Skidanje sa metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: Skidanje sa metadona

Post by iron »

paramparcad wrote:interesantan je smer u kome se vodi ova prica.hvala sto podsecate ljude kako je slatka gorcina u nosu i slicno...dosta pomazu ta evociranja ljudima koji su se skinuli :)
Mislim da taj dio nitko, nikada od ovisnika nece zaboraviti......jedino ako postoji nesto da ti potpuno "ispere" mozak...hebiga kada je tako.
Evo, ja npr. jucer napravio ono sa subom i nema sanse da ci ikada vise....niti je dobro, niti jace "lupa"....a uz sve je uistinu odurno i ne kuzim kako to ljudi mogu raditi.
Sada kada mi to netko drugi puta spomene, bar znam da prica gluposti i da nista nije istina.....stvarno bezveze. Sub se stavlja ljepo pod jezik i to je to...nikakvo uzimanje na nos, IV.....ili ne znam kako vec. Jos malo pa ce ga u guzicu gurat kao cepice....hehehe....kao u Trainspottingu....uzas...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by Sagitarius »

jedino ako postoji nesto da ti potpuno "ispere" mozak...
Ljudi koji su probali Ibogu,kažu da,baš to učini.
Ali,nije za svakoga,definitivno.
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: Skidanje sa metadona

Post by iron »

Sagitarius wrote:
jedino ako postoji nesto da ti potpuno "ispere" mozak...
Ljudi koji su probali Ibogu,kažu da,baš to učini.
Ali,nije za svakoga,definitivno.
Hehehe---hvala lijepo, ali ipak ne.... :-D
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Skidanje sa metadona

Post by YugoStar »

Ja cu mozak definitivno izaprati Ibogom i vec sam kontaktirao Marka.
Samo se bojim da me taj tretman ne odvikne i od cigara.
:D
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by tubalkain »

YugoStar wrote:Ja cu mozak definitivno izaprati Ibogom i vec sam kontaktirao Marka.
Samo se bojim da me taj tretman ne odvikne i od cigara.
:D
Sigurno ćeš prestaneš da pušiš, ama sigurno, bar za neko vrijeme.

Jel uzimaš neki benzodiazepin, xanax, valium, apaurin?

Kolko košta sad iboga?
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by Sagitarius »

Jel uzimaš neki benzodiazepin, xanax, valium, apaurin?
Ne primaju,ako si navučen na benzose.Kao i na sve što ima dugu krizu,jer je oporavak,onda jako naporan,i lako se desi,da sve ode do vraga(vene).
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Skidanje sa metadona

Post by sunrise »

ma, ko kaze da je netko tu uopce cist
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Skidanje sa metadona

Post by paramparcad »

sunrise wrote:ma, ko kaze da je netko tu uopce cist
govori u svoje ime...nego,mene interesuje da li se neko skinuo sa metadona bez prelazenja na drugu supstituciju...znaci posle meta...nista?
User avatar
kalimero
Posts: 3
Joined: Sat Nov 08, 2008 3:30 pm
Location: macedonia / stip
Contact:

Re: Skidanje sa metadona

Post by kalimero »

hahaha :lol: jooj ljudi vi hocete da se skinete il necete? smejem se majkemi pa vi se bre filmate ovd ena forumu i nabijate jos vece psihe boze sacuvaj :roll:
User avatar
kalimero
Posts: 3
Joined: Sat Nov 08, 2008 3:30 pm
Location: macedonia / stip
Contact:

Re: Skidanje sa metadona

Post by kalimero »

Jeste paramparcad skinulismo se sa metadona i vec dve godine smo cisti. ako hoces mozes uspeti, naravno ako ga ne lupas u venu pravis koktele od ampule apaurina i metadona i******************. nepukaj metadona nego pijte ga kao sto je prepisan i trudite se bar na 10 dana da namailte po 1 tableta sto manje metadona to bolje.. ako osetis neka kriza dopuniga sa nekim drugim analgetikoM i nadzi sebi fizicki posao odjebi promeni drustvo nadzi neku dobru zanimacijui videces da mozes da se skines sa metadona. od 2000 god sam poceo sa metadon pa do 2006 god ali nisam ga pijo nego sve 7 flase NEDELJNO sam bacao u venu e tako brate nikad se neces skinut nego jos vise bi se zakacio metadon je 10000 puta jaci nego hors i krize su od njega boze sacuvaj.znaci posle od 2006god kako sto sam poceo da ga pijem normalno za 4 meseca sam uspeo da se skinem sa metadona, sada ne upotrebljavam nit analgina nit andola naravno ako me ne uhvati neki grip:)) mi smo samo dva covjeka ko to uspeli ovde u STIPU i ko smo cisti vise duze vreme SKINITE SE SA METADONA I POKUSAJTE DA UDZETE U PROGRAM SA PEGASISA DA OTKACITE HEPATIT I ONDAK STE OPET KAO SVI OSTALI NORMALNI ZDRAVI LJUDI.

ZNACI SVAKO MOZE DA SE SKINE AKO HOCE NARAVNO
Post Reply