Metadon ili Heptanon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Nisam ni mislila da se to moze kontrolisati.
Naravno da smo svi mi nekad bili prevaranti, lazovi, kradljivci. Ko to nije bio od nas? Ali ipak mislim kad naidje ta prava osoba to ce se sve nekako srediti. Do duse i kod mene ljubav nije nesto, tako da se nadam da je to kao sto drugi kazu..
Imam osjecaj da je kod tebe navecer gore raspolozenje njego po danu, ili mi se cini?
Mogu se samo ponoviti, drzi se i ne predaj se tim crnim mislima. :smt056
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

Svi znamo da je tako,evo bil iko mogao da vjeruje covjeku ili ženi koja je lagala,krala ili muljala ili bilo šta.Niko vise nama nece vjerovati.NIKAD.


ma daj, sada totalno furas u bed. Odbijam vjerovati da mi nitko vise nece vjerovati.. Ja ZELIM i ZNAM da ce me netko voljeti i da ce mi vjerovati, prije ili kasnije.
Ljudi imaju potrebu vjerovati drugima, i zato znam da ce i meni vjerovati, i svima nama na ovom siteu.
Ne mozes zivjeti kao otok, koliko god bi to htio.. Tvoj problem je sto si se orjentirao prema jos jednoj jedrilici u oluji, prema drugoj osobi, umjesto da si nasao cvrsto tlo u sebi i orjentirao se prema tome. Ako to radis, nikada se neces izgubiti. Zelim ti da se sto prije i pod hitno nadjes.. sta god to znacilo.

Nemoj se bojati probati nove stvari i raditi bilo sta sto te cini sretnim. By the way.. sta te cini sretnim? Mora postojati nesto... Mene osobno cine sretnom sljedece stvari; miris kave ujutro, ljetni pljusak, dodir toplog pjeska na plazi .. i jos bezbroj sitnica za koje zivim i o kojima sanjam, a par puta godisnje ih i dozivim. Da se ubijes, nikada vise nebi dozivio niti jednu od tih stvari, a i jedna ljepa stvar u zivotu, nije vazno koliko daleka ili koliko kratka bila, je vrijedna zivljenja.

Jedan citat koji mi pise na zidu vec godinama:
"Nema ljepse nade od one sto je nikla uz tuge
I nema ljepsih snova od onih sto ih radja bol."
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

AnaMarija, ti si potpuno u pravu,mene bad uhvati navecer,to je tacno a znas li zasto.Ponekad ,malo češče sanjam onu scenu kada pada granata i ja moju Majku mrtvu držim u rukama i derem se hoče li to auto,gdje je to auuutoooo i kako to govorim u snu,tako isto se budim vrišteći aauutoooo.
E to je to,kad sam doktorima rekao to hoće da dignu terapiju onda sam ih sve poslao u PM. jer ne znaju nista drugo da rade nego da dižu Heptanon.Pa su mi dali neki OXETIN,pio sam ja to i nakon2 sedmice ili tjedna meni nista i ja odem doktoru kad on meni kaze,znas Omare treba nekih mjesec dana da bi počela tableta raditi,ejjjjj.Pa svasta,a Jelena ja se tebi divim,ja se tebi stvarno divim a sad cu ti reci zasto.
Poslije tolio dugo vremena drogiranja,laži,prevare ti i dalje imas nadu,imas snagu i imas vjeru,ja iskreno pocinjem nadu da dobijam a tu nadu mi je dala TAMARA :-D ,jest.Jedna divna osoba koja mi vjeruje,koja prica sa mnom,koja me hrabri.Također počinjem da se nadam da prijatelji postoje ,zahvaljujući AniMariji i Jeleni pa i Katarini mada ona mene malo manje simpatise,ali nema veze.Možda je to to,ali ja još uvijek tvrdim da ljubavi nema,prijateljstva možda ima ali ljubavi joookkk.Sigurno nema,zamisli upoznas curu,ona lijepa,mirise ma divna.Upoznate se i kazes joj znas moram ti nesto prizna6ti,JA SAM BIO NARKOMAN.Eto ti belaja,nece sjediti pored tebe a kamoli leci voditi ljubav,jer pobogu ko zna imas li SIDU ili neku drugu bolest.
Ma svasta ja palamudim,ali ima toga ima drugih primjera.Ali Jelena mali je postotak ljudi koji bi vjerovali ovisnicima,to hoču da kazem.Evo nas ovisnika ima i Diplomiranih i Magistara i Glumaca i Pjevaca a opet smo mi jedini bolesnici KOJI SMO NAJ,NAJ DISKRIMINIRAJUĆI BOLESNICI.
Jadno to drustvo i jadna takva drzava,jer ko zna mozda predsjednikov sin bude ovisnik.Onda nam možda budu uslovi bolji.
Jelena,nadam se da cete i ti i AnaMarija naci muškarce koje zaslužujete jer vi ste strasni borci,borci koji su se borili sa najopakijom bolesti današnjice.Ja vam skidam kapu i ne samo vama ,nego svima.
Puno vas volim,bog zna kako cu zaspati ali cujemo se ujutro. :cry: :cry:
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Omare,
Zaista mi je zao sto se desilo sa tvojom mamom. Ipak je mama mama, i niko je ne moze zamjeniti. Samo mogu naglabati kako je tebi, zato jos jednom zao mi je!
Meni je mama jos ziva i poslije svih mojih «ispada» i svih problema ona i dalje vjeruje u mene, naravno to ne znaci da meni vjeruje 100%, mislim da nikad ni nece moci sigurno da mi vjeruje. Jer sam je suvise cesto izradila. Ali mi je i dalje velika pomoc i daje mi neku snagu. To je vjerovatno taj odnos majke i djeteta.
Naravno da je tesko naci pravog prijatelja, ali ipak mislim da to postoji jos, i sto Jelena kaze treba prvo postovati i voljeti sebe pa se onda mozes otvoriti prema ostalom svijetu. Takodje smo mi sumnjicavi prema svakome i svacemu tako da i mi ne vjerujemo svakome, jer samo mi znamo koliko smo lagali i koliko znamo slagati u svoju korist. Pa to mozda projiciramo na ostali svijet. Ja cu opet onu staru babsku «koga je zmija ujela i gustera se boji». Mislim da u toj izreki ima neke istine. I ja sam pomalo izgubila vjeru u ljubav, ali nada umire zadnja :D .
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

dobro jutro :)

Kod mene pada kisa... moram na fax i luda sam zbog toga. Nosim 2 ogromne torbe sa sobom i najradije bi uzela taksi, ali nemam ni lipe. Ful mi se neda...

Omare, ljepo je procitati kada ti se netko divi :-) , onako za dobro jutro ;) Hvala ti. Nisam ja nista posebno, samo mi je dopizdilo biti sama i u depresiji, gledati na sve crno... Nista nije ni previse bijelo, ali niti previse crno, sve je bas onako kakvim mi to vidimo.
Morati ces poceti taj svoj narkomanski staz okretati u svoju korist, to je jedino rjesenje. Da bi bio sretan, morati ces postati i malo sebican, radi stvari koje tebe cine sretnima. Ja se vise nikome ne ispricavam za svoju proslost, niti me sram reci da sam bila navucena godinama... tko mi sta moze? Ma nitko Omare, jer mi smo prosli sve to i sada smo zivi i cisti, a to ne moze reci puno ljudi.. pogotovo oni koji nikada nisi vidili dop. Da mi je samo viditi njih i njihove principe kada ih lupi prva kriza. Tako da se uopce ne obaziri na to sto si bio ovisnik, a posebno ne kada stupas sa nekim u vezu. Zasto bi ti morao reci nesto sto je bilo u tvojoj proslosti, kao da ce druga strana i tebi reci svoje greske.. nece.
Ja sam se tako zajebala jednom i sve sam priznala, prije ili kasnije te to lupi po glavi. Problem je sto sam se tada jos uvijek stidila svoje proslosti i ovisnosti, pa mi je uzasno tesko palo kada mi je moj dragi to sve bacio u lice. Sada me nije briga, zato jer znam da su me sva ta sranja dovela ovdje gdje jesam, i da sam bez obzira na sve probleme jaca osoba nego sto sam bila pred par godina. Ucini najbolje sa onime sto imas, sa narkomanskih iskustvom.. zato jer ga nije moguce zaboraviti niti izbrisati, treba sa time uciniti nesto konstruktivno. Mozda da se pocnes baviti trgovinom, jer tko je bolji trgovac od narkomana, ako smo mogli prodati pricu dileru, a di nebi mogli prodati komad namjestaja nekom naivnom kupcu.. ili neki takav slicni posao. Koliko sam shvatila ti sada ne radis?

Evo, to su ti neke ideje za danas, a ja se polako moram spremati za fax :(

pozdrav
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

AnaMarija, ti si stvarno ali STVARNO super i divna osoba.Toliko toga raditi i uraditi,također i Jelena.Evo jutros pijući kaficu i čitajući vas mail,razmisljam pa bože sta bi mi falilo da upišem POST-DIPLOMSKI.Pa ja,kad sam diplomirao sa takvim problemima i kad sam izasao na kraj sa onolikim stvarima i sad kad je sve pa hajmo reci OK ,zasto nesto ne bi uradio na sebi.Ana MArija,ja uglavnom sebe ne volim,mislim bukvalno.Volim sebe,ali mrzim postupke koje sam radio,mrzim kako sam reagovao kad me je vjerenica prevarila 12 dana prije svadbe,uzeo sam HEROIN.E to mene ždere,zato ja sebe ,mrzim.Zašto sam išao linijom manjeg otpora.Mislio sam znate ono,ona ce vidjeti da ja patim i vratice se i bice ponovo samnom i VJERUJTE MI KOLIKO SAM JE VOLIO JA BI TU PREVARU OPROSTIO.Ali ,sada sagledavajući sve i bolje je da je ovako ispalo.Ali rana je zarasla a sada se bojim ljubavi isto kao sto se bojim heroina,vjerujete li mi.
Jelena, i ti si jedno divno stvorenje.Nikad nisam mogao ni zamisliti da cu za tako malo vremena upoznati 3 osobe koje mi život znace,Tamara,AnaMarija i Jelena vi ste moj zivot sada,vi ste moji drugovi sa kojim pijem kafu :-D ,vi ste ljudi koji me shvataju,vi ste osobe koje znaju o čemu pricam i divno je imati takve osobe pored sebe.Poslije toliko razočarenja,ja sam mislio nikad vise necu imati drugove,nikad vise necu nikome vjerovati i gle zahvaljujuci OVOM FORUMU I OVIM MODERATORIMA,HVALA VAM 1000000000 PUTA.
Vi pojma nemate koliko ste ucinili za nas,ne postoji jutro a da ja ne upalim kopjuter da vidim sta su mi moje prijateljice napisale,kaku su danas,sta rade itd.
I kod mene je kiša (Sarajevo), i sada odoh na Fax da vidim sta mi sve treba za post-diplomski.Dosta sam ja unazadovao,hoču naprijed,cak razmišljam da opet pocnem pjevati ( otkricu ,alu tajnu,imao sam bend koji je izdao 2 albuma u BiH,nisam onaj Mjesecar sigurno ali jesam onaj drugi).Sve mislim ali ne znam,mislim da je pametnije škola šta vi mislite o tome?,reci te mi? jako me interesuje vaše razmišljanje???
PUNO VAS VOLIM VAŠ FANATIK :-D :-D :-D
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Upiši postdiplomski: ako si volio ono što si studirao pa sad uzmeš nešto srodno u čemu se kaniš specijalizirati, to će ti biti još lakše jer ćeš učiti/proučavati baš ono što voliš i ništa drugo (jer je svaki dodiplomski studij opterećen pizdarijama koje će nekom trebati nekom neće, dok postdiplomski nije - dapače - na svakom semestru od dva ponuđena kolegija biraš jedan koji ti se više sviđa - ili ti je korisniji)... Ako je ko kod nas, tribaju ti dvi preporuke sveučilišnih (redovitih ili izvanrednih) profesora (dakle doktora znanosti) i prosjek 3,5 u kolegijima koji su 'relevantni za daljnji nastavak studija'. Ako upisuješ ne magisterij nego direktno doktorat, treba ti, osim navedenog, potvrda o tri znanstvena rada objavljena u časopisima s međunarodnom recenzijom. Ili (umjesto toga) potvrda da najmanje godinu dana aktivno sudjeluješ na nekom znanstvenom projektu. I dva strana jezika - to ćeš, ako ih nisi studirao, morati polagati u toku studija (opći engleski, opći jemački, itd.) Eto, valjda se nisi prepao: sve je to obično još puno fleksibilnije nego što zvuči. Pusa i držse x
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Evo kod mene je malo sunce izaslo, pa mi je odmah lakse, nema crnih i ruznih misli. Nadam se samo da ce to i potrajati. Dosadilo je ovo ruzno vrijeme, ubi me to u pojam.
Omare,
hvala ti.
Nadam se da si ti danas nesto uspjeo uraditi? Jesi li bio na faksu? Ramona je u pravu sto se tice uvjeta, samo sto recimo kod nas moras imati prosjek 8,5. Ako ga nemas mozes ponistiti neku ocjenu koju si u toku stidija polagao pa ponovo da bi dobio taj prosjek.
Pa ti si znaci muzicar?? Kako ti se zvala grupa mozda je i znam? Ako je bila poznata na nasem lokalnom prostoru, ko zna.. Neki ljudi se olaksavaju pisajuci a neki pjevanjem, tako da ti mozda i nebi bilo lose malo, mozda na pocetku kao hobi, da se opet posvetis muzici. Naravno nauka takodje nije lose za odvlacenje misli, meni je to recimo mnogo pomoglo, jer u tim trenutcima nisam imala vremena da razmisljam o glupostima, jer mi je mozak bio opterecen drugim stvarima. Pogotovo ako je nesto sto te zanima i pravi ti zadovoljstvo.
Na zalost je taj crv jako uporan i tvrdoglav..

p.s. ide ili iko na chat?
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

dosla sam doma pred sat vremena... cijeli dan sam u trku tako da sam sada dosta umorna. Jos da odradim ovu nedjelju i onda konacno mogu predahnuti. Omare, mislim da su obaveze opcenito najbolja stvar da ti misli ne idu na dop... Bilo to fax ili tvoja muzika, nije vazno, bitno je da nesto radis za sebe.. a onda ces se polako poceti vise cijeniti i voljeti i postati ces puno zadovoljniji sam sa sobom. Sada ti je pravo vrijeme, upisi su jos malo, a mislim da bi trebao barem pokusati..
U svakom slucaju biti ce ti super, sto imas manje vremena za razmisljanje je genenralno bolje...

Kis svima i veliki pozdrav ;) Petak je, pa mozda prosvrljam malo do grada, da se nagradim sa malo dobre muzike i smjeha... Trudila sam se ovaj tjedan i mislim da sam to zasluzila.
Omare, kada pocnes raditi na sebi, onda ce ti postati tako ljepo... nakon svih tih godina sranja, depresije i nesrece, zasluzio si da budes sretan, bas kao i svi mi na ovom siteu.

pozdrav... javim se sutra sa kafom :)
tamara
Posts: 13
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:58 pm

Post by tamara »

Citam Omare sto si napisao da si uzimao heroin misleci da ce djevojka vidjeti kako patis i unistavas se i vratiti se i sve kontam, ja sam to isto radila radi majke, kao, sve si misleci kada vidi kako se unistavam zavoljet ce me i... ma, nisam niti bila svjesna toga sve dok nisam procitala taj tvoj post... E bas svasta. Cudno.
Locked