Skidanje sa metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

toto-rina

Re: Skidanje sa metadona

Post by toto-rina »

Svaki put kada je nestajalo Metadona i kada bi ja uzimao dop ja bi se razmisljao da li imati svrhe nastavljati i mesec dana se oporavljao od tih dana posle. Nije ih bilo mnogo ali je dovoljno da se ne ponekad ne osecas kao da si normalan covek koji pije lek nego da se i dalje osecas kao zavisnik. Takve poremecene stvari te stalno drze zakovanog da razmisljas gde si dok preko ljudi 40 godina ne razmisljaju o leku koji piju. decenijama nisu osetili niti razmisljali o necemu o cemu ne treba. Ovbde raznorazne poremeceni ludaci da li zato sto se2 onbi drogiraju ili su se uzeleli poremecene licnosti od pre Metadona imaju potrebu da te stalno drze u tom svetu. Da li je to pricom podsecanjem da si mogao da se skines, da li je nekim idiotskim pitanjima i ostalo. Sto se mene tice kada bi mogao sada da platim 1000e da ispred mene stoje izbrojane flasice do zadnjeg dana zivota koliko mi je bog odredio ja bi platio to bez razmisljanja i zavrsio tu pricu jednom za svagda i zaboravio za godinu dve sta pijem i gde sam i zbog cega to pijem. Ovako je polovini pacijenata mala doza svakodnevnoi podsecanje sta su a ako neko misli da ce ih to naterati da se leche. To ih samo udaljava jer to kada osetis i posle popijes lek...
To nema, jednako je selidbi iz pakla u raj.
Oktava
Posts: 4
Joined: Fri Jun 03, 2011 11:35 am

Re: Skidanje sa metadona

Post by Oktava »

Oktava
Posts: 4
Joined: Fri Jun 03, 2011 11:35 am

Re: Skidanje sa metadona

Post by Oktava »

Peti dan sam na 15 kapi i ne da nema problema vec se osecam mnogo bolje nego na 60 pre mesec i po i 50 posle toga.. Caka je da se na po tri dana smanjuje po 5,6 kapi...ali na 3,4 dana.S 60 na 50 za dva dana..s 50 na 40 za 3 dana...40 na 30..3 dana..i onda laganije. I sve je ok.Zivnes posle par dana.Svima koji su na malim dozama a citali su postove i odsekli se od straha.
Danijeladddbg
Posts: 1
Joined: Mon Aug 07, 2017 5:07 pm

Molim te javi mi se

Post by Danijeladddbg »

Zdravo. Nadam se da će ova poruka stići do tebe. Ne znam ni kako se koristi ovaj sajt ali sam bila u strahu da čitam razne gluposti što ljudi pišu. Tvoj tekst mi se najviše svideo i ulio mi nadu ...posle tvojih reci znam da postoji nada...ako pročita ovo javi mi se ako si u prilici jer želim da spuštam i potpuno izbacim metadon.
Hvala unapred
P.S. čak i da se ne javis tvoje reči su mi ubile nadu.samo mi treba objašnjenje kako posle 30 kapi i svaki treći dan po 3 kapi manje....ako imaš vremena napiši mi par reči...tvoj text mi je ulio nadu i želju i na neki način si mi pomogla jer si mi ulila nadu da je moguće da sama sebi pomognem
Hvala unapred
Danica
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa metadona

Post by sanela »

Zadnja poruka na ovoj temi je napisana prije šest godina, tako da ne vjerujem da ćeš dobiti odgovor.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Molim te javi mi se

Post by zeleni »

Danijeladddbg wrote:kako posle 30 kapi i svaki treći dan po 3 kapi manje....
Danica
kad dođeš na nulu, onda nedelju dana trodona, tramala, sintradona, lumidola, ne znam više kako se sve ne zovu. tri tri, pa dva tri, pa dva dva, pa jedan dva, pa jedan i onda pregrmiš to što imaš i moraš da pregrmiš, i to je to.
mnogo ti je zgodnije da se javiš nekoj psihijatrijskoj ustanovi kada si se sama već spustila. koliko razumem iz nicka, iz bg si. idi javi se u drajzerovu. oni hoće da pomognu svakome ko hoće da traži pomoć, ma šta ljudi srali. i nemoj da se obeshrabruješ, znam dosta ljudi koji su se skinuli s metadona i to može da se izdrži. i postoji život i posle njega.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Meganfox
Posts: 2
Joined: Thu Sep 13, 2018 12:18 am

Re: Skidanje sa metadona

Post by Meganfox »

kalimero wrote:Jeste paramparcad skinulismo se sa metadona i vec dve godine smo cisti. ako hoces mozes uspeti, naravno ako ga ne lupas u venu pravis koktele od ampule apaurina i metadona i******************. nepukaj metadona nego pijte ga kao sto je prepisan i trudite se bar na 10 dana da namailte po 1 tableta sto manje metadona to bolje.. ako osetis neka kriza dopuniga sa nekim drugim analgetikoM i nadzi sebi fizicki posao odjebi promeni drustvo nadzi neku dobru zanimacijui videces da mozes da se skines sa metadona. od 2000 god sam poceo sa metadon pa do 2006 god ali nisam ga pijo nego sve 7 flase NEDELJNO sam bacao u venu e tako brate nikad se neces skinut nego jos vise bi se zakacio metadon je 10000 puta jaci nego hors i krize su od njega boze sacuvaj.znaci posle od 2006god kako sto sam poceo da ga pijem normalno za 4 meseca sam uspeo da se skinem sa metadona, sada ne upotrebljavam nit analgina nit andola naravno ako me ne uhvati neki grip:)) mi smo samo dva covjeka ko to uspeli ovde u STIPU i ko smo cisti vise duze vreme SKINITE SE SA METADONA I POKUSAJTE DA UDZETE U PROGRAM SA PEGASISA DA OTKACITE HEPATIT I ONDAK STE OPET KAO SVI OSTALI NORMALNI ZDRAVI LJUDI.

ZNACI SVAKO MOZE DA SE SKINE AKO HOCE NARAVNO
Post Reply