Moze mala pomoc?!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

kockica
Posts: 4
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:14 pm
Location: Sarajevo

Moze mala pomoc?!

Post by kockica »

Ovako...
imam 18 godina i vec dvije godine uzimam speed i ecstasy. Mislim, u medjuvremenu sam uzimala razne tabletice kao sto su parkopani, artani, mendilexi... ali sve to samo ponekad. Medjutim, ovo koristim svaki dan i ne mogu da prestanem s tim. Da li je to navika ili sta, ne znam. Nekad sam to uzimala da mi bude dobro ali sad samo da se osjecam normalnom...jednostavno, moram se poderat da bi svijet oko sebe mogla prihvatit. Ne smatram da sam ovisna,ne smatram da su speed i ecstasy opasni, samo...imam prejaku potrebu i zelju da uzmem. Moze li mi neko objasniti koliko speed i ecstacy mogu biti opasni i kako da prestanem to uzimat??

Pozdrav svima...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Moze mala pomoc?!

Post by paramparcad »

ma jok to nije navika...a to sto imas jaku potrebu za tim to je sasvim normalno...
kockica
Posts: 4
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:14 pm
Location: Sarajevo

Re: Moze mala pomoc?!

Post by kockica »

paramparcad wrote:ma jok to nije navika...a to sto imas jaku potrebu za tim to je sasvim normalno...
sad mi je puno lakse...hvala...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Moze mala pomoc?!

Post by Zona Sumraka »

iskreno se nadam da je u pitanju sarkastican odgovor...
kockica
Posts: 4
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:14 pm
Location: Sarajevo

Re: Moze mala pomoc?!

Post by kockica »

i ja se nadam... :? :(
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Moze mala pomoc?!

Post by Zona Sumraka »

hehe mislila sam na tvoj odgovor...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Moze mala pomoc?!

Post by Sagitarius »

Zona Sumraka wrote:hehe mislila sam na tvoj odgovor...
he,he,he...
kockica
Posts: 4
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:14 pm
Location: Sarajevo

Re: Moze mala pomoc?!

Post by kockica »

Zona Sumraka wrote:hehe mislila sam na tvoj odgovor...
i ja sam mislila na sebe i na svoj odgovor...na sta drugo da pomislim...
samo ne znam..........
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Moze mala pomoc?!

Post by Sagitarius »

kockica wrote:Ovako...
imam 18 godina i vec dvije godine uzimam speed i ecstasy. Mislim, u medjuvremenu sam uzimala razne tabletice kao sto su parkopani, artani, mendilexi... ali sve to samo ponekad. Medjutim, ovo koristim svaki dan i ne mogu da prestanem s tim. Da li je to navika ili sta, ne znam. Nekad sam to uzimala da mi bude dobro ali sad samo da se osjecam normalnom...jednostavno, moram se poderat da bi svijet oko sebe mogla prihvatit. Ne smatram da sam ovisna,ne smatram da su speed i ecstasy opasni, samo...imam prejaku potrebu i zelju da uzmem. Moze li mi neko objasniti koliko speed i ecstacy mogu biti opasni i kako da prestanem to uzimat??

Pozdrav svima...
Navika,nego šta.
Organiziraj si nekih 10tak dana za sebe,najbolje vikendica,more ili sl.,nabavi štagod za smirenje(apaurin,biljni čajevi),fino se makni,odmori,naspavaj i razmisli malo o sebi.Dok ti je na vrime...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Moze mala pomoc?!

Post by sunrise »

2 godine svaki dan speeda i bombona i ti se jos pitas da li je to navika ili sta?
sta si ti ozbiljno mislis,kako si sama objasnjavas uzimanje? ovo te ozbiljno pitam bez zajeba jer sam i ja tako furala film da se mogu bez beda na suho skinuti i kad bi se zikra dobro drugi dan prala ja po dop,pa kritika da sam slaba i nikakva i svatsa nesto
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply