TRUDNOCA SA SUB.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by ivica »

Sa dopa na slaju :D Je ovo na baćama?
ignorance is bliss!
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Fela Kuti »

Sagy, koliko me sećanje služi, inesz se skinula, pre toga je rodila bebu koja će uskoro napuniti tri godine...
Nije loše pogledati datume postova, naročito kada se zbog nečega izvuku neke teme od pre par godina.
Pozz.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Sagy »

ivica wrote:Sa dopa na slaju :D Je ovo na baćama?
je,na baćama..
A oklen ovako stari postovi na vrhu podforuma?I to označeni kao nepročitani,bar na mojoj kanti.
Inače,stojim iza svega napisanog,jer to nisam ja izmislio.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Fela Kuti »

Moja opaska se odnosila isključivo na deo za inesz. Inače tvoj odgovor Saneli, koja je i podigla temu
na vrh nije sporan i verovatno će pomoći onima koje interesuje. Slažem se da se kod trudnoće suboxon
nikako ne bi smeo uporebljavati, kao što ni bilo kakvo skidanje tokom trudnoće ne dolazi u obzir.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Sagy »

Ma ja inače i ne gledam datume,kontam,ako je crveno,novi je post,a imao sam(normalno ne ja osobno :D ),situaciju,sa trudnoćom i ovisnošću.
Hvala Bogu,sve je dobro završilo,nije dovoljno samo uzimat supstituciju,treba ćešće na kontrole,UZV itd.,ali smatra da će svaka majka pokušat učinit najbolje za svoje dijete,pa i "najgora" ovisnica(ne znam ni sam po kojem kriteriju postoje bolje i gore ovisnice,ali znam neke šta su ostavile dijete u rodilištu i pobjegle).
Češče mi muškarci ispadnemo papci,po pitanju preuzimanja odgovornosti.
A za takve samo mogu reći:"*ebeš čovika,kojeg ni dijete bar malo ne trzne,da promijeni način života."
Za takve nemam suosjećanja,kad čujem ili pročitam,da ih nađu u nekom WCu ili parku,obično tako i završe,jer nema tog heroina,koji može potopit savjest o odbacivanju vlastitog potomka.

Ja sam u to vrijeme,učinio jedan jako drasrtičan potez,za koji se poslije vidilo da je bio jedini ispravan.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by sanela »

Hej Sagy, hvala na odgovoru. A Luna je preslatka, mašala :)
A tema mene zanima. Inače, na netu, na američkim forumima sam našla postove žena koje su cijelu trudnoću pile suboxone i s bebom je sve bilo okej. A i ja imam informaciju da je suboxone štetan za fetus. Zato sam i postavila temu da čujem vaša iskustva/mišljenja...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:49 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by sanela »

Voyager wrote: Buprenorfin - veoma visok terapijski indeks, cak visi od TI-ja Fentanila - negde ~260...za razliku od Metadona ciji je TI ~160...Morfin ~185...Tramadol ~120...Brufen i Paracetamol ~40...Naltrekson ~80...Fentanil ~220...

Kao sto vidite na slici, dosta bezbedan u vecini slucajeva...

Ta-da...

V
Šta visina terapijskog indexa predstavlja?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by nanii »

E pa ovi ovdje Sarajevski doktori su izjavili da je suboxon o.k. u trudnoći samo treba kao postepeno pomalo spuštati dozu...............ja stvarno neznam šta da mislim.........Ako neko zna provjerenu, tačnu informaciju neka je podijeli please
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply