Smanjivanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Smanjivanje

Post by Sagitarius »

Evo ide vrijeme,suba je sve manje i manje,u ponedjeljak skidam još 2mg,tj. prelazim na 4mg.
Dosad je išlo lako,iako,bi primjetio da 2-3 dana nakon redukcije,bi bio malo nemiran.Apaurin od 10mg,i prođe.
Doktorica,(a i jedna članica foruma,koja prolazi kroz isto),su mi dali identičan savjet:

Kad se stigne na male doze,2-3 dana nakon redukcije,se osjeti malo WD,te se može,bez problema,taj dan uzeti 0,5-1mg više.Važno je sutra nastaviti s istom dozom.
Eto,malo,pomalo bliži se nula,kad stignem ispod 1mg,pisat će mi recepte za one od 0,4mg,pa ću s njima,lagano smanjivat,i prorijeđivat doze(preskakat dane).
Pa,vjerujem,kad dođem do pola ili četvrtine te od 0,4mg,da će WD biti podnošljiv,bez trpanja s gomilom sedativa.Bitno mi je da ostanem radno sposoban,pa ću imat u "rezervi" nešto katapresana i apaurina,ako baš "zagusti".Tramale sam izbacio iz "igre",nekako mi "smrde" preopijatski.

Eto,ljudi moji,od preksutra se više ne čitamo,ispozdravljat ću preko PP,one s kojima sam se malo i zbližio,

Ostalima veliki pozdrav i želja da uspiju u životu,ostvarit svoje želje i planove :finga:
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: Smanjivanje

Post by tubalkain »

Bravo brate. S ovakim smanjivanjem, sporim i postepenim maltene svako je imao zapanjujuće lak preskok, neće ti bit frka.

I da, skloni se Tramala isl., ja sam ih uzimao par dana, iz straha više nego da sam išta trebao, i od 100mg retard spavao po čitav dan.

A što odlaziš s interneta?
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Smanjivanje

Post by YugoStar »

Ja ga cuclam pola,1 mg i dobro je.
Najvecu dozu,kad sam se skidao sa horsa bila je 4mg i to 3 dana,a zatim u narenih 10 spustio sam na 1 od 2 mg,koju sam i pio duze vremena.
Ja licno,dok sam reducirao po 1/4,nisam osjetio nikakve simptome,nama omrazene psihofizicke krize.
Kako ce biti dalje neznam,ali idem lagano da se ne okliznem.

Inace,jedva cekam momenat da nepijem nista.
Nikada nisam imao idole niti autoritete,takav sam tip,ali u svoj ovoj zajebanciji moram priznati da su mi uzori MASON,Sasa,Jeop...i slicni likovi.

Evo napisah i jedan ozbiljan post!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Smanjivanje

Post by AnAna_mo »

Svi bi mi mogli biti idoli sami sebi, samo kad bi htjeli.
Potpis.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Smanjivanje

Post by Sagitarius »

A što odlaziš s interneta?
Selim,u podstanare,ovo je bratov comp.,pa dok ne skupim lovu,za neku kantu,eventualno iz net-caffe-a ću se javit.
Ja ga cuclam pola,1 mg i dobro je.
Sad će tebi,Yugo,Manson sve objasnit :D
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Smanjivanje

Post by sanela »

Sagitarius wrote:
A što odlaziš s interneta?
Selim,u podstanare,ovo je bratov comp.,pa dok ne skupim lovu,za neku kantu,eventualno iz net-caffe-a ću se javit.
Ja ga cuclam pola,1 mg i dobro je.
Sad će tebi,Yugo,Manson sve objasnit :D

Sad ću riskirati da me proglasite glupom plavušom i postavit ću pitanje... Kaže Yugo da sad cucla 1 mg, znači pola tablete suba, jer se boji krize... Sad me zanima koliko jaka može biti kriza (mislim i na psihičku i na fizičku) da on to ne bi mogao izdržati... Ja lično mislim da je to sve do psihe, jer on misli da "treba" to pocuclati da bi se osjećao OK, a da je ovo šuplja da jedva čeka da se skine sa svega. Yugo što ti treba to pola tablete? Od čega te ona štiti? Čega te strah?

PS. A vidjeh sad na drugoj temi da spominješ i Ibogain tretman... što?
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Smanjivanje

Post by MANS0N »

Ja sam dvije tastaure potrosio dok sam ovo pisao,tvrdio,tumacio...ali djaba.Ne brini naprevicemo neki klub nas sa ovim glupim idejama.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Smanjivanje

Post by paramparcad »

izgleda da sub ima dosta bolji rad od prljavog horsa sa ulice. :D
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Smanjivanje

Post by Sagitarius »

Sad ću riskirati da me proglasite glupom plavušom i postavit ću pitanje... Kaže Yugo da sad cucla 1 mg, znači pola tablete suba, jer se boji krize... Sad me zanima koliko jaka može biti kriza (mislim i na psihičku i na fizičku) da on to ne bi mogao izdržati... Ja lično mislim da je to sve do psihe, jer on misli da "treba" to pocuclati da bi se osjećao OK, a da je ovo šuplja da jedva čeka da se skine sa svega. Yugo što ti treba to pola tablete? Od čega te ona štiti? Čega te strah?

PS. A vidjeh sad na drugoj temi da spominješ i Ibogain tretman... što?
Ljudima se ne da iznosit svoje mišljenje,riskiraju vrijeđanje i napadaje,od strane ovih "mudraca",koji misle da smo svi klonovi,po njihovom kalupu.
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: Smanjivanje

Post by tubalkain »

Buprenorfin ipak je podosta jak, 1mg bupa je otprilike ko 250-500mg morfina, možda i više, ili cca gram uličnog heroina (10% čistoće), nije to opet tako malo.

Većina ljudi skaču sa 0.25 ili 0.20 ako ima onih 0.4mg tableta.

Kriza od bupa nije tako intenzivna ko od heroina ali jednakoje realna i neprijatna, ima logike u tome da se postepeno smanjuje doza na minimum pa preskaću danovi pa onda prestane. Osim toga takav spor i postepen taper pije vodu ako stvarno dolazi do balansiranja u mozgu kako tvrdi proizvodjać suboxona.

Jasno je na šta misliš, lady in red, i načelno si u pravu, nema razloga odugovlačiti bez potrebe, ali valjda ima čovjek neki taper plan i datum kad planira skok.
Post Reply