SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Svakome je njegov problem najveci i najtezi!
Ja bih bila njsretnija kada bi se sutra ujutro probudila bez potrebe da popijem Metadon, bez ikakve zelje da ikad vise uzmem Heroin, bez pritiska u prsima i misli u glavi "sta, kako, dokle vise"?!?!
Ali realnost je drukcija. Realnost je da sam ja narkomanka koja bez Metadona ne funkcionira. Ali i to ce se srediti jednom. Znam da hoce. MORA!!! A do tada... Neka meni moje supstitucije jer je to jedini nacin da se ne povlacim po cesti i cekicam semu. Znaci jedan skoro pa normalan zivot. Kazem skoro normalan jer se eto, razlikujem od drugih ljudi po tome sto ujutro odem do frizidera i popijem terapiju. Inace sve ostalo je tu negdje.
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

necemo,vojo revolucionaru opioidski.lepo tebe ana strpa u isti kos sa sobom.pa i nema velike razlike izmedju vas ali ipak smatram anu za daleko svesniju osobu svog problema.osim sto uzima deset puta manju dozu meta od tebe vojo ona takodje i ne pise sa svrsavanjem o razlicitim vrstama gudre, tako da ipak postoji nada za nju.a ti samo nastavi kuda si krenuo pa ce ti mozda narkomani napraviti spomenik za jedno 20 godina"VOJAGER OPOIDSKI REVOLUCIONAR".Samo steta sto ti neces biti tu tada da to vidis.kada pricas o bogatstvu izmenjenih stanja svesti nedostaje ti mala svest ironije...u protivnom ne bi se ni trudio toliko da ispises gomilu govana.ti si neizlecivi narkoman i to stoji ali ne trpaj druge u isti kos sa sobom.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

Voyager wrote:Otprilike...razlikujemo se od drugih samo sto svakog jutra moramo da popijemo tih par mililitara Metadona rastvorenog u soku...sve ostalo je isto...ili nije ?

Mislim da ipaik nije isto...mi imamo "visu" svest o drugim svestima.
Oni koji nikada nisu probali nijednu drogu automatski nemaju iskustvo koje mi koji smo probali razne droge imamo.
Pa naravno da ništa nije isto. I da li ti stvarno misliš da si posebniji i bolji i pametniji zat što si đankoza??? Da li misliš da ti je droga otvorila treće oko, neku čakru, novu dimenziju??? Droga ti je, brate moj, otvorila samo novu ranu punu patnje i beznađa, koja će biti sve veća i veća...
Napisao si u gornjem postu-
Jednostavno, NEKI LJUDI SE NE MOGU SKINUTI !
Skapirajte to jednom poBOGu ljudi !

Ne znam da li slučajno ili namerno ali si nekako blizu istine...Svako se može skinuti! Pitanje je samo da li hoće. I to upravo po BOGU.
SAMO CEO ŽIVOT...
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by igra bez granica »

Ma Ana pogresno si me razumela. Govorim da organizam je mnogo jaci sa 25 nego sa 35. Jednostavno sa 25 fizicku krizu sam mnogo lakse izgurao nego sada, jednostavno sada mi treba mnogo vise da se oporavim od par sati krize nego nekada celodnevne Ja ovde govorim svoje misljenje i svoje iskustvo. koje je veruj mi (kamo srece da ga nikada nisam doziveo) veliko. Isto tako govorim da probao sam ja i sa izolacijom odlaskom u planine secenje drva na Divcibarama, na suvaka ali naravno to je trajalo svega nekoliko meseci i opet sam se vracao. Ja skidam kapu ljudima koji su uspeli niti ikoga omalovazavam. Ovaj put sam se odlucio na ovaj nacin skidanja dali je dobar ili ne vreme ce pokazati. Sta mi drugo preostaje nakon toga komuna naravno. Jednostavno razumem isto tako da je kada si mladji a tako sam i ja mislio da je puno teze ostati cist, jer ja sa 25 nisam ni hteo da se skidam bilo mi je dobro. Sada idem polako bez obzira na necije komentare jer imam svoj plan i uspeti cu u njemu.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

Vidi Vojo, ja te stvarno više ne bih zadržavao... :D
SAMO CEO ŽIVOT...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

hehehe.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Boban »

Voyager droge zaista mogu otvoriti mnoga vrata i staze ali samo u propast.Ja sam se punio Crowley-em tj moja ekipa od koje su trojica samo zivi .Decace ti si ubedjen u nesto o cemu jako malo imas pojma.MagicarU drugog stepena bre,da li si svestan posledica.Da li si ikada imao susret sa svojim gospodarom?Ti jesi u visem stanju svesti od pola nas jer imas kintu sa gledista novog eona.Vodolija hehehehehe dete smesan si.Uh kako sam ja mislio da sam Niceov nadcovek,sta sam mogao sve. Pa sam plakao i smejao se u isto vreme sa cudnim bojama glasa kada sam molio Boga da mi oprosti i da mi pomogne da vratim iole malo zdravog razuma.Ti jesi zaista dete koje se nalazi trenutno u takvoj situaciji o kojoj opisujes ali ceka te i druga strana kada te ta sazvace i ispljune na zemlju kao ljusku od oraha decace mesecevo.New age je put u propast a i filozofija im je lako pobijena.Nezelim da te budim jer sam svestan da ne mogu.Ali samo hocu da znas da je neko prosao ceo krug o cemu ti ovde sad seres.Koliko imas godina bre???Decace to nije igra.
Post Reply