Metadon ili Heptanon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Dobro jutro svima uz kafu :)
Nedelja je, i mogu reci da mrzim nedelje. Nekako mi je to najgori dan. Nikad je nisam ni voljela uvijek sam je mrzila. Jedino sto je pozitivno da je lijepo vrijeme, suncano je. Od juce je ovako suncano kod mene, pa sam to odmah iskoristila juce, dosta vremena provela vani i stvarno mi je bilo ok. Navecer malo izadjem, pa kako to hoce kad si raspolozen malo i prepijem... :roll:
A sad, glava onako niti boli niti ne boli…. Nisam mogla ni spavati, imala neke cudne snove nocas, tako da sam skocila iz kreveta samo da prestanu ti snovi.
Evo sad dolazim sebi kafom i kiselom vodom...

Omare,
Kako si ti? Kako podnosis to sve oko sebe? Nadam si da si danas bolje. Javi se.

pozz
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ana eto to je to o čemu ja citavo vrijeme govorim.Sanjam,sanjam i onda npr.auto hoće da me udari ja vrištim,i vrišteci se i budim.Evo stari donio neke čajeve za smirenje,ma strasan je ono čovo,ma ja se ponosom sto imam takvog Tatu,zna on kad treba sa mnom pricati,kad ne ali zna brate i da sere nekad ali svi mi seremo jel tako :D .Sta da vam kazem,sztra je sahrana bice još plakanja i vriske,ali ja sam ujni reko JA SAM UJNA SVE SVOJE SUZE POTROŠIO ,nemam ih.Dan je lijep,a Sarajevo je po meni najljepše zimi,ali i kad je sunce.Imamo obližnje planine i izletista pa raja se ispali fol na izlet,a meni vala nije do izleta.Uzmem kladionice i kladim se,namjerno jer znam budem li imao 20km ili 10 eura u đepu,žuljat će me i eto belaja.Ja ko ja,spavao sam za divno čudo dobro ali valjda sam se izmorio i sad sam napravio Bosansku kafu i to sa RAHAT-LOKUMOM,jes majke mi :drinkers: ,buraz tj,Moj polu-brat ali ja i on nikada nismo dali da nas tako neko zove,mi smo BRAČA i nema tu a njegova majka tj.moja mačeha mi je puno,puno pomogla kad sam bio na DOP-u vjerovali ili ne.Ona je bila ta koja me branila kod tate i stala u moju stranu kad su me htjeli deportovoti negdje kod Splita u "Komunu",nikad joj to neću zaboraviti.Inače moj brat,moja duša draga je u Njemačkoj i ima 17god. rizicne godine i pokušavam da na najbolji nacin mu pokazem i dokazem kako je zlo droga.Vidio je on moje modre ruke i vidio je kako se rokam i vidio je kad imam krizu,ponekad sebe krivim sto sam uopšte dopustio da to gleda,ali kad skontam NEKA JE GLEDO,neka je vidio sve te gadosti neka mu se zgadi za sva vremena.I znadilo mu se,vodio sam ja njega svukuda ali najbolja nam je bilo prošle godine kad smo ja i on sami samcati spalili za Makarsku i onda za Split.
Split je divan,čini mi se da je to jedino mjesto gdje bi mogo da živim umjesto Sarajeva ali nemaju oankvu vodu kao sto je mi imamo.Šala-mala,volim sve majke mi ali najvise volim ono čega ima najmanje a to je PRIJATELJSTVA I DRUGOVA ,toga najmanje ima.
Čujemo se opet,volim vas i čuvajte se vas Fanatik :(
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Ma znam, snovi su cudo. Ja i dalje imam povremeno nocne more, al to su neki cudni snovi. Desavanja znaju biti strasna, pa se probudim, budem sretna sto je to bio samo san, nastavim spavati kad ono san se tacno tu nastavlja gdje je i stao. To mi je najgore! Ako nije u po noci onda ustanem i sta da radim, ne mogu vise spavati nego eto ustanem.
Ne mogu opistati kako je ljepo vrijeme kod mene, suncano ma fantasticno. Tacno djeluje na raspolozenje, cak sam zaboravila i na mamurluk :D .
Omare, dobro si znaci sve to podnio. Drago mi je, bitno je da nisi skroz u bedu. Znas kako je, zivot je zivot i ljudi se radjaju i umiru. Moramo to prihvatiti ma kako god to bilo bolno i tesko. Mislim naravno da je meni lako to govoriti ali tesko je za tebe. Samo se ti drzi.
Pozdrav za Sarajevo :lol: , stvarno ljep grad, bila sam prije par godina kod vas.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ejjj pozdrav,pozdrav,AnaMarija doći ces valjda opet nekad u Sarajevo.Ne znam ja sam jedan od zaljubljenika u moj grad,kad odem negdje mogu da budem 7-8 dana ali dalje jookk.
A sto se tice ovoga ovde,najvise mi je zao rođaka kad njega vidim odmah se ni meni ne zivi.Toliko toga preživjeti i ostati normalan,pa to je POBJEDA.Ali ne samo mene nego sve nas,kad smo kojekakve razne situacije prezivili,boga zna sve sta smo radili i ostali smo NORMALNI SUPER :P ,I kod nas je vrijeme super,ali u gradu nigdje nikoga ,otišli ljudi na izlete a ja se zavalio,kladio se na neke tekme,gledam utakmice i javljam se na telefon da slusam 1000 hiljada tetki i tetaka,POPIZDIO SAM!!!.Uhhhhhh,ajde ljudi da vas vise ne maltretiram ,vidimo se,Ana javise imas pozdrav od mene.čao!!!
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Nije Sarajevo tako daleko od mene :wink:
Poznato mi je to da su Sarajlije inace mnogo zaljubljeni u svoj grad, ne mogu bez te vode i tog vazduha :D, tako kazu.

pozz
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

dobro vecer.. evo i mene
Sinoc sam isla van, a nisam nesto dugo ostala. Muzika je doduse bila super, house, zakon :) Bilo mi je ful dobro i ne mogu vjerovati ali konacno se ucim uzivati bez droge ( sto ne znaci da ne bi pojela bombon da mi je netko ponudio ). Ali ono, plesala sam, zajebavala se, smijala, a sve to bez droge, ljep osjecaj. Danas sam morala raditi i sada sam totalna koma . Srecom svi su bili ful umorni pa je bilo sporo, sve smo radili polako i natanane.. Pokusavam se rijesiti one kiseline od alkohola, ali ne ide.. jede mi se jogurt, a ducan je sto posto vec zatvoren :( smrc... kasno sam se sjetila, mozda prosetam do dragstora po jedan jogurt.
Sutra je vec ponedjeljak,... ovaj vikend mi je prosao da se nisam odmorila niti malo, ma cijeli ovaj tjedan u biti.. A sutra fax, ujutro, pa onda cijeli dan zavrsavanje sto i jedne sitnice.. Jedva cekam ljeto.. bas jedva cekam.
Idem do ducana.. cujemo se. Mogli bi dogovoriti neki chat jedno posljepodne.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

:drinkers: Naravno dobro jutro želim mojim prijateljicama Ani,Jeleni,Ramone odavno vec nema,kkao ste sta mi radite,evo ja sa se javim prije sahrane,da znate volio bi kad se vec to desilo da se zavrsi sve.
Znam da je to jako teško,sahrana je u 14h i cim se zavrsi odmah cu doci ovde da ispraznim ovu moju dusu a ionako je vec prazna.Pa ANAMARIJA,kad si tako blizu nadam se da ces doci da vidis ponovo Sarajevo a to vazi za sve koji žele da dodju.Ja inace živim sam,imaju 3 sobe pa ko želi neka izvoli.Najviše volim kad je snijeg,pa odemo na Jahorinu ili Bjelašnicu jooojjj kakon nam je bog podario blagodeti a mi ih ne znamo iskoristiti.To je isto kao sto je Hrvatskoj more,tako je BiH planine.No dobro,kako ste mi spavali,jeste li barem malkice se napajkili.Ja sam popio ljudi opet 3 apaurina i da vam kazem pravo me strah da se ne navucem na ta govna.Vidite ima nekih 7 dana kako je ova kriza me udarala ja sam ih pio,i mogu vam reci POMOGLO JE.Ehh,sad imam ih jos 3 komada i kontam da to veceras popijem i da onda nista,hoću li imati psihičke krize i ono da li ću moći zaspati.
Ana se nije nesto javljala juce :-) a ja sam sinoč toliko RAZOČARAN OSTAO,ZNA SE ZBOG ČEGA.Imam jedno dragu prijateljicu sa kojom moram prekinuti odnos.Jebiga tesko mi pada i ne znam sta da vam kazem na sve to.
Valjda sam ogluho na sve,na bolove u duši,na suze,na sekiraciju na sve.Sinoć starom kazem,slusaj me stari ja neću živjeti kao parazit,ne mogu,nisam takav čovijek jedino sta trazim od vas jeste da mi jednom pocnete da mi vjerujete ,jebemu majku.On pogleda i rece ,pa vjerujemo.Hhahhahahh,ejjjjj to je toliko bilo ne uvjerljivo da sam počeo od muke da se smijem.Jeste,da se smijem on gleda nije mu jasno a inace sticajem okolnosti,moja sestra živi u drugom dijelu grada,tata ima svoj stan ali mu je dosadno i često dolazi kod mene,jednom u 7 dana.Hoće čovijek da se ženi po 3 put,e pa svaka mu čast a ja ne mogu u 28 god. ni cure da nađem a on hoče da se ženi.Eto toliko,jaooooo koliko sam vas davio pa nevjerovatno,pa vidite moj mail a vidite svoje hehheheh.
Ja znam da vam VALJDA NISAM PEGLA,RECITE MI AKO JESAM.VOLI VAS VAS FANATIK :smt102
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Omare pozdrav i tebi veliki - i držse u svemu tome - znam i ja kako je to kad izgubiš nekog bliskog, a još si pun i ovih drugih problema i vodiš rat sa svim i svačim... Dođi na chat pa moremo prospikati - ljudi daj dođite svi na chat - bilo bi fora kad bi se svi skupili - sigurna sam da bi se, ako ništa drugo, dobro nasmijali!!!
Pozdrav Anamarija - imaš jutarnju poštu :wink:
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

evo i mene... ljepo je vrijeme, a ja sam tako u kurcu.. Trebala bi sljedece godine poceti ziviti sa nekim cimericama, prijateljice sa faxa. I kaze mi danas jedna od njih, da od toga mozda nece biti nista ( mozda = sto posto ). Moram naci neki drugi stan. Toga me tako strah... Kao prvo, kada se vratim poslje ljeta nemam pojma di cu se vratiti, kod koga cu ostati i sve to., a onda jos moram pod hitno naci stan sa nekime jer si nikako ne mogu priustiti da uzmem niti jednu sobu sama. Jos gore je to sto ovdje renta normalno ide na tjedan, dakle zivis od ponedjeljka do ponedjeljka.. Ne znam dali cu ja to moci... Postaje me ful strah, nije to kao doma, kada sam uzela stan, a starci su mi bili u istom gradu, pa znas da im uvijek mozes pokucati na vrata ako zagusti, ovdje nemam nikoga, bas nikoga..
Ajme, ajme, bas me pocela hvatati neka panika... Ljepo je imati slobodu, ali ipak.. sigurnost je puno ljepsa. Covjece, neznam stvarno sta da radim.
Sto se tice tvog poziva u Sarajevo, Omare, pa znas vec na sta bi to licilo... Nakon 5 minuta bi dosli na pricu o dopu, a nakon pola sata bi vec bili razbijeni... ovakva poznanstva mogu funkcionirati samo na ovaj naci, sa sigurne udaljenosti.

toliko od mene.. pozdrav
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

ne znam Jelena po čemu ti zaključuješ da bi bili šlagirani i da bi bili odvaljeni.pored tolike druge droge ti bi bas tu uzela,pa eto recimo ti bomboni.Ali ne znam ZAŠTO BI UOPŠTE UZIMALI BILO ŠTO,jel tako.Ehh sad bi svi rekli jebo ti provod bez odvaljivanja,ali ja mislim kad bi vec do toga doslo,uzeo bi sve samo ne heroin.To je tako i tačka,ja bogami nisam zaboravio one bolove u krstima i nogama i onaj proliv i onu temperaturu i svasta nesto,nekaaa izvolite ko hoče neka.
Bio sam na sahrani ,jaooo ljudi kako ja ne mogu te scene,one me do ludila dovode.Svi vec znate kako to izgleda,nego gdje je Ana nema je stvarno čitav dan,ja reko malo da odmorim ali telefon stalno zvoni.Cuvajte se i do brzog čitanja.Fanatik :)
Locked