SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Boban »

Ma sretno ti bilo covece. :( Koga si sreo,Branka kockicu?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

Brate Bobane, shvatiće istinu naš Voya ali plašim se da će biti kasno...
Voyo, brat Boban i ja smo shvatili i uvideli istinu, osetili radost spasenja i oslobođenja koju samo Isus može da donese u svačiji život. I ti si tu blizu, samo ti je ekipa skroz pogrešna :D
SAMO CEO ŽIVOT...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

sale pobogu...nemoj ga vise zadrzavati :lol:
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by PsyTechGirl »

[quote="Voyager"]Mnogo je zdravije biti stabilan na nekom cistom opioidu poput Metadona, Buprenorfina, Morfina, Hidromorfona 10 ili vise godina, nego tako biti cist neko vreme, muciti se, boriti se sa depresijom, piti antidepresive, smirice, psihostabilizatore, BLOKATORE koji su deset puta toksicniji za jetru i bubrege od recimo Morfina ili Metadona, pa onda opet poceti sa Heroinom, pa opet sve ispocetka, skidanje, detox i opet ista terapija i opet apstinencija uz depresiju i sve sto ide uz to. [quote]

Pa dali si ti normalan ????
Odakle ti owako glupawa ideja (izwini na iskrenosti) ???
Daj choweche, izadji iz tako glupawe zablude shto pre to bolje i POCHNI DA SE LECHISH !!!
Zelim ti swe naj bolje i da shto pre donesesh prawu odluku ..
Pozdraw ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:34 am, edited 1 time in total.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

mda.
andrea
Posts: 8
Joined: Mon Jan 14, 2008 12:55 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by andrea »

Procitala sam sve vase postove,pokusala razmisljati vasim nacinom,trazeci rijesenje za covjeka koji je u problemu.
Sto mislite o nemexinu tj.revija.da li netko ima iskustva s tim.To nije opijid,blokator je i cini mi se jedino ozbiljno rijesenje kod onih koji zele van.
ima li netko iskustva s tim.
Nemojte da sad cekam mjesecima na vas odgovor
grom
Posts: 2
Joined: Fri Jan 09, 2009 6:43 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by grom »

pozdrav svima iz beograda !nezapamtih ko je zapoceo ovu temu ali ja garantujem ne 100 ali 101 posto da je istina sve sto je rekao covek sa 1 posta stim sto sam ja poceo da se skidam sa metadonom jedno 2 bocice pa mi djavo nije dao mira pa sam se opet malo navukao (sto se tice meta malo je mozda jaci od suba ali je slicno kao droga jer je to ustvari 100procentna gudra samo u tecnom stanju i moze i sa njom da se skine ko ima volju i da kaze sebi necu posle dve bocice da uzimam ni gudru a ni pogotovu met... jer ce se stvarno skinuti, ziva istina ali stim sto mora bar jos 6 meseci da ako moze i duze da pije nalorekse ili ti takozvane blokatore jer ja kad sam se skinuo rekao sam ma to je to netrebaju mi blokatori necu vise da okusim zuto ali kao po pravilu to tesko ko moze da odrzi sebi obecanje stoga ako se skine metom sa 2 bocice max odmah naloreks smrviti u kasiku meda i to neko od rodbime buraz sestra,cale keva ili neko ko bas je stjejt to mora da ti daje inace nema skidanja)i tako sam ja bio strejt jedno mesec i po dana ali bez bloka...i naravno ponovo sam se navukao ali posto nisam bio bas alav po polutku dve max dnevno i tako jos 6 meseci dok nisam sebi rekao sjebaces i sebe i porodicu sto je i najbolje nekako nabavim subutex ali onaj malo slabiji tablu 7 kom. od 2 mg i pio sam po jedan dnevno 7 dana i odusevio sam se jer je to lek iskljucivo za skidanje nije jak kao met ali mnogo je efikasniji ,naravno pod jezik i polako za 10 min nestaje kriza i mene je bez nekog mucenja i naravno bez z od zikre drzalo skoro 20-24 sata mada ima jos fora ko hoce da se izleci bez imalo muke a to je da kupi SUBUTEX od 8 mg ko ima bas krizu jaku ,znaci ja nikad nisam povracao ali sam se preznojavao pre nego sto sam poceo subutex da uzimam to je stvarno najbolja terapija za one koji stvarno su se zadovoljili zutim i ostalim zavisnoscu znaci ljudi ovo vam govorim iz najbolje namere nikad se nisam ubo a ko jeste i planira da se skida ja sad pijem jos 2 kapsule su mi ostale od 8 mg i to je kraj verujte ako hocete ne bih ovoliko pisao da nezelim da vam pomognem jer ja sam probao sve i svasta da se skinem i tramadol(trodone-nula nevrede bar meni) i ovo je mozda 5 put za godinu dana i tek sam sad uspeo skroz i to sa subutexom od 8 mg malo je skuplji ali vredi nije los ni met ali citao sam uputstvo i jedno i drugo znaci moj savet subutex od 8mg i poneki bensedin od 5 ili 10 za pred spavanje i necete osetiti
ni z od zikre ,procitajte sve ove ostale postove po odlucite ali ja se slazem sa ovim prvim deckom sto je pisao o sub-u izvinjavam mu se sto nisam zapamtio njegovo ime ili nadimak sta vec sorry bro i srecno u novoj godini i ostalim carima zivota bez ovih opijata evo jos samo kratko posto nisam citao tvoj post o kolicini i nacinu kako si ga koristio(sub...) ja nisam bio puno navucen tako da sam kupio 7 komada od 8mg i izdelio sam ih na 4 dela za svaki slucaj sam uzeo za mesec dana i vec posle dve nedelje sam bio kao nov jer on i obnavlja mozdane celije i ako slucajno neko nema svoje ja pa uzme posle dan dva bar mene nije uradilo jer cini mi se da ima dejstvo pomalo kao blok i sto je najbitnije pitao sam doktora koji radi u klinici za bolesti zavisnoscu i cak me je lecio ranije ali nisam bio tad jos nacisto raskrstio i rekao mi je da je sub najbolji lek tj.kompletan i mozak oporavlja i za sve ostalo samo malo da se stisnu muda iskljuce telefoni cak moze da se radi,jede se dobro vise nego u krizi jer tad ni nemozes i posle 2,3 dana polako se vraca apetit,besika itd da sad ne preterujem...LJudi, sa srecom vam i ko je voljan neka procita od 1 posta do zadnjeg i neka preskoci ako neko minira ove postove ziva istina ovaj lek te vraca polako cak posle pola sata kao da nikad nisi nista ni uzimao mozak ti toliko razbistri da te vise ne vuce te ka tom sranju (jesam vas smorio ali probajte necete zazaliti)POZDRAV IZ BGD-a
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

grom wrote: jer Subutex obnavlja mozdane celije
Ko ti je to rekao?
Potpis.
Post Reply