Metadon ili Heptanon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Dobro jutro uz kaficu, ko je za jednu .. :drinkers:
Jelena, nadam se da si bila dobra curica sinoc
:wink: U pravu si kad kazes da su obaveze najbolji nacin da se misli odvrate od dopa, bez obzira kakve obaveze to bile. Moze to biti komponovanje novih pjesama, proba sa bandom ili cak studiranje. Kazem to iz iskustva.
Tamara, mislim da svaki narkoman (uzimam sebi za pravo da ubrajam tebe takodje u to) trazi u dopu zamjenu za ljubav, koja mu dop pruza. Jer kad si na dopu kao da popunjavas praznine ljubavi koje imamo. Ni sama nista bolja nisam bila. Teska i bolna je to spoznaja kad to shvatis. Ali moras raditi na sebi i poceti sebe voljeti i postovati, pa onda tek ostali svijet prihvatati. Jedino sto je mozda teza okolnost je kad se boris za majcinu ljubav, mislim da je to najbolnije saznanje.
Omare, gdje si? Sta si uradio i gdje si zaglavio, javi se.

Pozdrav uz lijepo suncano jutro, kako divan dan... :D
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

evo i mene sa kafom ;) Sinoc po obicaju NISAM bila vani... vecer mi je prosla uz film, caj kamilice i tabletu za spavanje. Jedva cekam ljeto i da se izvucem iz ove glupe bezvezne veze, da mi zavrsi vise godina na faxu i da dignem sidro... Jedva cekam!
Ovo u vezi ljubavi i toga kako ti je dop pruza... vise bi rekla da ti dop uzima svaki osjecaj pa te onda bas briga. Ja sam ljecila tugu u dopu, svaki puta kda bi opet ostala sama i bila povrijedjena okrenula bi se dopu i svi osjecaji bi nestali, onda bi opet postala ja. Mislim da nisam uzela dop da bi privukla paznju na sebe i zato jer sam osjecala da mi fali ljubavi... stvarno mislim da nisam.. ali onda, ja sam imala 14 kada sam se navukla prvi put, pa mozda nisam ni znala sta i zasto to radim. Kada se samo sjetim onoga... pubertet pojacan sa krizom = katastrofa. S obzirom kako su i gdje su zavrsili ljudi koje sam poznavala u tom vremenu, mislim da meni jos super ide, jos u meni ima zivota... Onda je sve bilo toliko drugacije nego je danas. Dileri su bili drugaciji, droga je bila drugacija, svi su dijelili ganove misleci kako smo svi cisti od bolesti. Hm.. drugacija vremena. Naj smjesnije mi je kada me neki diler danas pocne uvjeravati i pricati mi o dopu, a prvi puta ga je probao pred 2 godine pa misli da je popio svu pamet ovog svijeta. Uopce neznam kako sam dosla da ove teme, ali sta ces.. tek sam na prvoj kavi ;)
Jos jednom dobro jutro svima i veliki pozdrav iz kisnog Londona :)
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ljudi evo mene,juce oko 8-9 h javljeno mi je da mi je umro DAJDJA TJ.UJAK I ETO BELAJA.Sve mis e srusilo :cry: ,sve nekako postaje tama,ne znamkako da vam kazem ali taj covijek mi je puno znacio.Ne zanm sta da vam kazem,razmisljam o tome sta ste mi pisali,ma vi ste sve sto imam JELENA,ANAMARIJA,TAMARA,RAMONA MA SVI.Da vas sada nema ja bi već potrčao dileru na dop,i svasta bi bilo.Ne znam kako da se ponašam,imam li ja snage da izdržim,ne znam ljudi moji,ne znam :cry: .
Moj bend se zvao "Speed ten" i sta ja znam izdali smo 2 albuma ali zadnji je bio 2000god. pa su raja malo zaboravila ali imali smo dobre pjesme i bili smo super.Imali smo 1000 nastupa a od tih 1000 nastupa,900 nastupa smo uradili HUMANITARNO,za invalide,za jetime pa za djecu bez roditelja.A onih 100 smo kao zaradili, i od tih para snimili 3 spota i bilo je ok,ali taj bend je bio ja,moja bivsa vjerenica i moj drug koji me zajebao za kumstvo.Tako da je sve propalo,ali vidite ovo moj brat koji je mladji,nagovara me ,moli me kumi me da napravim album sa njim i vec sam snimio5 pjesama.
Evo napisacu vam dio jednog teksta koji sam snimio kad mi je najbolji drug umro od OWERA.Tuznoga zivota tog jebenoga prevaranta u 17-toj pred sud.Zbog ubistva,zbog more ja postao sam lud.I stanujem u ulici 65 i nikoga se ne bojim,tu je utoka ,gangsteri,narkomani,klošari i kurve.Sve se izgubilo,gubim vjeru u ljude,vatra se ugasila postala je dim,droga me je uništila učinila me zlim.
Eto to je mali dio,a ja sada sam u takoj depresiji,zvoni telefoni,tetke plaču,sestra pada u nesvijest ma svasta a ja ,ja ljudi kontam ,znate vec sta kontam.
A i sam znam da ce mi u ponedeljak biti TEST, ma jebo sve ja sam izgleda OSUĐEN NA NESREĆU,NISAM ROĐEN JA DA BUDEM SRETAN.
Sve koje volim odlaze,i taman počnem da volimnekoga on ode.I sta, sta mi preostaje,da svake nedelje idem po grobljima da obilazim i sta ti ja znam.
Da vas nema ja ne znam,majke mi toliko sam tuznan i bojim se izaći da prošetan da ne bi sreo nekoga ko bi mi ponudio nesto.Ali imam vas i stalno to govorim ,imam vas.
Ne znam sta ce danas biti,hoću li se ikada vise javiti,hoću li izdrzati.Ali ako se ne javim znajte da sam postao ponovo klošar,đanki,smrad koji nema karakter da kaže HEROINU NEČEŠ ME POBJEDITI,a ako se javim znaci da sam uspjeo.PUNO,PUNO VAS VOLIM.ČUVAJTE MI SE I BUDITE JAKI.
VAŠ OMAR
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Ma ljubi te R, držse stari: evo ti kiss, ne znam što bi ti drugo rekla - a šteta za bend - ja najbolje znam kako je to jer se i nama raspao zbog dopa :?
Prži muziku ko ja, mene to izvlači bar donekle.
Ja sam isto jako loše jutros, nikako da proradi terapija, pfff
tamara
Posts: 13
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:58 pm

Post by tamara »

Ali ako se ne javim znajte da sam postao ponovo klošar,đanki,smrad koji nema karakter da kaže HEROINU NEČEŠ ME POBJEDITI
Omare, rekla bih ti samo SVE DA SE i desi da ponovo postanes To, ipak se javi. Da se takvi ne smiju javljati, ja se prva ne bih javljala. Ali zelim ti da izdrzis, ne daj se, jaci si ti od svega, vjeruj mi!
Anamarija, potpuno se slazem sa tobom, ali ja, mozda glupo zvuci, ne znam kako da zavolim sebe. Toliko se mrzim da to prelazi u patologiju. Sto je Jelena jednom pisala, svakim slagiranjem sam pokusavala da se ubijem. No, da ne davim, vjerujem da sve ima neki razlog, da se iz svega moze nauciti nesto, okrenuti na dobro, samo ovisi o tome kako gledas na stvari. Puno vas volim i pozdravljam.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Evo donio mi je moj prijatelj ( jer drugova više nemam,sem vas),jedan JOINT da zapalim,da se smirim jer je čuo da mi je dajdja tj ujak umro.Grozno mi je,svakih 5 min.zvoni telefon i ti moraš da slušaš kako svi smizdre.A ja,vjerujte mi ljudi ja sam se te smrti nagledao i shvatio sam da je ona dio života.Svi ćemo umrijeti,neko prije neko poslije ali idemo svi pred boga.Shvatam ja i bol i nedostatak koji će biti poslije kad se uvidi da ti nema drage osobe.Još mi se mota po glavi razne stvari,ali to se NAMA SVIMA DEŠAVA SVAKI DAN,JEL TAKO.Svi mi svaki dan se borimo da ne odemo kod dilera da se ušlagiramo i da on dobija pare od nas.Ali nervira me plač.tetki,rodica ovoga onoga.Niko nije plakao kad sam ja imao 2 OWERA u 3 dana,niko vala nije plako kad sam bio u bolnici 34 dana.Ali smrt je smrt,malo sam ovde sebično izgledao ali to je istina.I meni je jako,jako žao ujke,sa njim sam proveo djetinjstvo itd da ne davim.
Još se dvoumim,još se borim a znam kad bi uzeo dop JA VIŠE NIKAD SE NE BI JAVIO,JER BI IZGUBIO RAT.
VOLI VAS VAŠ DRUG OMAR!!!
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Omare,
zaista mi je zao sta se desilo. Moras biti jak, ma koliko god to sad tesko bilo, zamisli kako ti se sad smije ta zvjer i jedva ceka da joj uletis u zagrljaj. Ne dopusti joj da te zavede i odvede opet u pakao. Naravno da svi mi svaki dan razmisljamo o tome. Evo ja prva, meni se to muva stalno po glavi, svaki dan, i samim tim sto svaki dan pricam o tome, to je znak da je tako. Budi jak sad u teskim trenutcima pa ce te to uciniti jacim. SVE STO TE NE UBIJE CINI TE JACIM! I nemoj duvati to samo baca u veci bedak.
Tamara,
Moras raditi na sebi, ti si sebi na prvom mjestu, shvati to. Ko ti je preci nego ti sama sebi? Niko!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Opet ja,ma sta da ti kazem Ana zapalio sam a vec me je i pustilo.Nekako kontam kako je tanka linija između života i smrti.Čas si tu,čas te nema hmmm.Necu,necu rekao sam uzimati nista ,malo kasnije cu popiti jedan apaurin,doći će mi rođak pa ce to biti jako,jako tezak susret.Ma nekako ne mogu ja podnijeti te sahrane i sta ja znam.
Hvala bogu pa mogu vama pisati,ljudi koji su napralili ovaj sajt i forum mižda nisu svijesni koliko su nam pomogli.
A vjerujem da znaju,zato HVALA IM!!! :-)
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

Omare, saucesce za ujka..
Drzi se.. Mozda nebi bilo lose da probas piti neke od antidepresiva, kao sto je Prozak? Depresija je bolest koja se danas uspjesno ljeci, nema razloga da budes depresivan ako ljek postoji. Obicno nebi savjetovala Prozak, ali ti si vec dugo cist i imas simptome prave dugotrajne depresije. Ne znam, ramisli malo o tome, pa vidi.. izgubiti ne mozes nista.

Inace drustvo, veceras konacno idem van ;) Jedva cekam...
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ooooo blago tebi ideš vag,ma super.Depresija,ja to priznajem,JA SAM DEPRESIVAN.Često sam sam,povučen,ni skim ne pričam ili slabo pa onda slabo izlazim i družim se a to je to.Prozan,ja ne znam za taj lijek.Nikad nisam cuo,a ja sam na terapiji Jelena na Metadonskoj.Jest da sam je prepolovio sa 80mg ne 40 mg.Uhhh osjeo sam krize,bilo je uzasno ali samo nekih 7-8 dana.Joojj ja sam menis e cini najvise ovde tj.vremena provodim najvise na ovom forumu.Upalim komp. pa opet palim nakon 1h,evo počela Evrovizija čujem tamo djecu kako vriste a hvala bogu pa sam sam tj.živim sam pa ne moram sada da podliježem onim pravilima kad neko umre,ne puštaj muziku,ne pali TV i ostalo.
Ja sam uvijek tu,Jelena lijepo se provedi,Tamara mislim na tebe mada znam da si sad u Zagrebu,AnaMarija nadam se da si OK,Ramona i tebi pozdrav,kao i Saneli čaos :( :( :(
Locked