Skidanje sa metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by paramparcad »

ne pitam u svoje ime.vidim da svi kukaju na njega i prelaze na sub i sta ti ja znam sta jos.ja sam imao jednom manje od trecine bocice i otad ga nisam video.***************************
ex-perica

Re: Skidanje sa metadona

Post by ex-perica »

Nemam pojma sta se ovo ovde desava,ali DA LI IKO KO JE NA OVOJ TEMI IMA I MRVU ZELJE DA SEBI POMOGNE DA SE VRATI SAM SEBI.
PA,VI SE SAMO DOBRO SPRDATE. I,OVO MAKEDONCE SE POJAVI I MALO ZAKUVA SARMU. NO HARD FEELINGS kALI! STA JE BRE VAMA? ILI SKIDANJE,ILI NE SKIDABJE! PROSTO,A I NIJE SVEJEDNO/
POZDRAV
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Skidanje sa metadona

Post by sunrise »

Hej Pero!!

Kako si? kako ti guras?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Viktor79
Posts: 1
Joined: Wed Nov 19, 2008 6:05 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by Viktor79 »

pitao sam se da li da ti posaljem ovaj odgovor ali istina je pa cu ti samo prepricaroi...moj poznanik ne methu ali 1,6god ne 2,5, sam je sebi spustio dozu sa 100 na 30 i furao 30.Ukupno sa spustanjem doze i ostajanju na 30 mg je 30.

e sada stvarno havy part ali istina -spomenuta osoba nikad nije imala problem sa heroinom vec samo sa methom i (josh jednom se ogradjujem i ne navodim na zlo,ja ne bih smeo za sebe, ali onda je sa smanjene doze metha radio heroin svski dan ne znam tacno dana ali vishe od 3 nedelje a manje od mesec dana.)ako si imao problem sa H, sto je verovatnije onda ces verovatno samo prevrnuti ocima a i da nisi, decko tj sada covek je sebi skidajuci se sa metha mogao okaciti josh goreg hemiskog "saputnika" ali zato sam ipak resio da posaljem ono sto znam ( a i sigurno je istina nije mi neko pricao ko mu je pricao,itd. ). Friend mi je ok odtada sto se tice bilo kakvih opijata a sad ce druga godina da se zavrsikako je str8...

srecno!
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by paramparcad »

ee vazi,svaka cast...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa metadona

Post by sanela »

Viktor79 wrote:pitao sam se da li da ti posaljem ovaj odgovor ali istina je pa cu ti samo prepricaroi...moj poznanik ne methu ali 1,6god ne 2,5, sam je sebi spustio dozu sa 100 na 30 i furao 30.Ukupno sa spustanjem doze i ostajanju na 30 mg je 30.

e sada stvarno havy part ali istina -spomenuta osoba nikad nije imala problem sa heroinom vec samo sa methom i (josh jednom se ogradjujem i ne navodim na zlo,ja ne bih smeo za sebe, ali onda je sa smanjene doze metha radio heroin svski dan ne znam tacno dana ali vishe od 3 nedelje a manje od mesec dana.)ako si imao problem sa H, sto je verovatnije onda ces verovatno samo prevrnuti ocima a i da nisi, decko tj sada covek je sebi skidajuci se sa metha mogao okaciti josh goreg hemiskog "saputnika" ali zato sam ipak resio da posaljem ono sto znam ( a i sigurno je istina nije mi neko pricao ko mu je pricao,itd. ). Friend mi je ok odtada sto se tice bilo kakvih opijata a sad ce druga godina da se zavrsikako je str8...

srecno!

vrlo poučna pričica :roll:
Oktava
Posts: 4
Joined: Fri Jun 03, 2011 11:35 am

Re: Skidanje sa metadona

Post by Oktava »

Procitala sam vise postova vasih i ima onih razumnih,manje razumnih i apsolutno nerazumnih.Jedna od stvari koja me nervira je taj sleng i zargon.U redu i razumem ali nema odvikavanja i prestanka dok covek ne raskrsti u glavi sa tim svetom.Pricate o problemu sa heroinom pa sa metadonom pa je subotex ili sta vec NAJBOLJI za skidanje..pa onda opet POMOC SUB.FRKA...pa onda nesto trece i onda opet problem i frka.Ja sam mislila da neko pokusava da prestane.Sta vam je problem sa metadonom?Naravno ako pijes 40mg da mozes ocekivati neugodnost apst.krize. Kad je tako heroinska laksa zasto je niste prosli bez icega?Zato sto vam je metadon omogucio da budete ljudi,da zavrsite skole i da napravite decu.Sta je tako nerazumljivo sa smanjivanjem doze?Sve ovo pisem na osnovu licnog iskustva. Bilo je dana kad sam pila 90kapi.Pre toga problem sa heroinom par godina.Vremenom kako sam se vratila normalnom zivotu i doze m.sam smanjivala. Svaki dan da probate po 5 kapi manje pa lagano.Ne znam da mi je zdravlje naruseno(sistematski pregledi u redu) Zivim,radim,ucim,prijatelji..sve u redu.Ko u ovim krajevima nema depresivne epizode!?Sad uzimam 30 kapi dnevno i smanjujem svaka 3 dana po 3 kapi. Kad nisam u prilici da pokupim(put,vikend etc.)dan mi je prolazio potpuno normalno i sa 20 kapi metadona(7mg). Sve je u redu ako se izuzetno postepeno covek odrice leka i ako ne dozvoli da mu kisan dan ili vise obaveza 'uprilici' jos koju kap.Da li je neko pokusao ovo?Je li moguce da nije moguce?Ne zelim da pametujem jer znam kakva je muka i sta je kriza ali me stvarno interesuje. Svima zelim mir i dobro raspolozenje.
toto-rina

Re: Skidanje sa metadona

Post by toto-rina »

Metadonska kriza je gora od heroinske definitivno bi pre izabrao svaki oblik heroinske krize koji sam ikada osetio a bilo je stvarno paklenih. Metadonska kriza odmah sutradan krecu oni ludacki bolovi koje imas treci dan od heroina i nikada je nisam trpeo da je izdrzim celu. Grozno stanje jednostavno sjebano. Nekako mi se cini da u Metadonskoj krizi bi covek mnogo lakse izgubio zivot nego u heroisnkoj. Tamo sam kako tako i mogao da se dovucem do seme ovde bi se ugusio verovatno usput ili bi me udario neki infarkt na pola puta.
Naravno ovo se ne smatra da se prestaje na taj nacin uopste nije preporucljivo. Duboko verujem da dolazi i do ostecenja ko zna kakvih u toku te dugacke Metadonske krize kada si verovatno na kraju zivota posle mesec dana.
Posle toliko nejela i mucenja to ti je kao da si 3 meseca u Aushwitzu. Toliko iscrpi coveka da jednostavno stetnost Metadona kroz godine sveukupno je slabija od toga. Dobijas "slobodu" sa malo s i rovca sa velikim R. Ogromnog neizdrzljivog kao da si se pre 3 dana pukao heroinom i ocajnicki ti treba. Koliko god da si pauzirao. Jednosatvno nije vredno jer se vecina i ne oporavi dovoljno a zavrsi na heroinu a potpuni oporavak od tog uyzasa ti treba 6 meseci do godinu dan verujem da se fizicki oporavis od Metadona. Od heroina za mesec dana si fizicki vec dobro za 2 kao nov.
Oktava
Posts: 4
Joined: Fri Jun 03, 2011 11:35 am

Re: Skidanje sa metadona

Post by Oktava »

Ok i sta to onda znaci?Da ce neko ko ce tokom 6-9 meseci od 36,7 kapi doci do 5 i do 0 da umre na putu do prodavnice od krize?Svi govorite o zelji i o krizi nakon prestanka posle godina 60mg.. Da li je iko ikad i podvlacim iko..ikad pokusao da prestane ovako...hmm pa pijem ga 3 godine..hajd da se u naredne dve tri skidam po par kapi?IKO?Svi bi odmah sa 30mg da budu kao novi.Da li je moguce da niko nikad nije probao.Znam kako zvucim sad ali je li to moguce?Molim da mi odgovorite da li je metadon takav da se sa 10mg ne moze bez krize postepeno skidati u roku od godinu dana?
toto-rina

Re: Skidanje sa metadona

Post by toto-rina »

Zelja i potreba za opijatom je posle Metadona je i do 4-5 puta veca nego pre Metadonske Terapije. Mnogo veca nego dok se drogiras heroinom. U njegovom nedostatku dolazi do poremecaja dosta stvari koje nema kod heroinskih zavisnika.
Sluha, vida, trajno lupanje srca, brzo umaranje i ostal;o zasta su potrebni meseci da prodje. Sve je praceno ludackom nervozom koja je jednaka prestanku uzimanja nekoliko bensedina dnevno.
Sve to dolazi posle Metadonske krize. A mnogo je izrazenije nego kod heroina koji kada uzimas dok docekas sledece uzimanje vec je najveci deo izasao iz tebe ali dovoljno je da je malo unutra da pokrije krizu
Znaci razmisljanje pod Metadonom, nove aktivnosti i ostalo je jedno. To nisi ti to ti je doneo Metadon i to sa njim nestaje, vraca se ona osoba prema Metadona i mnogo mnogo gora. To sto neko misli da si se pod Metadonom promenio ne, to ti Metadon pokazuje kakav si kada ti ne trebaju opijati i ostalo. Ako ga nema sve to ceo taj svet nestaje sa njim. To budale nece da shvate i ja ne znam kako moze jos neko to da slusa i da zarezuje, ko i h jebe sto se mene tice. Svako navlacenje na neki takav potez po meni je gori od prodaje heroina. To samo ako nekome zelis zlo ili si totalna budala i mislis da se tvojih ideja niko nije setio i da si nasao resenje za koije ni lekari niti oni sto uzimaju metadon nista ne znaju takvi ljudi misle posle nekoliko godina. Smanjivanje po 2 kapi i to je to.
Prvo 2 kapi je tako mala kolicina da ona pipeta ce pogresiti za 1-2 kapi svaki put jer ih je nemoguce toliko napraviti iste. Sto znaci da ces nekada oduzeti 5 kapi a nekada nista. Koliko god ti da popijes kada u organizmu zafali osetices jako.
Kod Metadona samo 5% manje organizam oseca zestok nedostatak. Znaci ako si na 250 kapi i popijes 240 za 6-7h ce poceti naleti vrucine, grcevi kroz misice, nervoza, gubitak zelje da radis bilo sta sto si pod Metadonom cinilo super i ostalo a samo 10 kapi preko kao da si popio ne znam koliko.

Radite pogresnu stvar mislite da je to vreme dok niste imali fizicku krizu i punili organizam opijatom koji je usao duboko u kosti mozak se izlecio od njega. I da ste sada jaci nego sto ste bili pre kada nije bilo sanse da bez Metadona ostavite heroin. To se zavrsava lose jako najcesce. Lek nije smisljen da se tako pije. Da ga je svaki deseti zavisnik ostavljao tako ne bi imao takvu reputaciju Metadon.
On je resenje koje se placa obaveznim svakodnevnim uzimanjem ili patnjom deset puta vecom nego da ga niste ni probali. Dok ga popijes resice ti sve probleme oko opijata i opravdati sve a probaj da ga ostavis pitanje da li ces se vratiti ikada vise na njega ili ces da nastavis sa heroinom.
Post Reply