste u odnosu na Metadon. Brate meni ono smirenje Metadona bolje prija naravno jer sam na njemu, ali Jurnista ima bas neki rad koji je prisutan u glavi iako kriza tj nekisimptomi nisu pokriveni. Ali od nje ti se ne spava onako od Metadona ima dejstvo kako da ti kazem osecas u glavi plucima, nogama. Jos Jurnista mi uopste nije smirila tenziju ocaj sto sam ostao bez leka, ni malo,bolove nikakve nisam imao ni od 16 mg, takodje nema se ni jeza, ni vruce hladno, ali ti je zima uvek nisi otporan na zimu kao na Metadonu ali nema vruce hladno takodje, nema grceva, ides cesto u WC ali nije proliv, zenice male, apetit skroz izgubljen.
Imas bas onaj oseaj morfina u stomaku znas ako sinekada bio Meslone samo nije tako odvratan i jak i mnogo je jaci od Meslona.
Ukratko pokrije sve sem rovca, tenzije. I 16 mg pokrije 120 kapi Metadona. Rovca nije mogla i tenziju ni dupla da mi sredi doza.
Ne znam ni dali da uzima jos Jurniste kada ima heroin pa dagurm sa njim dok mene prime ako me prime, on je legalan bez nestasice.
Last edited by Beobandit on Mon Jan 25, 2010 3:40 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

Znachi nije problem da mi prepisu Jurnistu jer svi lekari gde idem su fazonu da nije preporucljivo trpeti krizu. Uglavnom vise je ne trazim niti ijedan drugi lek.
Sobzirom sta sve pise u mom kartonu zakljucili su da je bitnije da ne kolabiram negde i da mi daju lek.
Ja to nisam ni trebao da zapocinjem sa Jurnistom mada ne moze se za 7-8 dana navuci na nju. Trebalo je odmah kupiti heroin i pusiti do lecenja, kakve zamena kakvo skidanje mene kada bi sa prvim parama otisao kod dilera. Kada je prestalo dejstvo Meta, kao prekidac za rovca da je neko ukljucio kao da sam dan pre toga uzeo dop. Jednostavno ljudi ne razumeju i ja ih ne krivim i neocekujem da razumeju kada kazu skidaj se i ostalo. Ja sam skinut bio sa cega treba da se skidam a ostalo je potpomagalo tome. Pojuricu sada videcu da odem da Metadonski Cenatar. Koliko vidim niko ne shvata sta znaci biti bez leka a ja kada razmislim meni to nemora biti problem ali sta je sa nekim ko mora da juri svako jutro heroin. Kako sa njim, on je tek najebao.
Govorili su mi da sredim dokumenta i da se prijavim dal u Drajzerovu, dal u Metadonski Centar ali ja sam se zajebavao i kriv sam.
Ali nisam toliko kriv da sam morao ovako da prodjem i ostanem bez terapije. Mogli su nam makar reci sa receptima u Metadonski da vam daju lekove ili sta vec. Ne apsolutni prekid terapije odmah. Misllim Srbija pokusava da lici na nesto vidi se trudi se da lici na zapad, ali je ovo bilo skroz neodgovorno i nehumano. Jer ja sam bio kada je baba trazila neka Metadon i ona joj je ladno rekla neka vam prepisu drugu terapiju. Sada ja neznam od cega je bolesna i sta i kako ali zar oni ne znaju da Metadon nema bas najbolje zamene ako ga vec neko dobija dugo. Moze za tu istu bolest Morfin ili Jurnista, ali ne vec nekog ko je dugo na Metadonu.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: METADONSKA KRIZA

Post by tess »

Covek i dalje neshvata da metadon nije da djankoze piju kome kako dune i sam sebi odredjuje terapiju.To nije lecenje vec drogiranje,a lecenje je po metadonskim centrima i drugim ustanovama gde narkomani pod kontrolom i nekim pravilima dobijaju lek.Metadon je lek samo kad ga zavisnik uzima pod kontrolom zdravstvenog radnika(npsi),u svim drugim slucajevima je drogiranje i laganje samog sebe!Lepo ti je Voya rekao da nema vise podizanja iz apoteke metadona za narkomane i stvaranje crnog trzista.
Voyo nadam se da sad shvatas zasto se neslazem sa tkzv beobanditom.Neka tamo doktorka opste prakse se sazalila na narkomana,misli da mu pomaze tako sto mu prepisuje lekove koje ne bi smela bez izvestaja ns.On to naravno zloupotrebljava i jos se hvali na sva zvona kako je on car,on sam podize 3 boce nedeljno i pokusava da izazove zavist kod ljudi koji su u krizi.Ti si Voyo u pravu.Ta doktorka koja mu pise te recepte ,odmah bi dobila otkaz,a mozda i zatvor zbog toga sto radi,a njega boli uvo,covek se hvali po svim mogucim forumima kako se on uspesno leci.
Ej bre,zbog takvih ,dobri ljudi(dobra doktorka) najebavaju najgore,a njemu se 'ebe za to.Samo da se on namiri.E mene takvi ljudi mnogo nerviraju.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: METADONSKA KRIZA

Post by Beobandit »

Pa Tess jer sam ja pravio pitanje gde mi daju, nisam mogao sam sa vojim receptima otici za ovo vreme u Metadonski Cenatr je na receptu pise doza i da mi je tamo spreme i napisu da su mi dali taj dan i tako sutra i sutra dok me ne prime u centar. Mislis da je meni stalo da muvam sa bocom ili dve Metadona nedeljno. Nisam prepun para ali imam, imam za drogu uvek da bude i ne fali.
Ali sam sjeban potisten i odvratno mi je sto mi je sve tako krenulo a nemam vise ni snagu ni zelju da se borim i lecim, eh da imam venu pa da....
Mnogo sam stvarno se trudio, lecio ruke koje su bile u nakazene od fiksanja, obecao sebi da se to nece desiti. A ja ako sam na heroinu koji izuzetnu euforiju izaziva povakav. Ja bi se bez njega ko zna sta uradio sebi, nije steta jedan manje. Jedina je stata sto sam prolazio kroz mucenje i sto sam se bezveze trudio 4 godine i vise a mogao sam to odmah da uradim. i sta pricate kada su to bile 2 kutije koje su popijene. Vise Jurniste nema niti je uzimam jer ne pomaze mi. I preko nje sam se drogirao. Sto se tice toga pisao sam i ministarstvu i ostalima da sam dobio Jurnistu koji se ne dobija za to irekli su nadaju se da ce mi pomoci taj lek dok se ne sredi Metadon. Ali budite bez brige za mog doktora jer necu ga vise dovoditi u opasnost zato sto meni nedeluje tako taj lek da mogu sigurno da kazem necu uzeti drogu preko njega. Kod nas bi u zatvor isli znachi oni koji mi pomognu da ne osetim komplet Metadonski sindrom a negde bi na vestima bio onaj sto je doveo do situacije da nam se ovo desi a da nije reseno pitanje da nas posalju u centre.
Post Reply