SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

sada sam citala malo ovu temu i nemogu odoliti ne napisati komentar.

sasa ti imas isusa vojo ima nekog svog u koga vjeruje (bez uvrede vojo ne kuzim se u magiju pa nemrem napisati kako se zove) ali zasto nekoga napadati zato sto vjeruje u nekoga ili nesto, to je njegova stvar. i sasa nemozes tako reci iskljucivo da je u isusu spas a sta ondas ljudim ko ja koji su ateisti, sta mi na lomacu i nek se mucimo, nemozes tako , ja mislim da svatko zasluzuje postovanje, i pomoc bez obzira koje je vjere, ja uvijek kod ljudi prvo gledam karakter i dali su dobri ljudi a ne dali vjruju u isusa ili magiju.

drugo negje sam tamo ispred procitala da je bilo pisanja o tome kako se oni koji su maldi lakse skinu od starijih ili obrnuto neznam, ja nebi htjela govoriti za sve jer dvoje ljudi nisu primjer ali evo ja sam pocela sa 14 sada imam 25 a moj decko je poceo sa 25 i sada ima 35 god, i oboje smo se skupa skidali (ok sa subom a vi to ne priznajete kao skidanje) i uspjeli smo, tako da evo to pobija i to da se dvoje ljudi nemoze skinuti u vezi i da godine imaju veze s tim.

i sasa neznam ali mene tako bode u oci ovo tvoje samo apstinencija je pravi nacin, a cuj sto ljudi sto cudi, mozda za tebe, e vo npr za mene apstinencija ne dolazi u obzir , ja na subu normlano funkcioniram, normalno izgledam i kao sto je vojo negdje ovdje reko ako je tako di je problem, sta to sto to nije dobro, a sta dop je dobar, pa bolje to nego dop.

**** edited by forum admin
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

nemoze ti doci kriza od mijesanja dopa i suba, samo ako uzmaes dop na sub ti bas ne radi dobro, ali nije blokator znaci nije ko na reviji ili nemexinu ono da ako uzmes da ti okrene na krizu, mislim doktori to pricaju da ti to moze i od suba ali nemoze, nego samo hep i sub ne komuniciraju bas dobro, ali ni od jedne kombinacije nemozes overdozirati tako da toga se nemoras bojati, cak ti na subu mozda dop od kojeg bi inace overdozirala npr na subu neces.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Ma nemam pojma vise ni sama, znas kakvih sve prica ima...Al opet kazem, ja kada sam se u to upustala nisam imala pojma ni o cemu sto se tice Suba. Jedino sto sam znala da ga je lik kupovao na Korculi i da ide pod jezik.
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

astrid wrote:sada sam citala malo ovu temu i nemogu odoliti ne napisati komentar.

sasa ti imas isusa vojo ima nekog svog u koga vjeruje (bez uvrede vojo ne kuzim se u magiju pa nemrem napisati kako se zove) ali zasto nekoga napadati zato sto vjeruje u nekoga ili nesto, to je njegova stvar. i sasa nemozes tako reci iskljucivo da je u isusu spas a sta ondas ljudim ko ja koji su ateisti, sta mi na lomacu i nek se mucimo, nemozes tako , ja mislim da svatko zasluzuje postovanje, i pomoc bez obzira koje je vjere, ja uvijek kod ljudi prvo gledam karakter i dali su dobri ljudi a ne dali vjruju u isusa ili magiju.
Ne znam gde si videla da sam ja nekog napadao zato što veruje ili ne veruje. Većina mojih dobrih prijatelja ne veruje. To je sloboda izbora. Nešto što je najvrednije. Radi se o tome da Voja nema tu slobodu da izabere. I radi se o tome da su njegovi stavovi po pitanju narkomanije pogrešni. Što opet nije moj, nego njegov problem. Ali je problem kad počne da savetuje.
A o veri smo na forumu mnogo puta pisali. I to je gubljenje vremena, tako da se ne bavim time. Jer veru ti ne možeš nekom objasniti, pa on kao shvati, pa poveruje. Meni je dovoljno da kažem da je Hrist moj život promenio i spasao. Nema potrebe na ovom forumu ulaziti u dalje priče u vezi toga.
SAMO CEO ŽIVOT...
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

ok mozda nisi bas pljuvao mozda sam prejaku rijec upotrijebila, ali iskreno odvratno mi je to sto u skoro svakom svom postu tvrdis da je sve drugo lose osim isusa ( ono kada si napisao voji da si ti naso isusa a on je blizu ali mu je ekipa pogresna), to je jako ruzno. znaci po toj tvojoj prici ni jedan musliman, zidov, azijac nikada nece biti izljecen jer imaju drugu vjeru, koja se ne poklapa s tvojim razmisljanjem. vjera je stvar izbora i ko si ti da nekome govoris da je krivo izabrao, mozda si i ti krivo izabrao za jednog muslimana. pogledaj kolko se ljudi u ime vjere ubija, samo zato sto netko drugi drugacije razmislja.
pravo je svakog covjeka da si izabere ono sto hoce, a sloboda je kada postujes druge i njihovo misljenje i pravo na izbor, a ne kada silom oces nametnuti nesto svoje, ti ili netko drugi.
ja postujem tebe i tvoje razmisljanje, ono je mozda za tebe u pravu, ali za nekog drugog nije, to ti se zove pravo na izbor, i kolko god tebi to ne pasalo, ljudi imaju pravo na to. vrijeme ce pokazati svoje ko je u pravu a ko njie, bitnije od vjere je kakva si osoba, ono duboko unutra, jer lako je vjerovati, a tesko biti dobar covijek.uopce se ne zelim raspravljati ni nista ako mozes normalno samnom komunicirati iako nisam vjernik i uzimam sub onda super a ako nemozes onda preispitaj sebe kakva si osoba.

peace
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Boban »

Ja sam prestao da pisem na ovom forumu zbog ovih stvari.Prvo je smetalo sto postavljam Hriscanske pesme na svojoj staroj temi pa sam rekao Saneli da je izbrise,posle je smetalo kada bih god spomenuo ime Isus Hrist.Znam gomilu ljudi koji su nasli spas u Hristu i danas su cisti ne piju sub kako se popularno-tepajuci naziva.Takodje znam gomilu ljudi koji su pisali na ovom forumu i vise nepisu(GDE JE TU SLOBODA IZBORA!?) iz ovog razloga.Ja sam svedok da crna magija nije put oporavka jednog narkomana.Davanje terapije narkoman-narkomanu isto nije ok.I narkomani pustite se vise price da neko nekog napada ili neko treba da ide na lomacu od veka vekova se znalo sta je dobro a sta zlo.Pozdrav.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

astrid wrote:ok mozda nisi bas pljuvao mozda sam prejaku rijec upotrijebila, ali iskreno odvratno mi je to sto u skoro svakom svom postu tvrdis da je sve drugo lose osim isusa ( ono kada si napisao voji da si ti naso isusa a on je blizu ali mu je ekipa pogresna), to je jako ruzno. znaci po toj tvojoj prici ni jedan musliman, zidov, azijac nikada nece biti izljecen jer imaju drugu vjeru, koja se ne poklapa s tvojim razmisljanjem. vjera je stvar izbora i ko si ti da nekome govoris da je krivo izabrao, mozda si i ti krivo izabrao za jednog muslimana. pogledaj kolko se ljudi u ime vjere ubija, samo zato sto netko drugi drugacije razmislja.
pravo je svakog covjeka da si izabere ono sto hoce, a sloboda je kada postujes druge i njihovo misljenje i pravo na izbor, a ne kada silom oces nametnuti nesto svoje, ti ili netko drugi.
ja postujem tebe i tvoje razmisljanje, ono je mozda za tebe u pravu, ali za nekog drugog nije, to ti se zove pravo na izbor, i kolko god tebi to ne pasalo, ljudi imaju pravo na to. vrijeme ce pokazati svoje ko je u pravu a ko njie, bitnije od vjere je kakva si osoba, ono duboko unutra, jer lako je vjerovati, a tesko biti dobar covijek.uopce se ne zelim raspravljati ni nista ako mozes normalno samnom komunicirati iako nisam vjernik i uzimam sub onda super a ako nemozes onda preispitaj sebe kakva si osoba.

peace
Nije problem ko je koje vere...Za većinu sa ovog foruma i nemam pojma...Manson je musliman, čini mi se :D
Ono što nikako ne možeš ili nećeš da shvatiš iz mojih postova je to da se borim protiv vašeg iskrivljenog razmišljanja, da je suptitucija pobeda. Nije! I ne želim da deca koja se ovde pojavljuju, kao što je mala Ana shvate da to može biti rešenje i za njih. To nije rešenje, to je ropstvo. Ajedini pravi izlaz je totalno izlečenje. Do koga se dolazi samo borbom.
SAMO CEO ŽIVOT...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Hahaha, hajde citiraj recenicu gdje sam ja napisala da sam se izvukla jer sam na metadonu i da je sada gotovo - ono, ja sam se izlijecila. Neces moci jer to nikada nisam napisala niti to mislim. :)
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

Znam da ne misliš. I ne treba da misliš.
SAMO CEO ŽIVOT...
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

je u pravu si, ja ne mislim biti cijel zivot na subu, ali on je mene spasio od ovisnosti, pa zasto nebi onda i ana probala, jer opet ponavljam moje iskustvo sa hepovima je jako lose, zato nisam za njih ali ne govorim jo ana jedini put je subutex jedini, ma ko sam ja da joj to kazem ja imam svoje misljenje o hepu i ja ga nebi nikda vise uzela, ali covjece ako njoj pase pa sta imam ja u govoriti isto tako ako meni pase sto mi imas ti tu govoriti, a kamoli mi govoriti da se jos drogiram, vjeruj mi sada sm puno bolje osoba nego na dopu. i sto ti sada tu imas meni govoriti, zar nije cilj da nismo onakvi ljudi ko na dopu da ne lazemo, krademo, itd a sada svatko ima svoj put kojim ce do toga doci, ko si ti da osudujes iciji put.
ali vidim ja da se nema smisla s tobom uopce komunicirati jer ti ko onaj konj sto ima ono na ocima da ne vidi nista drugo, e tako ti ono sto god ti se kaze, koji god argument ti imas odgovor - isus.
jednom sam bila kod jednih frendova koji su kao ti ono samo crkava i doso im je u posjetu neki svecenik, e ja sam morala ugasiti televiziju, nisam smjela pusiti, nisam smjela nista reci (to su oni dali upute prije nego je on doso) i onda je on doso sjeo i dva sata pricao, vodio monolog, oni su slusali i svrsavali ali eto meni to nije nesto, i sto god sam ikada pitala svecenika ili ikoga ko tako vjeruje, oni uopce ne odgovaraju na pitanja, nego ko ti tupe svoje, i ako im i das neki dokaz ili argumenat da ti nesto nije jasno, oni imaju odgovor- bog je tako rakao, ma daj.
malo pocni gledati, malo pokusaj razumjeti i druge, a ne samo sebe, malo si egoistican cini mi se.

sto za anu je bolje da se drogira i da umre nego da pije npr sub ili hepova, jer ako nemoze potpunu apstinenciju ostvariti onfda nista, ma nemoj, kako to mozes reci uopce, i neka ti klinci koji tu dodu, neka vide cega sve ima, pa neka nadu svoj put, ko si ti da im odredujes put.
u jednu ruku si u pravu u drugu ne, sta ako netko nemoze potpunu apstinenciju ostvariti sta njega treba pustiti da umre. ajoj koje razmisljanje.
i daj molim te pokusaj barem jednom odgovoriti a da ne spominjes boga i isusa. pokusaj dati neke argumente i cinjenice, a ne samo tebi je pomogo, pa dobro tebi je, ali sta za onoga kome nije.
i kako mozes tako omalovazavati sta samo tvoj put je borbe, sta moj nije, ma otkud ti znas koko se ja borim, vjeruj mi svaki covjek se bori a pogotovo mi koji smo ovisnici.

i prociltala sam jos prije par dana tvoju ispovijest, je tuzna je kao i od svih nas, ja necu ni pisati moju ispovijest, jer ne zelim to pisati, ali vjeruj mi da sam imala jako tezak i ruzan zivot, ne samo u ovisnosti i prije nje.

sasa nemoj vise mi pisati da se ja drogiram jer je to jako ruzno nekome reci ko je proso heroin i pomalo me vrijeda.

a ovom decku koji spominje da je pisao krscanske pjesme pa je to nekome smetalo, nezam kakve to veze ima, jesam ja rekla da mi to smeta, oni kojim je to smetalo neka preispitaju sebe, meni to ne smeta ali nemoj mi nametati svoje
Post Reply