Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

Vec treci put otvaram temu u nadi da ce mi neko pomoci da legalnim putem, dakle preko doktora/zdravstvenog osiguranja, dodjem do svoje supstitucijske terapije koja ce mi pomoci da u potpunosti prekinem sa uzimanjem heroina.

Lecio sam se u Drajzerovoj, priv. klinici Singidunum i nigde nisam uspeo da svoju bolesti i-izecim.

Na crno sam kupovao i Sub i Met i i jedan i drugi su mi pomogli da u potpunosti prestanem sa uzimanjem heroina [1g dnevno, iskljucivo na nos]

= definitivno mi je potrebna supstitucijska terapija, jer se u protivnom uvek vratim zutom ZLU

Sta mi je ciniti?
Da li ima smisla da idem u susednu Hrvatsku i u "Sestrama milosrdnicama" zatrazim pomoc lekara tj. terapiju Subuteksom? Da li bi ta varijanta znacila da moram nekoliko puta mesecno da idem u HR po lekove, ili bih mogao da odem jednom i kupim/dobijem dozu za par/nekoliko meseci? (Mogu ih zvati telefonom i pitati, ali bih rado da cujem misljenje vas suseda, ako znate odgovor; imajte u vidu da nemam HR drzavljanstvo, tako da sam prakticno - stranac :( )

Hvala unapred!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by Sagitarius »

Nazovi,oni će ti bolje i točnije reć nego mi.
Ja znam da se to može.
Ena
Posts: 7
Joined: Sun Jun 22, 2008 5:34 pm

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by Ena »

zovi raspitaj se, ja dobijam subutex u inostranstvu jednom nedeljno, jer ne daju na vise zbog zloupotrepe.Nadam se da ces uspeti
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

ljudi, zvacu, najmanji je to problem, ovde bih da se informisem SA VAMA tj. da cujem ono sto vi znate, i sto moze da bude od koristi ne samo meni vec i svima drugima koji su spremni da se izlece dovoljno da ih ne mrzi da odu u bilo koju zemlju-suseda
a sve moze i putem pm-a, ako insistirate na privatnosti--svaka informacija sta/kako/gde je dobrodosla, i sto opsirnije-to bolje
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by sanela »

A što ne bi ti nazvao i podijelio dobijene informacije sa drugima koji budu imali pitanje slično tvome?
Sretno!
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

sanela, to se podrazumeva -- za razliku od onih zbog kojih su mi svi prethodni topici propali, osim sto sam ubedjen da ce uvek biti ljudi poput njih, koji ce teziti iskljucivo ka zloupotrebi ta dva leka, verujem da ima onih poput mene kojima ce upravo oni, ako do njih dodjemo, pomoci prilicno na putu vecne apstinencije.. i ja sam vise nego spreman da sve sto saznam i-podelim /u nekom od prethodnih topika sam kopirao ceo mejl agencije za lekove, iz kojeg se jasno vidi razlog zbog kog navodno subuteksa nema u srpskim apotekama -- proizvodjac nije podneo zahtev da udje na trziste.. bar je meni tako objasnjeno.. sto zvuci prilicno bzvz, ne? /jer ako je nekom stalo da pomogne zavisnicima, valjda nece cekati na proizvodjaca, vec ce povuci inicijativu da se lek pojavi

citam iskustva u .hr - sub je smanjio broj smrtnih slucajeva od overdose-a za 30%.. u EU je odnos metadon:subuteks - 40:60%.. :(
i stosta drugo.. a vreme prolazi

btw, sanela, kad si vec tu -- kakvo je stanje po istom pitanju kod vas, dragih bIh suseda?
Ena
Posts: 7
Joined: Sun Jun 22, 2008 5:34 pm

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by Ena »

i sta se desava jesi zvao? hajde podeli sa nama
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

jesam, zvao sam, ali zbog praznika niko od doktora nije tu te mi je receno da zovem opet u ponedeljak ujutru da bi se dogovorili oko termina dolaska
ono sto je cinjenica je da primaju pacijente iz srbije, jer ih vec imaju nekoliko..
ika79
Posts: 2
Joined: Fri Aug 15, 2008 11:13 am

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by ika79 »

ZDRAVO LIKU,PISE TI IKA,KOLIKO SAM TE SXVATIO,TI BI ZELEO NA PROGRAM ,BILO METADONSKI BILO NA SUBOKSONU,,POSTO SAM BIO I NA SUBOXON PROGRAMU,U GRADU U SRBIJI KOJI JE JEDAN OD TRI KOJI IMAJU BOLNICE ZA LECENJEM SUBOXONOM,,A TO SU NIS,BEOGRAD I NOVI SAD,,JA SAM SE TRENUTNO SPASIO ZLA,I NA METADONSKOM SAM PROGRAMU GODINU DANA,,ONO STO TI MOGU RECI O SUBOXONU JE DA KADA SU U PITANJU BOLNICE,MOGU TI POMOCI,POD USLOVOM DA ISPRATIS CEO NJIHOV PROGRAM KOJI SE PODRAZUMEVA,A TO JE,NEDELJU DANA DETOKSIKACIKACIJE PA POSLE GRUPNE TERAPIJE SVAKI DAN PA 3 MESECNO,I NA KRAJU JEDNOM MESECNO,ZA TO VREME SI NA SUBOXONU I OD PRVOG DANA TI ZAMRZAVAJU KRIZU LEKOM,TAKO DA KRIZA PRODJE A DA JE I NE OSETIS,TOKOM GODINU DANA ONI DOZU SMANJUJU SVE MANJE I MANJE,TAKO DA SI NA KRAJU NOV COVEK-PROBLEM KOJI SE JEDINI JAVLJA JESTE NOVAC,..
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

a u kom si ti od ta tri grada, i koliko to zadovoljstvo kosta + da l moze da se dobije sub BEZ ostatka terapije (prosao sam ja kroz stosta, sto grupno sto individualno, sto privatno sto drzavno i nista od toga mi nije pomoglo; no, da se zna-nisu oni krivi, ja sam)

a sto se tice hrvatske, cuo sam se nekoliko puta s njima, danas mi javljaju kad da dodjem i.. najverovatnije-voz pa pravac-zagreb
al ono sto sam hteo reci je da je cak i osoblje koje radi u bolnici neverovatno ljubazno, sto je nesto na sta nisam navikao ni u srpskim bankama, a kamoli zdravstvenim institucijama, gde te, cim cuju rec 'zavisnost', gledaju ispod oka (iako sam ja daleko od ofucanog junkie-ja..)
svaka vam cast, susedi!
Post Reply